نشست خبری فیلم «استاد»/ افخمی: برای ساخت فیلم استخاره کردم

نشست خبری فیلم استاد اولین فیلمی که در جشنواره فیلم فجر به اکران درآمد، برگزار شد.

به گزارش مشرق، نشست خبری فیلم استاد اولین فیلمی که در جشنواره فیلم فجر به اکران درآمد، با حضور عوامل این فیلم آغاز شد.

بهروز افخمی تهیه‌کننده فیلم استاد در ابتدای نشست اظهار کرد: خودم که برای اولین بار فیلم را تماشا می‌کردم به نظرم فیلم گرمی بود.

عماد حسینی کارگردان فیلم در پاسخ به این سوال که هدف از ساخت این فیلم چه بود، گفت: با کلمات نمی‌توان هدف از ساخت فیلم را عنوان کرد و هر مخاطبی بنا به دید فیلم به آن نگاه می‌کند. و هرکسی به دنبال یک سوژه برای ساخت فیلم است، این سوژه به نظرم جالب آمد به همین دلیل آن را ساختم.

حسینی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا افراد برای ساخت فیلم سراغ مسئله تجاوز و جنبش می تو می‌روند، گفت: فکر نمی کنم که در این زمینه فیلم زیاد ساخته شده است.

وی در پاسخ به شخص خاصی را مد نظر داشتید که دارای چنین شرایطی بوده گفت: چندین مورد در دنیای واقعی داشتیم. خیلی‌ها بودند که از ساخت این فیلم منعم کردند اما موضوعی که مرا به این کار ترغیب کرد این بود که در آن سوی دنیا وقتی فردی ولو اینکه مهم هم باشد بایکوت می‌شود اما در ایران چنین اتفاقی نمی‌افتد.

وی افزود: فیلمنامه من اقتباسی نیست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قصد اقتباس از فیلم فروشنده را داشتید، گفت: من هیچ شباهتی با آن فیلم نمی‌بینم اما دارای موضوعات یکسانی هستند.

افخمی در پاسخ به این سوال که هزینه ساخت این فیلم چقدر بوده گفت: مخارج فیلم کمتر از ۳.۵ میلیارد تومان است چون هزینه‌ها بالا رفته و عوامل درصدهایی از مالکیت فیلم را دریافت کردند که باعث شد این فیلم ساخته شود.

هدیه حسینی‌نژاد بازگر فیلم نیز در پاسخ به این سوال که چه چالش هایی با این نقش داشتید گفت: واقعیت این است که فکر می‌کنم کمتر زنی وجود دارد که حداقل از کنار موضوع رد نشده باشد.

وی افزود: من هم موارد مشابهی برایم پیش آمده و به همین دلیل دوست داشتم این نقش را بازی کنم.

وی ادامه داد: آن‌گونه که من به عنوان یک زن برای این فیلم متاثر شدم آقایان نشده‌اند.

افخمی در پاسخ به این سوال که چرا سراغ یک فیلم آپارتمانی رفتید در صورتی که خود شما مخالف ساخت فیلم‌های این چنینی هستید، گفت در ابتدا نمی‌خواستم این فیلم را تهیه کنم و آن را رد کردم و استخاره کردم که خوب آمد و می‌خواستم یک فیلم کمدی بسازم چرا که دوره این موضوعات گذشته، ۷۰ صفحه از فیلمنامه را خواندم و از آن خوشم آمد و آن را پذیرفتم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
  0 0
  امیدوارم سطح سینما و کیفیت سینما بالا بره و مردم سینما برن، نه مثل این همه سال که ماکزیمم ۲ یا ۳ درصد مردم میرن سینما. باید سینما از جشنواره‌ای و سیاه‌نمایی و ... به سینمای مردم تبدیل بشه. اونوقت مردم هم میان
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
  0 0
  با وجود اینکه مردم سال ها بود که سینما نمی‌رفتند اما وزارت ارشاد باز هم براشون جشن سینمای فجر گذاشته بود و بهشون احترام گذاشته بود با اینکه مردمی نبود. حالا بعضی از خودشون هم نیامدند :) کم‌سو بود (ماکزیمم ۲-۳ درصدی)، خودشون هم نیامدند کم‌سوتر هم میخوان بکنند. لطف خدا.
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
  0 0
  با وجود اینکه مردم سال ها بود که سینما نمی‌رفتند اما وزارت ارشاد باز هم براشون جشن سینمای فجر گذاشته بود و بهشون احترام گذاشته بود با اینکه مردمی نبود. حالا بعضی از خودشون هم نیامدند :) کم‌سو بود (ماکزیمم ۲-۳ درصدی)، خودشون هم نیامدند کم‌سوتر هم میخوان بکنند. لطف خدا.
 • IR ۲۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
  0 0
  یه یادی هم کنیم از سیمرغ مردمی :))) سیمرغ مردم پولدار اقلیت. تعداد آرا چند درصد مردم بود؟ بعد میگفتند این سیمرغ برای ما از همه مهم تره :)))) به خاطر چند هزار نفر :)))) پس جمهوری اسلامی چی بگه برای یه مراسم معمولی، حضور غیرمنتظره ۱۰ میلیون نفر در ۱۳ آبان!!!!!!!!!!!! این حضور برای جمهوری اسلامی از همه مهم تره
 • IR ۲۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
  0 0
  یه یادی هم کنیم از سیمرغ مردمی :))) سیمرغ اقلیت خیلی محض. چند هزار نفر!!! تعداد آرا چند درصد مردم بود؟ بعد میگفتند این سیمرغ برای ما از همه مهم تره :)))) به خاطر چند هزار نفر :)))) پس جمهوری اسلامی چی بگه برای یه مراسم معمولی، حضور غیرمنتظره ۱۰ میلیون نفر در ۱۳ آبان!!!!!!!!!!!! این حضور برای جمهوری اسلامی از همه مهم تره. خداحافظ سلبریتی اقلیت محض :))))))))))
 • IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
  0 0
  الحمدلله وارد عصری شدیم که دوران اقلیت نوازی و دوری از اکثریت گذشت. دوران طلایی اهمیت به مردم. خجالت داره با میانگین کمتر از ۱ درصد بیننده، ما روشون نیاوردیم اما خودشون دم از مردم می زنند :) با زندگی های متفاوت
 • IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
  1 0
  الحمدلله
 • IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۲
  0 0
  فکر کنم تیر آخر رو در این جشن از مردم میخوردند :) چندماه پیش مردم تحریک نشدند با رفتارهای دشمن پسند و ضدملی بعضیاشون، الان هم میگن ما نیامدیم، اصلا متوجه شدین؟ :)

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس