دارو

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ایران به عنوان اولین تولیدکننده داروهای بیوسیمیلار در منطقه شناخته می‌شود.

به گزارش مشرق، سیدحیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو در یک برنامه تلویزیونی گفت: تمایل داریم به کشورهای همسایه تکنولوژی تولید این داروها را بفروشیم یا در تولید آنها سرمایه‌گذاری کنیم.

وی افزود: در نشست سازمان‌های غذا و دارو عضو شانگ‌های بر اشتراک توانایی و نقات قوت کشورها با یک نگاه برد-برد برای تولید تأکید شد.در بین کشورهای عضو همکاری شانگ‌های، ایران از نظر تولید دارو در شرایط بسیاری خوبی است.

محمدی افزود: تبادل اطلاعات ذیل کارگروه مشترکی که ایجاد می‌شود موجب باز شدن یک پنجره صادراتی برای دو کشور ایران و چین است.در نشست شانگ‌های موضوع تحریم‌های ظالمانه علیه نیز مطرح شد. صادرکننده ونتیلاتور به کشورهای اروپایی هستیم.

رئیس سازمان غذا و دارو درباره نمایشگاه ایران فارما نیز توضیح داد: ۳۳ کشور خارجی هم در نمایشگاه ایران فارما حضور داشتند. بیش از ۹۹ درصد بازار دارویی کشور در سال ۱۴۰۱ داروهای تولید داخل بودند.

وی گفت: پس از چند دهه از انقلاب اسلامی می‌توانیم بگوییم در حوزه دارو خودکفا شده‌ایم. تنها برخی داروهای معدود که تولید یا میزان مصرف آنها کم است در کشور تولید نمی‌شوند. تفاهم‌نامه زیادی بین شرکت‌های ایرانی و خارجی برای صادارت یا واردات دارو و مواد اولیه منعقد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس