کد خبر 1442736
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۳
روش تهیه موتور برای ترور!

منافقین در دهه ۶۰ بیش از ۱۲ هزار ایرانی را ترور کردند و برای این پروژه جانکاه مردم‌کُشی نیز معمولاً از واحدهای عملیات موتوری استفاده می‌کردند.موتورسیکلت‌ها را از کجا می‌آوردند؟ از طریق ترور صاحبانشان!

به گزارش مشرق، منافقین گمان می‌کردند و به قول خودشان تحلیل و ارزیابی می‌کردند که با ترورهای گسترده و سراسری می‌توان انقلاب نوپای ایران را شکست داد. هدف اولیه این ترورها نیز مسئولان نظام و انقلابیون و روحانیون مشهور بودند ولی خیلی زود ترور رسید به مردم عادی و این‌طوری شد: «گفته بودند کلیه افرادی که به مسکونی‌ها و مغازه‌های مشکوک رفت و آمد دارند، تیپ حزب‌اللهی که ریش دارند یا لباس سربازی پوشیده‌اند، می‌بایست ترور شوند و محل نیز منهدم گردد، یعنی به‌طور خلاصه مغازه‌ای که در آن عکس امام (ره) باشد یا صاحبش تیپ حزب‌اللهی داشته باشد یا در یک نوع تجمع ایستاده یا صحبت می‌کند و ظاهر مذهبی دارد باید به رگبار بسته شوند، محلش هم منهدم بشود».

برای این ترورها نیز موتورسیکلت نیاز داشتند که بتوانند سریع عمل کنند و سریع فرار کنند و برای تهیه موتورسیکلت دستورالعمل مقامات منافقین یه به قول خودشان «سازمان» این بود: «به نیروها ابلاغ کرده بودند کلیه افرادی که از دادن وسایل نقلیه مثل خودرو یا موتور به واحدهای نظامی[منظور واحدهای ترور منافقین است] خودداری می‌کنند پس از یک بار اخطار لفظی یا دو بار یا حداکثر سه بار در صورت ندادن می‌بایست ترور شوند... در جزوه آموزشی سازمان این مطلب آمده بود که اگر صاحب موتور یا وسیله نقلیه کوچکترین حرفی خواست بزند باید با کلت بزنی و ساکتش کنی و اگر از دادن موتور امتناع کرد بایستی قاطعانه بزنی چون به تجربه ثابت شده کسانی که مقاومت کردند از عوامل رژیم هستند... مواظب باشید صاحب موتور، سوئیچ موتور را بر ندارد و فرار کند که در این صورت با تیراندازی هوایی‌ و سپس با تیراندازی به طرف صاحب آن، وی را متوقف و سوئیچ را از وی بگیرید».

روش تهیه موتور برای ترور!+ عکس

این هم نمونه‌هایی از اعترافات دستگیرشدگان منافقین که شرح داده‌اند که چگونه برای اجرای عملیات ترور از مردم موتورسیکلت‌هایشان را می‌گرفتند: «در منطقه پامنار جلوی فردی در حدود ۲۳ تا ۲۵ ساله را در کوچه آهنگران گرفتیم و از او خواستیم بدون مقاومت پیاده شود. گفت موتور مال من نیست ولی به هر کجا که خواسته باشید شما را می‌برم. ما قبول نکردیم مسئول من [منظور فرمانده واحد ترور است] اسلحه را روی سرش گذاشت و گفت که تا سه می‌شمارند و اگر ندهی شلیک می‌کنم. او نپذیرفت و مسئول من به طرفش تیراندازی کرد و موتور را برداشتیم و متواری شدیم... از موتورسواری که ریش داشت و احتمال قوی کارگر بود خواستیم که از موتور پیاده شود که صاحب موتور در مقابل این جمله ما که گفتیم بدون مقاومت از موتور پیاده شو و به کنار دیوار برو گفت من کارگرم و این موتور هم سرمایه من است، ولم کنید.

ولی از آنجایی که موتورش را برای ترور لازم داشتیم گوشمان به حرف‌هایش بدهکار نبود. از او خواستیم که پیاده شود، صاحب موتور پیاده شد ولی در مقابل دستوری که دادیم که به کنار دیوار برود، مقاومت کرد. به طرفش تیراندازی کردیم و موتورش را برداشتیم و از محل متواری شدیم».

منافقین در دهه ۶۰ بیش از ۱۲ هزار ایرانی را ترور کردند و برای این پروژه طولانی و جانکاه مردم‌کُشی نیز معمولاً از واحدهای عملیات موتوری استفاده می‌کردند. موتورسیکلت‌ها را از کجا می‌آوردند؟ از طریق ترور صاحبانشان!

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 1
 • بشار عبدالواحد IR ۱۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  26 1
  جانم فدای امام زمان
 • IR ۱۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  24 13
  حالا شما داری اینجا آموزش می دهی که اراذل و اوباش چطور برای ترور موتور تهیه کنند؟
  • شهاب IR ۱۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   5 3
   دقیقا
  • IR ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   3 2
   برو عامو
  • IR ۱۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   7 1
   خودشون بلدن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس