شکست پروژه ضدامنیتی موسوم به «جمعه خونین» در زاهدان

یک منبع آگاه از خنثی سازی پروژه ای ضدامنیتی موسوم به «جمعه خونین» در جنوب شرق ایران خبر داد.

به گزارش مشرق، به گفته این منبع آگاه در این طرح قرار بوده که در روزهای گذشته ترور چند مولوی مطرح اهل سنت به صورت زنجیره‌ای اتفاق افتاده و شهر زاهدان و برخی دیگر از مناطق سیستان و بلوچستان در آستانه حادثه هشت مهر زاهدان در اوج احساسات و ابهام قرار بگیرد.

بر اساس این طرح ضدامنیتی که با تمرکز ویژه چند سرویس اطلاعاتی در حال پیگیری بود، قرار بود پس از عملیات ترور برخی مولوی های سرشناس، در مرحله دوم عوامل گروه‌های تروریستی در پوشش اعتراضات در سطح برخی شهرهای سیستان و بلوچستان پس از برگزاری نماز جمعه اهل سنت در تاریخ هفتم مهر پخش شده و دست به کشته‌سازی وسیع از میان مردم شیعه و سنی بزنند.

وی ادامه داد: پس از اجرای آشوب خیابانی و کشته سازی در مرحله بعدی نیز گام سوم یعنی موضوع اعتصاب بازار در برخی شهرهای سیستان و بلوچستان اتفاق افتاده و پروژه جمعه یک بحران سیاسی و اجتماعی نیز خلق کند.

این منبع در تشریح عقبه اجرایی این طرح افزود: در این پروژه تلاش شد در ماه‌های گذشته بخشی از هدایت معنوی و مذهبی در بلوچستان به یکی از مولوی هایی که اخیرا به خارج از کشور گریخته، منتقل شود که معذوریت برخی از عناصر داخلی را ندارد و عملا نقش عبدالمالک دو را در جنوب شرق بر عهده بگیرد و از فرصت اظهارات تحریک آمیز برخی چهره ها، برای توجیح اقدامات خشونت آمیز ضدامنیتی نهایت بهره برداری را بکنند.

وی افزود: در این مکانیزم تلاش شد از طریق فضای مجازی و رسانه های ضد ایرانی بین ضلع سیاسی همکار در جنوب شرق و ضلع تروریستی و سیاسی خارج از ایران در اسرائیل، آمریکا، انگلیس، کاناد و سوئد ارتباط دوسویه در افکار عمومی برقرار شود و نقش مکمل یکدیگر را داشته باشند.

این منبع آگاه تأکید کرد: با غافلگیری اطلاعاتی صورت گرفته، عوامل ضدامنیتی این طرح قبل از هر نوع اقدام دستگیر و تجهیزات و تسلیحات آنها ضبط شده است.

این منبع آگاه افزود: در خنثی سازی این پروژه علاوه بر اقدامات اطلاعاتی و شناسایی، همکاری و همراهی بسیاری خوبی توسط علمای اهل سنت منطقه صورت گرفته و برخی از عوامل نیز توسط بزرگان و مردم اهل سنت منطقه به نهادهای امنیتی و انتظامی تحویل داده شدند.

این منبع خاطرنشان کرد: محاسبه بزرگی که طبق معمول توسط دشمنان در نظر گرفته نشده بود، بصیرت مردم و اهمیت یافتن بیش از گذشته حفظ امنیت در میان مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان است.

طی خبری که امروز توسط دستگاههای امنیتی کشور منتشر شد سرویس جاسوسی و ضدامنیتی N.S.A برای آشوب سازی در زاهدان تجهیزات ارتباطی و اینترنتی استارلینک را در اختیار عوامل نفوذی خود قرار داده بود که با اقدام به موقع سربازان گمنام امام زمان (ع) پیش از هر اقدامی کشف و ضبط شد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 2
 • mostaf IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
  13 5
  حتما همین طور هست که شما می گید
  • محمد IR ۰۱:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۱
   0 1
   اینجا هم مثل سوریه و عراق ، بعضی ها تا شمشیر تکفیریها حلقومشان را نبرد متوجه خطر نمی شوند
 • IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
  4 33
  عبدالحمید و خطبه‌های شیطانی اش سر مار فتنه و خشونت و ترور لطفاً این عنصر معلوالحال را مهار کنید
 • IR ۱۴:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
  4 1
  نه اینطوری هم نیست که همه رومتوجه اغتشاش وبیگانه های مسلح وبقول شما نزول بگیرای سهمیه بگیری به دروغ ضدمردمی بشه
 • IR ۱۹:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
  0 4
  لعنت بر شردوغان تروریست منافق و ترکیه تروریست
 • IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۱
  0 0
  برای آگاه سازی مردم سیستان بلوچستان و همه استان های کشور از فتنه سازی نا امنی و سو استفاده از احساسات مردم توسط دستگاه های امنیتی دشمن باید یک پروژه رسانه ای هر ساله برگزار بشود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس