سرلشکر سلامی: آمریکا نمی تواند مانع شکست عربستان در مقابل مجاهدان یمنی شود

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اسرائیلی‌ها دچار پدیده زوال هستند و اتفاقاً این بار به نظر می‌رسد که فروپاشی رژیم صهیونیستی می‌تواند از درون باشد.

به گزارش مشرق، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امشب چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه مهمان امشب گفت‌وگوی ویژه خبری بود.

سرلشکر سلامی در ابتدای این برنامه اظهار کرد: در آستانه روز قدس هستیم و شایسته است در ابتدای کلام از یک فرمانده بزرگ شجاع که تصویر جاودانه او بر همه قلب‌ها نقش بسته است و آن کسی که بیرقدار آزادی قدس و مشعل‌دار روح مقاومت در همه سرزمین‌های اسلامی بود یاد کنیم، در این شب عزیز از سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی یاد می‌کنم که یاد و خاطره او همیشه در دل‌های ما زنده است.

وی با اشاره به اینکه از ملت عزیزان درخواست می‌کنیم تا برای شادی روح آن عزیز سفر کرده دعا کنند افزود: ما با یک پدیده سیاسی جدیدی در سطح جهان و منطقه روبرو هستیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به زوال و غروب تدریجی سیاسی قدرت‌های بزرگ بیرون از منطقه و درون منطقه ادامه داد: این آرایش قدرت در حال گسسته شدن است، آن پیوستگی که در جبهه ائتلافی از شیاطین و مستکبران عالم می‌دیدیم در حال شکسته شدن است.

وی با اشاره به سیمای سیاسی، امنیتی و جغرافیایی منطقه غرب آسیا و جهان افزود: آن‌ها می‌خواستند اسلام را  تغییر دهند لذا آن‌ها فاصله زیادی از هم گرفتند و قادر به کمک و امداد به یکدیگر نیستند و از هم گسسته شده اند و برای یکدیگر هزینه نمی‌کنند و لذا با یک هویت‌های سیاسی مجزا از هم مواجه هستیم که هر کسی در راستای منافع خود عمل می‌کند.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: آمریکا نمی‌تواند کمکی به آن‌ها کند، امروز آمریکا نمی‌تواند برای عربستان سعودی و نجات آن‌ها از یک شکست آشکار اقدامی را انجام دهد، خود آمریکا توانایی اعمال مداخلات مستقیم و یا غیر مستقیم به شکل گذشته را ندارد و کاملاً در حاشیه تحولات منطقه قرار گرفته است. آمریکا نمی‌تواند مانع شکست عربستان در مقابل مجاهدان یمنی شود و مجبور است که به تدریج منطقه را ترک کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا مجبور است تحولات منطقه را ترک کند گفت: آمریکایی‌ها تحت فشار سیاسی بر افکار عمومی و تحت فشار جریانات و گروه‌هایی هستند که عراقی اند و عراقی‌ها تمایلی به ماندن آمریکا در صحنه جغرافیایی عراق را ندارند و تلاش می‌کند به هر شکل ممکن آمریکا را از منطقه اخراج کنند.

وی بیان کرد: شکنندگی و آسیب پذیری را در سیستم امنیت ملی اسرائیل می‌بینیم، ولی آمریکا نمی‌تواند کمکی به رژیم صهیونیستی کند، با فرسایش، کهولت و فرسودگی در قدرت‌هایی مواجه هستیم که قبلاً بسیار قوی عمل می‌کردند و امروز هیچ شادابی سیاسی در سیاست خارجی آن‌ها نمی‌بینیم، سیاست خارجی آن‌ها فعال نیست.

سرلشکر سلامی گفت: منطقه تحت تاثیر چنین شرایطی قرار دارد، موازنه قوا به طرز واضحی به نفع یمن در حال تغییر است و سعودی‌ها تحت ضربات بسیار مداوم قرار گرفته‌اند، هیچ یک از سامانه‌های پدافند هوایی و ضد موشک سعودی‌ها که همه آمریکایی هستند، قادر نیست از عملیات پهپادی یمنی‌ها جلوگیری کند.

وی ادامه داد: در سوریه یک تعادل سیاسی برقرار است و به سمت یک انتخابات در حرکت است. جبهه مقاومت در سوریه با هیچگونه افتی مواجه نشده است. در عراق هم یکپارچگی سیاسی برقرار است و جریانات مقاومت در عراق فعال هستند.

فرمانده کل سپاه اظهار کرد: دشمنان تصور می‌کردند بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی جبهه مقاومت تضعیف می‌شود در حالی که امروز شجره طیبه مقاومت در حال جواب دادن است. منطقه فعلی روند امنیتی آمریکا را سست می‌کند.

وی با بیان اینکه نیروی قدس یک برانگیختگی از قدرت در مقابل دشمن ایجاد می‌کند، تصریح کرد: نیروی قدس توانست در لبنان و فلسطین قدرت سوزان ایجاد کرده و فلسطینی‌ها را در قدرت خودکفا کند. ما قدرت را از ایران منتقل نمی‌کردیم، زیرا اصلا به دلیل محدودیت‌ها و محاصره‌ها امکان انتقال سلاح به آنجا میسر و مقرون به صرفه نیست.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه حباب امنیت ملی اسرائیل ترکیده است عنوان کرد: اسرائیلی‌ها دچار پدیده زوال هستند و در غروب سیاسی به سر می‌برند و اتفاقاً این بار به نظر می‌رسد که فروپاشی رژیم صهیونیستی می‌تواند از درون باشد.

وی ادامه داد: این پوسیدگی در تمام ارکان این رژیم کاملا موج می‌زند یعنی در افول اقتصادی فوق‌العاده بالایی به سر می‌برند، شاهد از بین رفتن انسجام اجتماعی در ناکارآمدی سیاسی و اغتشاش سیاسی آن‌ها هستیم، هر شنبه اعتراضات عمومی در رژیم اشغالگر صهیونیستی بر قرار است، تاکنون ۴ انتخابات برای تعیین نخست وزیر انجام دادند، ولی نتوانستند و احتمالاً به سمت انتخابات پنجم می‌روند.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: سیستم صهیونیستی از درون دچار فروپاشی، تزلزل و ریزش شده است، آن‌ها سعی کردند ظرف یک سال و نیم گذشته از خودشان یک فیگور اقتدار نشان دهند یعنی مثل یک بادکنک خودشان را باد کردند.

وی افزود: آن‌ها آسیب‌های فوق‌العاده‌ای دارند، یکی دو ماه قبل تمام آسیب‌های رژیم صهیونیستی نشان داده شد، نشان داده شد که دریانوردی و کشتیرانی تجاری رژیم‌صهیونیستی در هر نقطه‌ای از عالم آسیب پذیر است در حالی که ۹۰ درصد تجارت و بازرگانی این رژیم از طریق دریاست، زیرا هیچ مرز زمینی ندارد.

سردار سلامی اظهار کرد: هیچ کس فکر نمی‌کرد که رژیم صهیونیستی چنین آسیب‌های بزرگی در عرصه تجارت دریایی داشته باشد، خیلی ساده می‌توان تجارت دریایی رژیم صهیونیستی را با اخلال جدی مواجه کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آن‌ها می‌خواستند نشان دهند که اصلا سیستم امنیت ملی اسرائیل شکننده نیست، وقتی انفجار مهیب با آن قارچ بزرگ که شبیه انفجار هسته‌ای بود در کارخانه ساخت موتورهای پدافند هوایی صورت گرفت و آن کارخانه‌ای که ماهواره‌های رژیم صهیونیستی را می‌ساخت، به یکباره این بادکنک با یک سوزن تمام بادش خالی شد یعنی نشان داده شد که چقدر آسیب پذیر هستند و این یک دومینو بود.

وی افزود: بعد از آن در حیفا پالایشگاه بزرگ منفجر شد، مخازن آمونیاک نشت کرد و اعلام کردند که ۸۰ شرکت تحت تاثیر حملات سایبری قرار گرفته و نزدیک فرودگاه بن گوریون انفجار رخ داد، یا جاسوسانشان در اربیل عراق کشته شدند.

سرلشکر سلامی گفت: رژیم اسرائیل یک نوار باریک است، در برخی جاها عرض ۱۴ کیلومتری دارد، لذا اولین ضربه می‌تواند آخرین ضربه باشد، بزرگترین ضعف رژیم صهیونیستی این است که هر اقدام تاکتیکی می‌تواند یک شکست استراتژیک باشد، یعنی با یک عملیات می‌توان این رژیم را منهدم کرد، از این نقطه ضعف‌ها پرده برداری شده است، اگر اخبار این اتفاقات توسط دوربین‌ها ضبط نمی‌شد و منتشر نمی‌شد، مقامات صهیونیست هرگز این اخبار را منتشر نمی‌کردند.

وی گفت: مضحک بود وقتی ان کارخانه تولید موشک و ماهواره منهدم شد گفتند که اینجا تست انجام می‌شد و این خیلی خنده دار است، کدام کشوری در کارخانه تست انفجار انجام می‌دهد. موج اقتدار آن‌ها به یکباره ویران شده است و حباب امنیت ملی اسرائیل ترکیده است، آن حجمی که بر اثر عملیات روانی ساخته بودند از بین رفت و امروز چهره رژیم صهیونیستی را در اندازه‌های واقعی می‌توانید ببینید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: یک رژیم نمی‌تواند فقط مولد شرارت باشد، آن‌ها ضعیف هستند، آمریکایی‌ها هم فرمولی برای حل مسائل آن‌ها ندارند و این ناکامی و این شکست‌های افسرده کننده در کنار اغتشاشات درون رژیم صهیونیستی اعتراضات فلسطینی ها، ناکارآمدی دولت بر اساس نظام سیاسی اسرائیل در تشکیل دولت و تضادهای اجتماعی درون آن‌ها یک فضای بسیار ناخوشایند و واقعاً شکننده‌ای را ایجاد کرده است که باید مراقب رفتار هایشان از این به بعد باشند.

وی ادامه داد: آن‌ها باید رفتارهایشان را بر اساس واقعیت تنظیم کنند، بزرگترین شکست نظام‌های سیاسی بی خرد و شیطانی مانند آمریکا و اسرائیل در این است که آن‌ها قدرت برآورد واقع‌بینانه و صحیح از محیط و صحنه را ندارند.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه در تشک کشتی طرف مقابل قدرت حریف را بهتر از خود حریف درک می‌کند گفت: فشارهایی که کشتی به طرف مقابل وارد می‌کند آن حریف این فشارها را بیشتر احساس می‌کند قدرت ما توسط دشمن بهتر درک می‌شود و این یک واقعیت است.

وی با بیان اینکه در تمام عرصه‌ها این پیشرفت‌های مدرن و شگفت انگیز اتفاق افتاده است افزود: ما صادقانه با مردم صحبت می‌کنیم و یک عبارتی وجود دارد که می‌گوید فضیلت آن چیزی است که دشمن به آن شهادت می‌دهد، قدرت پهپادی ما یک قدرت مدرن است یعنی یک قدرت پیشرفته است که با همه قدرت‌های پهپادی پیشرفته جهان رقابت می‌کند، در عرصه اوج‌گیری و ارتفاع امروز کاملاً جایگزین پرنده‌های با سرنشین شده است و هم در برد و هم در قدرت تهاجمی بی نظیر هستند، پهپادها تنها عناصر شناسایی نیستند بلکه خودشان مانند یک موشک هستند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به دو خصوصیت دقت و برد پهپادهای ایرانی گفت: این دقت به گونه‌ای است که مثلا در یک ساختمان، هر نقطه‌ای را که بخواهیم مورد اصابت قرار می‌دهیم، دقت‌ها آن قدر بالا رفته که نقاط بسیار ریز قابل هدف گذاری هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به خط مشی سپاه درباره حضور نامزدهای نظامی در انتخابات آتی ریاست جمهوری افزود: نظامی‌ها هم مثل بقیه افراد این مملکت بر اساس قانون اساسی و قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌توانند در انتخابات شرکت کنند و این موضوع صرفا انتخاب شخصی آنهاست و هیچ ربطی به سازمان ندارد یعنی اگر یک پاسدار و یک نظامی در انتخابات شرکت کند این تمایل شخصی است و هیچ‌گونه تشویق و یا حمایت از سوی سازمان وجود ندارد.

وی افزود: ما صادق و متعهد هستیم و مکلفیم که ابداً در انتخابات به نفع و یا علیه هیچ کاندیدی عمل نکنیم، سپاه در موضوع انتخابات متشکل است از مجموعه‌ای از پاسدارانی که هر کدام به کاندید مورد نظر خودشان رای می‌دهند و یک جریانی در سپاه وجود ندارد که بخواهد نسبت به اینکه به چه کسی رای داده شود و یا نشود تصمیم بگیرد.

سرلشکر سلامی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در راهبرد دشمنان ما جغرافیای جهان اسلام و غرب آسیا خاورمیانه نامیده می شود، در منطق راهبردی آنها این منطقه یک منطقه به هم پیوسته است یعنی منطقه ای یکپارچه است و از دید آنها سکوی پرش هر قدرتی به تراز قدرت جهانی است.

وی ادامه داد: سیاست دشمنان ما برای اینکه تحولات سیاسی و امنیتی را در خاورمیانه با مطلوبیت های سیاسی و منافع خودشان هم راستا کنند این بود که تک‌تک به واحدهای سیاسی و به کشورهای منطقه حمله کنند و آنها را از هم منفک کنند و به هر جزء مستقل و منفرد حمله کنند و آن جز را تسلیم کنند و بعد به سراغ جزء دیگر بروند.

فرمانده کل سپاه در پایان یادآور شد: نقطه نهایی اقدامات آنها مثلا جمهوری اسلامی ایران است، اگر آنها می توانستند سیاست هایشان را پیاده‌سازی کنند که به هر جزء مستقل جدا حمله کنند و تمرکز قوا را در یک نقطه قطعی قرار دهند و آن نقطه را تسلیم کنند و دوباره به سراغ نقطه دیگری بروند، این استراتژی خطرناک می توانست آنها را به موفقیت نزدیک کند کاری که نیروی قدس انجام داد این بود که این جبهه های منفصل در اقصا نقاط دنیای اسلام را به هم متصل کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 23
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • جواد IR ۲۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۵
  55 17
  سردار دوست داشتنی با کلام پر نفوذ
  • IR ۰۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
   15 6
   اشتباهی منفی دادم
  • IR ۰۷:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
   5 7
   فقط شعار که نیست وقتی قبول که نتانیابو وسط دریای مدیترانه با زیردریایی سولاخ شده تدریجی داره غرق میشه اونوقت عمل
 • IR ۰۰:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  26 6
  باید حباب امنیتی اصلاح طلبا رو هم ترکوند. مرگ یه بار، شیون یه بار. پاکسازی کنید. به خدا مردم حمایت می کنن. نترسین از اینکه ممکنه بازم کشور رو به هم بریزن. پاکسازی کنید.
  • IR ۱۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
   14 5
   راهی جز این نیست والا باید منتظر وقایعی بس دهشتانک بود
 • FR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  32 9
  درود بر سردار بزرگ سپاه سردار سلامی گرامی
 • RO ۰۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  24 5
  الله اکبر
 • محمد IR ۰۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  21 6
  درود خداوند بر سپاه. تنها افتخار آفرین ایران (متاسفانه)
 • IR ۰۲:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  18 8
  قلمرو ما رو مرز به مرز به دشمنان دیکته کن!
 • IR ۰۲:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  24 7
  خداقوت سردار
 • محمد IR ۰۴:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  15 7
  زنده باد سردار سلامی عزیز
 • IR ۰۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  14 3
  خدا شما و امثال شما رو حفظ کنه ان شاء الله اللهم عجل لولیک الفرج
 • CA ۰۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  10 6
  وقتی بچه بودیم وقتی تو محله دعوا میشد و برادر بزرگ ما انجا بود ما زبونمون دراز میشد !! حالا تو صحنه دیپلماسی هم دقیقا همونه !! و اگه یه برادربزرگ مثل حاج قاسم پشتشون نبود توان چانه زنی نداشتن !!
 • IR ۰۷:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  0 4
  فقط شعار که نیست وقتی قبول که نتانیابو وسط دریای مدیترانه با زیردریایی سولاخ شده تدریجی داره غرق میشه اونوقت عمل
 • حسین IR ۱۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  7 18
  حباب و تبل تو خالی شما چی...اسراییل در طول سال 4ال5بار ضربه زده به ایران که هیچ گونه جوابی ندیده...من ایرانی هم راضی به ضعیف نشون دادن کشورم نیستم ولی شماهم بس کنید همش شعار الکی و تو خالی...یذره بفکر ملت باشید ...اسراییل چیکار شما داره اصلا به ماچه اونا کی هستن..شما کلاه خودتون بچسبید...الان باز حرفام نشر نمیدید چون همیشه از واقعیت حراس داشتید...مردمی باشید ی ذره بذارید همه حرف بزنن...
  • حسین خادم الرضا IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
   4 2
   وقتی کارخونشون ترکید اونا کپ کردن حالا نمی دونم شما چرا داری میلرزی
  • IR ۱۵:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
   3 3
   اسرائیل چیکار به ما داره؟اتفاقا اصل کارش با ایران نفهم زنها رو هرزه کردن زنها رو عقیم کردن مردم رو با ماهواره و فضای مجازی احمق کردن
  • محمد IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
   6 2
   حمله به پایگاه جاسوسی اسرائیل در اقلیم کردستان عراق توسط شبه نظامیان عراقی که چند نفر از ماموران اطلاعاتی موساد کشته شدند و در گفته های سردار سلامی هم بود انفجار در کارخانه موشک سازی اسرائیل که اخرش هم معلوم نشد علتش چی بوده اصابت موشک در اطراف نیروگاه هسته ای دیمونا اسرائیل وعجیب اینکه این موشک توانسته بود از هر 3 لایه پدافندی اسرائیل عبور کند اتش سوزی در پالایشگاه حیفا اتش سوزی در فرودگاه بن گورین بازم بگم یا کافیه.
  • IR ۱۵:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
   4 2
   نمیبینی نتانیابو هربار ایران و ایرانی رو به یک پوریم دیگه وعده میده؟بعد میگی اسراییل چکار ما داره؟البته از کسی که طبل رو مینویسه تبل و هراس رو مینویسه حراس،بیش از اینا انتظار نمیره
 • شهروند ارومیه IR ۱۰:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  12 5
  سلام باید هشیار بود که خارج شدن قوای نظامی امریکا به منزله خارج شدن امریکا نیست خاصیت حزب دمکرات این است نیروهای نیابتی را مدیریت کند و برعکس حزب جمهوری خواه خاصیت اش این است قوای نطامی را به میدان بفرستد امریکا ترکیه را در منطقه علم خواهد کرد و نیروهای نیابتی جدیدی که در زمان صدارت خود در دولت امریکا وارد صحنه خواهد کرد جنگ فرهنگ ها را با رسانه های فرهنگی قدرتمند خود را استارت خواهد زد و امریکا ترکیه را فربه و توانمند خواهد کرد برایاجرای خواسته های خود هشیار باشیم مدیران امنیتی فرامرزی ایران اسلامی هشیارتر باشند و بسیج اندیشکده های فرامرزی خود را راهندازی کند برای مقابله در مقابل جنگ های نیابتی انشالله و تو کل الله.
 • IR ۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
  1 4
  ماشاءالله سلامى ! سخنگو ميشد بهتر بود
 • دیده بان IR ۰۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۲/۱۷
  2 2
  فان حزب الله هم الغالبون
 • IR ۱۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
  0 0
  هرچند خیلی از مردم ازتو خوششون نمیاد ولی من فکر می کنم تو آدم خوبی هستی