روحانی ظریف نمایه

نفوذی‌ها آنچنان در سر تا پای دولت روحانی نفوذ کرده بودند که حتی اجازه نمی دادند واکسنی جز واکسن آمریکایی وارد کشور شود!

سرویس سیاست مشرق- یک روز می‌گفت با بیل کمر کرونا را شکسته‌ام و روز دیگر ادعا می‌کرد نمی‌خواهد مردم موش آزمایشگاهی بشوند، معاونانش از ضرورت پیوستن به FATF گفته و وزرایش یکدیگر را متهم به کم‌کاری در رایزنی با کشورهای خارجی می‌کردند. نتیجه همه شعارها و سیاسی بازی‌های دولت تدبیر اما یک اتفاق مهم بود: مردم مانند برگ خزان در پیک‌های سریالی کرونا کشته می‌شدند، کادر درمان فرسوده شده و نارضایتی‌ها روزبه‌روز بیشتر می‌شد.

اما ورق این وضعیت ناامیدکننده به‌یک‌باره برگشت؛ رئیس‌جمهور منتخب در حرم مطهر امام هشتم (ع) از اقدام سریع و انقلابی در تولید و واردات واکسن خبر داده و اعلام کرد واکسیناسیون مردم در اولویت دولت او خواهد بود. رئیسی سرزده به بیمارستان‌های کرونایی می‌رفت؛ در بخش اورژانس و icu پای درد و دل کادر درمان؛ بیماران و همراهانشان نشسته؛ حتی پا را فراتر گذاشته و در بهشت‌زهرا روند اقدامات زحمتکشان آن را زیر نظر گرفت.

ردیابی شبکه اخلال‌گر نظام سلامت کشور/ چه کسانی مانع ورود واکسن کرونا شدند؟

واردات واکسن در روزهای اخیر به حدود ۲۱ میلیون دوز رسیده است و قرار است تا پایان شهریورماه حداقل ۵۰ میلیون دوزدیگر واکسن وارد کشور شود. رئیس‌جمهور وزیران کابینه را به‌صف کرده و هرکدام قرار است در اقدامی جهادی مسیر مسدود شده واکسن به‌سوی کشور را باز کنند. رئیسی اعلام کرده است که باید همه ظرفیت‌های کشور برای واردات واکسن مورداستفاده قرارگرفته و طرح جامع مبارزه با بیماری کرونا اجرا شود.

تا چند هفته قبل، در بهترین حالت روزانه پانصدتا ششصد هزار دُز واکسن کرونا در کشور تزریق می‌شد و حتی چند روزی، روند کاهشی پیدا کرده و موجب تشکیل صف و نارضایتی شد. در پیک بیماری کرونا تنها راه‌حل روحانی تعطیل کردن کشور از سویی و باز کردن جاده‌ها برای مسافرت‌های شبانه از سوی دیگر بود. این اقدام روزبه‌روز مردم را عصبانی‌تر می‌کرد. رسانه‌های فارسی‌زبان خارجی نیز با بمباران شدید روانی به‌گونه‌ای القاء می‌کردند که ایران با عدم واردات واکسن، باعث بالا رفتن آمار کشته‌شدگان این ویروس منحوس شده است.

روز گذشته پنجاهمین محموله واردات واکسن به تعداد بیش از سه میلیون دوز وارد کشور شد؛ در حال حاضر نه‌تنها کانال‌های ورود واکسن به کشور به‌خوبی اصلاح‌شده است؛ بلکه در انبارهای وزارت بهداشت به‌قدر کافی نیز دپو گردیده و به‌صورت منظم در اختیار مراکز مجاز تزریق قرار می‌گیرد. نیروهای بسیج و سپاه پاسداران نیز با برپایی مراکز واکسیناسیون ۲۴ ساعته به‌صورت جهادی کار خدمت‌رسانی به مردم را پیش می‌برند. این تغییرات شگفت‌انگیز باعث شده است که مردم بپرسند که چرا رئیسی توانست واکسیناسیون عمومی را به نتیجه برساند؛ اما روحانی با هزار اماواگر و برگزاری صدها جلسه در ستاد ملی کرونا در اجرای آن ناموفق بود؟ پاسخ به این سؤال نیاز به واکاوی دولت تدبیر دارد.

ردیابی شبکه اخلال‌گر نظام سلامت کشور/ چه کسانی مانع ورود واکسن کرونا شدند؟

اگر واکسن می خواهید باید تسلیم شوید!

زمستان سال گذشته علی ربیعی رو به خبرنگاران در حیات باز نهاد ریاست جمهوری گفت: اگر می‌خواهید واکسن به ایران وارد شود؛ باید مسئله FATF حل شود! ربیعی دراین‌باره گفته بود که نپیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی (اف ای تی اف)، خرید واکسن خارجی کرونا را با مشکل مواجه کرده است. سخنگوی وقت دولت گفته بود:در مورد انتقال پول بنا بر قوانین تحریم و قواعد اف ای تی اف چندین مرحله انتقال پول با مشکل مواجه شد و با موانعی رو به رو بودیم، نپیوستن به اف ای تی اف آثار خود را نشان خواهد داد قبلاً نیز دولت دیدگاه خود را در این زمینه اعلام کرده است!

ردیابی شبکه اخلال‌گر نظام سلامت کشور/ چه کسانی مانع ورود واکسن کرونا شدند؟

سناریو سازی دولتی ها به شکل عجیبی آغاز شد! عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در صفحه اینستاگرامی خود نوشت: مردم! ما تا زمانی که تحریم باشیم نمی توانیم برای شما واکسن بخریم؛ اشاره تلویحی او به آن بود که اگر واکسن می خواهید باید با آمریکایی ها معامله کنیم.

فردای آن روز علی مطهری نماینده سابق و عضو لیست امید با اشاره به سخنان سخنگوی دولت در توییتر نوشت: به خاطر این که در لیست سیاه اف ای تی اف قرار داریم نتوانستیم پنجاه میلیون دلار مبلغ سهمیه ایران از واکسن کرونای سازمان جهانی بهداشت برای هشت میلیون ایرانی را منتقل کنیم و سهمیه ایران باطل شد. مجمع تشخیص مصلحت نظام باید پاسخگو باشد.

ردیابی شبکه اخلال‌گر نظام سلامت کشور/ چه کسانی مانع ورود واکسن کرونا شدند؟

ردیابی شبکه اخلال‌گر نظام سلامت کشور/ چه کسانی مانع ورود واکسن کرونا شدند؟

همین دست سخنان کافی بود تا اصلاح‌طلبان یکی پس از دیگری به صحنه آمده و برای یک کنوانسیون ننگین خوش‌رقصی کنند.

پروانه مافی، از نمایندگان مجلس دهم طی یادداشتی در روزنامه آرمان برای دفاع از FATF می‌نویسد: باید از کسانی که مخالف تصویب FATF هستند پرسید که علت اصلی این مخالفت چیست؟ تصویب نشدن FATF مشکلاتی در امور بانکی و مبادلات مالی بین‌المللی ایجاد کرده است. این مشکلات به‌گونه‌ای نیست که به آن بی‌توجه باشیم و به این نتیجه رسیده شده که این لوایح از اهمیت خاصی برخوردار است لذا دوباره در دستور کار قرارگرفته‌اند که نشان از اهمیت موضوع دارد. نمی‌توانیم منکر اهمیت این لوایح شویم، درحالی‌که همه دنیا جز دو کشور به این لوایح توجه داشته و آن را پذیرفته‌اند. به همین دلیل صحبت‌های برخی مسئولان در مخالفت با FATF قابل‌تأمل است. باید از آن‌ها سؤال شود که چرا مخالفت می‌کنند؟ کنوانسیون‌های متعدد بین‌المللی وجود دارد که ما مانند همه کشورهای دیگر در آن عضو هستیم.

این کارگزارانی ستادی البته در لابه‌لای این یادداشت توضیح نمی‌دهد که مگر توافق موقت ژنو (پیش‌درآمد امضای توافق نهایی یا همان برجام) رافع مشکلات فوری معیشتی مردم شد که FATF‌ مقدمه‌ای برای مبادلات مالی کشور شود؟

درحالی‌که رهبر انقلاب در نقطه‌نظری مهم و راهبردی تنها ورود یک مدل واکسن آمریکایی و انگلیسی را به دلیل حفظ امنیت بهداشتی کشور ممنوع کرده بودند؛ دولت دوازدهم با بهانه سازی‌های واهی دست روی دست گذاشته تا این پیام به جهان مخابره شود که ایران به دنبال واکسیناسیون مردم کشورش نیست و روند تولید واکسن داخلی را با تأخیر پیش خواهد رفت.

تأکید ویژه رهبر انقلاب روی آن بود که دو دولت متخاصم و مکار حاضر نیستند به  روحانی واکسن بفروشند و بهتر است دولت وقت خود را با مذاکره برای مذاکره درباره واکسن تلف نکرده و به دنبال راه‌حل‌های بهتر برود؛ ایشان به‌درستی پیش‌بینی کرده بود که دولت‌هایی که چون دزدان دریایی محموله‌های ماسک را در فرودگاه و بنادر کشورهای دیگر می‌دزدند؛ هیچ‌گاه دلسوز مردم ایران نبوده و ارتباط با آن‌ها برای خرید واکسن بیهوده است؛ این عبارت آن‌قدر به مذاق دار و باند نیویورکی‌ها تلخ بود که برای ورود آن به کشور سنگ‌اندازی کردند.

ردیابی شبکه اخلال‌گر نظام سلامت کشور/ چه کسانی مانع ورود واکسن کرونا شدند؟

گاندوهای آمریکایی مانع ورود واکسن شدند

اگر از آمریکایی‌ها و لندن نشین ها واکسن نخریم، بهتر است از بقیه نیز نخریم! این محتوای اقداماتی است که ظریف برای واردات واکسن انجام داده بود. برخی سفرای ظریف هرقدر که استاد لابی کردن برای ایجاد کانال ارتباطی با حزب دموکرات آمریکا هستند؛ در انجام وظایف بدیهی خود در سفارتخانه پایشان لنگ می‌زد.

آش اقدامات وزارت خارجه ظریف آن‌قدر شور بود که زالی فرمانده ستاد مبارزه با کرونا اعلام کند که سفرای ایران اصلاً به دنبال خرید واکسن نیستند، همین اظهارات کافی بود تا ظریف به حرف آمده و در پستی اینستاگرامی برای مردم دلسوزی بیهوده کند. باوجودآنکه ظریف ادعا کرده بود ۱۵۰ میلیون دلار برای واردات واکسن به وزارت بهداشت اختصاص پیداکرده است؛ اما هیچ خبری از واکسن نشده و  دولت روحانی فرصت ها را یکی پس از دیگری در دعواهای زرگری میان چند وزارتخانه و دست روی دست گذاشتن رئیس‌جمهور وقت به امید حصول توافق در وین بگذراند.

گاندوهای نفوذی آنچنان در سر تا پای دولت روحانی نفوذ کرده بودند که حتی اجازه نمی داند؛ واکسنی جز واکسن آمریکایی وارد کشور شود، آن ها با القاء آنکه واکسن های چینی و روس مردم را تبدیل به موش آزمایشگاهی می کند؛ از هر حربه ای برای فشار به نظم درباره تماس با آمریکایی ها استفاده می کردند!

ردیابی شبکه اخلال‌گر نظام سلامت کشور/ چه کسانی مانع ورود واکسن کرونا شدند؟

واردات واکسن به کشور چقدر پیچیده است؟

شاید گمان کنید که واردات واکسن به ایران روندی پیچیده و سخت دارد، روحانی با انبوهی از رسانه‌های داخلی و خارجی این‌گونه صحنه‌سازی کرده بود که خرید و واردات واکسن تنها به توافق با بایدن بستگی دارد و اگر در برابر آمریکایی‌ها تسلیم نشویم، مردم باید یکی پس از دیگری جان خود را از دست بدهند. اما رئیسی نشان داده سیاست خارجه انقدرها هم پیچیده نیست؛ می‌توان با یک تماس تلفنی مقتدرانه با شی جین‌پینگ به‌اندازه نیاز واکسن به کشور وارد کرد تا جایی که رئیس هلال‌احمر از واردات ۱۸۰ میلیون دوزی آن تا بهمن‌ماه خبر داده است.

به همت دولت جدید و پیگیری‌های انجام‌شده، میزان واکسیناسیون روزانه تقریباً دو برابر شده و به بیش از یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار دُز رسیده است. به نظر می‌رسد زمان راست آزمایی اقدامات روحانی فرارسیدهاست. اکبر گنجی عضو افراطی جبهه اصلاحات اسفند دو سال قبل، در آغاز فراگیری کرونا نوشت: ما کارمندان دولت‌های راست افراطی، از طریق کرونا هراسی، ایران و ایرانیان را نابود خواهیم کرد. ما کارمند رسمی بخش پروپاگاندای دولت ترامپ، جانسون، نتانیاهو و سعودی هستیم. وظیفه ما وحشت‌افکنی است تا با فروپاشاندن سازمان اجتماعی، مردم را به خشونت جمعی بکشانیم... گمان باطل نکنید که ما مخالف سیاسی و... هستیم؛ نه، ما فقط کارمند پروپاگاندای دولت‌های راست افراطی هستیم. ما تشنه مرگ و خون مردم ایرانیم. کاری را که شدیدترین تحریم‌های تاریخ نتوانست با ایران انجام دهد، ما موظفیم انجام دهیم».

واقعیت آن است که رئیسی حصار تحریم و حصار خود تحریمی نفوذی ها را شکست، حالا مردم به‌خوبی می‌دانند که ۸ سال در زندان خودساخته روحانی اسیر اشتباهات پی‌درپی لیبرال‌ها شده و با کدهای غلط آن‌ها خسارت‌های فراوانی دیده‌اند. حالا زمان زمان آن است که خسارت‌های روحی، جانی و اقتصادی مردم در سبد محاسبه قرارگرفته و قوه قضائیه و نهادهای نظارتی نگاه ویژه به پرونده واردات واکسن در دولت قبل داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 142
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 23
 • IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  لعنت بر هر چی خائن به این مملکت و نظام
  • IR ۱۷:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   جناب اژه ای امتحان بزرگ الهی شما اینست امیدواریم از این امتحان سخت مانن همیشه سربلند بیرون بایی
  • IR ۱۷:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   دررررررررررود بر سید ابراهیم رییسی . فدایی داری
  • IR ۱۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   مشرق میخواد جریان مانع شدن واکسن کرونا را بندازه گردن روحانی
  • IR ۲۱:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   روحانی عُرضه نداشت واکسن بخرد اما رئیسی هنوز نیامده واکسن خرید.
  • IR ۲۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   22 44
   دولت روحانی همه اش بهانه می آورد که تحریم هستیم و ارز نداریم و بدون تصویب FATF نمی توانیم واکسن وارد کنیم !!! اما رئیسی بدون بهانه گیری سیل واکسن را به کشور روانه کرد.
  • شاکی IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   24 98
   وقتی که این همه مستندات وجود داره چرا اقدام قاطعی از طرف دادستان و مدعی العموم به نمایندگی از مردم انجام نمیشه .
  • BE ۲۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   16 75
   سوال باید این باشه خائن کیه؟، چه کسانی کشورو مجبور به اجرای پروتکل WHO کردند که مرگ و میر را بالا ببره و از پخش دارو‌های ضد کرنا ممانعت کردند؟
  • IR ۲۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   16 59
   محاکمه و مجازات اصلاح طلبان (بانیان وضع موجود) مطالبه عموم مردم است و ان شاءالله محقق خواهد شد.
  • دلخور IR ۲۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   13 69
   انشاا... قوه قضائیه با قدرت و شدت هرچه بیشتر و بدون در نظر هیچ ملاحضه ای این ناکسان رو مجازات کنه
  • IR ۲۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   14 60
   گاندوهای امریکایی که در دولت روحانی نفوذ داشتن عامل اصلی کشتار مردم ایران با کرونا هستن.
  • احمد IR ۲۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   12 62
   بندازه گردن روحانی؟ گردنش هست! اینهمه دلیل... باز شما نخونده نظر دادید؟
  • IR ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
   3 0
   روحانی یک .... بالفطره هست
  • IR ۰۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
   1 0
   بنفش
  • علی IR ۰۶:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
   1 1
   بسم الله آقای محمد مهاجری! اگر سواد اقتصادی یا کمی انصاف داشتید اینگونه مصادره نمیکردید نتیجه همت و آبروی دولت جدید را بنام دولت بی عمل قبل.
 • IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  34 0
  حالا عده ای از اصولگرایان محترم میگن باید با این مجرمان یا متهمان وفاق ملی کرد و حتی اینا رو تغییر نداد و پست و مقامشان را حفظ کرد . اخیرا یکی از وزیران محترم دولت رییسی حرفی زد که خیلی نگران شدم. ایشان فرمود برای تغییر روسای فلان مراکز عجله ای نداریم و اینا از ذخائر و سرمایه های کشور!!!هستند. . اقای وزیر مردم رای به تغییر دادند و این یعنی عجله در برکناری عناصر دولت روحانی
 • IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  17 44
  روسیه و چین بهتون واکسن نمیدادن تقصیر روحانی بود؟؟؟ خب محاکمه اش کنید تا حقیقت معلوم بشه.
  • IR ۱۷:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   15 2
   منظور؟
  • IR ۱۸:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   27 0
   ما الان از سنگال واکسن خریدیم؟! روحانی و رفقاش چرا بحث از لزوم تصویب همه fatf میکردن برای خرید واکسن. داریم میبینیم چین الان بدون fatf میده. پس دروغ بوده که چین هم میگه باید fatf باشه! یادتون رفته میگفتن برای قرارداد ۲۵ ساله چین هم باید fatf باشه
  • Mohamad IR ۱۸:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   18 1
   میدادن خوبم میدادن.لابد حرفای لاریجانی رو شنیدی که چین ۲۰ میلیون دز واکسن رو میخاست بده ایران ولی روحانی قبول نکرد
  • IR ۱۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   20 1
   روحانی نمی خواست از چین و روسیه واکسن بخرد! چون مشکل حل می شد و او دیگر دستش از تحت فشار گذاشتن ملت برای مذاکره و معامله با یانکی ها خالی!!!
  • IR ۱۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   قرادادها زمان روحانی بسته شده بود، اون زمان به دلیل گسترش کرونا کشورهایی که قول واکسن زدن را داده بودند به ایران واکسن ندادند و این تاخیر باعث شد که عمده واکسن ها در دولت رئیسی وارد شود،
  • IR ۱۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   19 1
   روسیه که تولید واکسنش اینقدر کمه که به زحمت کفاف خودش را هم میده ولی با این حال مقداری داد. در مورد چین هم که حالا چرا بهمون داد!! دولت چین که عوض نشده، ولی دولت ما عوض شد.
  • IR ۱۸:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   0 3
   حالا یه عده نظر دیگه دارن موضوع دیگری است.
  • IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   0 3
   ۱۸:۱۸ لطفاً با سند حرف بزن
  • IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   4 0
   روسیه و چین میدانستن دولت قبل غربگداست به همین خاطر به ایران واکسن نمی دادند حالا دولت عوض شد و واردات واکسن سرعت گرفت.
  • IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   7 1
   روحانی زبان گفتگو با دنیا را بلد نبود اما رئیسی در اولین روز ورود به پاستور با رئیس جمهور برخی کشورها تلفنی تماس گرفت و واردات واکسن را تسریع و چندین برابر کرد تغییر را احساس کنیم.
  • IR ۲۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   7 0
   بازخواست رو.... و مدیران دولتش بدلیل تعلل در واردات واکسن و تعویق مجوز واکسن داخلی یک مطالبه عمومی است و باید محقق بشود.
  • IR ۲۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   5 0
   خدا نگذره از رو....
  • IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   5 0
   قرارداد ها در زمان دولت جدید بسته شده دولت روحانی حتی توان خرید خوراک دام و طیور را نداشت چه برسه به خرید واکسن !
  • IR ۰۴:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
   2 0
   البته به شرطی که محکوم به مرخصی نرود خانه اش بعد هوقت زندان گفت بیا برود زندان
  • محسن IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
   1 0
   با سلام پس چرا الان داره واکسن میاد این از بی عرضه بودن لیبرال های خیانت کاربود
 • علی IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  4 28
  ما واکسن بزن نیستیم
  • IR ۱۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   16 3
   اختیاریه فعلا
  • IR ۱۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   16 3
   وااای، خیلی ناراحت شدم، حیف نیست آخه، خدایی نکرده کرونا بگیری فوت بشی، بعد ما چطور مابقی عمرمونو بی تو سر کنیم.
  • IR ۱۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   3 0
   شما هنوز بایستی صبور باشی
  • IR ۲۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   8 0
   تا واکسن نبود یه مشت ...صفت هرروز هشتک #واکس_من_کو و #واکسن_بخرید میزدن. رئیس جمهور محبوبشون هم حالا داره معلوم میشه چه جوری با کمترین حالت ممکن دنبال خرید واکسن بودن. حالا که میلیون میلیون واکسن میخرن دوباره همون جماعت میمون میان هشتگ #واکسن_نمیزنم میزنن. خدایا ببین با کیا شدیم 80 میلیون
  • IR ۱۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
   0 0
   " ما " ، ما كى باشند ؟
 • IR ۱۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  13 30
  ردیابی شبکه اخلال‌گر نظام سلامت کشور/ چه کسانی مانع ورود واکسن کرونا شدند؟ یعنی مشرق خیلی ....! هرچی بدبختی هست رو بنداز گردن روحانی. انگار روحانی تصمیم گیرندست که واکسن بخره یا نه، یا چه مدلی بخره!
  • IR ۱۸:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   13 3
   طبق قانون اداری مسئول مستقیم نمکی و بعداز او روحانی و در مرتبه سوم مجلس باید پاسخگوباشند .
  • IR ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   5 1
   دولت قبل سلامت مردم را برای مذاکره با امریکا گروگان گرفته بود.
  • IR ۲۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   11 1
   بی عُرضگی دولت روحانی در واردات واکسن باعث شد تا این روزهای سیاه کرونایی برای کشور رقم بخورد.
  • محسن IR ۰۹:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
   0 0
   نه تقصیر کشور همسایه وریس جمهور اونا بود ایشون بیگناهن متاسفم که هنوز متوجه نشدین
 • IR ۱۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  22 2
  انصاف نیست.ما بودیم هزار بار اعدام میشدیم
 • IR ۱۷:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  26 1
  ما خواهان محاکمه عاملان تاخیر در واکسیناسیون عمومی هستیم . نمکی و روحانی پاسخگو باشند
  • DE ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   9 0
   اگرواقعا پشت قضیه چیزهایی بوده ومردم فقط نتیجش که کشتار جمعی ونسل کشی اینهمه انسان بیگناه بودرودیدن بدون کوچکترین تاخیر وتخفیفی عاملان این جنایت رو به مردم معرفی واشد مجازات رابرایشان اعمال کنید
  • IR ۱۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   1 0
   فعلا که ...
  • IR ۱۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   9 0
   میگفتن بدون اف ای تی اف نمیدن بهمون. حالا احتمالا رئیس اف ای تی اف رئیسی بوده اینجور که داره بوش میاد. چون ییسی شد رییس جمهور اف ای تی اف اجازه داد. ههههههههههههه
 • علیخانزاده IR ۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  21 0
  به همین راحتی چرا محاکمه نمی‌شوند چه کسی پاسخگوی از دست رفتن جان مردم خواهد بود
 • IR ۱۷:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  23 1
  چرا یه مرد پیدا نمیشه این روحانی رو ادب کنه
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  16 1
  لعنت ب بت بزرگ و حامیان و پیروانش
 • عباس IR ۱۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  17 2
  امیدآنها به غربیها بود وتدبیرشان غربی کردن کشور. اف بر کارگزاران دولت کدخدا پرستان که مردم رابه خاک سیاه نشاندند.میخواستن ایران را افغانستان کنند!!!!..درودبرحاج قاسم عزیز.درود بررییسی ودولت جهادی ومردمی
 • عطاءالله IR ۱۷:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  23 3
  خداوندنگذرد از دولت فاسد بنفش که جان بسیاری را گرفت.
  • FR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   2 10
   من نمیدانم پشت قضیه چی بوده ولی فکر نکنم شما هم کامل بدونید و به این راحتی تهمت میزنید، ولی چند تا نکته مثبت و منفی در مورد این قضیه وجود داره ۱) اول دولت روحانی سعیش بر واردات واکسن بود و به قول خود دکتر روحانی بهترین واکسن سریعترین واکسن هست. حتی اون موقع که رهبر واکسن‌های انگلیس و آمریکا را منع کرده بود به فکر واردات بودند. ۲)همون موقع به مشکلات مالی برخورد کرده بودند و این قضیه مقداری تاخیر ایجاد کرد. ۳) خیلی از کشورهایی که به ایران قول داده بودند که واکسن وارد کنند ، به دلیل گسترش کرونا در کشور خودشان از دادن واکسن به ایران خودداری کردند و طبیعی هست که دادن واکسن به موعد بعد از دولت روحانی میافتد. نکات منفی ۴)طبق گفته جناب مرندی جناب ظریف با چین قرار داد بسته بود که فاز سوم در ایران انجام بشه و بعد از اون مقدار زیادی واکسن در ایران وارد شود که این موضوع به دلیل مخالفتهایی انجام نشد ۵) جناب دکتر نمکی با واردات واکسن از طریق شرکتهای خصوصی مایل نبودند ، که خود همین یک عامل بزرگی هست ولی در دولت رئیسی چند هفته پیش وزیر خارجه با شرکتهای خصوصی در مورد واردات واکسن جلسه ای داشتند. نویسنده محترم سایت مشرق آنقدر که شما سیاسی هستید قضیه سیاسی نیست
  • IR ۱۸:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   1 12
   همین دولت شما در قضیه پروتکل های بهداشتی اصلا خوب عمل نکرد، و اگر واکسنها که قراردادهایش اکثرا در دولت روحانی بسته شده بود به داد دولت رئیسی نمی رسید معلوم نبود چه میشد
  • IR ۲۱:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   7 0
   دیپلماسی ضعیف دولت روحانی علت اصلی کمبود واکسن در کشور بود.
  • IR ۱۶:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
   0 1
   چجوری با یک تماس رئیسی ۹۰ میلیون دز واکسن کرونا وارد شد؟طرفداران روحانی
  • IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
   0 0
   چجوری با یک تماس رئیسی ۹۰ میلیون دز وارد شد طرفداران روحانی؟ایا این قراردادو روحانی بست؟بعدش اگه قراردادای روحانی به داد دولت رئیسی رسیده چرا پس تو دولت روحانی وارد نشد؟
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  15 21
  آدرس غلط ندهید بازی پلیس خوب و بد نخ نما شده است
  • IR ۱۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   8 7
   جرف نزن
  • IR ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   1 0
   آمار بازی میکنن آماربالا میشه خوبه آمار آیین میشه عمل بد ...البته اگر روابط نداشتن بدبود نفرستادن سفیر به چین بدتر بود ! کلا رحم دروجود هیچ دمپایی نیست مگر صندل !
  • IR ۱۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   1 2
   باریکلا...
  • RO ۱۹:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   3 4
   تو جرف بزن و بعد ساندیس بخور
  • IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   2 1
   این ساندیس میخوره ولی تو چی
  • IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   1 1
   خوبه بهتر میدونی
 • IR ۱۷:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  11 0
  خائنین اطلاعات امنیتی را هم فروختند و گندم های کشور را اتش زدند و 00000 وملت را در هر تنگنائی قرار دادند . تا مردم به زانو در ایند و بگویند ما نوکر استکبار هستیم.
 • IR ۱۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  5 6
  «تا پایان شهریورماه حداقل ۵۰ میلیون دوزدیگر واکسن وارد کشور شود» غلطه. «تا پایان شهریورماه مجموعا ۵۰ میلیون دوز» ممکن است وارد شود
 • FR ۱۷:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  1 6
  من نمیدانم پشت قضیه چی بوده ولی فکر نکنم شما هم کامل بدونید و به این راحتی تهمت میزنید، ولی چند تا نکته مثبت و منفی در مورد این قضیه وجود داره ۱) اول دولت روحانی سعیش بر واردات واکسن بود و به قول خود دکتر روحانی بهترین واکسن سریعترین واکسن هست. حتی اون موقع که رهبر واکسن‌های انگلیس و آمریکا را منع کرده بود به فکر واردات بودند. ۲)همون موقع به مشکلات مالی برخورد کرده بودند و این قضیه مقداری تاخیر ایجاد کرد. ۳) خیلی از کشورهایی که به ایران قول داده بودند که واکسن وارد کنند ، به دلیل گسترش کرونا در کشور خودشان از دادن واکسن به ایران خودداری کردند و طبیعی هست که دادن واکسن به موعد بعد از دولت روحانی میافتد. نکات منفی ۴)طبق گفته جناب مرندی جناب ظریف با چین قرار داد بسته بود که فاز سوم در ایران انجام بشه و بعد از اون مقدار زیادی واکسن در ایران وارد شود که این موضوع به دلیل مخالفتهایی انجام نشد ۵) جناب دکتر نمکی با واردات واکسن از طریق شرکتهای خصوصی مایل نبودند ، که خود همین یک عامل بزرگی هست ولی در دولت رئیسی چند هفته پیش وزیر خارجه با شرکتهای خصوصی در مورد واردات واکسن جلسه ای داشتند. نویسنده محترم سایت مشرق آنقدر که شما سیاسی هستید قضیه سیاسی نیست
  • IR ۲۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   4 0
   چرا همش دنبال واكسن كرونا هستيد؟ ١٠ ها مورد ديگر اشتباهات عمدى دولت اقاى روحانى را فراموش كرديد ؟
  • IR ۲۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   6 2
   پشت پرده قضیه این بود که دولت قبل سلامت مردم را برای مذاکره با امریکا و غرب گروگان گرفته بود به بهانه گیری ربیعی و همتی دقت کن متوجه میشی .
  • IR ۱۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۵
   0 0
   سیاسته دیگه
 • IR ۱۷:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  2 2
  «تا پایان شهریورماه حداقل ۵۰ میلیون دوزدیگر واکسن وارد کشور شود» غلطه. یعنی روزی یک محموله ۵ میلیون دزی. والکی وعده سازی نکنیپ. دقیق باشین. وعده این نبوده.«تا پایان شهریورماه مجموعا ۳۰ میلیون دوز» ممکن است وارد شود
 • US ۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  7 11
  هنوز امضای زاکانی پای نامه ممنوعیت واکسن خارجی جهت حمایت از برکت خشک نشده
  • IR ۲۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   3 3
   3 روز بعد از اینکه مجوز واکسن برکت صادر شد امریکا تحریم واکسن را لغو کرد.
  • احمد IR ۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
   0 0
   زاکانی چه کاره بود اون وقت؟
 • IR ۱۷:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  17 17
  ممدرضا هم اینقدرتکبر نداشت وچتربالای سرش نمیگرفت تادیروز یک تیکه سرشان یک تیکه ورشان بود امروز امرکاخ ممدرضا درمقابل خونه اینها گداخونه است
 • IR ۱۷:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  8 0
  واقعا ما هم موندیم که اصلاحطلبان واقعا جاسوس بودن؟! اگه آره چه جور تونستن علیه ما اینکارو بکنن؟ ایرانی نیستن مگه؟ یهودی که احتمالا نیستن. به خاطر پول یا اقامت یا.... ؟ چه جوری دلشون اومده
 • IR ۱۷:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  11 2
  کندی شدید روند واکسیناسیون در دوره روحانی موجب کشتار امروز هست وگرنه الان باید دوز اول لااقل تموم میشد
  • IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   6 6
   از همون ابتدا دولت روحانی دنبال واردات واکسن بوده و پولشو پیشاپیش واریز کرده بود، آنقدر تهمت نزن
  • IR ۲۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   4 0
   روحانی واکسیناسیون عمومی را خیلی دیر شروع کرد و عٌرضه خرید واکسن نداشت به همین دلیل کرونا دلتا در کشور همه گیر شد و رکورد فوتی های کرونا در ایران شکسته شد.
 • IR ۱۷:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  12 1
  روحانی خودش نفوذیه تمام کارای این بشر به ضد ما بوده
 • IR ۱۸:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  19 4
  بابا وعده مخبر که معروفه: ۲۰ میلیون دز تا پایان شهریور. ۵۰ میلیون دز دیگر؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • IR ۱۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  10 0
  تحریمی که مانع واردات دارو میشه دیگه تحریم نیست جنایت علیه بشریته. لعنت خدا بر امریکا و کشورهای همدستش لعنت خدا بر توجیه کنندگان تحریم(تروریسم اقتصادی)
 • IR ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  8 0
  نکته مهم اینه که : یکی از دلایل بازی با جان مردم و وارد نکردن واکسن، کاستن از مشارکت در انتخابات بوده؟
 • IR ۱۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  8 6
  به گمان من همشون با هم ساخت وپاخت کرده بودند . چرا مجلس اعتراض نمی کرد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • IR ۲۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   3 1
   و چرا اینقدر از نمکی تعریف و تمحید می کنند و او را شهید زنده لقب دادن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۱۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  2 7
  اکثریت مردم واکسن می خواستند و کاری به وعش نداشتن . نظام پزشکی واکسن معتبر بین المللی می خواست .
 • RO ۱۸:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  8 0
  انتقام تک تک کشته های کرونا را خواهیم گرفت.
 • IR ۱۸:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  2 6
  برادر عزیز روسیه هنوز هم دوز دوم واکسن اسپوتنیک رو نمیده . چین هم بعد از اینکه کل کشورشو واکسن زد حالا داره به کل دنیا می فروشه .
 • IR ۱۸:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  9 0
  ان شاالله محاکمه بشن
 • mojtaba SE ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  9 0
  مشرق جون ,از محاکمه که خبری نیست ,لطفا بگو حالشون چطوره ؟
 • محمد IR ۱۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  9 0
  جناب آقای اژه ای یک وقتی را هم سرزده به سراغ همین گاندوهایی برود که هنوز دستگیر نشده اند اتفاقا تاثیر اینکار بیشتر است ...
 • IR ۱۸:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  6 0
  میگفتن شف ای تی اف عضو نشیم نمیشه. عجببببببببببب
 • IR ۱۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  6 17
  الکی تقصیر گردن روحانی نندازید
  • IR ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   4 1
   مقصر اصلی شیوع فراگیر کرونا در کشور و مشکلات شدید اقتصادی و معیشتی مردم روحانی است.
  • IR ۰۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
   0 0
   دوست عزیز که گردن روحانی میندازی!بله درست میگی
 • IR ۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  3 8
  همه واکسن های وارد شده خرید دولت روحانی است و السلام
  • IR ۲۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   3 0
   روحانی اگر بلد بود و میتوانست در یکسال گذشته واکسن می خرید.
  • سمی IR ۰۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
   0 0
   آره ارواح ....کمتر ریپلای کن حداقل لحن صحبتت رو عوض کن تابلو نشی.اینقدر دولت روحانی گند زده که خدا میدونه.یه زمانی میخواستم برم بورس خدا شاهده وقتی دیدم روحانی اینقدر صحبت از بورس می کنه گفتم این یه نقشه ای داره واسه ملت و خیری واسه مردم نداشته پشیمون شدم و نرفتم و نتیجه رو هم دیدیم که چی شد.هر کاریم کنید نمیتونید گندکاری وحانی رو ماسمالی کنید.
 • ايوب IR ۱۹:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  4 0
  حرف و حديث خيلى زياد است حقايق بايد روشن شود مردم ستمديده اى كه در انتخابات به اقاى روحانى دو بار دادند انتظار دارند اقاى دكتروحانى دكتر نمكى دكتر واعظى دكتر نوبخت و دو سه دكتر ديگر بازخواست بشوند و اگر قوه قضائيه خودى نشان ندهد از حجت الاسلام و المسلمين رنجيده خاطر خواهند شد
 • مهدی IR ۱۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  9 3
  لعنت خدا بر تفکر غرب پرستی و ترویج کندگان غرب پرستی و لیبرالیسم
 • IR ۱۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  1 2
  بنیاد برکت وکمیته امداد مگر قرار نبود ماهیانه ۱۵ میلیون فاز۲ و۳ میلیون فاز یک یعنی ۱۸ میلیون ماهیانه ودوماه تاخیر یعنی۳۶ میلیون دز تحویل نشده ۶۰ میلیون دز هم روسیه قرار بود که در ایران تولید کند که نتوانست جمعا میشود ۹۶ میلیون
 • اشکان IR ۱۹:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  1 1
  شروع به کار کارخانه تولید واکسن حیات وکس امارات (تحت لیسانس سینوفارم چین) به دادمان رسید.
 • احد IR ۱۹:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  9 1
  چرا اینها رو به ملت میگین خوب به دادگاه بگید تا دادگاه هم مطابق قانون عمل کنه . خون این همه کشته را چه کسی باید بده ، آیا ندانم کاری دولت روحانی توجیه قانونی داره
  • موسى IR ۲۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
   4 0
   اگر مطالبه از دولت گذشته فردى بود من فردا صبح ميرفتم شكايت ميكردم ولى وقتى جنبه عمومى دارد دادستان بايد دخالت كند تا در دادگاه رسيدگى شود. اگر درمقابل پرسش ها جواب درست و مستند دادند تبرئه بشوند و اعاده حيثيت خود بخود ايجاد ميشود.مردم هم آرام ميشوند. همين نظر نويسى ها براى دادستان محترم كافى
 • IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  3 0
  این بنده خدا که چترش کسی دیگه گرفته از دو دست مشکل داره؟
 • RO ۲۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  3 2
  الان که کل حکومت دست خودتونه. این بار بهانه ندارید
 • IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  4 0
  علاوه بر خیانت جنایتکار هم است
 • IR ۲۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  2 0
  اگه همون پارسال که میخواستند روحانی را استیضاح کنند می شد اینقدر به کشور ضرر نمی زد
  • IR ۱۶:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
   0 0
   اتفاقا بیشتر ضربه میزد
 • CA ۲۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  2 0
  دیگه قصه واکسن و همه دیدن و شنیدن چی شد، شما هم ماله کشی نکن جناب مشرق، از خاطره مردم ما پاک نمیشه این کار اینا
 • اکبر IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  4 0
  باید محاکمه وبه اشد مجازات محکوم شود اگر دروغ نمی گویید
 • IR ۲۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  2 1
  داستان پراید و سود بدون تلاش سایپا و ایران خودرو باعث شده که سازندگان لوازم خانگی هم به فکر بیفتند و از ورود لوازم خانگی خارجی جلوگیری کنند
 • IR ۲۱:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  4 0
  باید قوه قضاییه پدر این موجود خبیث و همپالکی های مزدورش رو بیاره جلوی چشمشون!
 • ملت IR ۲۱:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  3 1
  خدا نوازش کند خاتمی و روحانی را که عاملان بیگانه برای نابودی این کشور و انقلاب بودند.اگر مسولین این خیانتکاران را محاکمه نکنند به ملت خیانت کرده اندود پیشگاه خدا وشهدا جوابگو خواهند بود.
 • محسن IR ۲۱:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  2 0
  خدا از سر گناهانشان نگذرد که به خاطر منافع شخصی باعث قتل عام مردم ایران شدند کاشکی با مجرمان برخورد فوری و قطعی صورت گیرد
  • ناشناس IR ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   0 0
   انشاالله نه فقط روحانی تکتک کابینشون که باهاش همکاری میکردن یااز ترس خفه بودن نه این دنیا نداشته باشن نه اون دنیا بعلاوه مسولینی که از بعداز انقلاب که این هه شهیدو جانباز دادیم بخاطرسرزمینی ارام،اما ارامشو از مردم گرفتن ایشاالله به کمک خدا ومسولین باوفا نابود بشن ،بله باخانوادهاتون که خانوادها روشما نابود کردید
 • محمدایوب IR ۲۲:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  3 0
  انشاالله با محاکمه رو... ودارودسته. وطن فروشان وجاسوسان مرحمی بردل. خونین مردم باشد. وظیفه رسانه‌های انقلابی مانند مشرق است که این مطالبه عمومی مردم را آنقدر فریاد بزنند. تا گوش شنوایی پیدا شود
 • IR ۲۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  1 1
  برو ببین گفته چین واکسن میداد حضرات به دلایل سیاسی وارد نکردن!!
 • یک اصلاح طلب IR ۲۲:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  3 0
  بسم الله این گوی و این میدان اگر آمران و عاملان عدم ورود واکسن را محاکمه و مجازات نکنید خائنید.
 • IR ۲۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  3 0
  لاشخورهای سیاسی به مال و جان مردم توجهی ندارند.
 • IR ۲۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  4 0
  شبیه اشراف مصری توی فیلم حضرت یوسف یه نفر چتر بالای سرش گرفته ...
 • IR ۲۲:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  3 0
  زمان زود می‌گذرد... تصاویر خیانت ها ماندگار می‌شود
 • IR ۲۳:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  3 0
  روحانی و دارو دسته ش
 • IR ۲۳:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  3 0
  چترش را که براش گرفتند ای جوان عزتت کجا رفته . بده چتر را خودش بگیره!
 • IR ۲۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  0 3
  چقدر ما ملت حرافی هستیم...ول کنید بابا ...
 • IR ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۱
  0 0
  خوب که چی کسی محاکمه میشود؟
 • حامد IR ۰۰:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
  0 0
  جدای این بحث ها، کلا مجلس انقلابی حتی جرات سوال از وزرا و رئیس جمهور رو هم نداشتند چه برسه استیضاح
 • IR ۰۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
  0 0
  طرف شیطان رو دید و پرسید چرا این قدر ازت بد تعریف میکنن؟گفت چون قلم در دست خصمه!
 • بافقی IR ۰۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
  1 0
  حالا یه عده خیانت کردند و الانم جناب رئیسی داره خدمت می کنه .اینارو ول کنیم .اینو بگید سرنوشت انهایی که در دوران نکبت دولت غربگدای روحانی حماقت و خیانت کردند الان چه میشود ؟ ایا ازادند تا به جنایت های خودشا ن ادامه دهند؟
 • عبدا.. IR ۰۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
  1 0
  ازکجامعلوم شایدخودروحانی نفوذی میان اهالی انقلاب ازقبل ازانقلاب بوده باشد؟امسال یاسال آتی بایدتهمتهای انتسابی به کدام ازدولتمردان روحانی رسیدگی قضایی شوند.
 • IR ۰۵:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
  1 0
  اگه من یک صدم این کار های روحانی را کرده بودم که تا الان صد بار اعدام شده بودم
 • IR ۰۷:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
  1 0
  چرا محاكمه نميشن ؟؟؟فقط بايد حرص بخوريم
 • IR ۰۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
  1 0
  چرا کسانی که با توجّه به منافع خودشان مانع درمان درست مردم شدند، محاکمه نمی شوند؟
 • ابوالفضل IR ۰۷:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
  0 0
  الان این اخلالگرا رو پیدا کردین،دستشون رو شده، شناسایی شد ،وجود داشته باشید مجازاتشون کنید اونم جلو مردم . اما واقعیت اینه که میترسید
 • محسن IR ۰۹:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
  1 0
  باسلام چرا با این همه کارشکنی که همه شماها درجریان بودید در این 8 سال گذشته یک فکری نکردید نمیشد این خیانت کار را نظام بر کنار کند با بنی صدر خاین چکار کردن امام ره
 • IR ۱۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
  2 0
  روز قیامت خودشون باید جواب پس بدن. گرچه اگه اصلا اعتقاد داشته باشن ( صم بکم و عُمی هستن.
 • ایرانیم IR ۱۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
  0 0
  یکی پیدا بشه این مهاجری مهره نفوذی سرویسهای جاسوسی غرب را از روزنامه جمهوری اسلامی بندازه بیرون داره با کارهاش دوگانگی شدیدی در کشور ایجاد می کنه
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
  1 0
  دولت بنفش ای زشت ..... مردم را کشتی به بهانه fatf ، جوانان را بیکار کردی بخاطر ..... جوانان بی همسر بخاطر ....... نخبگان را فراری بخاطر ..... چطور جواب خدا را میدهی این نوکری چه سودی برات داشت یا چه دشمنی با مسلمانان داری که اینگونه عمل کردی وای بر تو در پل صراط هم این دنیا هم ....
  • IR ۱۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
   1 0
   دولت روحانی تموم شد
 • IR ۱۹:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲
  0 0
  از موارد مهم در مرگ و میر بالا ضعف در سیستم و زیرساخت های پزشکی است و 35 هزار میلیارد بودجه هدر رفته طرح تحول سلامت که اگر درست هزینه میشد اینجوری نبودیم با دلار 5000 تومن 35 هزار میلیارد میشه 150 هزار میلیارد روحانی جواب بده
 • IR ۲۱:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۴
  0 0
  پراید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس