خبر خوب درباره روند واکسیناسیون فرهنگیان

با سرعت واکسیناسیون در سراسر کشور وزیر بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگران واکسیناسیون خودنباشند قولی که که مردم را به آینده روند تزریق واکسن امیدوار کرده و از افزایش مرگ و میر جلوگیری می‌کند.

 به‌ گزارش مشرق، با سرعت گرفتن قطار واکسیناسیون کرونا در کشور، دیگر کمتر کسی از روند واکسیناسیون کرونا گلایه دارد؛ چراکه مشخص است بزودی نوبت گروه‌های سنی پایین‌تر و گروه‌های شغلی مختلف می‌رسد.

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۳۶ میلیون و ۶۳۷ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۲۲ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۷۲۰۶ تن از ایشان وخیم است.

تاکنون ۲۴ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۷۵۰ دوز اول و ۱۲ میلیون و ۴۹۲ هزار و ۵۹۸ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده که بر اساس آن، مجموع واکسن‌های تزریق شده به ۳۶ میلیون و ۶۳۷ هزار و ۳۴۸ دوز رسیده است؛ عددی که از تزریق یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۲۰۵ دوز واکسن در شبانه روز اخیر در کشورمان حکایت دارد که بیشترین تعداد واکسن تزریق شده در روز در ایران است.

 بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۲ هزار و ۵۴۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۳۱۶۳ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۳۲۷ تن رسید.

در ۲۴ ساعت اخیر، ۴۴۸ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۱۴ هزار و ۷۵۹ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۴ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۲۱۵ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۷۲۰۶ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۳۰ میلیون و ۳۳۷ هزار و ۳۲۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۶۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۰۹ شهر در وضعیت نارنجی و ۷۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

واکسیناسیون را جدی بگیرید؛ به شایعات توجه نکنید

 واکسیناسیون این روزها بهترین راه مقابله با بیماری کرونا است و مردم بدون توجه به شایعات برای واکسن مراجعه کنند.

تا کنون ۲۲۴ هزار و ۵۰۰ دز واکسن در جمعیت تحت پوشش این بیمارستان تزریق شده و با همکاری و همراهی مردم روند واکسیناسیون سرعت می‌گیرد.

در همین حال؛ بهرام عین الهی، وزیر بهداشت گفت: به مردم نوید می‌دهیم که اصلاً نگران واکسیناسیون خودشان نباشند چون با توجه به واردات مقدار زیادی واکسن در روزهای گذشته و استمرار آن در روزها و هفته‌های آتی، واکسیناسیون با سرعت انجام می‌شود. همچنین چندین مجموعه داخلی اقدام به تولید واکسن کرده اند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: برنامه ما واکسیناسیون افراد در سن مدرسه یا ۶ تا ۱۸ سال است و برای این کار حدود ۱۳ میلیون دوز واکسن نیاز داریم که کارهای مقدماتی آن در واکسن‌های داخلی و وارداتی انجام شده و امیدواریم که در دو هفته آینده واکسیناسیون دانش آموزان را آغاز کنیم تا بعد از انجام واکسیناسیون، شاهد بازگشایی مدارس نیز باشیم.

وی افزود: در سفر اخیرم به قزوین دیدم که دانشجویان با علاقه و انگیزه فراوان ساعت ۱۱ شب هنوز در حال واکسیناسیون بودند که از آنها تشکر می‌کنیم. هفته گذشته رتبه ایران از نظر واکسیناسیون در سطح جهان دوم بود. بیشترین میزان واکسیناسیون در هفته گذشته از نظر تعداد متعلق به آلمان با ۶ میلیون تزریق واکسن بود و ایران با تزریق حدود ۵ میلیون دوز در هفته، رتبه دوم را به دست آورده بود که امیدواریم با کمک‌ها و شور مردمی، رتبه اول را بتوانیم کسب کنیم.

در این زمینه معاون بهداشت وزارت بهداشت  درباره شرایط پیک پنجم کرونا روز گذشته تاکید کرد: اکنون  در کشور سیر نزولی بیماری آغاز شده اما با توجه به ارتفاع قله این پیک، این‌گونه نیست که دیگر شهر قرمز نداشته باشیم یا خیالمان خیلی راحت باشد ولی با توجه به روندی که می‌بینیم در ۲۸ استان روند نزولی شده است.

علیرضا رئیسی  تصریح کرد: با اقداماتی که انجام داده‌ایم و همراهی هموطنان البته امیدواریم در استان‌های آذربایجان غربی، کرمانشاه، کردستان و زنجان نیز سیر نزولی آغاز شود.

روند واکسیناسیون در کشور سرعت گرفت/ تزریق واکسن دانش آموزان شرط بازگشایی مدارس +نقشه و نمودار

استان اصفهان/ حجم بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های تامین اجتماعی کاهش یافت

 علی اعتصام‌پور، معاون درمان اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به وضعیت بیمارستان‌های تامین اجتماعی در پذیرش بیماران کرونایی، اظهار داشت: حدود دو هفته پیش تمام ظرفیت دو بیمارستان شریعتی و غرضی به بیماران کرونایی اختصاص داشت و با توجه به افزایش روند واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حجم بیماران بستری رو به کاهش است.

وی افزود: در حال حاضر اورژانس و بخش‌های این دو بیمارستان دو قسمت شدند که هم به بیماران جراحی، سایر تخصص‌ها و کرونا آماده پذیرش بیماران هستند و خدمات ارائه می‌کنند.

معاون درمان اداره‌کل تامین اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه در هر دو بیمارستان مذکور، کلینیک حاد تنفسی آماده خدمت‌رسانی است، گفت: این کلینیک‌ها تا ساعت ۲۲ به صورت کلینیک و اورژانس شبانه‌روزی فعال هستند.

وی ادامه داد: کلینیک فاطمه‌زهرا(س) نجف‌آباد کاملا در خدمت تراما و تمام پلی‌کلینیک‌ها و درمانگاه‌های تامین اجتماعی در دوقسمت حاد تنفسی، اختصاصی بیماران کرونا و بیماران غیر کرونایی در حال خدمات‌رسانی هستند.

اعتصام‌پور تصریح کرد: حجم بستری بیماران کرونایی نسبت به هفته گذشته حدود حداقل ۲۰ درصد کاهش داشته و در خط تریاژ هم هیچ بیماری منتظر تخت یا امکانات رسیدگی نیست.

 معاون درمان اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به اینکه روند واکسیناسیون کرونا در استان افزایش یافته، اظهار داشت: متاسفانه ما نگران آنفلوآنزا در مهر ماه هستیم ولی در سایر تخصص‌ها آماده پذیرش بیماران دیگر به صورت تلفیقی و هیبریدی هستیم.

همچنین سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از ابتلای ۱۴۳۶ نفر به کرونا در ۲۴ ساعت اخیر در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد.

 آرش نجیمی در جمع خبرنگاران، با اشاره به آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: در این بازه زمانی تعداد کل موارد نمونه‌گیری شده ویروس کرونا در استان۳۹۹۳  نفر بودند که ۱۴۳۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل شناسایی شدند.

وی افزود: از این تعداد بیمار جدید مبتلا به کرونای شناسایی شده ۴۹۰ نفر در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بستری شدند همچنین طی این مدت ۵۱۰ بیمار بهبود یافته از مراکز درمانی ترخیص شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر ۲۹۱۹ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اصفهان به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: از این تعداد۴۰۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

وی آمار مرگ و میر بیماران مشکوک به کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در استان اصفهان را ۴۹ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۳۶ نفر فوت شده کرونا مثبت قطعی بوده است.

استان کرمان/ بستری‌های کرونا به مرز ۳۸۰۰۰ نفر رسید

مهدی شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان ۶۴۴ مورد است اظهار داشت: از این تعداد ۳۶۵ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۳۲ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۸۶ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۵۱ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۱۱۰ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری ۱۱۳ بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید ۱۹، تاکنون به ۳۷ هزار و ۹۹۴ مورد رسیده است.

وی به فوت ۱۴ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۴ هزار و ۵۱۱ نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان ۹۰۸ هزار و ۱۳۰ مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را ۴۸۴ هزار و ۹۸۸ مورد است.

عباس تقی زاده رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان کرمان نیز از ادامه منع تردد شبانه در کرمان خبر داد و گفت: مقررات منع تردد در شب، طبق مصوبه قبلی ستاد استانی کرونا اعمال می‌شود و مصوبه جدیدی در این زمینه به کرمان ابلاغ نشده است.

با اشاره به اینکه قانون منع تردد شبانه در کرمان همچنان ادامه دارد و در صورت ابلاغ مصوبه جدید در این زمینه اطلاع رسانی می‌شود افزود: در صورت ابلاغ مصوبه جدید و اتخاذ تصمیم در این زمینه مراتب به اطلاع اهالی استان کرمان رسانده خواهد شد.

استان بوشهر/ سرعت واکسیناسیون روزانه افزایش یافت

سعید کشمیری از کاهش بستری‌ها در بخش کرونایی مراکز درمانی استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: تعداد بستری‌ها از ۱۰۰۰ نفر در پیک پنجم ۷۰ درصد کاهش یافته که این روند نزولی همچنان ادامه دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اکنون تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر را ۳۳۰ نفر دانست و بیان کرد: روز گذشته ۷۱ بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری شده‌اند که از این تعداد، ابتلای ۲۳ مورد به کرونا مثبت، قطعی است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به اینکه اکنون ۵۸ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، ۲۲ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

کشمیری از ثبت ۶ مورد فوتی دیگر ناشی از ابتلا به کرونا خبر داد و تصریح کرد: روز گذشته ۴ آقا و ۲ خانم بین ۳۶ تا ۸۵ سال سن فوت کردند که تاکنون یک‌هزار و ۹۰۳ بیمار کرونایی در استان بوشهر جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه روز گذشته ۸۳ بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد ۶۲ نفر از آنها مثبت قطعی بوده‌اند.

وی روند واکسیناسیون را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: تاکنون ۵۰ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال استان بوشهر یک‌بار و ۳۰ درصد ۲ نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش سرعت واکسیناسیون در استان خبر داد و تصریح کرد: با افزایش مراکز واکسیناسیون تزریق واکسن کرونا در استان بوشهر ۴۰ درصد افزایش یافته و از ۱۰ هزار نفر در روز به ۱۴ هزار نفر رسیده است.

کشمیری از راه‌اندازی واکسیناسیون سیار ویژه روستاییان استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: طرح ضربتی واکسیناسیون در روستاهای استان بوشهر با راه‌اندازی تیم‌های سیار آغاز شده است.

وی با بیان اینکه تا ۴۵ روز آینده همه جمعیت بالای ۱۸ سال استان بوشهر علیه کرونا واکسینه می‌شوند افزود: امید می‌رود تا پایان مهر ماه تمام افراد بالای ۱۸ سال استان حداقل یک نوبت واکسن و بیش از نیمی از جمعیت استان بالای ۱۸ سال ۲ بار واکسن دریافت کرده باشند.

 استان گیلان/ وضعیت ۱۴۱ بیمار کرونایی وخیم است

۷۶۷ بیمار کرونایی هم‌اکنون در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که ۱۳۵ نفر از این تعداد ۲۴ ساعت گذشته به آمار مذکور افزوده شده‌اند.

 ۱۴۱ بیمار کرونایی به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های گیلان بستری هستند و ۱۰ نفر از این تعداد به تازگی به این بخش منتقل شدند حال ۱۵۴ بیمار نیز وخیم گزارش شده است.

اگر چه آمار کرونایی در گیلان روند نزولی دارد اما گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان روزانه ۳ هزار ابتلای جدید به کرونا در استان ثبت می‌شود که برای گیلان آمار بالایی است.

طبق آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنان تمامی شهرستان‌های استان گیلان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد و تنها رنگ‌بندی شهرستان‌ املش زرد است.

روند واکسیناسیون در استان گیلان به دنبال افزایش واردات واکسن و مراکز واکسیناسیون شتاب خوبی گرفته است و ازدحامی که تا پیش از این در پایگاه‌ها شاهدش بودیم به حداقل رسیده است.

استان قزوین/ آمار بیماران بدحال کرونایی ۲۵ درصد افزایش یافت 

در شبانه‌روز اخیر مجموع آمار مبتلایان کرونایی به ۱۰۶ هزار و ۵ نفر رسید که از این جمعیت ۳۸ هزار و ۵۴۷ نفر بستری شده و ۲ هزار و ۳۱۳ نفر هم جان خود را از دست دادند. ضمن اینکه آمار بهبودیافتگان هم به ۳۰ هزار و ۲۹ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان قزوین از افزایش آمار ابتلای کرونایی خبر داد و اظهار داشت: در ۲۴ ساعت اخیر ۴۷۹ مورد قطعی ابتلا به کرونا در استان شناسایی شد که این آمار در مقایسه با روز قبل ۲۷ درصد افزایش داشته و ۱۰۲ مبتلای کرونایی بیشتر از روز قبل شناسایی کردیم.

پیمان نامدار از کاهش ۲۲ درصدی آمار بستری‌های روزانه‌ کرونایی خبر داد و گفت: در شبانه‌روز گذشته ۱۵۰ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ما بستری شدند که در مقایسه با روز قبل ۴۳ نفر کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: با این حال آمار بیماران بدحال زیر دستگاه ونتیلاتور در بخش مراقبت‌های ویژه ۲۵ درصد افزایش یافته و به ۴۵ نفر رسید که نسبت به روز گذشته‌ ۹ نفر بیشتر شده است.

سخنگوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای استان همچنین به کاهش ۱۸ درصدی آمار مرگ‌ومیر کرونایی روزانه اشاره‌ کرد و گفت: در ۲۴ ساعت اخیر ۹ بیمار بدحال ما به خاطر شدت علائم تنفسی و ضعف جسمانی جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به روز پیش ۲ نفر کمتر شده است.

نامدار از افزایش ۴۰ درصدی آمار بهبودیافتگان روزانه در شبانه‌روز اخیر خبر داد و افزود: در ۲۴ ساعت‌ گذشته ۱۶۰ بیمار کرونایی ما با علائم قطعی‌ بهبود و نقاهت از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان قزوین مرخص شدند که این آمار در قیاس با روز قبل ۴۵ نفر بیشتر شده است.

وی ادامه‌ داد: در نهایت هم آمار مجموع بستری‌های کرونایی فعلی ما با ۹ درصد کاهش به ۶۳۵ نفر رسید که در مقایسه با روز پیش ۶۶ نفر کاهش یافته است و این آمار ۳۵۰ نفر کمتر از اوج خیز پنجم کروناست.

استان مرکزی/  ۷۵۵ مورد جدید مبتلا به کرونا به ثبت رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان مرکزی اظهار داشت: ۷۵۵ مورد جدید کرونا در استان مرکزی بر اساس آخرین یافته‌های آزمایشگاهی شناسایی شده و به ثبت رسید.

سیدمحمد جمالیان افزود: ۸۷ نفر از بیماران جدید شناسایی شده در این استان برای پیگیری امور تخصصی درمانی در بیمارستان‌ها بستری شدند و البته ۶۶۸ نفر از این افراد نیز خدمات درمانی سرپایی دریافت کرده و باید تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه باشند.

وی تصریح کرد: شمار مبتلایان به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تاکنون در استان به ۹۰ هزار و ۲۷۸ نفر رسیده و متاسفانه هشت بیمار کرونایی نیز نیز در این بازه زمانی در استان به دلیل کرونا جان باختند و شمار فوتی‌ها به ۲ هزار و ۶۰۳ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان مرکزی گفت: دانشگاه علوم پزشکی اراک در جدیرترین فراخوان خود از متولدان سال ۱۳۶۳ و قبل از آن دعوت کرد با مراجه به مراکز واکسیناسیون دُز اول واکسن کرونا خود را دریافت کنند.

وی افزود: باسرعت گرفتن واردات و تامین واکسن در هفته های اخیر کار واکسیناسیون با سرعت و سهولت بهتری در شهرستان های مختلف استان در حال انجام است به طوری که حدود ۴۰ درصد جمعیت شهرستان خمین واکسن خود را دریافت کرده و این مهم نشان می دهد که نسبت به میانگین کشوری سرعت خوبی داشته است.

جمالیان ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر در هیچ کدام از مراکز تجمیعی واکسینایون ازدحام جمعیت وجود ندارد برنامه‌ای در جهت شبانه روزی کردن مراکز واکسیناسیون انجام نشده است اما  مراکز واکسیناسیون را در نوبت عصر فعال کرده‌ایم و یک مرکز خودرویی واقع در شهرک معلم در دانشگاه امیرکبیر اضافه شده و در شیفت بعد از ظهر از ساعت ۱۵.۳۰ تا ۲۰ به جز جمعه فعال است و مراکز شهید ساکی و شهید سلیمانی و مصلی بیت المقدس نیز بعد از ظهر فعال هستند و در صورت ازدحام جمعیت به ساعت فعالیت آن ها اضافه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: واکسن برکت برای افرادی که نوبت دُز دوم آنها فرارسیده، وارد استان شده است و مردم می‌توانند با مراجعه به سالن شهید ساکی و شهید سلیمانی دُز دوم واکسن برکت خود را دریافت کنند.

استان همدان/ ۱۱ بیمار مبتلا به کرونا جان باختند

دکتر محمد طاهری، اظهار داشت: با شناسایی ۷۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در این استان، مجموع بیماران بستری مثبت به ۲۶ هزار و ۳۸۹ و بیماران سرپایی مثبت به ۸۰ هزار و ۱۰۶ نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان تصریح کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و ۴۴۳ مورد بود که ۲۴۷ نفر از مراجعان به بیمارستان‌ها در بخش عادی بستری شدند.

وی افزود: ۲۷ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی استان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۶۶ بیمار بستری در بیمارستان‌های استان وخیم گزارش شده است.

طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز اظهار داشت: شمار بیماران کرونایی بستری از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون در بیمارستان‌های اسدآباد یک هزار و ۳۴۶،  بهار یک هزار و ۳۴۱، تویسرکان یک هزار و ۳۹۷، رزن یک هزار و ۴۶، درگزین ۳۴۸، فامنین ۳۷۶ و کبودراهنگ یک هزار و ۳۵۵ نفر است.

وی گفت: همچنین تاکنون پنج هزار و ۱۹ نفر در ملایر، سه هزار و ۳۱۱ نفر در نهاوند و ۱۰ هزار و ۲۷۷ نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده‌اند.

استان اردبیل/ سرعت واکسیناسیون جانی دوباره گرفت

خوشبختانه در روزهای اخیر با ورود دوزهای مختلف از واکسن کووید - ۱۹ روند واکسیناسیون در اردبیل جانی دوباره گرفت و با شروع واکسیناسیون عمومی روز خود را آغاز کرد.

در روزهای اخیر با ورود دوزهای مختلف از واکسن کووید - ۱۹ روند واکسیناسیون در اردبیل جانی دوباره گرفت و واکسیناسیون عمومی استارت کار خود را آغاز کرد.

هم‌اکنون قشر جوان و فعال جامعه نیز به راحتی می‌توانند واکسینه شده و برای حضور پرآرامش‌تر جامعه و با هدف ریشه‌کن کردن ویروس منحوس به کارهای روزمره خود ادامه دهند؛ شرایطی که برای بسیاری از مردم بسیار حیاتی و حائز اهمیت بود خوشبختانه با روند مناسبی در حال اجراست.

تنها مشکلی که در این زمینه وجود دارد، تجمعات در مراکز واکسیناسیون است که در ساعاتی از روز نیز بیشتر و بیشتر به چشم می‌خورد و انتظار می‌رود در این زمینه مسئولان و متولیان امر مشارکت و همکاری همه‌جانبه‌ای داشته باشند.

شهرام حبیب‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در این باره اظهار داشت: واکسیناسیون عمومی در حال حاضر برای گروه‌های سنی بالای ۱۸ سال در استان اردبیل به شکل فراگیر آغاز شده و تمام تلاش و جدیت ما بر این است تا در کمتر از دو هفته با واکسیناسیون تمام گروه‌های سنی بالای ۱۸ سال در استان بتوانیم ایمنی مناسبی را ایجاد کرده و شرایط مطلوبی را در مهار خیزهای بعدی کرونا داشته باشیم.

وی تصریح کرد: تمام جدیت ما بر این است تا با عمومی شدن واکسیناسیون از خیز بعدی کرونا جلوگیری کرده و تلفات کرونایی را به حدأقل برسانیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: با توجه به این که اردبیل جزو استان‌های مرزی است بنابراین واکسیناسیون همه افراد جامعه بالای ۱۸ سال در استان‌های مرزی انجام می‌شود و نیاز است تا به صورت مناسب و همه‌جانبه از این فرصت استفاده شود تا تمامی گروه‌های هدف ایمنی شوند.

حبیب‌زاده بیان کرد: از دغدغه‌های مهم ما ازدحام جمعیت در مراکز واکسیناسیون است که برای حل این مشکل نیز سعی شده تا ۴۶۰ خانه بهداشت و مرکز جامع سلامت واکسیناسیون به صورت محله‌محور به کار خود ادامه دهد تا ظرف سه هفته آینده واکسیناسیون به صورت کامل انجام یابد.

وی تصریح کرد: واکسیناسیون تمام روستائیان و جامعه عشایری را به پایان خواهیم رساند و انتظار می‌رود با شبانه‌روزی شدن واکسیناسیون در هفته‌های آینده این روند سرعت بیشتری به خود بگیرد.

منصور صاحب، معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل نیز در این باره گفت: جمعیت فرهنگیان استان اردبیل به صورت صد درصدی تحت پوشش واکسیناسیون علیه کرونا قرار می‌گیرند تا شروع سال تحصیلی جدید به صورت مناسب و همه‌جانبه اجرا شود.

وی بیان کرد: برای بازگشایی مدارس نیازمند تصمیمات نهایی ستاد ملی کرونا هستیم که تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی به مدارس ابلاغ شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: برنامه‌ریزی شده تا مدارس از اول مهر بازگشایی شوند که با ایمنی به دست آمده درصدد هستیم تا شروع سال تحصیلی جدید را به صورت ترکیبی آغاز کرده و به همین منظور اجرای پوشش واکسیناسیون صد درصدی فرهنگیان لازمه اساسی است.

صاحب بیان کرد: در استان اردبیل واکسیناسیون معلمان زودتر از سایر استان‌ها آغاز شده و تاکنون بیش از ۱۸ هزار و ۵۰۰ نفر از همکاران فرهنگی در استان دوز اول و هشت هزار و ۵۰ نفر دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی بیان کرد: خوشبختانه با آغاز واکسیناسیون عمومی انتظار می‌رود خانواده‌های دانش‌آموزان نیز واکسینه و در مقابل بیماری ایمن‌سازی شوند که این موضوع به عنوان اولویت اساسی و مهم مطرح است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: تمام سعی و تلاش ما سوق‌یابی به سمت بازگشایی مدارس است  که قطعاً دغدغه ما حضور ایمن دانش‌آموزان در مدارس است و تلاشمان بر این است تا شعار سال تحصیلی را که استمرار آموزش، ارتقا کیفیت و تضمین سلامت است، تحقق ببخشیم.

انتظار می‌رود با فراگیر شدن واکسیناسیون در استان اردبیل، از تلفات کرونایی تا حد امکان جلوگیری به عمل آید و شاهد رفع مشکلات و موانع در این زمینه باشیم.

روند واکسیناسیون در کشور سرعت گرفت/ تزریق واکسن دانش آموزان شرط بازگشایی مدارس +نقشه و نمودار

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
  2 2
  زشکیان: سفارش خرید واکسن در دولت روحانی انجام شد مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت مجلس: آمار مرگ و میر روزانه بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر است. اگر جرات دارد در این رابطه حرف بزند و روشنگری کند. امکان ندارد بدون سفارش بتوانیم جنس وارد کنیم حتی اگر پول دستمان باشد. این بی‌انصافی است که بگوییم این واکسن‌ها ظرف مدت دو هفته تامین شده است، ما اگر بخواهیم سفارش بدهیم، شرکت‌های سازنده سفارش ما را بپذیرند و شروع به تولید کنند و بعد بخواهیم وارد کنیم حداقل پنج الی شش ماه زمان می‌برد./
  • IR ۱۹:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳
   2 2
   ۸ سال حسن روحانی و تیمش بودن اگه عرضه داشتن و مالی بودن کاری میکردن نه اینکه حالا کارهای بقیه رو به نام خودشون بزنن ... لعنت بهشون

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس