کد خبر 1403525
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵

به گزارش مشرق، مهدی جهان تیغی فعال رسانه ای طی یادداشتی در کانال تلگرامی خود نوشت:

 چه کسی فرمان اول تخریب حضور میدانی مدیران را صادر کرد؟!

 خبر حضور سریع و به موقع وزیر کشور و شهردار تهران به عنوان رئیس و جانشین ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران کلانشهر تهران در محل حادثه سیل امامزاده داوود به سرعت در رسانه ها و کانال‌های خبری منتشر و مورد توجه افکار عمومی قرار گرفت. در این میان تصاویر تا ساق پا در گل فرو رفته شهردار تهران سریع به صورت یک نماد توجه همه را به خود جلب کرد. این تصاویر آنقدر معنادار بود که همانند ماه‌های گذشته فعالان شبکه های اجتماعی این حضور میدانی به موقع و خاص را با عدم در کنار مردم بودن مدیران دولت و شهرداری سابق تهران که در اختیار روحانی و حامیان اصلاح طلبش قرار داشت، قیاس کردند. اما در فاصله کوتاهی از انتشار تصاویر حضور مدیران در امامزاده داوود، تخریب این نمادتصویری در دستور کار برخی فعالین سیاسی و رسانه‌ای قرار گرفت. چرا مدیران چکمه نپوشیدند و چرا داخل گل و لای هستند بخشی از ادبیات حاشیه سازی برای حضور میدانی مدیران در سیل امامزاده داوود بود و حتی برخی فعالین اصلاح طلب فراتر از این نوشتند که چون ریاکاری می شود، پس مدیران در اتاق هایشان بمانند!

اما واقعا چه کسی فرمان اولیه تخریب خبر حضور میدانی مدیران را صادر کرد؟!

در نگاه اول اینگونه برمی‌آید که فعالین سیاسی و رسانه‌های حامی دولت روحانی و جریان اصلاحات به صورت طبیعی از برجسته شدن حضور میدانی مدیران انقلابی و تکرار قیاس رفتار این مدیران با عملکرد خودشان در هراس هستند و مرتبا دستور تخریب این نوع مدیریت و حضور در میدان را صادر می کنند. یا از سوی دیگر حتی برخی هواداران رقبای سیاسی و انتخاباتی در درون جریان انقلابی نیز هستند که در مشابه چنین پازلی قرار می گیرند و از ترس محبوب شدن رقیب شان و یا فراموش شدن چهره سیاسی مورد حمایت شان به نوعی دیگر این حضور میدانی را مورد تخریب قرار می‌دهند. البته افراد دیگری نیز هستند که به دلایل حتی غیر سیاسی در این مواقع فریب حاشیه‌سازی‌ها را می‌خورند و بدون توجه به صحنه طراحی شده رسانه‌ای و به ظن خود با دید نقادانه به حواشی حضور میدانی مدیران می‌پردازند ولی در عمل ماحصل رفتار رسانه‌ای شان زیر سوال بردن اصل حضور میدانی می‌شود.

اما اصل و طراحی فرمان اولیه تخریب حضور میدانی مدیران و چهره‌های پشت پرده آن بی شک در خارج از کشور باید جست و جو کرد. مدت‌هاست که اتاق فکرهای دولت های آمریکای و صهیونیستی تلاش کنند، مردم میان خود و مدیران فاصله ببینند و طراحی عملیات‌های که این فاصله را هم افزایش دهد، یک راهبرد ثابت بوده و هست. بنابراین هر نوع عملکرد یا رویدادی که خلاف این راهبرد در داخل ایران اتفاق بیافتد و مدیران و مردم را در حوادث و رویدادها کنار هم قرار دهد، بالافصله فرمان تخریب آن صادر می‌شود. پروژه تخریب حضور میدانی مدیران فراتر از دولت و نهادهای خدماتی و حاکمیتی ایران را هدف قرار داده و به بهانه حوادث یا مشکلات اقتصادی، معیشتی و  ... به دنبال ایجاد فاصله بین مردم و جمهوری اسلامی است. از همین منظر نیز تمجید و تاکید رهبری از ارتباط مدیران با مردم و حضور میدانی در حوادث یک سیاست راهبردی و حاکمیتی و فراتر از جناح‌های سیاسی است.

 حضور به موقع مدیران در حوادثی همانند سیل امامزاده داوود و در کنار مردم و آسیب دیدگان قرار گرفتن، نه تنها خلاف استراتژی دشمن برای فاصله انداختن بین مردم و مدیران هست، بلکه سبب بازگشت اعتماد و ترمیم سرمایه اجتماعی جمهوری اسلامی نیز خواهد شد. از غرب گرایان داخلی انتظار عدم همراهی با استراتژی رسانه‌ای دشمن نیست ولی از فعالین جبهه انقلاب با هر سلیقه و نگرش سیاسی انتظار می‌رود که فعالانه‌تر و مسئولانه تر در مواجه با این طراحی دشمن برخورد کنند.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 4
 • شاهد IR ۱۷:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
  3 2
  موافق مشرقم
 • علی ولی خداست .عبا دالله IR ۱۷:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
  3 2
  اقا به خدا هیچ کس قصد تخریب فعالیت میدانی واقعی را ندارد مگر منافقین
 • سید IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
  3 3
  عقده های اصلاح طلبان ...ـهوع آور از پس زده شدن شان توسط ملت را پایانی نیست! ظاهراً اثرات روحی آن بسی کاراتر از میزانی است که حدس زده می شد!!
 • IR ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
  5 3
  درسته اینها همش بهانست ولی شما هم رعایت کنید که این حاشیه ها پیش نیاد و خوراک برای اینها جور بشه!
 • IR ۲۲:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
  0 2
  عقده هاشونو نشون میدن، بیخیال
 • سید فروزان CH ۲۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
  1 0
  این طیف دنباله همان کسانی هستند که در سیل خوزستان حضور و‌کمک برادران حشد الشعبی را فروختن مملکت و اشغال خوزستان دانستند
 • IR ۲۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۸
  0 0
  دقیقا
 • IR ۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۹
  0 0
  چ حضور پررنگی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس