رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه حقایق دفاع مقدس باید به گوش جوانها برسد، تاکید کردند: تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس وظیفه همگانی است.

به گزارش مشرق، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس، جنگ تحمیلی را، نتیجه سیاست راهبردی امپراطوری نظام سلطه در دشمنی با جمهوری اسلامی و ملت ایران خواندند و افزودند: با وجود حمایت همه جانبه قدرتهای جهانی از صدامِ جاه‌طلب و دیوانه‌ی قدرت، جنگ در پرتو سه عنصر «قدرت جوشان انقلاب، رهبری بسیار مؤثر امام و خصوصیات فاخر و برجسته ملت ایران» از یک تهدید قطعی و بزرگ به یک فرصت بزرگ تبدیل شد که روایت صحیح و دقیق این فصل شورانگیز و هیجان‌آور از تاریخ ایران به نسل جوان و نوجوان، استمرار موفقیت‌های انقلاب را تضمین خواهد کرد.

فرمانده کل قوا، دفاع مقدس را حادثه‌ای پرهیجان، پرمعنا و پر فایده برای امروز و فردای کشور خواندند و با عرض مراتب احترام و ارادت به پیشکسوتان دفاع مقدس افزودند: پیشکسوتان زودتر از دیگران نیاز حیاتی آن مقطع را شناختند و برای تأمین این نیاز به میدان پرحادثه جنگ و جهاد و ایثار شتافتند، بنابراین تمجید و احترام به آنها وظیفه ای قطعی و همگانی است.

دفاع مقدس نشان داد صیانت از کشور با مقاوت به دست می آید نه با تسلیم/ محور تمام حرکات، اقدامات و عملیات در دفاع مقدس تدبیر و عقلانیت بود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه با گذشت زمان، ابعاد و حقایقِ حوادثی نظیر دفاع مقدس، بیشتر و بهتر قابل درک می‌شود، افزودند: باید به گونه‌ای عمل کرد که معرفت و آگاهی به «حقایق دفاع مقدس به عنوان برهه‌ای درخشان و تأثیرگذار»، بطور مستمر افزایش یابد و نسل کنونی از واقعیات و حقایق آن دوران آگاه شود که تلاش در این زمینه توقعی جدی از پیشکسوتان دفاع مقدس و متولیان اینگونه مسائل است.

ایشان با اشاره به اسناد و مدارک منتشر شده از جنگ تحمیلی از سوی غرب افزودند: این اعترافات،‌ حقانیت حرفهای ما را که زمانی ادعا و تصور می‌شد، ثابت می‌کند.

فرمانده کل قوا، تحمیل جنگ به ایران را واکنش طبیعی سلطه‌گران جهانی به پیروزی انقلاب اسلامی خواندند و گفتند: انقلاب ملت ایران، صرفاً شکست یک نظام وابسته و فاسد و یک ضربه مقطعی به آمریکا و استکبار نبود بلکه تهدید امپراطوری نظام سلطه بود و مستکبران غرب و شرق با درک عمق این تهدید، جنگ را با تشویق و تحریک صدام بر ملت ایران تحمیل کردند.

ایشان هدف از جنگ تحمیلی را جلوگیری از انتقال پیام و حرف‌های نو ملت ایران به دیگر ملتها از جمله نهراسیدن از امریکا و ایستادگی و مقاومت در مقابل ظلم و تبعیض جهانی دانستند و افزودند: ظهور نظام سیاسی مستقل و الهام‌بخش، آن هم در کشوری که نقطه‌ی امید، اتکاء و طمع‌ورزی امریکا به شمار می‌رفت برای امریکا و سلطه گران، اصلاً قابل تحمل نبود، بنابراین بعد از تحرکاتِ ناکامی همچون کودتا، حمله به طبس و تحریک قومیت‌ها، جنگی تمام عیار را به ملت ایران تحمیل کردند.

فرمانده کل قوا افزودند: این حمله‌ی سراسری البته در ذهن انقلابیون، پیش‌بینی نمی‌شد اما برای عناصری از نیروهای مسلح که مجرب بودند و برای شخصیت‌های برجسته و مستقل جهان غیرمنتظره نبود.

دفاع مقدس نشان داد صیانت از کشور با مقاوت به دست می آید نه با تسلیم/ محور تمام حرکات، اقدامات و عملیات در دفاع مقدس تدبیر و عقلانیت بود

رهبر انقلاب در همین زمینه به سخنان احمد سکوتره رئیس جمهور فقید گینه در دیداری خصوصی با ایشان اشاره کردند و گفتند: آقای سکوتره معتقد بود وقوع جنگ تحمیلی ناگزیر بوده است، چون امپریالیزم اگر نتواند انقلابی را تضعیف یا مهار کند حتماً جنگی سنگین را به آن تحمیل خواهد کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با انتقاد از سخنان کسانی که غیر مسئولانه ایران را مسئول جنگ تحمیلی می‌دانند و می‌گویند دفاع مقدس باید بعد از آزادسازی خرمشهر پایان می‌یافت گفتند: حادثه‌ی پایان جنگ یعنی حمله و پیشروی صدام بعد از پذیرش قطعانه ۵۹۸ از جانب ایران و بعد از آن، حمله‌ی مرصاد، نشان داد که اگر در مقطع آزادی خرمشهر، دفاع پایان می‌یافت صدام حتماً مجدداً پیشروی می‌کرد به خصوص اینکه بخش‌های زیادی از ایران عزیز، در آن مقطع هنوز در اشغال متجاوزان بود.

ایشان تجزیه‌ی ایران و جدا کردن خوزستان به عنوان بخشی مهم از کشور، به زانو در آوردن ملت، براندازی جمهوری اسلامی و در دست گرفتن سرنوشت ملت ایران را اهداف اصلی امپراطوری کینه‌توز سلطه از تحمیل جنگ به ایران برشمردند و گفتند نباید این حقایق آشکار را فراموش کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، تبدیل جنگ ۸ ساله از تهدیدی بزرگ به فرصتی بزرگ را دومین حقیقت دفاع مقدس دانستند و گفتند: «جوشش انقلاب، رهبری تعیین کننده امام خمینی و خصوصیات برجسته و تاریخی ملت ایران»، سه عنصر و عامل مهمی بودند که این حقیقت شورانگیز را رقم زدند که باید در تبیین آن بخوبی کار شود به خصوص اینکه فرصت‌های بوجود آمده از دل تهدید سهمگین جنگ، هنوز برای اکثر مردم ناشناخته است.

دفاع مقدس نشان داد صیانت از کشور با مقاوت به دست می آید نه با تسلیم/ محور تمام حرکات، اقدامات و عملیات در دفاع مقدس تدبیر و عقلانیت بود

فرمانده کل قوا، دادن درس عبرت به ملت‌های دیگر را از جمله اهداف زیاده‌خواهان جهانی از به راه انداختن جنگ تحمیلی برشمردند و افزودند: آنها می‌خواستند با سرکوب ملت ایران، باب گشوده شده‌ی مقاومت را کاملاً ببندند اما ملت، همه اهداف جبهه استکبار را خنثی کرد و برخلاف تصور دشمنان، خود را بالا کشید و فرصت‌های بسیار آفرید.

رهبر انقلاب اسلامی یکی از دستاوردهای دفاع مقدس را ایستادگی مردم بویژه مردم خوزستان و عرب زبان‌ها و بی‌توجهی آنها به وسوسه‌های دشمن برای تجزیه کشور دانستند و گفتند: دفاع مقدس همچنین زمینه‌ساز بروز باورهای دینی و برترین سجایای اخلاقی ملت ایران شد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به بروز گذشت‌، فداکاری‌ و دین باوری‌ در دوران دفاع مقدس بویژه گذشت خانواده‌های رزمندگان و شهدا افزودند: در دوران دفاع مقدس، همه‌ی کشور به عمق دفاعی جبهه‌ها تبدیل شد و شهر و روستا، مسجد و هیأت، حوزه و دانشگاه، همه در خدمت دفاع و انقلاب قرار گرفتند.

ایشان اتحاد و انسجام ملت را از دیگر دستاوردهای دوران دفاع مقدس برشمردند و خاطرنشان کردند: در سالهای ابتدایی انقلاب به دلیل اختلافات سیاسی در سطوح بالای کشور و اقدامات تفرقه افکنانه گروهک‌ها، مردم دسته دسته شده بودند اما دفاع مقدس همه آحاد مردم را یکپارچه کرد.

رهبر انقلاب اسلامی یکی دیگر از دستاوردهای دفاع مقدس را که زمینه‌ساز تبدیل تهدید به فرصت شد، مسئله اقتدار نظامی کشور دانستند و گفتند: در شروع جنگ تحمیلی وضع کشور از لحاظ نظامی خوب نبود اما دفاع مقدس از یک طرف تبدیل به آزمون وفاداری ارتش به نظام مقدس جمهوری اسلامی شد و از طرف دیگر زمینه‌ساز سربرآوردن سپاه به عنوان یک حقیقت درخشنده شد.

دفاع مقدس نشان داد صیانت از کشور با مقاوت به دست می آید نه با تسلیم/ محور تمام حرکات، اقدامات و عملیات در دفاع مقدس تدبیر و عقلانیت بود

فرمانده کل قوا با تأکید بر اینکه اقتدار نیروهای مسلح موجب محبوبیت آنها نزد مردم و ایجاد احساس امنیت برای کشور شد، افزودند: البته این نکته باید مد نظر فرماندهان محترم ارتش و سپاه باشد که این محبوبیت و اقتدار تا زمانی است که حرکت پیش‌رونده نیروهای مسلح با همان شتاب قبلی ادامه داشته باشد و دستخوش توقف و عقب گرد نشود زیرا هرگونه توقف در مقابل حرکت رو به جلوی دشمن، به معنای عقبگرد است و بر همین اساس مسئولان نظامی و کشوری، پشتیبانی از نیروهای مسلح را از کارهای واجب خود بدانند.

ایشان تأکید کردند: به لطف الهی امروز کشور از لحاظ دفاعی به مرحله بازدارندگی رسیده است و از لحاظ تهدید خارجی نگرانی وجود ندارد و دشمنان نیز این موضوع را به خوبی می‌دانند.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه به یک نکته مهم اشاره کردند و گفتند: برخی اوقات در مورد دفاع مقدس تعابیری همچون استفاده از موج انسانی بکار برده می‌شود در حالیکه محور تمام حرکات و اقدامات و عملیات در ۸ سال جنگ، تدبیر و عقلانیت بود و روش‌ها و راه‌کنش‌های ابتکاری در عملیات مختلف قابل تدریس در دانشگاههای نظامی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای از جمله دستاوردهای دفاع مقدس را ثابت شدن یک اصل مهم برای ملت ایران دانستند و تأکید کردند: در دوران دفاع مقدس ثابت شد که صیانت کشور و بازدارندگی در مقابل تهدیدهای دشمن، تنها از راه مقاومت بدست می‌آید و نه تسلیم.

ایشان افزودند: در همان اوایل جنگ افرادی معتقد به تسلیم بودند و غیر مستقیم این موضوع را مطرح می‌کردند اما امام محکم ایستاد و در نهایت برای ملت ایران نیز ثابت شد که پیروزی و پیشرفت و صیانت کشور با مقاومت حاصل می‌شود.

دفاع مقدس نشان داد صیانت از کشور با مقاوت به دست می آید نه با تسلیم/ محور تمام حرکات، اقدامات و عملیات در دفاع مقدس تدبیر و عقلانیت بود

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به استفاده از اصل مقاومت در مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خاطرنشان کردند: این مقاومت هوشمندانه موجب شد اولاً یک اطمینان و اعتماد به نفس داخلی در فعالین سیاسی و فرهنگی بوجود آید، ثانیاً به دشمن آموخت در محاسبات خود، همواره قدرت داخلی ایران را به حساب بیاورد چرا که ما با همین روحیه توانستیم در بسیاری از موارد همچون فشار حداکثری یا طرح خاورمیانه جدید و یا تعرض به مرزهای هوایی و دریایی از جمله ساقط کردن پرنده متجاوز دشمن یا توقیف شناورهای خاطی آنان، دشمن را ناکام بگذاریم.

ایشان به تأکید مکرر خود بر لزوم روایت‌گری درست، اشاره کردند و گفتند: فعالیت‌هایی که تاکنون در این زمینه انجام شده خوب است اما همه آنها زیرساخت هستند و باید خروجی کارها مشاهده شوند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: هنگامی می‌توانید از نتیجه‌ی کار خود در روایت‌گری دفاع مقدس احساس رضایت کنید که نوجوان دبیرستانی و جوان دانشگاهی با همان چشمی که شما به دفاع مقدس نگاه می‌کنید، به مسائل آن بنگرد و همان برداشت را داشته باشد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه اگر این مهم اتفاق بیفتد موفقیت در میدانهای گوناگون آینده، حتمی خواهد بود، افزودند: حضور جوان‌هایی که برای دفاع از حرم به میدان رفتند و برخی هم به شهادت رسیدند از تأثیرات روایت درست بود زیرا این جوان‌ها دفاع مقدس را ندیده بودند.

دفاع مقدس نشان داد صیانت از کشور با مقاوت به دست می آید نه با تسلیم/ محور تمام حرکات، اقدامات و عملیات در دفاع مقدس تدبیر و عقلانیت بود

فرمانده کل قوا با اشاره به تلاش دشمن برای انکار فرازها و اوج‌های دفاع مقدس و بزرگنمایی برخی نقاط ضعف احتمالی گفتند، آنها با کار «فرهنگی، تبلیغاتی و رسانه‌ای» پرحجم تلاش می‌کنند زرق و برق دروغین استکبار را به رخ جوانان بکشند و تلخی‌ها و تاریکی‌های خود را پنهان کنند و در مقابل، با پنهان کردن نقاط قوت و دستاوردهای دفاع مقدس،‌ زمینه‌ساز ترس مردم از قدرت و هیبت ظاهری استکبار شوند که نتیجه‌ی آن، ترس از دشمن در میدان سیاسی و خود کم بینی در مقابل دشمن در میدان فرهنگی است.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان پاسخگویی به روایت‌های دروغ و مخدوش از دفاع مقدس و اصل انقلاب اسلامی را ضروری خواندند و افزودند: امریکاییها و صهیونیست‌ها با نگارش کتاب و تولید فیلم در این زمینه مشغول هستند که باید با استفاده از افراد اهل فکر و هنر در مقابل آنها تلاش و اقدامات مناسب انجام داد.

در این دیدار، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به برگزاری «سومین آیین تجلیل و تکریم سراسری از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت»، گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های انجام‌گرفته در زمینه حفظ و ترویج فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد.

دفاع مقدس نشان داد صیانت از کشور با مقاوت به دست می آید نه با تسلیم/ محور تمام حرکات، اقدامات و عملیات در دفاع مقدس تدبیر و عقلانیت بود

در آغاز این مراسم که با ارتباط تصویری با مراکز ۳۱ استان همراه بود آقای صادق آهنگران دقایقی به نوحه‌سرایی پرداخت.

دفاع مقدس نشان داد صیانت از کشور با مقاوت به دست می آید نه با تسلیم/ محور تمام حرکات، اقدامات و عملیات در دفاع مقدس تدبیر و عقلانیت بود

منبع: دفتر مقام معظم رهبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 48
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 16
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  20 19
  به به ، نصر من الله و فتحٌ قریب
  • منتقد گمنام FR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   7 22
   ابقای محمود در مصلحت به هیچ وجه مصلحت نبود.
  • IR ۱۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   9 9
   شما مصلحت رو تشخیص نمی دی
  • IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   9 13
   چطور میتوانید حس کنید از رهبر کشور بیشتر مصلحت را تشخیص میدهید؟!!! احمدی نژاد هنوز امید مردم محروم و پایین دست جامعه است !
  • IR ۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   5 5
   مصاحبه عطریانفر را بخوانید !!! او هم از اینکه احمدی نژاد ابقا شده و حسن روحانی و ناطق نوری حذف خیلی دردش امده و گستاخانه از تصمیم رهبر انتقاد کرده!!!
  • CA ۱۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   7 1
   همزمان با صحبت های ابراهیم رییسی اینستاگرام توی ایران فیلتر میشه
  • CA ۱۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   4 3
   همزمان با صحبت های ابراهیم رییسی اینستاگرام توی ایران فیلتر میشه ، همه پازلها نشون میده که اونا همین سیستم حکومتی در ایران را میخان
  • CA ۱۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   3 4
   چرا مساله مهسا امینی پرداخت نشد؟
  • IR ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   2 1
   اینستاگرام برای رفع اغتشاش فیلتر شد چون اینستاگرام هم نوعی اغتشاشگر شده بود
 • IR ۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  15 11
  اللهم صلی علی محمد و آل محمد الله اکبر پاینده رهبر
  • IR ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   8 6
   خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست
  • IR ۲۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   1 4
   درود بر رهبر عزیزم
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  11 11
  درود
 • FR ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  10 10
  عالی
 • 111 IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  11 19
  اللهم احفظ قائدنا الامام خامنه ای من کل بلیات اللهم النصر اسلام و اهله و نصر جیوش المسلمین و خذل الکفار و المنافقین االهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان
 • IR ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  15 20
  وقتی میگیم این رهبری رو خدا به این کشور و ملت داده و عنایت خاصه بقیه الله با اوست بی جهت نییت.
  • IR ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   8 18
   جانم فدای رهبر
 • IR ۱۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  2 2
  والا استکبارم ضررش بیشتر
 • IR ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  6 4
  خخخخخخخخ
  • IR ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   5 5
   چیزی تو گلوت گیر کرده !!!
 • IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  6 15
  سلام و درود بر رهبر معظم و عزیز رهبری عزیز خیلی قشنگ و حکیمانه اولویت سخنان خودشون رو به حوادث چند روز گذشته پیرامون اغتشاشات مهسا امینی و شورش های شهری مخالفین نظام اختصاص ندادند و عملاً این اراذل و اوباش را به حساب نیاوردند... آفرین به این روحیه و تفکر انقلابی ...
 • IR ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  10 10
  چکیده صحبتهای رهبر انقلاب: عددی نیستید
  • IR ۱۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   10 3
   احسنت
  • جواد IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   1 4
   خفه شو
  • فراز IR ۱۶:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   5 1
   درست ترین کامتی که تا حالا تو این سایت دیدم مردم دیگه به این راحتی قول این نمایش ها رو نمیخورن
  • IR ۱۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   3 2
   مردم لوط هم در برابر خدا عددی نبودن این بی حیاها که دمپایی اونا هم نیستن.
 • کارشناس IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  4 5
  تنها دشمن این ملت استکبار هست
 • IR ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  6 7
  کشتی ایران را کشتیبان تویی آقای من
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  5 8
  جانم فدای رهبر
 • قربانی IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  6 8
  جانم فدای رهبرم
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  6 3
  خدایا توفیق خدمت ب این رهبر بی نظیر( الهی من دورت بگردم اقا) به ما بده
 • یک مسلمان IR ۱۵:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  3 2
  مقاومت 43 ساله را به مقاومت وحمله بدل خواهیم کرد.
 • کاظم IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  3 1
  این حرف درسته. مشکل اونجاست که مسئولانی که فاسد هستند مقاومت نمی کنند و باعث بدبینی مردم میشن. مقاومت یعنی مقاومت مردم و مسئولین همه با هم
  • IR ۲۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   1 2
   مسئولین توسط افکار مردم انتخاب میشن
 • US ۱۵:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  1 1
  و همچنان می‌خواهند
 • نیش فعال IR ۱۶:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  3 2
  دفاع مقدس هنوز ادامه دارد
 • DE ۱۶:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  2 1
  وافسوسا که امپرالیسم طی 200 سال اخیر ضربات مهلکش با کمک مزدوران داخلی در ایران زد!
 • IR ۱۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  1 2
  متاسفانه من یک بازنشسته ارتش هستم در جبهه به دنیا امدم و با تعدادی امراض و ترکش نا خواسته با درجه سرهنگی بازنشست شدم الان سیزده سال کسی از من سراغی نگرفته تمام کسانیکه در جلسه امروز شاغلین سی سال دوم بودند که نه درد جامعه را می فهمند و نه درد سازمان را اکثرا هیچ تجربه هم در امور جبهه و جنگ ندارند
  • IR ۲۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   1 1
   تفرقه افکنی ممنوع است
  • IR ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱
   0 1
   جوان و پیر نداریم بلکه انقلابی و غیر انقلابی داریم
 • IR ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  2 0
  خیلی خوب بود.
 • US ۱۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  2 1
  دفاع مقدس ادامه داره
 • رزمنده گمنام IR ۲۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  1 0
  خدا را شکر
 • IR ۲۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  2 2
  دریای آرامش است این ابرمرد
 • نوترون IR ۲۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  1 1
  الان هم دفاع از کیان کشور در حال انجام است. مزدوران مریم قجر دارن اغتشاش میکن
 • روزی IR ۲۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  1 0
  جان به قربانت حضرتِ جان
 • سبتین IR ۲۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
  1 0
  اف بر دشمنانت که نمیتوانند گوهر وجودت را درک کنند
 • IR ۰۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۱
  0 0
  درود بر رهبر عزیزمان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس