رئیسی

رییس جمهور اسلامی ایران گفت: با عضویت ایران درسازمان شانگهای رویدادی مهم است و از نظر اقتصادی ما به زیرساخت های اقتصادی آسیا وصل شدیم.

به گزارش مشرق، آیت الله سید ابراهیم رئیسی چهارشنبه شب در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با مردم گفت: قبل از هر چیز خداوند را شاکر هستم برای دو رویداد مهم فرهنگی که در ۱۰ روز اخیر در سفر زائران اربعین و حرم رضوی اتفاق افتاد که این یک رویداد فرهنگی بزرگ بی نظیر بود و بیش از ۳ و نیم میلیون نفر ایرانی و بیش از ۲۰ میلیون نفر از زائران امام حسین(ع) در عتبات عالیات ادای ادب و احترام کردند و نسبت به ساحت مقدس ابی‌عبدالله یک رویداد بزرگی را رقم زدند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: آنچه که در مشهدالرضا اتفاق افتاد، بیش از چهار و نیم میلیون نفر از سراسر کشور و از جهان اسلام در مشهد مقدس زائر امام رضا(ع) حاضر شدند و این هم رویداد فرهنگی بزرگی و برگرفته از عشق مردم نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت بود و دولت هم وظیفه خدمتگزاری به مردم، تسهیل زیارت و اینکه از همه امکانات و ظرفیت‌ها استفاده کند را برعهده داشت که البته میزبان خود مردم بودند چه مردم عزیز عراق و اهل سنت کردستان عراق که از زائران عزیز ما در همه شهرهای این کشور به خوبی میزبانی کردند و  هم مردم مشهد که در پذیرایی از زائرین و مهمانان حضرت رضا(ع) خدمت کردند.

آیت الله رئیسی اضافه کرد: اما رسالت دولت هم این بود که با همه ظرفیت در خدمت زائرین و مهمانان امام حسین(ع) و علی‌بن موسی‌الرضا(ع) باشد و نسبت به این دو مناسبت باید خداوند متعال را شاکر باشم و خداوند حاج قاسم سلیمانی را با این جمله معروف که همه ما ملت امام حسینیم رحمت کند.  این عشق به اهل بیت در هشت میلیون زائری که در این چند روز به کربلا و مشهد سفر کردند نمی‌شود به سادگی از آن گذشت. این توفیقی برای دولت در خدمتگزاری است که باید تلاش کنیم  اگر کاستی‌ها، مشکلات ضعف‌های زیرساختی در این مسیر وجود داشت و عزیزان ما گاهی اذیت شدند در سنوات دیگر مرتفع شود.

با پیوستن به شانگهای به زیرساخت‌های اقتصادی آسیا وصل شدیم/ ایران بر تضمین اعتمادآور تاکید دارد/ اعتراض و نقد با آشوب متفاوت است؛ دشمن انسجام ملی را هدف قرار داده است

با عضویت در شانگهای به زیرساخت های اقتصادی آسیا متصل شده ایم

رییس جمهور در ادامه به دستاوردهای دو سفر اخیر به سمرقند برای شرکت در اجلاس شانگهای و سفر به نیویورک برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل پرداخت و اظهار داشت: عضویت ایران در سازمان شانگهای مسئله و رویداد مهمی است.

آیت الله رییسی با بیان اینکه با عضویت کشورمان در سازمان شانگهای از نظر اقتصادی ایران به زیرساخت‌های زیرساختهای اقتصادی آسیا متصل شد، تاکید کرد: اعضای شانگهای بخش قابل توجهی از جمعیت جهان را در خود جای داده است و این کشورها و بخش مهمی از اقتصاد جهان را در اختیار دارند.

رییس جمهور با یادآوری اینکه اعضای اتحادیه اوراسیا و نیز شانگهای کشورهایی قابل توجه هستند، افزود:طبیعتا ارتباط اقتصادی و تجاری ایران با این کشورها و با این زیرساخت‌ها حتما می‌تواند به توسعه تجارت و توسعه اقتصادی کشورمان کمک شایانی داشته باشد.

وی ادامه داد: علاوه بر شرکت در اجلاس عمومی سازمان شانگهای که سران کشورها حضور داشتند و عضویت رسمی ایران به طور رسمی اعلام شد، با رئیس جمهور چین هم دیدار داشتم که در آن تصمیم و اراده دو کشور برای اجرای برنامه ۲۵ ساله بین دو کشور مورد تاکید قرار گرفت.

آیت الله رییسی خاطر نشان کرد: در این نشست توسعه همکاری بین دو کشور در حوزه انرژی که همواره بین ایران و چین وجود داشته و نیز مسایل پولی و مالی برای فعال‌تر شدن تجارت دوجانبه مورد تاکید روسای جمهور قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مشارکت شرکت‌های چینی در پروژه‌های مهم و اساسی مثل پروژه‌های ریلی در ایران است، خاطرنشان کرد: در دیدار رییس جمهور اراده بر آن شده که این موارد به صورت جد دنبال شود و بتوانیم همکاری دو کشور را در پروژه‌های ریلی بین دو کشور دنبال کنیم.

آیت الله رییسی در ادامه تاکید کرد: ‌آنچه مسلم است، اینکه ما همکاری‌های خود را به صورت جدی و گسترده بین دو کشور ادامه دهیم.

رییس جمهور در ادامه به توسعه همکاری های دوجانبه با روسیه اشاره کرد و افزود: از زمان سفرم به مسکو تا اجلاس اخیر شانگهای، روابط تجاری ما ۸۰ درصد با روسیه افزایش پیدا کرده است.

آیت الله رییسی با بیان اینکه با روسیه در حوزه‌های مختلفی چون فضایی، نفت و انرژی و نیز حوزه تجاری و اقتصادی همکاری می کنیم، اظهار داشت: در اجلاس شانگهای نیز ارتباطات دوجانبه همچون کریدور شمال و جنوب مطرح شد که این مسیر ریلی بین سرخس و چابهار است.

رییس دولت سیزدهم به همکاری ایران با هند در بندر چابهار اشاره کرد و گفت: در نشستی که با آقای مودی نخست‌وزیر هند داشتم اراده دو کشور بر اینکه این کار با جدیت ادامه پیداکند و سرعت آن را بیشتر کنند تا بتوانیم از این منطقه بهره برداری کنیم.

آیت الله رییسی خاطرنشان کرد: توسعه بندر چابهار و سواحل مکران نه فقط برای ایران توسعه بسیار خوبی می‌تواند داشته باشد بلکه می‌تواند زمینه توسعه خوبی را برای منطقه فراهم کند.

مسایل مطرح شده بین ایران و آژانس سیاسی است

رییس جمهور به سفر نیویورک و نشست‌ها و دیدارهای جانبی آن با سران کشورهای اروپایی، آسیایی و آمریکایی و آفریقایی اشاره کرد و گفت: در این نشست ها و دیدارها بر تضمین هایی که باید جمهوری اسلامی ایران باید بگیرد، مورد تاکید قرار گرفت. نکته ای که به آقای مکرون گفتم این بود که شما چقدر از اروپا دنباله‌روی می‌کنید.

آیت الله رییسی افزود: در نشست با دبیر کل سازمان ملل نیز وی بر ظرفیت های بالای جمهوری اسلامی ایران تاکید داشت و به ایشان نیز تاکید کردم که سعی کنید سازمان ملل سازمان ملتها باشد نه سازمان قدرت های بزرگ.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه در نشست با رییس جمهور فرانسه موضوع حقوق بشر به صورت کلی بیان شد، اظهار داشت: به آقای مکرون موارد نقض حقوق بشر در غرب و اروپا و استانداردهای دوگانه آنان در موضوع حقوق بشر مورد تاکید قرار گرفت.

آیت الله رییسی درباره موضوعات هسته ای مطرح شده در سفر نیویورک اظهار داشت: ایران در آخرین پاسخ خود بر دریافت تضمین اعتماد آور تاکید دارد. از نظر ما مسایل مطرح شده بین ایران و آژانس سیاسی است؛ حل و فصل شدن مسایل پادمانی و رفع تحریم ها برای برخوردار شدن مردم ایران از منافع اقتصادی آن دیگر خواسته های ما در مذاکرات هسته ای است.

وی با تاکید بر اینکه در دیدارهای دو جانبه همه کشورها بر توسعه همکاری های اقتصادی با ایران به رغم تحریم ها تاکید داشتند، اظهار داشت: قصد ما تعامل با همه کشورهاست و شرق و غرب فرقی نمی کند.

آیت الله رییسی درباره ابتکارش در نشان دادن تصویر سردار سلیمانی اظهار داشت: نکته ای که می خواستم یادآوری کنم این بود که موسس داعش آمریکایی ها بودند و قهرمان مبارزه با داعش و تروریسم حاج قاسم سلیمانی بود و این فرد به دست آمریکایی ها و رییس جمهور سابق این کشور به شهادت رسید؛ می خواستم بگویم که به غلط مدعی حقوق بشر هستید، کسی که مبارزه با تروریسم بود را به شهادت رساندید؛ دوم اینکه مظلومیت مردم ایران و شهید سلیمانی را نشان دهم و سوم پیگیری عادلانه عاملان این اقدام تروریستی را خواستار شدم.

رییس جمهور درباره فراخوان های منافقین برای تجمع مقابل سازمان ملل گفت: این فراخوان ها هیچ تردیدی در من و همراهانم ایجاد نکرد؛ بعد از سخنرانی در مجمع عمومی به صورت پیاده به محل استقرار برگشتیم؛ معلوم شد که کارشان مثل همیشه بی اثر و بی رمق است.

مسله خانم امینی همه را متاثر کرد

رئیس جمهور در مورد ماجرای مهسا امینی، اظهار داشت: زمانی که اولین خبر را در این مورد شنیدم در سمرقند بودم که به من خبر دادند این حادثه اتفاق افتاده؛ من همانجا با مسئولین تماس گرفتم و به وزیر کشور و بخش‌های دیگر گفتم که با حساسیت و به نحوی که مشکلی ایجاد نشود این موضوع را دنبال کنید.

وی ادامه داد: وقتی من که از سمرقند برگشتم خبر فوت ایشان را به من دادند؛ با خانواده ایشان تماس گرفتم و با آنها ابراز همدردی کردم و گفتم این خبر نه برای من بلکه برای هر ایرانی تأثربرانگیز بوده است. به خانواده خانم امینی گفتم که این موضوع را حتماً دنبال می‌کنم که اگر قصوری در این زمینه رخ داده باشد حتماً مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

رئیسی گفت: در این تماس تلفنی پدر مرحومه امینی و برادرشان به بنده ابراز محبت کردند و گفتند این تماس قوت قلبی برای ما است که بعداً نیز این مسئله را در گفت‌وگویی بیان کردند. این موضوع در دولت و مجلس پیگیری شد و پزشکیِ قانونی نیز کار را دنبال کرد و همچنان نیز پیگیری‌ها در حال انجام است.

رئیس جمهور بیان کرد: در ماجرای فوت این خانم که همه را متأثر کرد  وظیفه مدیریتی و انسانی ما این است که این موضوع را پیگیری کنیم و من هم به عنوان یک مسئول عرض می‌کنم قصد ما در این قضیه شفاف‌سازی و اجرای عدالت است.

گفت‌وگو برای اصلاح روش‌ها باید مورد توجه قرار بگیرد

رئیس جمهور گفت: پزشکی قانونی که یک سازمان حرفه‌ای است کار را انجام می‌دهد و نظرش را اعلام خواهد کرد و ما منتظر آن هستیم.

رئیسی با بیان اینکه تاکنون گزارش‌هایی از بخش‌های مختلف به صورت مقدماتی در این باره به ما ارسال شده است، عنوان کرد:‌ ما منتظر می‌مانیم تا نظر قطعی از ناحیه سازمان پزشکی قانونی اعلام شود.

وی با بیان اینکه ظرف این مدت با اظهارنظرهایی در رسانه‌ها و در فضای حقیقی و مجازی نسبت به روش اجرای قانون مطرح شده است، گفت: پیشنهادات، انتقادات و نظراتی هست اما نگاه‌ها و نظرات و دیدگاه‌ها چه موافق و چه مخالف نباید از مطرح شدنش وحشت داشت.  

رئیس جمهور ادامه داد: به نظر من اشکالی ندارد که افراد و دستگاه‌های نسبت به اجرای قانون نظرات مختلف داشته باشند. بیان دیدگاه‌ها در این رابطه می‌تواند به ارتقای کار کمک کند. به نظر من مسئولین مربوطه باید نسبت به این دیدگاه‌ها توجه مثبت داشته باشند. البته این روشی که برای اجرای قانون وجود دارد ۱۰-۱۵ سال است که در حال  اجرا است و برای این یکی دو سال اخیر نیست اما  اشکالی ندارد که در این رابطه نظرات مختلف وجود دارد از آن در جهت بهتر شدن امور استفاده کرد.

رئیسی با اشاره به بیانات رهبر معظم رهبری درباره کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه‌پردازی در دانشگاه و محافل علمی گفت: چه اشکالی دارد برای گفت‌وگو، نقد و حتی اعتراض نسبت به یک تصمیم مراکزی را قرار دهیم تا نسبت به برخی تصمیمات و روش‌ها اعتراض شود؟ معتقدم این قضیه به سلامت و ارتقای کار کمک جدی کند.

خط قرمز جمهوری اسلامی جان و مال مردم است

وی افزود: مسئولین در حوزه‌های مختلف چه حوزه‌های تصمیم‌سازی چه حوزه‌های تصمیم‌گیری باید این قضیه برای خودشان به عنوان یک امر کمک‌کننده در اجرای باصلابت کار در نظر بگیرند. باید از این نقدها به عنوان یک زمینه برای اصلاح استفاده کرد.

رئیس جمهور تصریح کرد:‌ باید حدفاصل بین اعتراض و اغتشاش مشخص شود. امکان دارد یک اعتراض و سخن مخالفی وجود داشته باشد و هیچ اشکالی وجود ندارد و باید شنیده شود و شنیدن آن به اصلاح عمومی کمک می‌کند. کسانی که امروز مدافع امنیت کشور هستند از جمله پلیس و سپاه، شیرین‌ترین سرمایه خود یعنی جانشان را کف دست‌شان گذاشتند تا در کشور امنیت ایجاد شود. اینها جدا از مردم نیستند و جزو مردم هستند و حافظ امینت و جان و مال مردم هستند. تعرض به اینها قابل تحمل نیست خط قرمز جمهوری اسلامی جان و مال مردم است.

دولت شب و روز برای حل مشکلات اقتصادی تلاش می کند

وی در بخش دیگری گفت: دولت شب و روز دارد برای حل مشکلات اقتصادی تلاش می کند. رفع مشکلات از مسایل محوری در دولت است. حل مشکلات حوزه آب، انرژی و رونق تولید از مسائل محوری دولت است.

رئیسی تصریح کرد: صدهزار عضو هیات علمی داریم.  اعضای هیات علمی اتاق فکر دولت هستند و می توانند به دولت کمک کنند.

با پیوستن به شانگهای به زیرساخت‌های اقتصادی آسیا وصل شدیم/ ایران بر تضمین اعتمادآور تاکید دارد/ اعتراض و نقد با آشوب متفاوت است؛ دشمن انسجام ملی را هدف قرار داده است

آمار بیکاری در حال کاهش است

وی در بخش دیگری گفت: دولت شب و روز دارد برای حل مشکلات اقتصادی تلاش می کند. رفع مشکلات از مسایل محوری در دولت است. حل مشکلات حوزه آب، انرژی و رونق تولید از مسائل محوری دولت است.

رئیسی تصریح کرد: صدهزار عضو هیات علمی داریم.  اعضای هیات علمی اتاق فکر دولت هستند و می توانند به دولت کمک کنند.

رئیس جمهور گفت: آمار بیکاری در حال کاهش است. صدها کارگاره تعطیل و نیمه تعطیل در حال فعال شدن است و بنای دولت کار در عرصه های مختلف است. دشمن اینها را می بینید و می خواهد جلوی این کارها را بگیرد.

 کشوری که کودکان بومی خود را زنده به گور کرده، امروز مدافع حقوق بشر شده

رئیسی بیان کرد: کشوری که خود کودکان بومی آنجا را زنده به گور کرده، امروز مدافع حقوق بشر شده و مردم را به اغتشاش در خیابان دعوت می‌کند. کشوری که خود در ۲۸ هفته ۸۱ زن به دست پلیس آن کشته شده است و هیچکسی نسبت به این قضیه عارض نمی‌شود در این ماجراها مدعی شده است!

وی تاکید کرد: در آمریکا که از سال ۲۰۱۵ هر ساله بیش از هزار نفر در آن به دست پلیس کشته می‌شوند مدعی حقوق بشر و انسان شده است و عده‌ای را تحریک می‌کند تا امنیت مردم را به خاطر بیندازند.

وی ادامه داد: رسانه‌های آنها امروز رسماً ایجاد ناامنی و اغتشاش و چگونگی ساخت مواد منفجره را تعلیم می‌دهند؛ در کجای دنیا می‌توان این قضیه را پذیرفت.

رئیس جمهور گفت: آنچه امروز برای ما خیلی مهم است این است که این دشمنان حدود ۴۳ سال در حال دشمنی با ما هستند و از همان ابتدای انقلاب گفتند؛ جمهوری اسلامی تا ۶ ماه دیگر نابود می‌شود ولی هم‌اکنون حدود ۹۰ شش ماه از آغاز جمهوری اسلامی می‌گذرد و جمهوری اسلامی قدرتمندتر از همیشه باقی است.

تحریم و آشوب را دو روی یک سکه می‌دانیم / مسئله فوت مهسا امینی را برای سلب امنیت کشور بهانه کردند

رئیسی افزود: امروز جمهوری اسلامی حرف اول را در منطقه می‌زند و در جهان نیز همه معتقدند که در جایگاه عزت و اقتدار قرار دارد.

وی با بیان اینکه امروز ما تحریم و آشوب را دو روی یک سکه می‌دانیم، عنوان کرد: عده‌ای امروز می‌خواهند در کشور آشوب و اغتشاش ایجاد شود و مسئله فوت مرحومه مهسا امینی را برای سلب امنیت کشور بهانه کردند.

* باید با کسانی که به طور فعال در اغتشاشات شرکت کردند برخورد قاطع شود

رئیسی خطاب به مردم بیان کرد: همه ما با هر سلیقه و نگاه سیاسی معتقدیم که باید مسئله فوت خانم امینی به صورت شفاف روشن شود. امروز هم گفت‌وگو، هم نقد و هم اعتراض در کشور وجود دارد و باید به آن توجه شود و توجه به این مسائل به سلامت امور در کشور کمک می‌کند.

وی افزود: امروز ملت و فرهیختگان کشور ما خوب می‌دانند که دشمنان سعادت ملت ما را نمی‌خواهند و به دنبال ایجاد ناامنی در کشور ما هستند امروز وظیفه ما این است مسائل را خوب بشناسیم و بدانیم دشمن به دنبال این است که پیشرفت در کشور وجود نداشته باشد. امروز کار با نشاط و پر امید در هر حوزه‌ای در کشور، دشمن را ناامید می‌کند.

رئیس جمهور گفت: کسانیکه در این اغتشاشات ناامنی در جامعه ایجاد کردند و به جان و مال مردم صدمه زدند، باید به دست عدالت سپرده شوند و کسانیکه آنها را تحریک کردند و در این عمل مباشرت داشتند نیز همین‌طور هستند. البته کسانیکه تحت تأثیر قرار گرفتند و غافل بودند بحث‌ دیگری دارند اما کسانیکه به طور فعال در اغتشاشات شرکت کردند باید با آنها به صورت قاطع برخورد شود و این امروز خواست مردم است.

وی افزود: بحمدالله امروز به برکت نام امام حسین (ع)، حضور مردم و خون شهدا این انقلاب اسلامی ریشه‌های محکمی دارد و اینگونه حرکات کوچکترین تزلزلی در مردم ایجاد نمی‌کند اما ایجاد وحشت در دل زن و بچه مردم جرم است که بعضی آن را انجام می‌دهند و بعضی افراد را تحریک می‌کنند.

* ارزش‌ها قابل تغییر نیست اما روش‌ها قابل تغییر است

رئیسی با بیان اینکه ارزش‌ها تغییرناپذیر اما روش‌ها تغییرپذیر است، اظهار داشت: اعتراض و نقد با آشوب متفاوت است؛ دشمن انسجام ملی را هدف قرار داده است.

* مردم ضد انقلاب و دشمنان را ناکام گذاشتند

رئیس جمهور با بیان اینکه ضدانقلاب و دشمنان دلسوز ملت ایران نیستند، گفت: مردم در این قضیه ضد انقلاب و دشمنان را ناکام گذاشتند؛ آنها می‌خواستند در کشور بلوا ایجاد کنند، مانند فتنه‌هایی که قبلاً در تاریخ دیده‌ایم، یک روز انتخابات و روز دیگر مسائل دیگر بهانه می‌کنند.

وی افزود: کشوری سلاح‌ شیمیایی در اختیار صدام قرار داد و قسمت‌های کردنشین کشور ما را رژیم بعث با همان سلاح‌ها مورد هدف قرار داد، همان کشورها امروز رسانه‌های خودشان را برای ایجاد اغتشاش در کشور آماده می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 61
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 15
 • داود IR ۲۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  15 8
  حرکت های فرهنگی نباید خروجی مثبت داشته باشد؟؟؟ ما که هر سال بیشتر سقوط میکنیم اقای رییسی لطفا فرهنگ را به اهلش بسپارید و بیش از این فرهنگ فرهنگ نکنید
  • IR ۲۳:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
   8 7
   آقای رئیسی کلا یک ساله رئیس جمهورن اما از واره هر سال استفاده میکنی،بهتره شما برید به فرهنگ حرف خلاف واقع نزدن مراجعه کنید
  • IR ۰۴:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
   9 4
   آقای رئیسی یک ساله رئیس جمهورن... جمهوری اسلامی که چهل ساله برقراره... بهتره نونت رو به نرخ روز نخوری
  • IR ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
   1 0
   حق با شماست
 • IR ۲۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  23 10
  حاجی جون! ""به زیرساخت‌های اقتصادی آسیا وصل شدیم""، اُ کِی!!! اونوقت بجای منتفع شدن مردم و مملکت! نَشیم _دور از جون_ گاوِ شیردهِ آسیا!!!.....
  • IR ۲۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
   7 10
   چی چی میگی!!!!! به تجارت دوطرفه نمیگن گاو شیرده و الا همه کشور ها باید گاو شیرده باشن اون گاو شیرده مخصوص آل سعود و نظامش و مثل کشورشه که پول هاشون رو مفت میریزن تو حلقوم آمریکای جنایتکار تا به نفعشون کار کنه
  • IR ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
   2 2
   همه ما رفتار چین را در ماجرای جنگ ایران و عراق به یاد داریم. روسیه هم که تکلیفش روشن است.
  • IR ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
   0 0
   بله. ملتفت شدم
 • IR ۲۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  10 14
  از دولت انقلابی میخواهیم تبلیغ بی حجابی و فساد رو ممنوع اعلام کنه در همه جا چه فضای مجازی چه واقعی.تا بیشتر از این فرهنگ ایرانی اسلامی بواسطه دنباله روهای غرب آسیب نبینه بعد از اینهمه خسارات.
  • IR ۲۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
   5 4
   دقیقا
  • IR ۲۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
   4 2
   برا فساد و واختلاس و قطعی اینترنت
  • علی ZA ۰۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
   3 3
   مساله حجاب درست نخواهد شد مگر با فرهنگ سازی
 • IR ۲۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  18 8
  نت نداریم! این چه وضعشه؟
  • IR ۲۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
   7 11
   بخاطرگرفتن زامبیاییه که ازپلیس ایران تافرانسه وانگلیس بافحاشی کادردرمان وپلیس ورهگذرواموال مردم وکسبه وعمومی روتخریب کردندبگیرن تایه زن کلت به شلوارش نبنده بافحاشی بگه میریم خونه مردم تیراندازی میکنیم وداعشی وشاهرگ زن نریزن خونه مردم
  • IR ۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
   2 2
   الان اولویت قطع دستان اغتشاشگران هست. از اونا طلبکار باشیم
 • وحید IR ۲۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  5 4
  به نام خدا و الحمدالله اینستاگرام دجال آخر الزمان
 • IR ۲۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  16 2
  گشت ارشاد مدیران چی شد؟؟
 • ۲۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  8 0
  چرا گفته نمیشه هیچکدام از بندهای پیمان شانگهای الزام آور نیست؟
  • IR ۲۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
   0 7
   نبایدم الزام آور باشه! الزام داشته باشه برای همه عموما و ایران خصوصا تعهد ایجاد میکنه که ممکنه خلاف منافع ملی باشه
 • محمود IR ۲۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  18 2
  سید جان مگر شما نگفتید که ما گشت ارشاد را برای مسولین دایر می کنیم ؟
  • IR ۲۳:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
   14 13
   انجام دادن که
  • IR ۰۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
   6 10
   بله انجام دادن
 • امیر کبیر🇮🇷 IR ۲۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  4 14
  در اداره جات با بدحجابی برخورد شود. درووود به جناب رئیسی.
  • IR ۲۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
   10 2
   با افرادی مثل شما ؛هیچ نوری انتهای تونل نیست
  • IR ۰۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
   2 7
   اون راهی که شماها میرید نه نور داره نه حتی تونل هست تهش فاضلاب تاریکی و گمراهی تمدن رو به اضمحلال غربیه
 • م IR ۲۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
  1 0
  چرا نمی گذارند اصل ۲۷ قانون اساسی اجرا شود
 • IR ۰۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  10 2
  جناب رئیس جمهور، لطفاً و خواهشاً اینترنت بین الملل را از محدودیت خارج کنید. چند روزی هست که به علت قطع اینترنت نان برخی خانواده ها سنگ شده و درآمد آنها صفر. اینترنت ملی توان رقابت با اینترنت بین الملل را ندارد.
 • GB ۰۵:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  0 8
  یعنوان کسی که سالهاست منتقد و مخالف نظام جمهوری اسلامی بودم، اما معیارم منافع ملی و وطن دوستی ایرانی بوده، موافق تحریم و فیلتر و بلکه بستن هرگونه ارتباط به این شبکه های آمریکایی و اسرائیلی هستم، نه فقط بخاطر شنود و جاسوسی اطلاعات مردم ایران، بلکه بخاطر حمایت تولدات داخلی نرم افزاری. اشتباه راهبردی نظام فیلترینگ تلگرام بود که برنامه ای اروپایی است، تلگرام حاضر بوده خدمات و سرورهایش طبق خواسته جمهوری اسلامی بگذارد، اما انیستا و واتساپ و کلا برنامه امریکایی اسارئیلی چنی کاری نمیکند. در مقابل نظام ایران باید تضمینهای قوی و عملی به حرمت حریم خصوصی و تضمین که از مکالمات و اطلاعات و فعالیتهای خصوصی حتی چتهای خصوصی علیه شان در شکایات قضایی استفاده نکند. رمز پیروزی و موفقیت تحریم و فیلترینگ این برنامه های جاسوسی این است نظام ایران متعدانه (حتی اگر به ضررش باشد) هیچ شخص حقیقی و حقوقی برای تبادل اطلاعات در بخش چت خصوصی مجازت نکند، یعنی بر قرض طرف فحش در چت شخصی-خصوصی داد و طرف اسکرین شات گرفت و شکایت کرد، قوه قضاییه آن را بعنوان جرم تلقی نکند! بارو کنید تا زمانی نظام ج ا چنین حد تضمین امنیت ارتباطی برای کاربران داخلی فراهم نشود، کاربران همچنان به این برنامه امریکایی اسارئیلی رجوع میکند! حالا نظام باید بین بد و بدرت یکی انتخاب کند!
  • IR ۲۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
   0 0
   بایدبگم شهیدسلیمانی دراین پلتفرم عضویت داشته ورهبرهم عضوهستند وبایددراین زمین هم روشنگری ومبارزه باشیاطین فاسدوجبارکه ازمایشگاه میکروبی وداعش وزامبی تولیدمیکنندرابرای بیشترعضوگیری ادامه داد
 • GB ۰۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  1 5
  یعنوان کسی که سالهاست منتقد و مخالف نظام جمهوری اسلامی بودم، اما معیارم منافع ملی و وطن دوستی ایرانی بوده، موافق تحریم و فیلتر و بلکه بستن هرگونه ارتباط به این شبکه های آمریکایی و اسرائیلی هستم، نه فقط بخاطر شنود و جاسوسی اطلاعات مردم ایران، بلکه بخاطر حمایت تولدات داخلی نرم افزاری.
 • GB ۰۵:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  0 1
  البته فیلترینگ برنامه امریکایی اسارئیلی به شرطی است که مشابه انها به طور ریاگان و با کیفیت قابل رقابت و با حفظ 100% حریم شخصی فراهم شود.
 • GB ۰۵:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  0 1
  البته فیلترینگ برنامه امریکایی اسرائیلی به شرطی است که مشابه انها به طور رایگان و با کیفیت قابل رقابت و با حفظ 100% حریم شخصی فراهم شود.
 • US ۰۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  2 5
  خدا قوت سید عزیز
 • محمود IR ۰۷:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  5 0
  جناب مشرق نیوز مومنین کسانی هستند که به امانات و عهدشان وفادار باشند چرا نظرات را تقطیع می کنید و فقط بخشی از آن را منعکس می کنید
 • بی نام DE ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  7 2
  جناب ریس جمهور یک زمان هم می دادی تا کی مشکلات اقتصادی بدون نگاه به برجام حل میشه مثل باد این سه سال زمان که سال آخرش هم برای انتخابات هیچ می گذره بعد میگید چهار سال کم بود دستورات شما برای خودرو چی شد ارزان نشد مسکن که در همین یکسال باز گران شد خوراک و پوشاک گرانتر شد حدااقل جلوی کرانی را که میشه گرفت تا ارازاتی
 • بی نام DE ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  5 1
  جناب ریس جمهور یک زمان هم می دادی تا کی مشکلات اقتصادی بدون نگاه به برجام حل میشه
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  12 3
  آقای ریسی شما از حسن روحانی هم بد تری همه چیز را 8 برابر کردی و یارانه های ما را هم قطع کردی
  • حاجی ازجوبشور قم IR ۲۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
   1 0
   یارانه من رو هم قطع کرده
 • علی افصحی IR ۰۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  1 9
  جانم به این رئییس جمهور که الحق « رئیس است جناب رئیسی، رئیسی در تراز انقلاب اسلامی» رئیس جمهور در تراز انقلاب اسلامی است. در حالتی که شاهد بوده ایم در شرایط هیجانی در کشورها ، با نطق روسای آن ها تشنج به جامعه برمی گردد مثل گغت و گوی مکرون و شورش های پس از آن و یا صحبت های سغیهانه روحانی با مضحکحه«صبح جمعه !و پوزخند شیطانی!در ماجرای آشوب بنزینی، که نوعی آنش بیار معرکه شد. جناب رئیسی با اعتماد به نفس مثال زدنی یکی از بهترین نشست های خود را برگزار کرد سخنان ایشان آرامش بخش ، امیدآفرین، مقتدرانه و قاطع و البته پدرانه و مهربانانه بود. جناب رئیسی اغنشاش را خط قرمز و اعتراض و نقد علمی و گفت و گو را پیشبرنده و هم افزایی اندیشه ها و تکامل روش ها دانست. جناب رئیسی چنان مسلط بر همه اوضاع ملی و بین المللی بود که به مانند پنک سنگین بر فرق گروهک های اجق وجق ضد انقلاب اسلامی عمل کرد. بله انقلاب اسلامی در تربیت مدیر ، همچون رئیسی را برای خدمت به ایران اسلامی و نیز برای جهان سیاست ارائه می کند.
 • توفان IR ۰۹:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  5 1
  بعد از ديدن گفتگوي زنده تلوزيوني اقاي رئيس جمهور و توضيحات ايشان ياد صحبتهاي اقاي احمدي نژاد بعد از اولين حضور در سازمان بين الملل افتادم
 • IR ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  8 3
  با سلام جناب رئیسی دلار چند؟
 • یزدان IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  3 2
  فعلا برا اینده تصمیم بگیر
 • کارمند بیچاره IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  3 0
  آقای رئیسی شما که سخن از عدالت می گوئید چرا ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و اصل ۳۰ قانون اساسی را اجرا نمی کنید ؟ افزایش ۱۰ درصدی حقوق در مقابل تورم ۵۰ درصدی منطقی است ؟
 • IR ۱۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  3 1
  از معیشت چه خبر آقای رییسی؟؟
 • IR ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  1 0
  به امید خدا
 • IR ۱۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  1 0
  پله های موفقیت را خواهیم پیمود
 • BE ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  0 0
  اقتصاد یعنی چه؟
 • IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  0 1
  برای تیم ملی کی‌روش آوردید دستتون درست پس برای اداره کشور یه تیم مدیریت وارد کنید
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  1 1
  حس میکنم طرفدارای سایت ,مشرق مهم نیست براشون عملکرد ها.تعصب روی شخص دارن فقط. مثلا مذاکره ظریف اسمش خیانت بود مذاکره رییسی ولی اسمش خیانت نیست
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  0 0
  خدایا خودت کمک کن به این دولت
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  1 0
  احسنت بر دکتر رئیسی پرکار
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  1 0
  خدا قوت سید عزیزم
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  0 0
  فقط به فکر کارهایی زود بازده هم باشید
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  2 0
  کارهایی که به منفعت فقرا هم باشه انجام بدید
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  0 0
  از این شانگهای سر در نمیارم ولی یه کاری کنید کمی زندگیمون سر و سامون بگیره
 • IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  2 0
  تمام راههای ارتباطی با بیگانگان شیطان صفت اهم از ماهواره و اینترنت و واتساپ و غیره باید به طور کامل مسدود شود
 • IR ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  1 0
  ریاست محترم جمهوری اسلامی جناب دکتر رئیسی از شما بابت قطع اینستاگرام و تلگرام و واتساپ کمال تشکر و قدردانی را دارم خدا پدر مادرت را بیامرزد
 • IR ۲۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
  0 0
  اقای ریییس جمهور اقتصاد را دریابید
 • IR ۰۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۸
  0 0
  ان شاالله تاثیراتش را در سفره فقرا و نه سفره ی اغنیا ببینیم
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۸
  0 0
  آقای رئیسی در کمال احترامی که برای شما قائل هستم سوالی برای من پیش آمده. معمولا صحبت از تضمین آمریکا در مورد برجام می‌شود، با سابقه ای که طی دوران انقلاب از این کشور داریم، لطفا بفرمایید منظور از تضمین گرفتن تعهد و امضاء است یا گرفتن ودیعه و غیره. ممنون و با تشکر از زحمات جنابعالی
 • Mehdi FR ۰۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۸
  0 0
  حقا که جانم فدای ایران

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس