‌

رئیس جمهور با اشاره به اینکه وظیفه مهم امروز در همه جامعه، شناخت توطئه ها و فتنه ها است گفت: مردم با شعار آزادی گول نمی خورند چرا که ما آزادی را سال ۵۷ به دست آوردیم.

به گزارش مشرق، آیت الله ابراهیم رئیسی پیش از ظهر پنج شنبه در حاشیه سفر به رباط کریم در جمع مردم این شهرستان ضمن تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) اظهار داشت: ما صدق را فقط در سخن می‌دانیم اما راستی و اینکه انسان منطبق با حقیقت سخن بگوید جلوه‌ای از صدق است اما رفتار هم باید گفتار را تأیید کند، اتفاق همه این موارد فرد را صدیق می‌کند و تا زمین و زمان است فاطمه اطهر صدیق است.

رئیس جمهور با بیان اینکه حضرت فاطمه در دسترس برای همه کسانی که می‌خواهند زندگی فاطمی داشته باشند است گفت: آن روز که حضرت زهرا در مقابل جریان نفاق ایستاد با ۲ سلاح که اول روشنگری و عدالت و علی و انسان و نجات انسان و قرآن بود خطبه خواند و سلاح دوم ایشان اشک‌های دیدگان بود.

رئیسی عنوان داشت: کسانی که بصیرت کامل ندارند اتفاقات را خوب نمی‌بینند اما وقتی خطبه‌های حضرت زهرا را می‌شنویم می فهیم که چه اتفاقی افتاده است.

وی عنوان داشت: آنچه باید امروز بشناسیم این است که توطئه‌ها و فتنه‌ها و زمان خود را بشناسیم و بدانیم برخی با جلوه‌های دیگر می‌خواهند در جامعه اخلال و تفرقه ایجاد کنند و اعتقادات مردم را مورد هدف قرار دهند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم مسیر فاطمی را می‌شناسند و از مردم برای اینکه یک بار دیگر دشمن را ناکام گذاشتند تشکر می‌کنیم افزود: مردم ایران دشمن را خوب می‌شناسند، ما آزادی خود را بعد از ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ پیدا کرده‌ایم و این آزادی را از دست نخواهیم داد.

رئیسی بیان داشت: مردان و زنان ما افتخارشان این است که الگوی آنان حضرت فاطمه است و ما به تعبیر امام افتخار داریم و به ارادت به حضرت زهرا افتخار می‌کنیم و امیدواریم که روحیه همسران و مادران و فرزندان شهدا را داشته باشیم که همیشه به حضرت فاطمه تاسی می‌کنند.

وی اظهار داشت: این مملکت متعلق به اباعبدالله است و تردیدی نداریم که ائمه به کشور عنایت دارند، دشمن تولید و پیشرفت برای کشور ما نمی‌خواهد و دنبال منافعش است مثل افغانستان که هم اکنون فقط ۳۵ هزار کودک معلول دارد و اکنون مردم ما اجازه نمی‌دهند دشمن این کشور را تهدید کند، بدانید که آنان از آرتین و بچه‌های این مرز و بوم زندگی را گرفتن، آیا آنان به مردم افغانستان و عراق زندگی دادند؟ به کدام‌یک از مردم عالم زندگی بخشیدند؟ مردم ایران، توطئه‌های آمریکا، اسرائیل و استکبار جهانی را خوب می‌شناسند و حضورشان در هر منطقه و در هر جایگاهی با هر شعار زیبایی سلب‌کننده زندگی مردم است نه زندگی‌بخش به مردم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت خدمتگزار تمام وقتش را برای حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی گذاشته تا این موارد را حل کند گفت: تمام تلاش ما در دولت این است که با وجود تهدیدها و تحریم‌ها توقف نداشته باشیم و فقط پیشرفت می‌تواند دشمن را عصبانی کند، آنان تحریم کردند و اعلام داشتند که تحریم‌هایشان بی اثر است و دیدیم که ما در اوج تحریم‌هایشان نفت را فروختیم.

وی با بیان اینکه ما در حال حاضر پیشرفت‌های خوبی در دانش بنیان در حوزه‌های مختلف علمی داریم گفت: با این پیشرفت‌ها می‌خواهیم که دشمن از عصبانیت دق کند.

رئیسی عنوان داشت: بر خی از شهرستان‌های استان تهران، شاید به اندازه برخی از استان‌های کوچک باشد و یکی از این شهرستان‌ها رباط کریم است و سال ۵۹ که به این منطقه آمدم اولین جلسه مجلس یک شهید بود و این بار هم در جمع خانواده شهدا هستم و رباط کریم امروز با آن روز بسیار متفاوت شده و مشکلات و مواردی دارد که توسط مسئولان و ادارات و سازمان‌ها بیان شده و تمام موارد در این منطقه بررسی می‌شود.

وی به وضعیت مترو که یکی از مشکلات مهم رباط کریم است اشاره کرد و افزود: امروز مشکل عبور و مرور و وضعیت مترو را در این منطقه دیدیم که انشاالله به زودی سامان می‌یابد و حق مردم است که در این زمینه رفاه داشته باشند.

رئیس جمهور درباره وضعیت آب و فاضلاب رباط کریم نیز اظهار داشت: این بخش هم بازدید شد که بخش زیادی از کار پیش رفته و ۷۰ درصد پیشرفت داشته که در تخصیص اعتبارات مورد پیگیری است.

رئیسی با تاکید بر ایجاد روحیه شاد در جامعه بیان داشت: یکی دیگر از نکات مهم برای این منطقه ساخت اردوگاه یا مرکزی برای تفرج است که هم آقایان هم خانم‌ها از آن استفاده کنند باید در این خصوص سرمایه گذاری شود.

وی در مورد مسکن که از ضرورت‌ها است گفت: ساخت یک میلیون مسکن به خاطر نیاز کشور و مصوبه قانونی مجلس است و نیاز جدی مردم می‌باشد و طی بازدید امروز مشاهده شد که برخی از واحدهای مسکونی آماده است و مردم در آن ساکن شدند و برخی موارد تجهیزات نداشت و برخی هم نیمه کاره بود و ۴۰ درصد پیشرفت داشته است.

رئیس جمهور گفت: مدیران محترمی که به نام مقدس جمهوری اسلامی خدمتگزار مردم هستید بدانید که هر چه قدر از کار مردم گره گشایی شود باز هم کم است و از مدیران و رؤسای دستگاه‌ها به طور جد می‌خواهم صمیمیت و ارتباط با مردم و باز بودن درب اتاق‌های کارشان را برای شنیدن مسائل مردم در دستور کار قرار دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 21
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 18
 • IR ۱۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  16 3
  بله درست می فرماید فقط اسم میدانش به مردم رسیده
  • ح IR ۱۷:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
   0 3
   آزادی با بی‌بندوباری فرق میکنه!! اسم هیچ میدونی میدون هرزه ها نیست پس همونشم به شما نرسیده!!
  • IR ۲۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
   0 0
   البته منظورت مردم مریم رجوی هست نه مردم ایران
  • حاجی ازجوبشور قم IR ۲۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
   2 0
   آزادی رو از مردم گرفتن
 • ح IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  2 6
  وفتی از غرب تهران نگاه کنی آزادی قبل انقلابه!! ولی از میدون امام حسین که نگاه کنی آزادی بعد از انقلاب!! جالب نیست؟؟ ما کجا وایسادیم؟؟ طرف غرب؟ یا طرف امام حسین؟
 • IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 2
  57 آزادی از یوغ شیاطین بود و بعد از 57 باید در حفظ آن آزادی کوشا باشیم. چون دشمن در حال فریب و عوض کردن نقشه ها و عوض کردن حای حق و باطل است
  • IR ۲۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
   3 0
   چرا رفراندوم نمیزارین؟
  • IR ۲۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
   0 0
   کجای دنیا رفراندوم گذاشته که دومیش باشیم؟! خودتان خرید. در ضمن حضور دهها میلیونی مردم در راهپیمایی ها تأیید هر ساله انقلاب است که هیچ جای دنیا نظیر ندارد.
 • IR ۱۳:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  7 2
  شما بله
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  8 8
  خود گویی و خود خندی
  • IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
   0 4
   پماد بمال افساد طلب
  • IR ۲۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
   0 4
   پماد بمال افساد طلب
 • IR ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  4 0
  کجا بدست آوردیم کجا میتوانیم از شما انتقاد کنیم حرفمان را کی گوش میدهد
 • IR ۱۷:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  5 0
  با فیلترهایی که کردین و به روی خودتان هم نمی‌آورید آزادی را حس کردیم!
 • IR ۱۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  1 0
  چرا ...! یه عده ای گول میخورن
 • IR ۲۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 4
  اندکی بصیرت کافیست تا بفهمیم که دشمن در پشت این شعارهای زیبا کمین کرده
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  2 0
  مرد میهن آبادی
  • IR ۲۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
   0 0
   بله با کارهای تجزیه کارانه‌تان مشخص شد چقدر به میهن اعتقاد دارید. هیچی نشده کشور را به خاک و خون کشیدید، این هم از آبادی تون. مردانگی تون هم با توهین لباس زن سپاهی مهابادی مشخص شد. بیچاره ها
 • IR ۲۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  0 0
  دولت اگر تلاش نکند وضعیت مردم بهتر میشود تو رو خدا انقد ب خودتان زحمت ندهید و تصمیم نگیرید
 • IR ۰۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  0 0
  یعنی الان آزادی بیان داریم؟
 • کارشناس IR ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  0 0
  بزودی برای چاپ پول کاغذ هم پیدا نمیکنید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس