آمریکا  ۶ فرد و نهاد را به بهانه ارتباط با حزب‌الله لبنان تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد:  دفتر کنترل دارایی های خارجی این وزارتخانه، چندین فرد و نهاد را به دلیل  تسهیل فعالیت های مالی حزب الله تحریم  می کند.

به گزارش مشرق، وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز سه شنبه ۳ فرد و ۳ نهاد را به بهانه ارتباط با حزب‌الله لبنان در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

بر اساس اعلام وبگاه وزارت خزانه داری آمریکا، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی این وزارتخانه (OFAC) در این خصوص اعلام کرد که تحریم های امروز به بهانه تسهیل فعالیت های مالی برای حزب الله لبنان در فهرست تحریم های این کشور قرار گرفته اند.

در بیانیه صادره از سوی دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا بدون ارائه هر گونه سند و مدرکی ادعا شده است: در مرکز این شبکه، صرافی لبنانی و «حسن موکلد» (Hassan Moukalled) یک کارشناس مالی قرار دارد که نقشی کلیدی در توانمند سازی حزب الله برای ادامه بهره برداری و تشدید بحران اقتصادی لبنان ایفا می کند!

این نهاد آمریکا در ادامه مدعی شد که «سی تی ای اکس اکسچنج» (CTEX Exchange) یک صرافی متعلق به «حسن موکلد» و پسران او از جمله «رایان موکلد» (Rayyan Moukalled) و «رانی موکلد» (Rani Moukalled) که فعالیت های مالی «حسن موکلد» و شرکتش را در حمایت از حزب الله تسهیل می کنند، تحریم کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس