روایت واشنگتن‌پست از تشدید اعدام‌ خیابانی کودکان فلسطینی

واشنگتن‌پست در گزارشی به اعدام خیابانی فلسطینی‌ها به ویژه کودکان از سوی رژیم صهیونیستی اشاره کرده، رخدادی که شبه نظامیان لباس‌شخصی‌ صهیونیست نقشی اساسی در آن ایفا می‌کنند.

به گزارش مشرق، نشریه آمریکایی واشنگتن‌پست در گزارشی اعدام‌های خیابانی فلسطینیان توسط شبه نظامیان لباس‌شخصی‌ رژیم صهیونیستی را مورد بررسی قرار داده است.

واشنگتن‌پست در این مطلب یورش‌های صهیونیست‌ها به فلسطینیان ساکن کرانه باختری را بخش مهمی از زندگی روزمره فلسطینیان دانسته که معمولا شب‌هنگام صورت می‌گیرد و همراه با موجی از بازداشت‌هاست؛ اما در سال جاری با روی کار آمدن کابینه نتانیاهو یورش‌های متعددی نیز به مناطق پرجمعیت مانند جنین در شمال کرانه باختری، حتی در طول روز انجام شده است.

این نشریه آمریکایی با تدوین ۱۵ قطعه فیلم از یورش خونین نظامیان صهیونیست به جنین در روز ۱۶ مارس گذشته که به شهادت ۴ فلسطینی انجامید، و همچنین با دستیابی به فیلم‌های دوربین‌های مداربسته مغازه‌ها، گفتگو با ۹ شاهد، اقدام به بازسازی تصاویر سه‌بعدی این یورش نموده است.

واشنگتن‌پست این یورش را نقض ممنوعیت‌های بین‌المللی مربوط به کشتار خارج از چارچوب قانون دانست و ادامه داد: شدت این نقض جایی آشکار می‌شود که افرادی که نیروهای اشغالگر ادعا می‌کردند مسلح هستند، در لحظه ترورشان، هیچ تهدیدی را متوجه نظامیان «اسرائیلی» نکرده بوده‌اند و در کنار تعداد زیادی از غیرنظامیان نیز حضور داشته‌اند.

فیلیپ آلستون، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در خصوص اعدام‌های خارج از چارچوب دادرسی قضایی، با بررسی دلایل ذکر شده از سوی واشنگتن‌پست اظهار داشت: تقریبا با اطمینان می‌توان گفت که این یورش و کشتار، اعدام خارج از چارچوب دادرسی قضایی شمرده می‌شود.

از سوی دیگر، مایکل لینک، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در فلسطین در رابطه با این واقعه گفت: این کشتار، بر اساس قوانین بین‌المللی، هیچ توجیه قانونی نخواهد داشت؛ به ویژه که در یک بازار شلوغ صورت پذیرفته است.

واشنگتن پست در ادامه مطلب خود، نوشت: برخی اسناد محرمانه آمریکایی که اخیرا در پایگاه اینترنتی دیسکورد فاش شده‌اند، به نگرانی‌های آمریکا در خصوص یورش‌های فزاینده به کرانه باختری اشغالی می‌پردازند. از جمله این یورش‌ها، یورش ۲۲ فوریه به شهر نابلس است که طی آن، نظامیان اشغالگر به سوی غیرنظامیان آتش گشودند. این اقدامات می‌تواند تلاش‌های بین‌المللی جهت آرام‌سازی اوضاع در منطقه را به شکست بکشاند.

این نشریه آمریکایی افزود: در یکی از ارزیابی‌های محرمانه فاش‌شده در خصوص یورش ۷ مارس به جنین، هشدار داده شده که این دست یورش‌ها بدون شک می‌توانند فلسطینیان را به سمت پاسخ‌دادن به آن سوق دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس