مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای بر ضرورت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و مطالبات مردم از سوی مجلس تاکید کردند.

به گزارش مشرق، محسن دهنوی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۷ خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه ۲۵۰ نفر از نمایندگان خطاب به مقام معظم رهبری پیرو فرمایشات ایشان در دیدار با نمایندگان مجلس را قرائت کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر رهبر انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای

سلام علیکم

چهارمین دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضرتعالی و لطف و عنایت خاصی که بذل فرموده اید ما را از طرفی شرمنده محبت تان کرد و از سویی موجب اطمینان و انگیزه نمایندگان مجلس شد تا به فضل و مدد الهی وظیفه‌ای که لحظه به لحظه سنگین‌تر شده است را بهتر از گذشته پیگیری کنیم.

لطف حضرتعالی به فرزندان خود در خانه ملت و اعطای دیگر باره مدال انقلابی به مجلس یازدهم و سایر اوصافی که بزرگوارانه و کریمانه به سربازان ناقابل خود اعطا فرمودید ما را در سال آخر مجلس یازدهم مصمم‌تر از روز اول تشکیل مجلس گرداند تا کارهای بزرگی که در مقابلمان قرار دارد را به نحو احسن به اتمام برسانیم و خلأها و قصورهایی که تاکنون در کار وجود داشته را جبران نمائیم.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از لطف و حمایت همیشگی حضرتعالی که ورای استحقاق ما ابراز فرموده اید بر یکایک خود فرض و واجب می‌دانیم اوامر مطروحه در فرمایشات را نصب العین اولویت و دستورکار خود قرار دهیم و تا حصول نتیجه دست از طلب برنداریم.

۱- یکی از مهم‌ترین شئون مجلس شورای اسلامی تقنین است و ما متعهدیم با رعایت جهت تعیین شده در سیاست‌های کلی و قانون اساسی بهترین راه‌ها برای حرکت در آن جهت را مشخص نماییم.

۲- خود را ملزم می‌دانیم قانون نویسی را به نحوی شفاف انجام دهیم که راه بر تاویل‌های ناصحیح و مغرضانه ببندیم و ناخواسته به تورم قوانین دامن نزنیم.

۳- در راستای تقنین اموری چون کارشناسی، اتقان، جامعیت، قابلیت اجرا، پیراستگی از اضافات، روزآمد، حافظ منافع ملی و متعارض نداشتن را پیش از آنکه یک امر به عنوان قانون به خود بگیرد سرلوحه کار خود قرار دهیم.

۴- شناخت مشکلات کشور و تقنین بر اساس آن و به منظور حل مشکلات مستمرا ادامه خواهد داشت و از وضع قوانینی که ارتباطی با مشکلات ندارد یا اولویت نیست، پرهیز خواهد شد.

۵- وضع قوانین راهبردی و اساسی که منحصر به یک موضوع و مقطع نیست استمرار می‌یابد، به خصوص در زمینه تحقق شعار سال و حل مسائل معیشتی اقدام خواهد شد.

۶- ما نمایندگان ملت به دور از روحیه اشرافی و طاغوتی خود را موظف به پاسخگویی، هم صحبتی و پیگیری اوامر و مطالبات مردم می‌دانیم و در این راستا خاضعانه سراپا گوش و در حد بضاعت و حدود اختیارات حل مسائل را دنبال خواهیم کرد.

۷- تلاش خواهیم کرد که نه دست رقیب بلکه دست رفیق را بالا ببریم که نمایندگان مردم همواره نشان دادند حامی دولت مردمی هستند، اما این حمایت قطعاً به معنای عدم نظارت و حمایت نیست که در این صورت رسالت نمایندگی زیر پا می‌رود و در استفاده از ابزارهای نظارتی موظفیم در کمال دقت و احتیاط که مبادا شائبه اذیت و سنگ اندازی پیش آید و تلقی نگاه تخریبی و رقیب پنداری به جای نگاه تقریبی ایجاد شود.

۸- نگاه همکاری و هم افزایی با قوه مجریه روزافزون خواهد بود و تا لحظه آخر و سعی و بنای قلبی ما بر انجام تکالیف نمایندگی و ایفای مسئولیت خود در این پیکر واحد یعنی نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

۹- اهتمام داریم حساسیت و لغزشگاه‌های سال آخر را بشناسیم و دچار و گرفتار آن نشویم و بتوانیم هر آنچه کمبود و کسری و خلأ تاکنون وجود داشته است، جبران کنیم.

۱۰- تلاش خواهیم کرد برای برنامه هفتم مهار تورم و رشد تولید با هماهنگی دولت اقدامات اساسی انجام دهیم تا ان شاء الله کارنامه‌ای در خور از مجلس انقلابی به جای گذاریم.

در انتها به روح ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و جمیع شهدا سلام و درود می‌فرستیم و از محضرتان التماس دعای خیر برای توفیق آشنایی و عمل به وظایف نمایندگی و خدمت خالصانه به مردم شریف ایران داریم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 6
  • یک رای یت IR ۰۶:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
    1 1
    هر کس به پیش نویس برنامه پنجساله هفتم توسعه نیم نظری بیاندازد، متوجه می شود که نئولیبرالیسم تا کجای ارکان کشور نفوذ کرده است. قوانین متاخذه با پایمال کردن حق و حقوق کارگران و کارمندان بیشتر بمنظور تامین نظر نئولیبرالهاست تا مردم و گویی حکمرانان واقعی در جمهوری اسلامی آنان هستند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس