کد خبر 1528201
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۱
واکاوی سردار جوانی از علت هجمه‌ها علیه دولت

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: موفقیت‌های بین‌المللی دولت از جمله عضویت در شانگهای و بریکس از دلایل هجمه علیه دولت است، چرا که دولت در مسیر درست قرار گرفته است.

به گزارش مشرق، سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دومین جلسه قرارگاه طرح ملی جهاد تبیین استان زنجان با تاکید بر اینکه قرارگاه طرح ملی جهاد تبیین باید خروجی داشته باشد، اظهار کرد: این جلسه نباید صرف گفت‌وگو تشکیل شود بلکه باید ضمن اتخاذ تصمیم، گزارشی از اقدامات هم در دستگاه‌های اجرایی ارائه شود.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دلیل تشکیل قرارگاه طرح ملی جهاد تبیین را ورود دشمن به جنگ شناختی آنهم با سرمایه‌گذاری فراوان عنوان و تصریح کرد: مقابله با جنگ ترکیبی دشمن، نیازمند اقدامات خاص خود است، لذا حکومت باید میدان‌داری کرده و از همه ظرفیت‌ها برای جهاد تبیین استفاده شود.

وی گفت: موفقیت‌ها و مشکلات کشور تحلیل‌هایی دارد که دلیل آن توجه و بی‌توجهی به راهبردهای اعلامی مقام معظم رهبری است، چرا که در هر زمینه‌ای به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه شده موفقیت حاصل شده و برعکس آن هم وجود دارد که دولت‌ها در مقاطعی به تذکرات ایشان بی‌توجهی کردند.

سردار جوانی جهاد تبیین و امیدآفرینی را از تاکیدات موکد مقام معظم رهبری دانست و ادامه داد: دشمن با همه امکانات در صدد ناامید کردن جامعه نسبت به روند امور است و مقابله با این اقدام دشمن باید در دستور کار قرار گیرد که این مهم نیازمند آمادگی و مقابله با جنگ آفندی و پدافندی و یا همان جنگ ترکیبی دشمن است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در واقع جنگ شناختی، جنگی برای تصرف مغزها و قلب‌ها است و موفقیت دشمن در این حوزه نتیجه رصد ما توسط دشمن، استفاده از ابزار علوم شناختی و ابزار هنر برای پیشبرد اهداف است.

وی با تشریخ برخی القائات انجام شده توسط دشمن از جمله جنگ ایران با دنیا و قهر بودن جمهوری اسلامی با دنیا، تصریح کرد: واقعیت این است که ایران با دنیا نه قهر است و نه جنگ دارد، جز با چند کشور قلدر که قصد بازگرداندن ما به دوران قبل از انقلاب را دارند که آن هم به دلیل ویژگی‌های خاص کشور ما از جمله مسلمان بودن و چهاراه بودن برای جهان است کما اینکه رئیس‌جمهور آمریکا در سال ۵۲، هشدار در مورد موقعیت خاص ایران و جلوگیزی از خیزش آن را داده بود.

سردار جوانی با تاکید بر مهم بودن ترکیب ایرانی و اسلامی در تمدن ملت ایران افزود: یادمان باشد، پرچم دین در کشوری بلند شده است که با پیروزی انقلاب مانع موفقیت برنامه‌های امریکا در خاورمیانه طی ۴۵ سال گذشته شده،از این رو آن‌ها به هیچ وجه دست بردار نخواهند بود.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن در ۴۵ سال گذشته امید به از میان برداشتن جمهوری اسلامی داشته است از این رو مرتب وعده آینده را داده‌اند، ادامه داد: یادمان باشد طی این دوران دنیا شاهد افول غرب به رهبری امریکا بوده و در کنار آن قدرت‌های جدید در جهان ظهور کرده است.

وی به همراهی ۲۰ کشور و حدود ۵۰ سرویس اطلاعاتی با اغتشاشات سال گذشته اشاره و تصریح کرد: کانون این جنگ با مردم ایران جنگ شناختی یعنی جابه‌جایی در ارزش‌ها یعنی تبدیل محبت به نفرت، دوستی به دشمنی و مهربانی به خشونت بود.

سردار جوانی راهبرد جنگ شناختی دشمن را جهاد تبیین دانست و ادامه داد: باید متوجه بود که اساس کار در جنگ شناختی تصویرسازی است که باید جلوی این کار یعنی تصویرسازی غیرواقعی از کشور، حکومت و مسؤولان در افکار عمومی گرفته شود.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مسلمانان در مقاطعی از تاریخ در جنگ شناختی شکست خورده‌اند، ادامه داد: در مرحله فعلی باید از فضای مجازی برای شفاف‌سازی فضای واقعی استفاده شود که نتیجه آن آگاهی بخشی به جوانانی است که دوران طاغوت را مشاهده نکرده‌اند و به آن‌ها طوری القا شده که ایران دوران طاغت هیچ مشکلی نداشته است.

وی به فراهم شدن زمینه گفت‌وگو در جامعه به ویژه دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود: فراهم شدن این فضا برخلاف خواست دشمن است چرا که آن‌ها همواره خواهان وجود چالش هستند.

سردار جوانی ارائه موفقیت‌های داخلی و خارجی به مردم را از راه‌کارهای آگاهی بخشی و امیدآفرینی دانست و ادامه داد: موفقیت‌های بین‌المللی دولت از جمله عضویت در شانگهای و بریکس از دلایل هجمه علیه دولت است، چرا که دولت در مسیر درست قرار گرفته و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری فردا را فدای امروز نکرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس