رئیسی نمایه

سیدابراهیم رئیسی در اولین نشست خبری خود با تأکید بر اینکه سیاست خارجی دولتش از برجام شروع نمی شود و به برجام هم محدود نخواهد شد، گفت: پیام ملت ایران در انتخابات، پیام ضرورت تغییر در شرایط اقتصادی بود.

به گزارش مشرق،  سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران عصر امروز (دوشنبه) در نشست خبری با تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا (ع) اظهار کرد: حماسه بزرگ ملت ایران در ۲۸ خرداد ماه امسال به دنبال حماسه های بسیاری که ملت ایران در مقاطع مختلف خلق کردند، جلوه ای از حضور با اراده ملت است. 

رئیسی ادامه داد: پیام این حضور برای جهانیان با معنا و گسترده است. ملت ایران علیرغم شرایط کرونایی، دشمنی ها، جنگ روانی دشمنان برخی گله مندی ها از وضع و شرایط اقتصادی در انتخابات حضور یافتند. 

وی تصریح کرد: پیام این حضور وحدت و انسجام ملی، ضرورت تغییر در وضعیت و شرایط اقتصادی زندگی مردم، مبارزه با فساد، فقر و تبعیض، اجرای عدالت در تمام شئون زندگی مردم، پافشاری بر آرمان های انقلاب، تداوم راه امام و شهدا به خصوص سردار سلیمانی بود.

رئیس جمهور منتخب ملت ایران اظهار کرد: ملت ایران با حضور خود اعلام کردند به خون شهدا وفادارند و به پیام مقام معظم رهبری لبیک گفتند.

وی گفت: دولت مردمی و همه مدیران و مسئولان باید این پیام را دقیقا بشنوند، به این عهدی که با مردم بسته ام وفادار خواهم ماند، وفاداری من به این امر این است که با تمام وجود برای خدمت گزاری به مردم تلاش کنم مشکلات را رفع کرده و گره ها را باز کنم.

حماسه ۲۸ خرداد پیام مهمی برای دنیا داشت/ شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند/ سیاست خارجی دولت ما محدود به برجام نیست/ با بایدن دیدار نمی‌کنم

وضعیت و شرایط به نفع مردم تغییر خواهد کرد

وی ادامه داد: با توکل به خدا و اتکا به داشته های ملت ایران، اطمینان به جوانان، نیروی انسانی متراکم و ذخایر ارزشمند کشور  وضعیت و شرایط را به نفع مردم و در راستای گشایش در زندگی مردم تغییر خواهم داد.

رئیسی در تشریح سیاست داخلی دولت مردمی گفت: بهبود وضعیت کسب و کار و معیشت مردم، بهبود شرایط دولت از طریق ایجاد نظام کارآمد از محورهای سیاست های داخلی دولت است. بروکراسی اداری باید پایان یابد و نظام اداری سالم، کارآمد توسط نیروهای انقلابی و فسادستیز شکل گیرد. 

وی ضمن قدردانی از اقدامات دولت ها در ۴۰ سال اخیر گفت: در ۴۰ سال اخیر شاهد تلاش دولت ها در جهت توسعه یافتگی کشور بودیم علیرغم همه زحمات دولت ها، در برخی حوزه ها به خاطر سوءمدیریت و عدم توجه به نیروی کارآمد جوان که می تواند منشا تحولات باشد، مشکلات و عقب ماندگی داریم باید کشور در جهت اجرای عدالت گام بردارد. 

محور تحول در دولت مردمی اجرای عدالت بر بستر گام دوم انقلاب است

رئیس جمهور منتخب تصریح کرد: محور تحول در دولت مردمی اجرای عدالت بر بستر گام دوم انقلاب است.  به تمام اسناد بالادستی، قانون اساسی، سیاست های نظام و برنامه های توسعه توجه خواهد شد. 

امیدواریم امید و اعتماد به مردم بازگردد

وی با تاکید بر تدوین برنامه توسعه هفتم با همکاری مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم اقدامات دولت مردمی در راستای بهبود شرایط، گره از زندگی مردم باز کند و امید را به مردم بازگرداند و اعتمادی که به دلایلی مخدوش شده به مردم و جوانان برگردد. به نحوی که همگان احساس کنند دولت امید آفرین و اعتمادساز است. 

رئیسی با تاکید بر اینکه دولت مردمی مربوط به یک جناح و جریان خاص نخواهد بود گفت: مدیران و مسئولان دولت مردمی دغدغه مردم و انقلاب را دارند و تلاش آنها در راستای حل مشکلات معیشتی مردم است. هر کس برای مردم و انقلاب تلاش کند همکار ما در جای جای کشور است.

رئیس جمهور منتخب در تشریح برنامه های دولت مردمی در سیاست خارجی گفت: باید دنیا بداند وضعیت با حضور حماسه ساز مردم تغییر کرده، باید در سیاست خارجی بدانند تا امروز فشار حداکثری بر مردم کارساز نبوده لذا باید تجدید نظر کرده و برگردند. ملت ایران ثابت کرده در برابر این فشارها مقاومت و ایستادگی دارد.

سیاست خارجی دولت مردمی از برجام شروع نمی شود و به برجام محدود نیست

وی با تاکید بر اینکه سیاست خارجی دولت مردمی از برجام شروع نمی شود و به برجام محدود نیست گفت: تعامل گسترده و متوازن با همه کشورها را در سیاست خارجی دنبال می کنیم. هر مذاکره ای که منافع ملی در آن تضمین شود مورد حمایت ماست. 

رئیسی با تاکید بر اینکه شرایط اقتصادی و وضعیت مردم را به مذاکره گره نمی زنیم گفت: اجازه نمی دهیم مذاکرات فرسایشی بوده و مذاکره برای مذاکره انجام شود. باید هر نشستی برای حصول نتیجه باشد و نتیجه محوری در مذاکرات مدنظر قرار گیرد تا مذاکرات آورده ای برای ملت ایران داشته باشد. مذاکرات را برای رفع محدودیت ها و تحریم ها و راستی آزمایی و ارتباطات دنبال می کنیم.

***

حماسه ۲۸ خرداد پیام مهمی برای دنیا داشت/ شرایط به نفع مردم تغییر می‌کند/ سیاست خارجی دولت ما محدود به برجام نیست/ با بایدن دیدار نمی‌کنم

آمریکا و اروپا باید به تعهدات خود در قبال برجام عمل کنند

رئیس جمهور منتخب در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگار یورونیوز مبنی بر اینکه برجام برای دولت شما چقدر اهمیت دارد و چه پیامی برای امریکا و اروپا دارید؟ تصریح کرد: کشورهای اروپایی و امریکا باید نگاه کنند که در قبال برجام چه کرده‌اند؛ امریکا برجام را نقض کرد و اروپاییها نیز به تعهداتشان عمل نکردند.

رئیسی گفت: ما خطاب به امریکا می‌گوییم شما موظف به رفع همه تحریمها هستید و باید برگردید و تعهدات خود را اجرا کنید؛ اروپایی‌ها نیز حتما تحت تأثیر فشار امریکا قرار نگیرند و نسبت به آنچه متعهد شده‌اند عمل کنند؛ این مطالبه ملت ایران از شماست.

وی تأکید کرد: مطالبه ملت ایران از دولت مردمی، احقاق حق آنهاست و ما حق آنها را دنبال خواهیم کرد.

برنامه‌ریزی برای کاهش مالیات تولید از 25 به 10 درصد و افزایش مالیات فعالیتهای سوداگرانه

رئیس جمهور منتخب در ادامه به سؤال خبرنگار خبرگزاری مهر مبنی بر اینکه برای رفع موانع تولید از جمله تأمین مالی ناقص، رانتهای ارزی و بخشنامه دست و پاگیر چه خواهید کرد گفت: باید برای رفع فشارها بر تولید که مسئله محوری کشور است و شعار سالهای اخیر نیز بوده محور کارهای اقتصادی دولت بر روی تولید قرار گیرد که ما این کار را خواهیم کرد.

رئیسی در توضیح این مسئله افزود: اولویت خود را بر نقدینگی قرار خواهیم داد و آن را به سمت تولید سرازیر می‌کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر هم تولیدکنندگان و کارآفرینان نسبت به کمبود نقدینگی اعتراض دارند و هم از سوی دیگر همه کارشناسان اقتصادی نسبت به افزایش نقدینگی هشدار می‌دهند؛ بنابراین نقدینگی باید به سمت تولید هدایت شود.

وی تصریح کرد: ما تولید را پرجاذبه و اقدامات غیرمولد را بی‌جاذبه خواهیم کرد؛ این با یک بخشنامه یا سخن امکان‌پذیر نیست و یک سلسله اقدامات می‌خواهد از جمله اینکه برای ایجاد جذابیت در تولید، کاهش مالیات تولید از 25 درصد به 10 درصد با یک شیب ملایم و ایجاد مالیات برای کارهای غیرمولد و سوداگرانه مانند سوداگری در ارز، طلا و مسکن را دنبال می‌کنیم تا یک عدالت مالیاتی ایجاد شود و ما مصمم هستیم که این کار را در دولت دنبال کنیم.

رفع تحریم‌ها و راستی‌آزمایی محور بحث سیاست خارجی ما خواهد بود

آیت‌الله رئیسی در پاسخ به سؤال خبرنگار شبکه ام بی سی آمریکا که پرسید آیا برای اینکه برجام مؤثر واقع شود باید کل تحریم‌های آمریکا شامل تحریم‌های دوره ترامپ رفع شود؟ و قصد دارید تیم مذاکره هسته‌ای را حفظ کنید؟ گفت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کار خود را دنبال می‌کند. تیم سیاست خارجی ما نیز در حال بررسی کار عزیزان است. آمریکا موظف است تمام تحریم‌های ظالمانه نسبت به ملت ایران را رفع کند. رفع تحریم‌ها و راستی‌آزمایی محور بحث سیاست خارجی ما خواهد بود.

آمریکا باید به دنیا پاسخ بدهد

وی گفت: سؤال این است که علیرغم اینکه ملت ایران به تعهدات خودش عمل کرده، آنها چرا کوتاهی می‌کنند؟ آمریکا باید به دنیا پاسخ بدهد. همواره این مورد تاکید بوده که آمریکا باید به تعهداتش عمل کند و همه تحریم‌های ظالمانه را بردارد.

در ادامه این نشست خبری، خبرنگار روزنامه شرق پرسید: آقای رئیسی! از لحاظ آماری و گزارش‌های آماری بر شرایط کشور اشراف دارید؟ و می‌دانید چه کشوری را با چه شرایطی تحویل می‌گیرید؟ و آیا قرار است بعد از صد روز گزارش فعالیت خود را ارائه کنید؟

مردم عزیز باید بدانند در چه شرایط دولت جدید شروع شد

رئیسی در پاسخ گفت: وضعیت شرایط و ارقام و آمار روشن است، مراکز رسمی، نهادهای تجمیع کننده آمار و هم دستگاه‌ها آمار فعالیت خود را ارائه می‌کنند و همچنین آمارها از دید رسانه‌ها، نخبگان و کارشناسان پنهان نیست. مردم عزیز هم باید بدانند در چه شرایط دولت جدید شروع شد و قرار است فعالیت کند. شرایط و وضع موجود پیش روی ملت خواهد بود و بعد هم ما وضع موجود و وضع مطلوب را ارزیابی می‌کنیم و تلاش می‌کنیم وضعیت موجود را به مطلوب نزدیک‌تر و فاصله را کم کنیم.

وی گفت: خواسته ملت از ما این است که دولت وعده‌هایش را فراموش نکند، ما نه تنها فقط صد روز بلکه شاید به صورت هفتگی و بعد ماهانه گزارش دهیم و بعد ارتباط با مردم را به عنوان یک نعمت برای رفع مشکلات موجود می‌دانیم. این نشست آغاز خواهد بود و نه انجام و ان‌شاءالله در نشست‌هایی که خواهیم داشت، برای رفع مشکلات تلاش خواهیم کرد. محور کار ما اقدام و عمل خواهد بود و هم دستگاه‌ها و هم بنده مردم را در جریان پیشرفت امور می‌گذاریم.

ما امروز در جایگاه مدعی قرار داریم

رئیس‌جمهور منتخب در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگار الجزیره انگلیسی که پرسید «برخی تحلیل‌ها و اتهامات از سوی برخی نهادهای حقوق بشری مطرح است، در خصوص نقش شما در اعدام‌ها، این مسائل چه تأثیری می‌تواند بر فعالیت شما داشته باشد»؟ گفت: من از ابتدای مسئولیت به عنوان یک حقوقدان و مدافع حقوق مردم بوده‌ام، حقوق بشر، محوری‌ترین مورد بوده که دنبال کرده‌ام و به آنانی که اتهام می‌زنند باید گفت ما امروز در جایگاه مدعی قرار داریم. تمام اقداماتی که انجام داده‌ایم در جهت رعایت حقوق بشر و انسان بوده است، با کسانی که دست به حرکت‌های داعشی و ضد امنیتی زدند.

وی افزود: مدعیان حقوق بشر باید جواب دهند که اگر یک قاضی از امنیت جامعه و حقوق مردم دفاع کرد، آیا نباید مورد تشویق قرار گیرد که امنیت مردم را در برابر تهدیدها حفظ کرده است؟ افتخارم این است که هر جا بوده‌ام از حقوق مردم، امنیت مردم و آرامش مردم دفاع کردیم و امروز هم خود را موظف به این کار می‌دانم که از حقوق انسان‌ها دفاع کنم. کسانی که مدعی هستند باید به وجودآورندگان داعش را مورد مواخذه قرار دهند. مسلما اگر اینها مورد مواخذه قرار گیرند دنیا به صلح خواهد رسید.

به وجودآورندگان داعش مورد مواخذه قرار گیرند تا دنیا به صلح برسد

وی افزود: مدعیان حقوق بشر باید جواب دهند که اگر یک قاضی از امنیت جامعه و حقوق مردم دفاع کرد، آیا نباید مورد تشویق قرار گیرد که امنیت مردم را در برابر تهدیدها حفظ کرده است؟ افتخارم این است که هر جا بوده‌ام از حقوق مردم، امنیت مردم و آرامش مردم دفاع کردیم و امروز هم خود را موظف به این کار می‌دانم که از حقوق انسان‌ها دفاع کنم. کسانی که مدعی هستند باید به وجودآورندگان داعش را مورد مواخذه قرار دهند. مسلما اگر اینها مورد مواخذه قرار گیرند دنیا به صلح خواهد رسید.

رئیسی در پاسخ به این سؤال که چه برنامه‌ای برای احیای سرمایه اجتماعی و امید در جامعه دارید؟ گفت: من به عنوان رئیس‌جمهور خود را خادم جمهور می‌دانم؛ چه کسانی که به من رأی داده‌اند چه کسانی که به دیگر نامزدهای محترم رأی‌ داده‌اند و یا کسانی که به دلیل شرایط کرونایی یا به هر دلیلی پای صندوق رأی حاضر نشده‌اند.

وی با بیان اینکه خود را خادم همه ملت می‌داند، اظهار داشت: خود را موظف می‌دانم نسبت به حقوق مردم پاسداری کنم، لذا نسبت به کاهش هزینه‌های اجتماعی و افزایش سرمایه‌های اجتماعی اقدام خواهم کرد. هر امری که سرمایه اجتماعی را افزون و از هزینه‌ها بکاهد در دستور خواهد بود.

رئیسی در پاسخ به خبرنگار «راپلی» روسیه مبنی بر اینکه حاضر به مذاکره مستقیم و دونفره با رئیس‌جمهور آمریکا هستید، گفت: خیر.

وی در پاسخ به این سؤال خبرنگار فارس که چه برنامه‌ای برای جبران خسارت مردم در بورس دارید؟ گفت: اعتماد مردم را به بازار سرمایه برمی‌گردانیم.

رئیس‌جمهور منتخب ادامه داد: از جمله اقدامات ما این خواهد بود که حتماً بورس را به عنوان قلّک دولت قرار نخواهیم داد و کسری بودجه دولت را از طریق بورس تأمین نخواهیم کرد.

نظارت‌ و سازوکارهای نظارتی را در بورس فعال خواهیم کرد

وی با بیان اینکه تلاش می‌کند از طریق ایجاد صندوق های خرد، ضرر مردم را در بورس جبران کند، اظهار داشت: نظارت‌ و سازوکارهای نظارتی را در بورس فعال خواهیم کرد که خود این فعال شدن نظارت باعث خواهد شد که صندوق توسعه بورس از ایجاد تکانه‌های بورس پیشگیری کند.

رئیسی ادامه داد: اقدامات دیگری در دست برنامه‌ریزی است که از جمله آن‌ها عمیق کردن بورس است. شرکت‌هایی که پشت در بورس ایستاده‌اند که ورود آن‌ها را تسهیل خواهیم کرد. شرکت‌هایی که می‌توانند عمق بورس را افزایش دهند و خسارت‌های سهامداران را کاهش دهند.

رئیسی در پاسخ به سوال شبکه سی‌ان‌ان آمریکا مبنی بر اینکه نظرش درباره پیشنهاد بایدن در مورد امضای توافق امضای جام طرح با ایران در حوزه مسائل برنامه موشکی و منطقه‌ای گفت:‌ آقای بایدن چرا به تعهدات دولت‌های قبل متعهد نیست؟ چرا آقای بایدن به وظایف خود نسبت به تعهداتی که برای دولت آمریکا ایجاد شده پاسخگو نیست؟

رئیس‌جمهور منتخب ایران اظهار داشت: پیشنهاد جدی من به دولت آمریکا این است که سریعا به تعهدات خود عمل کنند تمامی تحریم‌ها را رفع کنند و نشان دهند با رفع همه تحریم‌ها که صداقت دارند.

وی افزود: ملت ایران از برجام خاطره خوشی ندارند چون آورده‌ای که در برجام پیش‌بینی شد ملت ایران شاهد برخورداری از این آورده نبود و دلیل آن هم عهدشکنی آمریکایی‌ها و عمل نکردن به تعهدات توسط اروپایی‌ها بود.

مسائل منطقه‌ای و مسائل موشکی قابل مذاکره نیست

رئیسی خاطرنشان کرد: ما تأکید می‌کنیم دولت آمریکا نسبت به تعهدش در این قرارداد عمل کند و به آن پایبند باشد. مسائل منطقه‌ای و مسائل موشکی قابل مذاکره نیست مسأله‌ای بر روی آن مذاکره و توافق شده و قرارداد آن منعقد شده و آنها به آن متعهد شده‌اند، اما بدان عمل نکرده‌اند چگونه می‌خواهند وارد مباحث جدید و نو شوند؟

رئیس‌جمهور منتخب ایران در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه پرس‌ تی‌وی مبنی بر اینکه برنامه‌اش برای احیای برجام و وادار کردن آمریکا به لغو تحریم‌ها چیست؟ اظهار داشت: آنچه که سیاست جمهوری اسلامی بوده و بارها اعلام شده این است که اقدامات هسته‌ای ما اقداماتی مسالمت‌آمیز و در جهت قواعدی است که این علم و دانش در عرصه‌های مختلف صنعتی،‌کشاورزی و پزشکی دارند و اقدامات جمهوری اسلامی تاکنون اقداماتی بوده که بر اساس اعلام سازمان‌های بین‌المللی در چارچوب قوانین و مقررات انجام شده است.

وی افزود: علیرغم اینکه اقدامات جمهوری اسلامی طبق اعلام خود آنها در چارچوب مقررات انجام شده چرا موانع و مشکلاتی بر سر راه اقدامات هسته‌ای ایران قرار می‌دهند حال آنکه به اعتراف مکرر آنها اقدامات هسته‌ای ایران تاکنون هیچگونه مشکلی نداشته است.

شهادت دکتر بهشتی جلوه‌ای است از جنایت منافقین و حمایت کشورهای مدعی حقوق بشر است

رئیسی در پاسخ به سوال خبرنگار AFP فرانسه در مورد الگو گرفتن از شهید بهشتی در بحث حکمرانی گفت: شهادت شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و  72تن  از یارانش جلوه‌ای است از سیاه‌دلی منافقین و جنایت هولناک آنها و جلوه‌ای است از حمایت برخی از کشورهای مدعی حقوق بشر از منافقین.

رئیس‌جمهور منتخب ایران خاطرنشان کرد: سوال ما اینجاست که چرا قاتل شهید بهشتی و قاتل شهید رجایی و قاتلین شهید باهنر امروز به برخی کشورهای غربی پناه آورده‌اند؟ و آنانی که مدعی حقوق بشر هستند چه پاسخی برای افکار عمومی جهان دارند که کشور آنها پناهگاهی برای کسانی شده که رسماً اعلام کرده‌اند که 17 هزار نفر را در ایران به خاک و خون کشیده‌اند؟ و یکی از آنها شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی است.

وی افزود: شخصیت آیت‌الله دکتر بهشتی شخصیت بسیار جامعی بود از جلوه‌های مهم سیره و زندگی دکتر بهشتی اخلاص و عقلانیت و معنویت و اخلاق و عدالت‌خواهی و حق‌خواهی  ایشان بود. این‌ها محورهای جلوه آیت‌الله دکتر بهشتی بود.

رئیسی اظهار داشت: من به عنوان شاگرد ایشان در مکتب ایشان به نظرم آنچه که بهشتی را بسیار شاخص می‌کرد مسأله توجه ایشان به مردم بود در دنیا اسم مردم را همه سیاستمداران و سیاست‌ورزان می‌برند اما بعضا تشریفاتی است اما آنچه که امام و آقای دکتر بهشتی در مورد مردم مطرح می‌کردند بدان باور داشتند و از مردم صحبت کردن آنها تشریفاتی نبود و حقیقتا به مردم علاقه‌مند بودند.

وی افزود: من هم تأکید دارم به عنوان یک طلبه خدمتگزار و اینکه مردم‌داری، توجه به مردم و توجه به ساز و کارهای کارآمد در نظام را برایش ارزش قائل باشم. ایشان ساختارسازی برای نظام را دنبال کرد. من این ساز و کارها و ساختارها را برای مدیریت انقلابی در کشور بسیار مهم  و مؤثر می‌دانم.

رئیس‌جمهور در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره ترکیب احتمالی کابینه دولت یازدهم گفت: همانطور که بارها اعلام کردم به صورت مستقل وارد میدان شدم و از همه گروه‌ها، تشکل‌ها، احزاب و شخصیت‌های بزرگ که از من حمایت کردند صمیمانه تشکر می‌کنم و سپاسگزارم.

وی افزود: ما برای تشکیل دولت خود را در مقابل خداوند متعال مسئول می دانیم و فقط وامدار ملت خواهم بود.

رئیس‌جمهور منتخب در ادامه خاطر نشان کرد: در تشکیل دولت، نگاهم به انقلابی بودن، کارآمد بودن و مردم دار بودن از شاخص‌های دولت بنده خواهد بود.

رئیسی در ادامه بیان کرد: توصیه من به رسانه‌ها این است که گمانه زنی نکنید؛ ما برتر از این موضوع، در اختیار شما سامانه‌ای قرار می‌دهیم،‌ نه فقط برای اصحاب رسانه ـ که نخبگان کشور هستند ـ بلکه برای همه آحاد مردم سامانه‌ای با شاخصه‌هایی اعلام می‌کنیم، لذا افرادی که مورد نظرشان هست در هر کوی و برزنی که فکر می‌کنند به عنوان یک مدیر و خدمتگزار در دولت آینده می‌تواند تاثیرگذار باشد حتماً معرفی کنند.

وی در ادامه این سخنان یادآور شد: بنده در این قضیه از نگاه مردم استقبال و از نگاه نخبگان استقبال می‌کنم و طبق سامانه‌ای که چند روز آینده در اختیار همگان قرار خواهد گرفت پیشنهادهایتان را نسبت به اشخاص مختلف ارائه خواهم داد و انتخاب من بر اساس شایسته‌سالاری خواهد بود.

رئیس جمهور منتخب ملت در ادامه در پاسخ به خبرنگار تلویزیون دولتی چین مبنی بر اینکه رئیس جمهوری چین به شما تبریک خود را ارسال کرده و چین اهمیت زیادی برای توسعه روابط خود برای ایران قائل است؛ انتظار جنابعالی از رابطه بین دو کشور چیست؟ گفت: ما روابط با چین را از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و دولت‌های مختلف دنبال می‌کردیم و امروز هم روابط خوبی با کشور چین داریم و ظرفیت‌های بسیاری بین دو کشور وجود دارد.

وی بیان کرد: ما حتماً در جهت احیای این ظرفیت‌ها تلاش خواهیم کرد و قطعا روابط بسیار خوبی با کشور چین خواهیم داشت و طرح جامع به عنوان یکی از اسناد خواهد بود و اجرایی کردن این طرح حتماً در دستور کار خواهد بود.

باید ارتباط سفره مردم را با دلار یا خارج از کشور قطع کنیم

رئیسی در ادامه سخنانش در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره قیمت کالاهای اساسی اظهار داشت:‌ موضوع کالاهای اساسی اولویت دولت است، نظارت بر زنجیره تامین و تولید کالاهای اساسی مردم تا مصرف، جزو اولویت‌های دولت خواهد بود، اما اساس قضیه آن است که ما باید ارتباط سفره مردم و کالاهای اساسی را با دلار یا خارج از کشور در یک کار میان مدت و طولانی مدت قطع کنیم.

رئیس جمهور منتخب در همین راستا اضافه کرد:‌ ما باید تلاش کنیم تا در تأمین کالاهای اساسی به خودکفایی واقعی برسیم و این کار را در کشور اجرایی می‌دانیم و جزو برنامه‌های ماست.

وی گفت: از ابتدای قضیه و در ابتدای دولت ما خودکفایی ملت و کشور را نسبت به کالاهای اساسی کلید خواهیم زد.

سؤالات بعدی را در نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب خبرنگار شبکه المیادین پرسید که به این شرح بود: بعضی از مسئولین اسرائیل شما را خطرناک‌ترین رئیس جمهور ایران قلمداد کرده‌اند که منافع آنها را به خطر انداخته‌ است؛ در اروپا هم برخی‌ نگرانی خود را از به خطر افتادن برجام در دوران ریاست جمهوری شما اعلام کرده‌اند نظر شما درباره این واکنش‌ها چیست؟ نظرتان درباره اتفاقات 10 سال اخیر سوریه چیست؟ درباره رابطه با عربستان آیا این امکان وجود دارد که شاهد سفر شما به آن کشور و یا سفر رهبران این کشور به تهران باشیم؟ نظرتان درباره جنگ یمن چیست؟

صهیونیست‌ها پیش از ایران باید از مردم فلسطین وحشت کند

رئیسی در پاسخ به سؤال مربوط به رژیم صهیونیستی اظهار داشت:‌ پاسخ رژیم صهیونیستی به کسانی که حق آنها غصب شده چیست؟ و این رژیم چگونه می‌خواهد این حق فلسطینیان را بدهد؟ جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده است که طرح ما درباره فلسطین آن است که به آرای فلسطینیان مراجعه شود زیرا فلسطینیان صاحب فلسطین هستند و قبل از آنکه رژیم صهیونیستی از ناحیه ما احساس وحشت کند از ناحیه مردم فلسطین و گروه‌های مقاومت و کسانی که حق‌شان توسط رژیم صهیونیستی ضایع شده است باید بترسد؛ امروز ابتکار عمل در اختیار مجاهدان فلسطینی است؛ جمهوری اسلامی هم طبق سیاست‌های خود و طبق سیاست‌های امام خمینی (ره) و همچنین سیاست‌های تصریح شده در قانون اساسی همواره حامی مظلومان خواهد بود؛ فلسطین مظلوم واقع شده و ما حامی فلسطین خواهیم بود.

حملات سعودی‌ها علیه مردم یمن متوقف شود

وی همچنین درباره موضوع یمن گفت: یمن باید هرچه زودتر توسط خود یمنی‌ها تدبیر و مدیریت شده و از هرگونه دخالت سعودی‌ها و یا کشورهای حامی سعودی در یمن جلوگیری شود. این در حالی است که در این چند سال هجوم زیادی از سوی سعودی‌ها و حامیان آنها به مردم یمن، کودکان و زنان یمنی و خانه‌های یمنی‌ها و سرزمین یمن شده است، لذا باید هرچه سریع‌تر این وضعیت متوقف شود؛ جمهوری اسلامی تأکید می‌کند که جنگ علیه یمن باید هرچه سریع‌تر متوقف شود و یمن بایستی به دست یمنی‌ها و مردم یمن اداره شود و یمنی‌ها تصمیم بگیرند که چگونه این کشور را اداره کنند؛ ما بر توقف هرچه سریع‌تر جنگ یمن و حملات سعودی‌ها علیه مردم مظلوم یمن تأکید می‌کنیم.

رئیس جمهور منتخب ملت ایران درباره سؤال مربوط به روابط با عربستان سعودی گفت: ما روابط با همه کشورهای دنیا و تعامل با همه را اعلام کرده‌ایم به ویژه‌ روابط با کشورهای همسایه برای‌مان مهم است؛ اولویت ما ارتباط با همسایگان خواهد بود و نسبت به کشور عربستان هم درباره بازگشایی سفارتخانه‌ها بین دو کشور هیچ مانعی از طرف جمهوری اسلامی ندارد و این سیاست پیش از این اعلام شده است و باز هم تأکید می‌کنم که روابط و گفت‌وگو با عربستان و همه کشورهای در منطقه برای جمهوری اسلامی هیچ مانعی ندارد.

رئیسی همچنین چند نکته را در پایان نشست خبری خود با رسانه‌های داخلی و خارجی اعلام و تصریح کرد: در ابتدای دولت خواهیم گفت که همه زمینه‌ها برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور فراهم خواهیم کرد زیرا دولت خود را مؤظف می‌داند که در این باره کارهایی را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: ما همچنان که نسبت به حقوق و امنیت مردم در داخل کشور خود را مؤظف می‌دانیم نسبت به ایرانیان خارج از کشور هم وظایفی را برعهده داریم زیرا آنها ایرانی هستند و ما نسبت به آنها مسئولیت‌هایی را برعهده داریم لذا باید ورود ایرانیان به داخل کشور تسهیل شود و همه دستگاه‌های مربوطه در این باره باید این تسهیل‌گری را انجام دهند ضمن اینکه سرمایه‌گذاری در کشور توسط ایرانیان در خارج از کشور بایستی در اولویت قرار گیرد.

ایران جزو امن‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری اقتصادی است

رئیس‌جمهور منتخب گفت: ایرانی که در خارج از کشور درآمدی را کسب کرده است بهترین مکان و امن‌ترین مکان برای او سرمایه‌گذاری در داخل ایران و سرزمین آبا و اجدادی او است؛ امنیت هم کاملاً برای این سرمایه‌گذاری وجود دارد، امنیت برای همگان است و همه سرمایه‌گذاران در سراسر دنیا بدانند که امروز جمهوری اسلامی جزو امن‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری اقتصادی است و این امنیت را دولت برای همه کارآفرینان و سرمایه‌گذاران و به ویژه ایرانیان خارج از کشور تضمین می‌کند و بایستی آنها بدانند که وطن‌شان و خاک‌شان برای آنها به منظور سرمایه‌گذاری دارای اولویت است.

وی همچنین از راه‌اندازی یک سامانه برای دریافت ایده‌ها خبر داد و گفت: نخبگان، اصحاب رسانه‌، دانشگاهیان و حوزویان و همه صاحبان اندیشه و خرد اگر ایده‌ای را برای اداره دولت و برای سامان دادن به وضعیت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سایر حوزه‌ها دارند می‌توانند در یک بانک ایده‌های خود را ارسال کرده و دولت از این ایده‌ها استقبال می‌کند ضمن اینکه این ایده‌ها برای دولت بسیار گره‌گشا باشد؛ استقبال از نظرات و ایده‌های همه عزیزان برای دولت بسیار مغتنم است.

رئیسی گفت: همچنین ارتباط مردم با من از طریق اقوام، بستگان و خویشان نبایستی تنظیم شود هرچند که آنها برای من محترم هستند، اما ارتباط با مردم ارتباط از طریق خویشان و بستگان نیست. ما سامانه‌ای را برای ارتباط دائمی با مردم و همه سطوح اجتماعی فعال خواهیم کرد که این ارتباط کاملاً سازمان‌ یافته و برنامه‌ریزی شده است. البته این موضوع با حضور من در اجتماعات مردمی متفاوت است؛ البته ان‌شاءالله کرونا از صفحه روزگار ریشه‌کن خواهد شد و تلاش داریم همه این ارتباطات را با همه محافل افزون کنیم و تلاش داریم ارتباط علی‌الدوام با همه سطوح جامعه جزو برنامه کاری من باشد.

وی اظهار داشت: من به عنوان خادم جمهور هستم ضمن اینکه ارتباط با مردم برای همه مدیران دولت یکی از شاخص‌های مهم ادامه مأموریت و مسئولیت آنها خواهد بود.

رئیس جمهور منتخب ملت ایران در پایان از همه اصحاب رسانه صمیمانه سپاس‌گذاری کرد و گفت: از همه اصحاب رسانه و خبرنگاران با همه گرایش‌های سیاسی تشکر می‌کنم. البته آنها در همه حوزه‌های کاری ملی و  استانی تلاش‌های زیادی کردند ضمن اینکه رسانه‌های دیجیتال و مکتوب هم انصافاً در دوران انتخابات بهترین کانال ارتباطی با مردم و تبیین دیدگاه‌ها را داشتند و من معتقدم رسانه‌ها نقش بسیار مهمی را در ادامه راه دولت و ارتباط با مردم خواهند داشت؛ ضمن اینکه رسانه‌ها در انعکاس نظرات و دغدغه‌های مردم به مدیران و دیدگاه‌های دولت برای مردم عزیز جایگاه بسیار ویژه‌ای دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 89
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 34
 • IR ۱۴:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  48 9
  عالی
  • IR ۱۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   19 3
   خبرنگار:آیا بعد از کلی عرض ارادت وبرداشتن تحریمهااز جانب آمریکا با بایدن دیدار میکنید؟ جناب رییس جمهور : خیر
  • IR ۱۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   18 4
   احسنت.
 • IR ۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  39 6
  درود بر آقای رئیسی
 • IR ۱۶:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  35 8
  قاطع وانقلابی درود بر سید بزرگوار
 • IR ۱۶:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  28 2
  درود بر رئیسی که خود را شاگرد شهید بهشتی بزرگوار میدونه . شهیدی که امام در موردش بحق فرمود بهشتی یک ملت بود . حتما آن شهید و امام شهیدان خشنود و راضی از برگزیده شدن یک انقلابی و دعاگو برای توفیقات اویند . همچنان که مردم امیدوارند . باز رایحه خوش انقلاب و انقلابی بودن . در فضای ایران بمشام میرسد .
 • نهال IR ۱۶:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  22 8
  درود بر رییسی
 • بهنام RO ۱۶:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  13 9
  اغلب دولتهای بعد از انقلاب در همان زمینه که خود را نامگذاری کرده بودند شکست سنگین خورده اند مثل دولت تدبیر و امید که نه از تدبیر خبری بود و نه از امید نشانی ماند سید مواظب باش تو هم به سرنوشت آنها دچار نشی
  • مهدی IR ۱۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   13 4
   درود خدا بر آيت الله رئیسی. خداقوت.
  • علی IR ۱۷:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   10 4
   تومواظب خودت باش...!!!
  • DE ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   7 3
   اکر اونها یک ذره تدبیر داشتند کلا نزدیک این مسئولیت ها نمیشدند زیرا هیچکدام اینکاره نبودندسواد اینکار را نداشتند 32 سال گند زدند. امید داشتند ولی به دشمن.
  • مهدی IR ۱۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   0 0
   مشرق...؟!
  • IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
   1 0
   شما كه به دشمن اميد نداريد مرد باشين از برجام بياين بيرون
 • IR ۱۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  6 11
  روحانی هم می گفت من حقوقدانم
  • DE ۰۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
   3 0
   اول رزومه تحصیلی و شغلی این دو رولطفا مطالعه بفرمائید تا فرق شون رو ببینید. اقای رئیسی از اول انقلاب در قوه قضائیه درمسئولیت های زیادی شدیدا فعال بودند. 25 سال حداقل درحوزه ودانشگاه درس خوندن و42ساله در قوه قضائیه از سمت قاضی تا دادستان فعال بودند.
 • یوسف GB ۱۷:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  8 1
  تازمانیکه جاسوس و نفوذی وخائن ، ناکارامد نالایق بی کفایت ، نامیده میشه امید زیادی به تغییر وتحول نیست ۔
 • IR ۱۷:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  5 2
  چقدر میکروفون !
  • علیرضا IR ۱۸:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   6 3
   حدود 400 خبرنگار در جلسه حضور داشتند طبیعی وجود اون تعداد میکروفون.
 • صرفا جهت اطلاع IR ۱۷:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  6 1
  کامنتا رو منتشر کن دیگه توی زمانی نیستیم که کامنتا رو منتشر نکنید ..
 • IR ۱۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  8 0
  برای اینکه مردم وکشور به دلار وریاست جمهوریهای آمریکا وابسته نباشند باجلوی قاچاق وصادرات مایحتاج مردم گرفته شود
 • IR ۱۷:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  7 2
  حلال اولسون
  • رضا IR ۱۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   2 1
   منظور؟!
 • IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  7 0
  برای اینکه مردم وکشور به دلار وریاست جمهوریهای آمریکا وابسته نباشند بایدجلوی انواع فساد،بی عدالتی،امتیاز،خیانت،جنایت خودیها...،قاچاق وصادرات مایحتاج مردم گرفته شود
 • IR ۱۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  6 3
  مردم خواهند دید که یک قاضی منصف و مومن و فعال چگونه کشور را گلستان می کند . حالا اگر کسی جرات دارد کارشکنی کند و چوب لای چرخهای دولت رئیسی بگذارد . با ترازوی عدالت همه را وزن می کند . نه تند رو و نه کند رو نه سوپر انقلابی و نه ضد انقلاب کاری پیش نمی برد . اگر عده ای نا کار امدی نکرده بودند الان رئیسی سی میلیون رای داشت .
 • IR ۱۸:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  8 0
  تنها راه نجات این مردم وکشور نابودشده فقط (مسئولین باانگیزه،دلسوز،صادق،شفاف،راستگو،قدرقدرت،باصلاوت،رهبروسخنران‌‌‌‌‌.‌‌..)میخواهد که جوانان ومردم ناامید،بیمارو نابودشده را به وجد،شادی وقدرت بیاره(سپاه،بسیج،انتظامی ونظامی باید مردم را حمایت وامنیتشونو تامین کنند،مفسدان،نجومیبگیران،امتیازیها،خائنین وجنایتکاران خودی بدون اغماض نابود ومحو شوند)ومردم وکشوری که۴۰سال آماده شدند که با جهاد،تلاش وجنگ(استکبار شرق وغرب،،اشعالگران غارتگران،مفسدان،ظالمان،تروریستها،دشمنان وتحریم کنندگان داخلی،منطقه ای وخارجی...)را نابود کنند-حالاوقتش هست که بطور بسیج همگانی....شروع جنگ مستقیم وونابودی دشمنان...والا این دشمنان با فرسایشی کردن بیشتر مذاکرات،تحریم،نه جنگ ونه رفع تحریم،غارت،فساد شیفتگان داخلیشون وناامیدی ایران ومردم را نابودشده را کاملا محو میکنند
 • IR ۱۸:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  2 1
  به نظر من بزرگترین مشکل دولت رئیسی نوع تعامل با طالبان است . واقعا اگر طالبان بخواهد شیعیان افغانستان را قتل عام کند ما چه باید بکنیم ؟ چرا امریکا از افغانستان خارج شد ؟ چرا سامانه های پاتریوت را از کشورهای عربی خارج کرد ؟ ایا نمی خواهد ایران را در چندین جبهه درگیر کند ؟ رابطه طالبان با داعش و اخوان المسلمین چیست ؟
  • محمد مهدی IR ۱۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   2 0
   بیشتر توضیح میدادی متوجه منظورت بشویم.!
 • IR ۱۸:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  10 3
  اگه برجام به ضرر کشور هست مثل یه مرد ازش خارج شو کاری که ترامپ کرد
  • محمد علی IR ۱۸:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   6 1
   ترامپ مرده؟!
 • IR ۱۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  6 1
  دمت گرم تو فقط کالاهای اساسی رو ارزون کن مردم رنگ ارزونی رو ببینن تاآخر پشتت هستیم
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  5 0
  چرا غربی ها منافقین را که هنوز خواستار کشتار مردم در ایران هستند . حمایت می کنند
 • IR ۱۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  4 15
  چراایشون اصلا لبخندبرچهره نداشت حتی اگه خسته هم بود این چهره خسته وناراحت درشروع کارخوب نیست تمام روسای جمهورقبلی چه خوب وچه بد همیشه لبخند برلب داشتند این مورد مهم ترین عامل درجذب مخاطب وایجاد کاریزما هست سید جان خندان باش درست مثل سیدخندان
  • هادی IR ۱۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   15 2
   ایشان جاذبه ودافعه علی گونه دارند وقتش لبخند می‌زنند. وقتی سوالات جدی است جای شوخی ومزاح نیست.!
  • صالح IR ۱۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   9 3
   آیت الله رئیسی مخلص هستند وبرای رضای خدا تلاش می‌کنند.
  • IR ۲۳:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   2 2
   اره هرچهره ای بالبخندزیباتره خیلی جدی بودوناراحت
  • علیرضا IR ۰۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
   4 1
   وقتی اینهمه درد توکشوره برای چی بخندند.؟!
  • IR ۰۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
   3 2
   اتفاقا خوشم اومد بسیار جدی ظاهر شد چیه خوب نیشش تا بنا گوش باز باشه
  • مهرداد IR ۰۰:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
   3 0
   به خنده های بی دلیل روحانی عادت کردید تقصیر ندارید.!!!
  • IR ۰۳:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
   2 0
   راسته که میگن هر کاری بکنی پشت سرت حرف زیاده حالا اگه لبخند میزد میگفتن ببینا رای آورده و خوشحاله یادش رفته ما چقدر مشکل داریم!!
 • IR ۱۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  5 0
  مردم تحمل کرده اند حالا نوبت شماست
 • علی IR ۱۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  13 1
  درود خدا بر آيت الله رئیسی با اینهمه علم وتدبیر که بشارت امید به جامعه را به ارمغان آوردند. درود بر شما وآباواجداد طاهرین شما. تشکر موفق موید وپیروز باشید.
 • IR ۱۹:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  5 19
  شما اگر وامدار هیچ گروهی نیستید پس این نامزدای پوششی چی بودن؟
  • محمد محسن IR ۱۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   14 3
   شما هم که حرف دشمن رو میزنی نامزد پوششی چیه؟!
 • AU ۱۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  4 0
  برنامه برای برگشت و فرصت سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور را سریع تر اعلام کنید لطفاً
 • AU ۱۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  0 1
  در پاسخ به خبرنگار آمریکایی که گفت راجع به موشک هم مذاکره کنید کاشکی می‌گفتند که ما قدرت دفاعی رو مورد مذاکره قرار نمی دهیم.
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  2 5
  باز عین احمدی نژاد شعار دادید!!!!اگر برجام بده چرا ازش خارج نمیشید؟؟؟؟؟بدون ارتباط با دنیا چه جوری میخواهی پیشرفت کنی؟؟؟؟
  • نیما IR ۲۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   7 1
   صلاح کشور خسروان دانند.
  • IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
   1 0
   دولت فعلی که تا کمر جلو امریکا خمه جرات نمیکنه خارج شه دولت بعدی هم نمیتونه باید جور این دولتو بکشه وگرنه بدنامیش واسه ایران میمونه . اخه عقل ندارید مگه مجبورید حرف بزنید تا همه بفهمن ؟؟
 • Azathoth CA ۲۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  3 1
  این امر شدنی هست؟
  • حسین IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   6 1
   حتما فرمایشات صادقانه آیت الله رئیسی شدنی است.
  • IR ۲۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   5 1
   به سخنان روح الله زم درمورد روحانی و حاج آقا رئیسی مراجعه کن یعنی از زبان دشمننن
 • محمد IR ۲۱:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  8 1
  رییس جمهور من
 • FR ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  2 10
  جمهوری اسلامی با چین قرارداد 25 ساله راهبردی امضاء کرد چرا دولت چین تاکنون تبریک نگفته است؟
  • صادق IR ۲۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   8 2
   اگر اخبار را گوش داده باشید تبریک گفتند.
 • IR ۲۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  3 1
  بعد از این فشار های استکبار بصورت تقاضای ازاد کردن زندانیان و انتقاد از کنار گذاشتن افراد خائن و00000 خواهد بود
 • امیرو IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  5 3
  با این نشست خبری آقای رئیسی تیر آخر را به قلب تروریستهای آمریکایی و صهیونیستی شلیک فرمودند. همه دنیا چشمشان به این نشست بود و بیشتر از خارجیهای اون ور آب , داخلیهای غربگدای این ور آب سوختند. در جهنم بسوزند که جایگاه این ناهموطنان فقط داخل جهنم سوزان است.
  • IR ۲۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   5 1
   احسنت.
 • IR ۲۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  5 0
  امیدوارم به قول هات عمل کنی..... مردم واقعا خسته شدن
 • IR ۲۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  4 2
  دمت گرم::::پوز بایدنو مالید بخاک
 • احمد IR ۲۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
  6 0
  دیگه برمیگردیم به ایرانی بودنمون هوراااااا
 • علی IR ۰۰:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 0
  چه اصراری دارید وقتی کنفرانس جدی حضرت استاد بخندند.؟!
 • مهدی مختاری IR ۰۰:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 0
  خدا یار و یاور آقای رئیسی باشه
 • IR ۰۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  5 1
  اگه می دونستین من چقدر رییسی را دوست دارم.
  • الم IR ۰۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
   0 0
   ما از کجا بدانیم خوب خودتت بگو
 • رضادوست IR ۰۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  1 1
  کمی فکر کنی که رئیس جمهور کشور اسلامی بعد از سی سال که به سر کار آمده در یک جلسه جدی که همه دنیا چشم دوختند به کشور ما بی دلیل بخنده ??
 • واو IR ۰۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 0
  رئیسی عشق است
 • IR ۰۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 1
  باید فقط دونوع ارز ،سوخت،انرژی وسوبسید..فقط دوقیمت .داشت،یکی به قیمت ازاد خارجی یافوب خلیج فارس برای دهکهای بالا ویکی به قیمت داخلی برای دهکهای پائین باتوجه به قدرت خرید متوسط دهکها طبق( کدملی،درامد،هزینه ها،پول درچرخش،اموال وداراییهای منقول وغیرمنیول داخلی وخارجی،میزان مصرف،موقعیت محل،شغل،فرزندان،نفوذ وامتیازدادن به فامیلهای نسبی وسببی...)هرفرد وخانواده،فک وفامیل همکار ودوست واشنا
 • GB ۰۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 1
  هنوز نیامده تقصیرهای دولتی قبلی را دلیل بر امکان نا کارآمدی جلوه گر می نمایند
 • میثم IR ۰۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  2 1
  مسأله خیلی مهم در حال حاضر امنیت آقای رئیسی هست، افراد فاسد زیادی در داخل هستند که برای نجات جانشان دست به هر کاری می‌زنند، افراد مذهبی نمای زیادی در داخل هم داراب تفکرات رجبی منافق هستند مثل احمدی نژاد که وجود این افراد خطر زیادی ایجاد می کند، مسأله بعد تعداد میکروفون ها هست، باید فقط یک میکروفون باشد و بقیه از روی همان یک میکروفون ضبط کنن. متاسفانه در ایران مسائل امنیتی رعایت نمی شود مثل جریان حمله به مجلس، اگر از لحاظ امنیتی تدابیر خاصی اندیشیده نشود دیر یا زود شاهد ترور آقای رئیسی خواهیم بود.
 • IR ۰۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 0
  رئیسی امید رو در دل ما مردم زنده کرد
 • ناشناس IR ۰۵:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 0
  بازگشایی سفارت عربستان قبل از توقف حمله به یمن !
 • IR ۰۶:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 0
  هرکسی هر امتی هر کشوری هر گروهی به غیر خدا دل ببند و فکر کند گره کار به دست ایک شخص یا یک کشور حل میشود در گمراهی عمیق خواهد بود و هیچگاه رستگار نخواهد شد. گره کشور ما نه به دست امریکا..... حل نمیشه فقط و فقط توکل به خدایی که در کسری از زمان قادره نه کره زمین بلکه جهانی با قطر 500 میلیارد سال نوری رو پودر کنه. اری هرکسی به این قدرت متکی باشه بی شک پیروز نهایی هست.
 • IR ۰۶:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 0
  هرکسی هر امتی هر کشوری هر گروهی به غیر خدا دل ببند و فکر کند گره کار به دست ایک شخص یا یک کشور حل میشود در گمراهی عمیق خواهد بود
  • مهدی IR ۱۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
   2 0
   به خدا دل بستن کامل ترین دلبستگی است. ولی بندگان خوب خدا هم وسیله هستند برای کمک به دیگران.
 • .... IR ۰۷:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  2 1
  62 درصد رای دهنده ها پشتوانه ی خوبی برای محکم عمل کردن آقای رییسی است و من یقین دارم موفق خواهد شد
 • IR ۰۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  1 0
  سلام بر ابراهیم
 • IR ۰۷:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  2 1
  انشالله بهترین فرصت برای خدمت به مردم ایران برای جبهه انقلاب فراهم شده تو رو خدا حرفهای ماها رو به گوش مسئولین و مخصوصا آقای رییسی برسونید.... 1-این مردم تو سالهای تحریم خیلی زجر و سختی کشیدند تو این چند سالی که رییس جمهوره حداکثر تلاششو بکنه برای بالا بردن سطح رفاه مردم... 2-بهترین فرصت بدست اومده تا تمام دشمنای این انقلاب رو از صحنه بشه بیرون کرد و کاری کرد که مردم به انقلاب و جبهه های انقلابی رو بیارند پس نهایت تلاششونو بکنند با کج سلیقگی و بی فکری و بی تدبیری این فرصت سوخته نشه... 3-بفکر آبروی مردمی که ازش حمایت کردند باشه...ماها برای اقناع کسانی که رای نمیخواستند بدن گفتیم که رییسی اوضاع رو حتما خوب میکنه...ماها رو شرمنده مخالفانمون نکنه... 4-خودشونو وقف خدمت به ایران و انقلاب بکنند و خودشون رو سرگرم دعواهای سیاسی نکنند....
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  4 0
  ما واقعا نیازمند جذب سرمایه گذاری خارجی مخصوصا ایرانیان مقیم خارج هستیم
 • پری IR ۰۸:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 0
  سفره ای برای مردم نمانده تو رو خدا کاری کنید آقای رئیسی عزیز
 • فاطمه IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 0
  ان شاءالله به یاری خدا آقای رییسی موفق خواهد شد مشکلات را حل کنند با کمک خود مردم
 • IR ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  1 0
  دلار یورو یوان یاهرچی که میخواهید اسمش رو بذارید تنها راه نجات ایران آب هست که اگروضع به همین منوال پیش بره کارازکارگذشته
 • IR ۰۸:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  1 2
  نسبت به آقای رییسی نظری ندارم
  • مهری IR ۰۹:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
   3 1
   ولی بنده خیلی به ایشان ارادت دارم وایشان را فردی مخلص ودلسوزملت میدانم.
  • IR ۰۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
   2 1
   درود خدا بر آيت الله رئیسی.
 • علی IR ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  2 0
  خداوند کمک کنه به آقای رئیسی ، کار خیلی خیلی سختی پیش رو داره
 • US ۱۰:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  4 0
  همه به ریس جمهورمنتخب کمک کنیم ایشان هم به وعده هایی که داه عمل کنه
 • IR ۱۳:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 1
  باید فقط دونوع(ارز ،سوخت،انرژی وسوبسید..)باشر،یکی به قیمت(ازاد خارجی یافوب خلیج فارس...) و یکی به قیمت وشرایط داخلی
 • IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 0
  امام خمینی سلام الله علیه در سوم خرداد سال61 فرمودند : خرمشهر را خدا آزاد کرد وحالا با مسرت و خوشحالی میگوییم در28 خرداد 1400 : ایران را خدا آزاد کرد. الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر
 • IR ۱۶:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۱
  0 0
  امام خمینی سلام الله علیه در سوم خرداد سال61 فرمودند : خرمشهر را خدا آزاد کرد وحالا با مسرت و خوشحالی میگوییم در28 خرداد 1400 : ایران را خدا آزاد کرد. الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبر

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس