کد خبر 1440244
تاریخ انتشار: ۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵
دستگیری

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارق حرفه‌ای طلا خبر داد و گفت: متهم با تقلید صدای زنانه اقدام به کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش مشرق، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی گفت: آذرماه جاری، با وقوع یک فقره سرقت طلا از یک طلافروشی در غرب تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: تحقیقات ابتدایی کارآگاهان نشان داد، زن جوانی با متصدی مغازه طلافروشی تماس گرفته و با سفارش تعداد زیادی طلا ادعا کرده به دلیل اینکه وقت ندارد، برادرزاده‌اش برای دریافت طلا و تسویه حساب به مغازه موردنظر مراجعه خواهد کرد.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: در تحقیقات بیشتر مشخص شد، یک مرد جوان پس از مراجعه به طلافروشی ، طلا ها را از مالباخته گرفته و با دلارهای تقلبی پول آن را پرداخت و در ادامه متواری شده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی در گام نخست با بهره‌گیری از شیوه‌های علمی و تحقیقات تخصصی گسترده هویت متهم را شناسایی کردند و پی بردند وی قصد دارد سرقت دیگری را با این شگرد مجرمانه از یک طلافروشی انجام دهد.

سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی گفت: کارآگاهان در گام بعدی با بررسی‌های موشکافانه متوجه شدند متهم با متصدی یک طلافروشی در مرکز تهران قرار گذاشته که با کشف این سرنخ مهم، راهی محل قرار شدند و وی را با یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه طلاهای مسروقه و دلارهای تقلبی از مخفیگاه این متهم کشف شد، افزود: متهم پس از انتقال به پایگاه دوم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر خرید طلا با دلارهای تقلبی معترف شد و عنوان کرد با تقلید صدای زنانه به طلافروشی‌ها زنگ می‌زده و همدستی در این پرونده نداشته است.

سرهنگ کارآگاه ولیپور گودرزی خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهم برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس