کد خبر 1442725
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۷
حسین شریعتمداری نمایه

نباید نقش برخی از جریانات آلوده داخلی که سابقه سیاهی در همراهی با دشمنان را در کارنامه خود دارند نادیده گرفت. این طیف بارها نشان داده‌اند که با گرگ فالوده می‌خورند و با چوپان ‌گریه می‌کنند!

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت:

۱- طی نزدیک به دو ماه اخیر درباره حمایت مالی و تبلیغاتی و تسلیحاتی دشمنان بیرونی از اغتشاشگران، گزارش‌های مستندی داشته‌ایم و در این وجیزه فقط به یک نمونه از تازه‌ترین نمونه‌ها اشاره می‌کنیم.

شبکه ایران اینترنشنال که با بودجه صدها میلیون دلاری آل‌سعود و مدیریت موساد در انگلیس راه‌اندازی شده است و بارها چگونگی ساخت کوکتل‌مولوتوف، روش آتش‌زدن اماکن عمومی، چگونگی متوقف کردن و به آتش کشیدن آمبولانس‌ها، روش حمل مخفیانه اسلحه گرم برای مقابله با حافظان امنیت و... را به عوامل اغتشاش آموزش داده است، جمعه شب، در تازه‌ترین دستورالعمل خود (بخوانید دستور العمل موساد) رسماً و علناً به اغتشاشگران می‌گوید؛ «در جنگ نمی‌توان به خصوصیات اخلاقی پایبند بود.

باید این واقعیت را به رسمیت بشناسیم که با جمهوری‌اسلامی در حال جنگ هستیم. در جنگ کشتن نیروهای طرف مقابل یک کار اخلاقی است‌(!) و اگر بتوانیم او را بکشیم ولی نکشیم، کار غیراخلاقی کرده‌ایم‌(!)‌...» گفتنی است که سردبیری این شبکه را علی‌اصغر رمضان‌پور، معاون فرهنگی وزارت ارشاد آقای خاتمی برعهده ‌دارد و...

۲- به یک نمونه از برخورد دولت‌های غربی با معترضان (و نه با اغتشاشگران‌) هم نیم‌نگاهی بیندازید. در این خصوص نیز بارها به نمونه‌های مستندی اشاره داشته‌ایم و در محدوده این نوشته کوتاه، تنها به مصاحبه روز جمعه «ریشی سوناک» نخست‌وزیر انگلیس با شبکه تلویزیونی «‌اسکای نیوز» که به عنوان خبر فوری و مهم و با قطع برنامه‌های عادی این شبکه - Breaking News- منتشر شده است اشاره می‌کنیم.

می‌گوید: « امروز با فرماندهان پلیس جلسه داشتم تا به آنها اطمینان بدهم که برای سرکوب هرگونه اعتراض غیرقانونی از حمایت کامل من برخوردارند. این مسئله که زندگی مردم عادی توسط اقلیتی خودخواه مختل شود کاملاً غیر قابل قبول است. کسانی که قانون‌شکنی می‌کنند باید از قدرت قانون بترسند و من مصمم هستم که این کار را انجام بدهم. ما به پلیس اختیارات بیشتری داده‌ایم که با تظاهرات غیرقانونی مقابله کنند. آنها حمایت کامل مرا برای مقابله قاطع و سریع با اغتشاشات در زندگی روزمره مردم را دارند».

۳- شخص قمه به دستی را تصور کنید که قمه‌اش را روی دست بلند کرده و عربده‌کشان و تهدیدکنان به سوی شخص دیگری می‌دود! در این حالت چه باید کرد؟! آیا می‌توان با این تصور که شاید دیوانه و یا فریب‌خورده باشد، او را به حال خود رها کرد و برای دفع خطر از شخصی که مورد حمله قرار گرفته است کاری نکرد؟!

حالا تصور کنید که در این میان، یکی فریاد بزند و بگوید؛ این شخص دیوانه است! یا فریب‌خورده است و یا مواد مخدر مصرف کرده است و یا... آیا دیوانگی و یا فریب‌خوردگی او، برفرض که صحت داشته باشد! می‌تواند دلیل قانع‌کننده و عذر موجهی باشد که او را به حال خود رها کنیم و مانع از جنایتی که درپی انجام آن است نشویم؟!

۴- تفکیک اغتشاشگران به فریب‌خورده و دیوانه و هیجان‌زده و مزدور و منافق و آشوبگر، تفکیکی هوشمندانه و مردم‌دوستانه است و تاکید بر ضرورت برخورد متفاوت و متناسب با نوع جرم آنها نیز نگاهی عدالت‌خواهانه است ولی باید به این نکته توجه داشت که تفکیک یاد شده و برخورد متفاوت با هر یک از آنها هرگز به معنا و مفهوم کوتاهی و انفعال در برخورد قاطع با آشوب و آشوبگران و جلوگیری مقتدرانه از جنایات آنها نیست.

در جریان آشوب و اغتشاش، چگونه می‌توان فریب‌خورده و مزدور را از یکدیگر تشخیص داد؟! این برداشت با هیچ منطقی سازگار نیست. مگر حافظان امنیت علم غیب دارند که از نیت و انگیزه واقعی فلان آشوبگر با خبر باشند و برفرض محال نیز اگر علم غیب هم داشته باشند چگونه می‌توانند با این تلقی، به فلان آشوبگر فریب‌خورده اجازه قتل مردم، آتش‌زدن اموال عمومی، به آتش کشیدن آمبولانس حامل بیمار و ده‌ها جنایت وحشیانه دیگر را بدهند! و در پاسخ اعلام کنند که او فریب‌خورده و یا هیجان‌زده بود؟!

این‌گونه برخورد با اغتشاشگران با هیچ منطقی سازگار نیست و در هیچیک از سیستم‌های حقوقی و کیفری دنیا نیز وجود ندارد. باید از جنایات اغتشاشگران و حمله و آسیب‌رسانی آنها به جان و مال و ناموس شهروندان با تمام توان جلوگیری کرد و اما این که فلان اغتشاشگر، دیوانه و یا هیجان‌زده و فریب‌خورده بوده است، موضوعی است که بعد از دستگیری و در جریان دادگاه باید مورد رسیدگی قرار گیرد و مجازات هر کدام به تناسب جرمی که مرتکب شده‌اند اعمال شود. تنها در این حالت است که فریب‌خورده و مزدور قابل تفکیک و شناسایی خواهند بود.

همین دیروز، رهبر حزب محافظه‌کار انگلیس که دولت کنونی این کشور را در اختیار دارد، اعلام کرد برای مقابله با اعتصاب‌ها -‌توجه کنید برای مقابله با اعتصاب و نه آشوب و اغتشاش- علاوه‌بر پلیس، ارتش را هم به صحنه خواهد آورد. چرا؟! برای این که هر دولتی با هر هویت و ماهیتی که داشته باشد در حفظ منافع ملی و امنیت شهروندان خود با هیچ‌کس شوخی ندارد!

۵- چرا با وجود دستگیری بسیاری از عوامل اصلی آشوب‌های اخیر هنوز هم برخی از پادوهای دشمن -هرچند بسیار ‌اندک- دست به آشوب می‌زنند؟! و چرا شبکه‌های رسانه‌ای دشمن کماکان به تشویق آنها برای آشوبگری مشغولند؟ و چرا رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه و نخست‌وزیران انگلیس و کانادا و رژیم صهیونیستی بی‌محابا بر پشتیبانی خود از اغتشاشگران اصرار می‌ورزند؟

بخشی از پاسخ این سؤال - و نه تمامی پاسخ‌- را باید در برخی از برخوردهای غیرقابل توجیه و منفعلانه با آشوبگران و خودداری از مقابله به مثل با دشمنان بیرونی دانست! آیا اعلام پی‌درپی حضور بی‌سلاح نیروهای حافظ امنیت در مقابل تروریست‌های مسلح، آشوبگران را به ادامه آشوب تشویق نمی‌کند؟!

۶- با توجه به اقتدار مثال‌زدنی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان، هوشمندی درخور تقدیر نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشورمان در دستگیری سریع و بی‌وقفه عوامل اصلی آشوب، فداکاری و پاکباختگی نیروهای حافظ امنیت نظام و خواسته بارها اعلام شده مردم، آیا بایسته است که هنوز هم دشمنان بیرونی رجز بخوانند و پادوهای داخلی آنها -هرچند ‌اندک و کم‌شمار- کماکان بر طبل آشوب بکوبند؟!

۷- در این میان نباید از کینه‌توزی دشمنان بیرونی و حمایت رسماً اعلام شده و آشکار آنها از آشوب و اغتشاش غافل بود.

به قول حضرت امام -رضوان‌الله تعالی علیه- دشمن را آرام نگذارید که آرامتان نمی‌گذارد. احضار چندباره سفرای کشورهای اروپایی به وزارت خارجه چه مشکلی را حل می‌کند؟! آنها در قتل شهروندان کشورمان و خسارت‌های فراوانی که پادوهای نشان‌دار این کشورها به بار آورده‌اند سهیم هستند و بر اساس اصل «‌مقابله به مثل- retaliation‌» که در حقوق بین‌الملل نیز به رسمیت شناخته شده است، باید تبعات و هزینه جنایاتی که مرتکب شده‌اند را بپردازند.

جمهوری اسلامی ایران اهرم‌های پشیمان‌کننده فراوانی برای مقابله با این کشورها در اختیار دارد، چرا نباید از این اهرم‌ها استفاده شود.

۸- و بالاخره نباید نقش برخی از جریانات آلوده داخلی که سابقه سیاهی در همراهی با دشمنان را در کارنامه خود دارند نادیده گرفت. این طیف بارها نشان داده‌اند که با گرگ فالوده می‌خورند و با چوپان ‌گریه می‌کنند!

شرح این ماجرا به درازا می‌کشد و به وقت دیگری می‌گذاریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 43
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  2 8
  با اینکه ازت خوشم نمیاد حرفهات کاملا درسته
  • IR ۰۹:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   9 0
   با این که حرفای ایشون درسته بهت منفی دادم. چون منم ازت خوشم نمیاد. مرگ بر افسادطلبان، ضدانقلاب و ابله‌های مدعی
 • FR ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  13 0
  همان نقش پادوهای داخلی باعث جسارت خارجی ها شده
 • کاظم IR ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 7
  بابا اصلاح طلبا رو ول کن. تورم مملکت رو بلعید تو کجایی ؟
  • IR ۱۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   1 0
   تورم جای خود. افسادطلبان که یکی از عوامل تورم و مشکلات بزر‌گ‌تر از تورم مثل دین مردم و تمامیت ارضی هستن هم جای خود‌. کسی که از رسیدگی به مشکلات دیگه ناراحت میشه کاسب مشکلاته
  • IR ۱۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   7 0
   تورم جای خود، افسادطلبان که یکی از عوامل تورم و مشکلات بزر‌گ‌تر از تورم مثل دین مردم، تمامیت ارضی و امنیت هستن جای خود‌. کسی که از رسیدگی به مشکلات دیگه ناراحت میشه کاسب مشکلات و دلال افسادطلبانه
 • حسین IR ۰۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  5 0
  دو باره علی دایی منادی اعتصاب میشه یکبار توی آبانماه رستورانش رو تعطیل کرد الانم طلافروشی که داره رو برای ۳ روز آینده تعطیل کرده آقای اژه ای چرا با کله گنده های معرکه ی اغتشاشات با آمران اصلی مثل علی دایی برخورد نمی کنید؟
 • IR ۰۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  8 0
  جانا سخن از دل ما می گویی الحق تا کی آمریکا و فرانسه و انگلیس و آلمان برای ما رجز خوانی کنند و ما با افتخار از دست خالی بودن نیروهای حافظ امنیت دم بزنیم ؟ روح امام شاد که گفت دشمن را راحت نگذاریدو الا او شما را راحت نخواهد گذاشت .
 • IR ۰۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  8 0
  با حاج حسین موافقم. در بعضی جاها داریم خطا میریم و دچار اشتباه محاسباتی شدیم.
 • IR ۰۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  8 0
  با حاج حسین موافقم. در بعضی جاها داریم خطا میریم و دچار اشتباه محاسباتی شدیم. امیدوارم مسئولین امر تحت راهنمایی غلط نفوذی ها نباشند
 • IR ۰۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  6 0
  اونوقت جناب شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی با جماعت اصلاحاتی جلسه میگذاره نظرشان رو راجع به اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران چه باید بکنه با این فتنه که یک پایه اصلی آن سلبریتی ها که بقول حجاریان زبان اصلاح‌طلبان هستند و پایه دیگرش فضای مجازی که در طی ۸ سال دولت اصلاحاتی بنفش با خیانت نفوذی ها به اشغال دشمنان ایران در آمده واقعا چرا توقع داریم این فتنه دواعش وحشی بی حیا به این زودی ها تمام شود ؟؟؟
 • Ali DE ۰۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  10 0
  ارازل و اوباش و وطن فروش ها و زامبی ها تنها یک زبان میفهمند. و آن نیز زبانی زور است.
 • مهران GB ۰۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 3
  با سلام جریان آلوده که بلا شک گروههای اصلاح طلب هستند. اما مسلح کردن نیروهای انتظامی، بهانه ای موجه به اختشاشگران و نیروهای پشتیان آنها می دهد برای وارد شادن به یک تقابل نظامی و در نتیجه ایجاد جنگ شهری.البته برخورد قهری با یک فرد قمه کش و یا کسی که حامل سلاح گرم است امریست کاملا توجیه پذیر.
 • IR ۰۴:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  3 0
  بعضی از مسئولان فاسد از درون دولت و بخش امنیتی و خیلی جاها دیگه که به اصلاح طلبان و آدمای فاسد تر از خودشون وصلن اینا نمیزارن مقابله به مثل انجام بدن اینا دستشون تو دست دشمنه
 • ایران قوی IR ۰۶:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  2 1
  ایا ایران در مقابل این ستمکاران و ظالمان دست بسته است ؟
 • IR ۰۷:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 8
  کی می خواهید دست از این تحلیل‌ها بردارید.خودتون خسته نشدید
  • IR ۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   15 0
   تو چه دردی داری که تحلیل نکنن؟! سوادت نمیرسه ناراحتی نخون
 • سید IR ۰۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  6 0
  و به قول سعدی علیه الرحمت به یاد داشته باشیم: پرتو نیکان نگیرد هر که بنیادش بر بد است/ تربیت نااهل را چون گردکان بر گنبد است!
 • IR ۰۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  5 0
  نفرمایید چون اژه‌ای ناراحت میشود و می‌گوید برای من تعیین تکلیف نکنید!
 • RO ۰۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 0
  همیشگی.
 • IR ۰۷:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  7 0
  تا منافع امریکا را نزنید ،‌ ایران آرام نمی شود داره دیر میشه
 • محمدایوب IR ۰۷:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  7 0
  با یک بررسی کوتاه خواهید دید بیشترکسانی که به خدمت دشمن درآمدند وپناهنده شدند در دولت خاتمی ویا در روزنامه های آنها ومجلس ششم بودند پس چرا با این سربازان دشمن در داخل مماشات میکنید با یک نگاه به ترکیه و عربستان ببینید با مخالفان چه میکنند تا رسد به پادوهای دشمن
 • IR ۰۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  6 0
  احسنت حاج حسین، خدا به شما عمر طولانی و با عزت عطا بفرماید که همیشه حق مطلب رو ادا میکنی.
 • علی IR ۰۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  4 0
  با این انفعال و مصلحت اندیشی بیجا مردم وپلیس و بسیج عملا در مقابل یک عده وحشی ،بی پناه رها شده اند.
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 3
  دیگه نه خودتان را گول بزنید نه مردم را
 • رضا.پ IR ۰۸:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  6 0
  احسنت برحاج حسین عزیزولایتمداروسیاستمدارانقلابی .مثل همیشه مقتدروراهگشا
 • IR ۰۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  4 0
  وقتی رئیسی یکی مثل شمخانی رو نگه داشته که هنوزم فتنه 88 رو ،فتنه نمیدونه انتظار چی رو داریم؟!
  • آرش IR ۱۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   3 0
   شمخانی هرروز با جریان اصلاح طلب جلسه داره . دیگه خودتون تا آخرش و بفهمید!
 • IR ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  5 0
  ۷۰ روز برای این که شورای امنیت کشور بفهمد تئوری‌هایش با عمل منطبق نیست، خیلی خیلی کافیست! الحمد الله، تمام تحلیل‌های جناب آقای شریعتمداری درست از آب درآمده. اما چه فایده وقتی مرغ شورای امنیت یک پا دارد و آن پا این است که در فتنه اخیر صف‌هایی وجود داشته که جدا شده! ظاهرا تئوری از تجربه معتبرتر است!
 • IR ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 5
  خخخخخخخخخخخ
  • IR ۱۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   5 0
   خنده زیاد نشانه کمی عقل است
 • IR ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  5 0
  جالب بود خداییش
 • IR ۰۹:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  5 0
  اینا خود گرگند. گرگ از اینا درس میگیره
 • IR ۱۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  6 0
  اینها خیلی وقت است که با گرگ فالوده میخورند اما چون تاوانی برایشاان در نظر گرفته نمیشود پررو شده اند
 • IR ۱۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 7
  متوجه منظور نویسنده نشدم
  • IR ۱۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   6 0
   وقتی متن به این سادگی که دلیل وقیح شدن اغتشاش‌گران رو با ادبیات کلاس اولی توضیح میده متوجه نمیشی چه اصراری داری بر سیاست؟! تیله‌بازی هم یه سرگرمیه!
 • IR ۱۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  4 0
  والله درست میگه حاج حسین. رئیسی باید ایشون رو به عنوان یکی از مشاورین خودش تعیین می کرد. بابا این حرفها اظهرمن الشمس ست. دیگه چرا دارید تعلل می کنید؟ رهبری چقدر فرمودند اظهار ضعف کنید دشمن حمله میکنه، میاد جلو، ضربه میزنه؟ اگر واقعاً اون قدرتی که میگید و جار می زنید رو دارید عمل کنید اگر هم فقط تبلیغات و پروپاگاندا و حرفهای تبلیغی بوده که باز هم به مردم بگید تا بیشتر از این حرص نخورند.
 • IR ۱۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  3 0
  اللهم عجل لولیک الفرج
 • IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  3 0
  اللهم عجل لولیک الفرج
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  2 0
  الهی به امید تو
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  2 0
  خدایا خودت رحم کن
 • IR ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  3 0
  علی دایی لال زبون بسته گالری نقرشو سه روز تعطیل کرده برا حمایت از اعتصاب چرا هیچ برخوردی باهاش نمیشه میخواید چه اتفاقی بیفته پس این مردم از شما انتظار دارن...
 • حسن IR ۱۵:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  2 0
  مرحبا به دکترحسین شریعتمداری مردشجاع ودیده بان دقیق جمهوری اسلامی.واقعا تحلیل هایش دقیق ودرست است.خداحفظش کند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس