کد خبر 1443181
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸
وضعیت تامین واگن مترو مناسب نیست

رئیس شورای شهر تهران گفت:وضعیت در تأمین واگن مناسب نیست و باید با همکاری دولت و بانک مرکزی اقدامات لازم برای تأمین واگن انجام شود.

به گزارش مشرق، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه یکصد و دوازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مناسبت سازی گفت: باید پیش از انجام یک پروژه به مناسب سازی توجه شود.

وی ادامه داد: در سال ۸۵ اولین مصوبه مناسب سازی معلولان در شورای شهر مطرح شد و در ساختمان سازی تغیراتی به وجود آمد باید توجه داشت هر جا تعمیر و بازسازی می‌شود مناسب سازی نیز همزمان صورت می‌گیرد برای مثال خیابان ولیعصر در دوره سوم مدیریت شهری مناسب سازی شد که البته ایرادات آن نیز باید برطرف شود.

چمران با اشاره به تأمین ناوگان حمل و نقل عمومی برای معلولان‌گفت: برای سرویس مدارس معلولان فکر شده بود و پس از مدتی تعطیلی، قرار شده مجدداً راه اندازی شود اتوبوس‌ها نیز عموماً دارای رمپ هستند.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: مترو نیاز به آسانسور دارد و البته ممکن است نصب آسانسور در تمام ایستگاه‌ها عملیاتی نشود برای مثال ایستگاه تجریش ۸۰ متر عمق دارد و تردد در آن برای افراد عادی نیز تنها با آسانسور و پله برقی میسر است. در ایستگاه‌های کوچک شاید نتوان در حال حاضر آسانسور نصب کرد اما اجرای برنامه‌ها در این زمینه برای معلولان در دستور کار است.

چمران گفت: در درجه اول باید به فکر تأمین واگن بود که افراد عادی و معلول بتوانند از آن استفاده کنند وضعیت در تأمین واگن مناسب نیست و باید با همکاری دولت و بانک مرکزی اقدامات لازم برای تأمین واگن انجام شود.

وی ادامه داد: هنوز قرارداد با چین به اتمام نرسیده و این جای گلایه دارد این قرارداد هنوز عملیاتی نشده و در صورت عملیاتی شدن یک سال و نیم زمان خواهد برد تا واگن‌ها وارد چرخه شوند.

رئیس شورای شهر تهران افزود: شهرداری آمادگی برای پیش پرداخت دارد که یا پرداخت کرده و یا خواهد کرد و مشکلی در این زمینه نیست و دولت باید اقدام کند اما این قرارداد درگیر روند اداری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس