محسن هاشمی: عفو محکومان تحریکات ضدانقلاب را بی‌اثر می‌کند/ اگر فائزه هم عفو شود خوشحال می‌شویم

فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره عفو عمومی محکومان توسط رهبر معظم انقلاب گفت: آزادی محکومان و متهمان حوادث اخیر فرصتی را به دست می‌آورد که می‌تواند آتش زیر خاکستری هم اگر باقی‌مانده را به نوعی خاموش کند.

به گزارش مشرق، فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره عفو عمومی محکومان توسط رهبر معظم انقلاب گفت: آزادی محکومان و متهمان حوادث اخیر فرصتی را به دست می‌آورد که می‌تواند آتش زیر خاکستری هم اگر باقی‌مانده را به نوعی خاموش کند.

«محسن هاشمی رفسنجانی» عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، درباره عفو عمومی محکومان و متهمان که روز گذشته با موافقت رهبر معظم انقلاب انجام گرفت، اظهار داشت: مسئله عفو محکومان و زندانیانِ عادی و حتی امنیتی مسئله جدیدی نیست و در طول چهل و چهار سال بعد از انقلاب هر سال انجام می‌شده و می‌توان گفت چندبار در سال و در اعیاد مهم هم رخ می‌داده ولی به نظر می‌رسد این‌بار که به تعداد بیشتری تعلق گرفته و بعد از حوادث اخیر انجام شده، اهمیت بیشتری یافت.

وی افزود: البته من آمار دقیق مشمولان را ندارم ولی گویا به تعداد خیلی زیادی تعلق گرفته که باید آمار مشخص شود تا بتوان آن را با دفعات قبل مقایسه کرد تا اهمیت آن مشخص شود.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به اظهارنظرهای فعالان سیاسی و رسانه‌ها گفت: این تصمیم که به درخواستِ قوه قضاییه از مقام معظم رهبری صورت گرفته، موجب خوشحالی است چراکه تعداد زیادی از خانواده‌های درگیر را خوشحال می‌کند. همچنین می‌توان گفت جلوی بهانه‌های حقوق بشری، که اخیراً در سطح جهان نسبت به ایران زیادتر هم شده، می‌گیرد. خصوصاً آزادی محکومان و متهمان حوادث اخیر فرصتی را به دست می‌آورد که می‌تواند آتش زیر خاکستری هم اگر باقی‌مانده، به نوعی خاموش کند.

هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: این اقدام می‌تواند آرامش نسبی ایجاد کند؛ به صورتی که تحریکات ضدانقلاب را بی‌اثر کند.

وی در ادامه عنوان کرد: در روزنامه‌های اصولگرا بعضاً از این اقدام با عناوین عفو «مقتدرانه»، «پدرانه» و «مهربانانه» یاد شد؛ اصلاح‌طلب‌ها هم بیشتر از عنوان «عفو گسترده» استفاده کردند و روزنامه کیهان «عفو گسترده و مشروط» را استفاده کرد؛ هر کدام تحلیل خود آنان است. ما آمار مشمولان را نداریم تا بتوانیم اظهار نظر کنیم؛ باید دقت شود که منظورها از عناوین «مهربانانه» و «عمومی» و غیره چگونه است.

فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پایان خاطرنشان کرد: البته نمی‌دانم این عفو شامل «فائزه هاشمیِ» ما هم می‌شود یا نه؛ اگر این اتفاق بیفتد خانواده ما هم خوشحال می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  0 0
  آره عزیزم فائزه هم آزاد میشه
 • IR ۱۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  0 0
  خوب
 • IR ۲۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  0 0
  هاشمی! اصلاح طلب؟!!!
  • IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
   0 0
   اصلاح طلب یعنی افساد طلب.
 • IR ۲۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  0 0
  عفو شامل اشاعه دهندگان فرق ضاله نمیشود،خصوصا که بارها بر علیه حکومت اسلامی جبهه گرفته،دعوت به شورش نموده و با دشمنان امت اسلامی همه گونه همکاری داشته است!
 • IR ۲۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  0 0
  تو خانوادت کاری کردید که که کل ضد انقلاب جم شن هم نمیتونن همچین بلایی سر کشور بیارن
 • IR ۰۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
  0 0
  عموما در هرس درختان نهال ها چون قابل انعطاف هستند را با وسایل کمکی اصلاح می کنند. ولی درختانی که خشکیده و پوک و کج و معوج و مزاحم هستند و قابل اصلاح هم نیستند را می سوزانند. حالا داستان جوانان زندانی قابل اصلاح و فائزه پیره است.
 • IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
  0 0
  : البته نمی‌دانم این عفو شامل «فائزه هاشمیِ» ما هم می‌شود یا نه؛ اگر این اتفاق بیفتد خانواده ما هم خوشحال می‌شود. (بعضی موجودات هم جو را از کاه بیشتر دوست دارند و اگر به آنها جو بدهید. خیلی خوشحال می شوند. و روی چمن هم برایتان غلط می زنند.)
 • IR ۱۶:۴۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
  0 0
  اره به شرطی که شما افساد طلبان این جوانان رو به حال خودشون بگذارید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس