رئیسی

رئیس جمهور تصریح کرد: به مردم عزیزمان اطمینان می‌دهم، در سال جدید تلاش خادمان شما در دولت برای تحقق وعده‌ها،از جمله «بهبود معیشت مردم»، «مهار تورم»، «تقویت تولید» و «افزایش اشتغال»،بی‌وقفه خواهد بود.

به گزارش مشرق، دکتر سید ابراهیم رئیسی در پیام نوروزی به ملت ایران، با تبریک فرارسیدن سال ۱۴۰۲ و همزمانی نوروز با ماه مبارک رمضان گفت: سال ۱۴۰۱ سال پر حادثه‌ای بود؛ هم تلخی داشت و هم شیرینی، هم فراز داشت و هم نشیب، اما اگر بخواهم در یک جمله بگویم، سال۱۴۰۱ سال قدرت مردم و قهرمانی ملت ایران و درخشش در میدان‌های سرنوشت‌ساز بود.

متن کامل سخنان رئیس جمهور به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر الیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال

آغاز سال جدید را به همه هموطنان عزیز بخصوص خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، مقام معظم رهبری، همه اقشار، اقوام و هموطنان ایرانی خارج از کشور، همه ملت‌هایی که نوروز را گرامی می‌دارند و به همه کسانی که دل در گروی ایران عزیز دارند، صمیمانه تبریک می‌گویم.

همچنین به عزیزانی که در این لحظات در سنگر خدمت به مردم هستند، تبریک ویژه عرض می‌کنم.

امسال بهار طبیعت مقارن شده با بهار جان‌ها و دل‌ها و بهار قرآن، یعنی ماه مبارک رمضان؛ این تقارن را به فال نیک می‌گیریم و امید داریم منشاء خیرات و برکات گسترده مادی و معنوی برای مردم مؤمن و شریف ایران باشد.

سال ۱۴۰۱ سال قدرت مردم و قهرمانی ملت ایران و درخشش در میدان‌های سرنوشت‌ساز بود

ملت عزیز ایران

سال ۱۴۰۱ سال پر حادثه‌ای بود؛ هم تلخی داشت و هم شیرینی، هم فراز داشت و هم نشیب، اما اگر بخواهم در یک جمله بگویم، سال۱۴۰۱ سال قدرت مردم و قهرمانی ملت ایران و درخشش در میدان‌های سرنوشت‌ساز بود.

در این سال هم حوادث تلخ طبیعی داشتیم مثل زلزله‌های هرمزگان و خوی و سِیلاب در مناطق مختلف کشور و هم حادثه تلخ متروپل آبادان که هم آبادانی‌ها و هم ملت عزیز ایران را داغدار کرد. در همه این حوادث، تلاش دولت، حضور سریع، مؤثر و اطمینان‌بخش در صحنه‌ها بود.

به جز حوادث طبیعی که به آنها اشاره کردم، مسائلی مانند اغتشاشات پاییز و حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ علیه‌السلام نیز کام مردم ایران و مردم مسلمان را تلخ کرد.

اغتشاشات مسئله کوچکی نبود، محصول طراحی‌های دشمنان ایران بود که تقریباً در یک سالگی دولت کلید خورد.

از شهریور ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۱ بر خلاف پیش‌بینی‌های بدخواهان، پروژه دولت که احیای امید و اعتماد مردم بود، پیشرفت قابل توجه و قابل قبولی داشت و در واقع پروژه تحریم با برنامه‌ریزی‌های دقیق دولت و با پشتوانه اعتماد و همراهی مردم شکست خورد.

مقطع اجرای طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها یکی از نقاط اوج تبلور اعتماد مردم و دولت بود

یکی از نقاط اوجِ تبلور اعتماد مردم و دولت، مقطع مردمی‌سازی یارانه‌ها در اجرای قانون مجلس یعنی در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ بود. دولت در این موضوع با مردم صادقانه سخن گفت. از چند ماه قبل کاملاً مردم را در جریان قرار داد، ضرورت‌های این اقدام را تبیین نمود، در اجرا هم سعی کرد جبران‌هایی را در نظر بگیرد و یارانه‌ها را شش تا ده برابر کرد. نتیجه این شد که آن کار بزرگ با همراهی و اعتماد مردم پیش رفت.

در سال اول دولت، چند اتفاق مهم رقم خورد: «۱. شکست پروژه تحریم»، «۲. بهبود شاخص‌های کلان اقتصادی» و «۳. افزایش اعتماد عمومی مردم». این موجب شد که بدخواهان ایران، به روی دیگر سکه‌ی تحریم یعنی آشوب روی بیاورند؛ شاخه دیگری از جنگ ترکیبی. تلاش کردند به وسیله آشوب‌ها پیشرفت کشور را مختل کنند، شکاف اجتماعی و سیاسی ایجاد کنند و ایران را در دنیا منزوی نمایند، اما ملت ایران در مقابل این توطئه بزرگ و چند لایه ایستاد و از انقلاب و از ایران دفاع کرد.

کارِ کارستان مردم در ۲۲ بهمن تماشایی امسال نقشه‌های آنها را نقش بر آب کرد

کارِ کارستان مردم در ۲۲ بهمن تماشایی امسال نقشه‌های آنها را نقش بر آب کرد. حضور میدانی مردم در مناسبت‌هایی مانند ۲۲ بهمن، «امنیت‌ساز» و «قدرت‌آفرین» است، بنابراین، بر خلاف اغتشاش که دشمن را امیدوار کرد و با ایجاد نااطمینانی در اقتصاد موجب ضربه به معیشت مردم شد، حضور مردم در ۲۲ بهمن، دشمن را ناامید کرد و بعد از ۲۲ بهمن و قدرت‌نمایی مردم، دور جدیدی از توفیقات راهبردی جمهوری اسلامی و جبران خسارت‌های ناشی از اغتشاشات در زندگی مردم آغاز شد.

بجاست یک بار دیگر صمیمانه از مردم تشکر کنم و در مقابل عظمت آنها سر به آستان ربوبی بسایم.

همچنین لازم است یاد شهدای امنیت و هموطنانی که جان خود را در این حوادث از دست دادند گرامی بدارم و از خداوند، فضل و رحمتش را برای آنها مسألت کنم.

اما سال ۱۴۰۱ بر خلاف خواست جبهه ایران‌ستیز، شیرینی‌های پُر شماری هم داشت و در واقع سال موفقیت‌های بزرگ ملت بود.

در سالی که مزیّن به نام «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» بود، تولید رشد خوبی کرد. هم در بخش شرکت‌های دانش‌بنیان رکوردهای جدیدی ثبت شد و هم وعده دولت در زمینه اشتغال محقق شد. در بخش تولید، رشد ۹ ماهه به ۳.۷ درصد رسید و در بخش اشتغال، نرخ بیکاری به عدد ۸,۲ درصد رسید که کمترین میزان در سال‌های اخیر است.

یکی از چالش‌های دهه ۹۰ که دهه از دست رفته اقتصاد کشور است، رشد پایین و منفی سرمایه‌گذاری در بعضی از سال‌ها بود، اما امسال سرمایه‌گذاری هم مثل بخش‌های دیگر رشد خوبی کرد.

فعال‌سازی بیش از ۳ هزار کارخانه و واحد تولیدی راکد یا نیمه راکد در سال ۱۴۰۱

در سال ۱۴۰۱ بیش از ۳ هزار کارخانه و واحد تولیدی راکد یا نیمه راکد فعال شد. در بخش دانش‌بنیان‌ ۱۴۰ طرح مهم و کلیدی در بخش‌های انرژی، کشاورزی، فضایی، حمل ‌و نقل، تجهیزات پزشکی، زیست فناوری آغاز شد و اشتغال در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد ۵۰ درصد افزایش یافت.

در حوزه سلامت، دولت توانست با تکمیل واکسیناسیون عمومی و با همکاری مردم، در همان ماه‌های اول سال به وعده خود در مهار کرونا عمل کند. افزایش بیش از ۱۰ هزار تخت بیمارستانی، بیمه رایگان سلامت برای قریب ۶ میلیون نفر در سه دهک پایین جامعه و خدمات رایگان بستری در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر از دیگر خدمات دولت در بخش سلامت بود.

در بخش‌های دیگر نیز خدمات دولت به مردم،‌ مستمر و بی‌وقفه بود؛ خرید تضمینی از کشاورزان ۶۰ درصد رشد کرد، بیش از دو هزار و صد مدرسه در یک سال ساخته شد، قریب هزار کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در کشور به بهره برداری رسید و شش پرتاب فضایی از جمله پرتاب ماهواره نور ۲ با موفقیت انجام شد.

در حوزه‌های زیرساختی و پروژه‌های عمرانی، راهبرد مبنایی دولت یعنی تکمیل کارهای نیمه‌تمام، در سال ۱۴۰۱ هم استمرار یافت.

پروژه راهبردی راه‌آهنِ زاهدان- خاش، تونل عظیم انتقال آب به دریاچه ارومیه، طرح بزرگ غدیر برای آبرسانی به خوزستان عزیز، طرح‌های بزرگ متعدد برای آبرسانی به سنندج و همدان، طرح‌های آبرسانی به ۱۵۰۰ روستای کشور، آغاز عملیات انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی، پروژه بزرگ آب‌شیرین‌کُن شهر بوشهر، بیمارستان بزرگ حضرت مهدی (عج) در تهران، فاز ۱۴ پارس جنوبی، توسعه پالایشگاه آبادان و چندین پروژه عظیم دیگر در حوزه نفت و گاز که بحمدالله شاهد بودید به سرانجام رسید.

افتتاح پروژه‌های متعدد نیروگاهی در کشور نیز موجب افزایش ۷ هزار مگاواتی ظرفیت تولید برق در کشور شد که در اثر آن توانستیم از تکرار خاموشی‌های‌ گذشته، حتی در دوره اوج مصرف تابستان پیشگیری کنیم.

آشکار شدن ثمرات دیپلماسی متوازن و احیای سیاست همسایگی و منطقه‌گرایی در سال ۱۴۰۱

در حوزه سیاست خارجی، رویکرد دولت از ابتدا «دیپلماسیِ متوازن» و «احیای سیاست همسایگی و منطقه‌گرایی» بود. سال ۱۴۰۱ سال ثمر دادن این سیاست بود؛ البته از همان شهریور ۱۴۰۰ برنامه‌ها و رفت‌وآمدهای ما در همین چارچوب آغاز شد، اما نتایج آن در سال ۱۴۰۱ برای مردم عزیزمان روشن شد.

«دیپلماسی متوازن» یعنی ما کشور را معطل کشورهایی نکردیم که برای همکاری با ایران تردید دارند. تعلل در دنیای جدید و نظم جدید موجب از دست دادن نقش و جایگاه کشور می‌شود.

موقعیت ایران در منطقه یک موقعیت راهبردی و بی‌بدیل است. یکی از ویژگی‌های مهم نظم جدید جهانی، انتقال قدرت به قاره بزرگ آسیا است. نقش و هِژمونی آمریکا در دنیا رو به افول است.

از جمله برنامه‌های راهبردی دولت در سال جدید، استفاده از موقعیت بی‌نظیر و راهبردی ایران عزیز و فعال کردن مسیرهای «شمال- جنوب» و «شرق- غرب» برای دستیابی به جایگاه در تراز ملت بزرگ ایران در نظم جدید است.

سیاست همسایگی هم که این روزها نتایج آن بیشتر برای مردم عزیزمان آشکار شده، جزو دستورکارهای اصلی دولت از روز اول بود.

مردم عزیز و بزرگوار

توفیقاتی که به آنها اشاره کردم با پشتیبانی و اعتماد شما حاصل شد. بیان این موفقیت‌ها به معنی نبود مشکل نیست، بلکه به این معناست که همچنان که با همکاری یکدیگر توانستیم بر حجم زیادی از مشکلات انباشته و توطئه‌ها فائق بیاییم، سایر مشکلات هم با همدلی شما و خدمتگزاری دولت حل شدنی است.

کنترل تورم همراه با رشد اقتصادی پایدار برنامه اصلی دولت در سال ۱۴۰۲

من به عنوان خادم شما، روزی نیست که از سختی‌های زندگی و معیشت مردم به ویژه قشرهای ضعیف در رنج نباشم. در زمینه کاهش تورم، تورم ۵۹ درصدی شهریور۱۴۰۰ به ۴۳ درصد در بهمن ۱۴۰۱ رسید، اما این عدد از نظر بنده رضایت‌بخش نیست. برنامه اصلی دولت در سال ۱۴۰۲ کنترل تورم همراه با رشد پایدار اقتصادی است.

زمینه‌سازی برای مشارکت پر شور مردم و تشکیل مجلس قوی

در حوزه سیاست داخلی، امسال، سال انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان است. برنامه دولت، زمینه‌سازی برای مشارکت پر شور مردم و تشکیل مجلس قوی است. دولت به هیچ جناحی وابستگی ندارد. جناح دولت، جناح انقلاب و مردم عزیز است. هر چه انتخابات مردمی‌تر و پر شورتر برگزار شود، برای کشور عزیز ما مطلوب‌تر است.

ملت شریف و سربلند ایران

کمک و همدلی و مشارکت شما ارزشمندترین سرمایه برای دولت و برای انجام اقدامات تحولی است.

هیچ‌ کدام از مدیران دولتی چک سفید دریافت نکردند که به صورت مستمر در دولت و در دستگاه‌ها حضور داشته باشند، بلکه به صورت مستمر در معرض ارزیابی هستند. اگر ببینم فردی توان یا صلاحیت خدمت جهادی به مردم را ندارد، طبیعی است که با نیروی با انگیزه و متخصص دیگری جابجا ‌شود.

به مردم عزیزمان اطمینان می‌دهم، در سال جدید تلاش خادمان شما در دولت برای تحقق وعده‌ها، از جمله «بهبود معیشت مردم»، «فساد ستیزی»، «مهار تورم»، «تقویت تولید» و «افزایش اشتغال»، به صورت شبانه‌روزی و بی‌وقفه خواهد بود.

در پایان وظیفه خود می‌دانم از حمایت‌ها و فداکاری‌های آحاد مردم برای سربلندی ایران عزیز فروتنانه سپاسگزاری کنم، از رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی که راهنمایی‌ها و هدایت‌های ایشان چراغ راه خادمان ملت است، قدردانی ‌نمایم، از مجلس و دستگاه قضایی و دستگاه‌های دیگر که همدلانه در کنار دولت، راه خدمت به ملت را هموار می‌کنند، تشکر کنم و یاد امام عزیز و شهدای والامقام را گرامی بدارم و نوروز و رمضان با نشاط و دلنشین و به یادماندنی برای مردم و همه خانواده‌های ایرانی را آرزو نمایم.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 67
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 14
 • IR ۰۱:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  6 3
  اخراج گسترده شیعیان از اینترنت
  • IR ۱۳:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
   6 1
   اینهایی که باعث منع شدن مردم از اینترنت میشن ولی برا خودشون ازاده بدونن که دقیقه به دقیقه اش گناه حق الناس هست گردنشون من یه مدت پیش خواب دیدم درباره ی ظهور و یه عده احمق فکر میکنند اینترنت فقط گناه هست
  • IR ۱۶:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
   0 8
   جناب اقای رئیسی میدانیم که با راه انداختن جاده ابریشم جدید توسط شما منتی روی ایران گذاشتید که در تاریخ هزاران ساله ایران ثبت خواهد شد و همه منت دار شما هستیم ولی سید بزرگوار لطفا به صداقت مشاورانی که به شما قطع اینترنت را پیشنهاد داده اند شک کنید درست مثل سد سازی هایی که بعدا فهمیدیم مشاورانش به مدیران مشاوره اشتباه داده بودند‌.
 • IR ۰۱:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  1 7
  ساختن کوریدور هند_ایران_روسیه و کوریدور چین_ایران_ اروپا دو کار مهم هستند که درکنار رفع محدودیت های اینترنت قرار دارند
 • مرتصی IR ۰۲:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  18 0
  خسته نشی این همه کار کردی
  • IR ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
   6 1
   اخه چرا مملک ما اینجوری هست میخوایین یه چیز رو درست کنید بدتر خرابترش میکنین
 • سعید IR ۰۲:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  3 9
  من الله التوفیق
 • محمد IR ۰۲:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  23 3
  خداوکیلی اگر کاری برای ملت نمیکنید لااقل ب شعور مردم توهین نکنید
  • IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
   9 1
   اگر اینو می فهمید
  • سيد مجتبى بنيادى IR ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۳
   2 1
   انشاءالله با اصلاح گزينشى برخى مديران اقتصادى و مشاوره اى موفق خواهيد شد،،،
 • IR ۰۲:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  1 2
  اگر زورتان به بعضی مخلان ابر قدرت و سیب زمینی ها برسه امیدواریم بخواست و دیدگاه خود برسید
 • اکبر IR ۰۲:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  22 5
  صد رحمت به حسن روحانی
  • IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
   8 6
   اگر هم در جاهایی موفق نبود کارشکنی دولت در سایه بود.
 • ایران IR ۰۲:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  2 10
  دولت جوان گرا
 • کاظم IR ۰۲:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  18 1
  سالی که با گرونی خودرو شروع بشه معلومه تهش چی میشه.
 • IR ۰۷:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  6 1
  اینستاگرام
 • IR ۰۷:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  3 24
  رییسی هرچی باشه وطن فروش نیست
  • فرزاد IR ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
   7 4
   منم رئیس جمهور میکردن حس وطن دوستیم گل میکرد
 • IR ۰۷:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  6 4
  ان شاالله موفق باشید
 • IR ۰۷:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  12 0
  حرف میزنه
 • IR ۰۸:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  5 1
  پیج اینستاگرام کسی بسته شده چیکار کنه؟
 • IR ۰۹:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  0 4
  برای کمک به معیشت دولت میتواند پیج های اینستاگرامی فروشگاهی کوچک به تعداد زیاد در ابنستاگرام با فالوور متوسط بسازد و به افراد جویای کار به طور رایگان واگذار کند.
 • IR ۰۹:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  3 20
  اقای رئیسی اگر وطن فروش بودی الان صدها سایت و روزنامه اصلاح طلب در حال تمجید از شما بودند.
  • IR ۱۱:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
   13 1
   نگاه کُن:۴۴سال حرفرمیزنید.
 • IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  5 0
  اینترنت
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  15 2
  اول سال باحذف یارانه اقلام ضروری غافلگیرمان کردی وآخر سال با آتش زدن سفره کارگرا حقوق کارگر از۲۵۸ دلار به ۱۸۰ دلار کاهش پیدا کرد ،اصلا چه معنی داره کارگر سفره داشته باشد که خالی بودن آن را متوجه شود
  • IR ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
   4 12
   برادر کارگر ؛جلو دشمن احساس عجز نکُن چون خوشحالتر میشن.مرد،باش قد،راست کُن.خدا بزرگه.
  • IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
   2 2
   خودم فکر میکردم اینا شاید،آدم شن محاله محاله محال پس ضعف نشان نده.نوبت اینا هم میرسه ضجه بزنن
 • IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  0 5
  احسنت
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  0 11
  میدونیم خیلی دار تلاش میکنی ولی کافی نیس
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  2 20
  درود بر رئیس جمهور مردمی
  • IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
   1 11
   رئیس جمهور بی حاشیه
 • سوسن از تهران IR ۱۱:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  10 0
  قرار بود آورده اولیه مسکن ملی فقط ۴۰ میلیون تومان باشد اما گویا ۸ برابر شده این مبلغ. کارگر یا کارمندی که بیشتر حقوقش برای اجاره خانه میرود چیزی برای پس انداز نمی ماند، از کجا این ۴۰ تومنها باید تامین و پرداخت بشوند؟ قشر ضعیف جامعه را دریابید. عمر و جوانی ما تمام شد هنوز مستاجریم و در عذاب.
  • IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
   5 0
   به کی میگی؟؟
  • IR ۱۲:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
   0 2
   وا
 • محسن IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  0 0
  ای خدا
 • IR ۱۱:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  5 0
  سایت مشرق یکخورد نون بازو را هم بخور.خسته نباشی.
 • IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  4 12
  چه ولوله ای توی جان بدخواهان و منافقان انداختی سید یه خورده پیش بری از عصبانیت میمیرند انشاالله
  • IR ۱۷:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
   0 4
   سلام ان شاءالله اصله
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  7 0
  من شخصا تا رفع تورم ،ایجاد اشتغال،رفع دغدغه های مردم را احساس نکنم وبا درامد اندک احساس کنم که میشود یک زندگی ساده را اداره کرد ویا میشود جوان را برایشان زندگی تشکیل داد هرگز شماها را باور نمیکنم
  • IR ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۲
   0 5
   جانم کمی زبان وادبیات فارسی یادبگیر
 • IR ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  3 0
  آقای رئیسی هرخطری که اینستاگرام دارد کانال های ماهواره ای هم همان کار را میکند ولی حداقل در اینستا خود دولت و جهادگران تبیین هم میتوانند پاسخ بدهند ولی مانال ماهواره یکطرفه است. این را بگذارید در کنار بیکاری هزاران خانواده در اینستاگرام
 • IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  1 0
  بانکهای خصوصی که تولید ریال میکنند. تعطیلی بانکهای خصوصی
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  8 0
  من که خودمو برای تورم 60 درصد سال 1402 آماده کردم !
 • IR ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  3 0
  اقای رئیسی عزیز مشاوران تان به‌شما مشاوره اشنباه داده اند تعطیلی اینستاگرام یک برد برای انقلاب نیست بخصوص اینکه دشمنان همچنان میتوانند پیامشان را از طرق دیگر به ایران‌برستانند مثل کانال ماهواره،‌ولی‌بسیاری‌بیکار در اینستا بیکار شده اند.
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  0 10
  ما ملت ایران فقط و فقط به رهبری عزیزمان اعتماد داریم. به بقیه مسئولین به اندازه ی ذره کوچولو هم اعتماد نداریم. حتی به شما هم جناب آقای رئیسی اعتمادی نداریم. درسته که خیر خواه هستید اما براحتی توسط مقامات زیر دست فریب می خورید.
 • IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  1 8
  باتشکر از اقای رییسی چون میدونم که دارین سعی وتلاش خودتون رو می کنید امیدوارم خدا خودش بهتون توانش رو بده وموفق باشید
 • انقلابی منطقی IR ۱۲:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  16 2
  دولت بی کفایت
  • IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
   1 12
   نادون و بی منطقی
 • IR ۱۲:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  1 0
  واردات خودرو
 • ایرانی وا داده بیکار IR ۱۲:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  8 1
  آقای رئیسی ازکدام افزایش امید بین مردم صحبت میکند ؟!؟
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  1 6
  جونم فدا کشور و مردمم
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  6 0
  اوزان وقافیه شعرهای سیاست دولت رئیسی بسیارتنگ ونارساست خدا بخیرکنه
 • IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  9 0
  تورم مایحتاج ضروری مردم و معیشت و مسکن و خودرو بفرمایید چند؟
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  2 0
  میره
 • پیشنهاد IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  1 8
  رییسی خوبه، مهم افراد نیستن، عملکرد نهادها بایستی هرساله همین فصل بهار بازنگری شود
 • IR ۱۴:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  0 0
  دور از جون همگان باشه
 • سید IR ۱۴:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  2 1
  أه وجود داری نظرمو منتشر کن ماله کش
 • IR ۱۶:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  0 3
  حسینیون باکو را دریابید و به آنها قدرت و اجازه بدهید
 • IR ۱۶:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  4 1
  با این پولی که برای روبیکا و سروش و غیره و هزینه های اجتماعی دیگرش خرج کردین میرفتین سهام اینستاگرام را میخریدید
 • چی بگم IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  0 8
  من خودم رأی دادم رئیسی حتی به خانوادم گفتم فقط ایشون
 • IR ۱۹:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۱
  5 1
  الان جوک بود؟؟
 • IR ۰۱:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۲
  5 0
  اقای ریسی خودت از عملکردت راضی هستی ؟؟بیچاره مردم ک فکر کردن با شما مشکلات حل میشه
 • حسن IR ۰۷:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۲
  3 0
  این آمار سازی اصلا در بین مردم خود را نشان نمی‌دهد تورم نسبت به دولت قبل بیش از دو برابر یا حتی سه برابر شده حتی آب و برق و گاز افزایش زیادی داشته این موارد یا آمارهای رییس جمهور و افزایش یارانه ها جور در نمیاد
 • IR ۰۹:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۲
  3 0
  حرف های مسولین خیلی قشنگه ولی تو کوچه بازار فقر و تورم و .... مشاهده میشه
 • رضا IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۲
  1 2
  ماشمارابه علت اینکه عادل می‌شناختیم برگزیدیم.
 • رضا IR ۱۰:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۰
  0 0
  شما عجالتا قولهای قبلیتو به یاد بیار ، عمل کردن پیشکشت. کلا مشخصه بارز این دولت حافظه بسیار کوتاه مدت ایشان است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس