کد خبر 1493733
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۱
دولت بحرین روحانی شیعه را آزاد کرد

شیخ «محمد صنقور» امام جماعت مسجد امام صادق (ع) بحرین که به دلیل مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بازداشت شده بود، آزاد شد.

به گزارش مشرق، حساب توئیتری مقاومت اسلامی نجباء امروز (شنبه) با اعلام این خبر نوشت: پس از آزادی شیخ صنقور، مردم بحرین علیه صهیونیست‌ها تظاهرات برپا کردند.

پیشتر شمار زیادی از شهروندان بحرینی پس از برگزاری نماز جمعه در شهر الدراز واقع در غرب منامه در محکومیت عادی‌سازی روابط حکومت کشورشان با رژیم صهیونیستی تظاهرات کرده بودند.

تظاهرکنندگان ضمن مخالفت خود با عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل، بر ادامه جنبش مردمی علیه عادی‌سازی روابط با این رژیم تا رسیدن به اهداف مشروع خود در راستای برقراری دموکراسی و حق تعیین سرنوشت تاکید کردند.

تظاهرکنندگان همچنین با سردادن شعارهایی ضمن اعلام همبستگی با علمای دینی، سیاست حکومت بحرین در بازداشت کردن و اقدامات علیه آن‌ها را به دلیل سخنرانی‌های دینی غیر قابل پذیرش دانستند.

آن‌ها همچنین بازداشت شیخ «محمد صنقور» از امامان جمعه شیعه بحرین را محکوم کرده و خواستار آزادی همه زندانیان سیاسی در بحرین شده بودند. شیخ صنقور در خطبه جمعه ۱۹ مه ۲۰۲۳ از وزارت آموزش و پرورش بحرین بخاطر تغییر برنامه‌های درسی مطابق با عادی‌سازی روابط این کشور با رژیم صهیونیستی انتقاد کرده بود.

در پی این سخنرانی، مقامات بحرین روز دوشنبه هفته گذشته شیخ محمد صنقور را بازداشت و برای انجام تحقیقات جنایی به دادستانی معرفی کرده بودند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس