ایران آمریکا

برداشت جریان‌های افراطی آمریکا، لابی صهیونیستی و گروه‌های ضدانقلاب این است که احتمال شکل‌گیری توافق در مذاکرات رفع تحریم‌ها نیز افزایش یافته، لذا عزم خود را جزم کرده‌اند به هر شکل جلوی آن را بگیرند.

به گزارش مشرق، هفته گذشته ناگهان سوژه‌ای در برخی رسانه‌های معاند فارسی‌زبان و جریان‌های افراطی و جنگ‌طلب آمریکایی به سرخط اصلی خبرها و گزارش‌ها تبدیل شد که مدعی افشاگری درباره شبکه‌ نفوذ جمهوری اسلامی در هیئت حاکمه ایالات متحده بود.

در همین خصوص؛ ابتدا شبکه تروریستی اینترنشنال در گزارشی مدعی شد که با همکاری رسانه آمریکایی سمافور به مواردی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد سه دستیار «رابرت مالی» نماینده سابق بایدن در امور ایران، در طرح مخفی کارشناسان ایرانی با هماهنگی وزارت خارجه ایران، سیاست‌های جمهوری اسلامی را در آمریکا و اروپا تبلیغ کرده‌اند.

این خط خبری با تاکید بر کلیدواژه «نفوذ ایران در آمریکا» به سرعت تبدیل به چماقی در دست مخالفین دموکرات‌ها شد تا از آن برای تخریب دولت بایدن استفاده کرده و تیم سیاست خارجی او را متهم به اهمال و مماشات در برابر تهران کنند.

پشت پرده مانور جنگ‌طلب‌ها روی سوژه نفوذ ایران در آمریکا

فارغ از صحت و سقم این ادعاها، ادبیات و محتوای به‌کار رفته در این گزارش‌ها و رسانه‌هایی که به این سوژه در حجم گسترده دامن زده و فضاسازی کردند، از طراحی سناریویی هدفمند از سوی جریان‌های افراطی داخل آمریکا با پشتیبانی لابی صهیونیستی و صحنه‌گردانی رسانه‌های ضدانقلاب حکایت دارد که به زعم خود می‌کوشد مانع هرگونه گشایشی در موضوعات فیمابین ایران و آمریکا شود.

برداشت این گروه این است که پس از اجرای توافق ایران و آمریکا برای مبادله زندانیان و آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده ایران در کره جنوبی، احتمال شکل‌گیری توافق در مذاکرات رفع تحریم‌ها نیز افزایش یافته است، لذا عزم خود را جزم کرده‌اند به هر شکل جلوی آن را بگیرند.

پشت پرده مانور جنگ‌طلب‌ها روی سوژه نفوذ ایران در آمریکا

دلیل این فضاسازی و ممانعت کاملا روشن است؛ چه، شکل‌گیری توافق احتمالی در روند مذاکرات رفع تحریم‌ها، هم احتمال موفقیت دموکرات‌ها در انتخابات آتی ریاست جمهوری را افزایش می‌دهد و هم موفقیت دیپلماتیک و گشایش اقتصادی از منظر رفع تحریم‌ها را برای ایران به همراه خواهد داشت.

به عبارت دقیق‌تر؛ جریان‌های افراطی و جنگ‌طلب آمریکایی نمی‌خواهند افکار عمومی آمریکا شاهد برون‌رفت بایدن و تیم دموکراتش از یکی از پرونده‌های مهم سیاست خارجی کاخ سفید باشد تا بتوانند آن را به عنوان یک امتیاز منفی در میتینگ‌های انتخاباتی به رخ رقیب بکشند.

از آن سو؛ رسانه‌های معاند فارسی‌زبان و گروه‌های چندپاره ضدانقلاب که آشکارا افسار خود را به دست صهیونیست‌ها داده‌ و البته به اذعان خودشان در پروژه آشوب و براندازی از ملت ایران سیلی محکمی خورده‌اند، با عبور از تمام خطوط قرمز اخلاقی و حرفه‌ای، علنا از غربی‌ها تمنای تشدید تحریم و بلکه حمله نظامی علیه ایران ‌می‌کنند و در همین راستا می‌کوشند به هر سوژه‌ای برای عدم انتفاع ملت ایران چنگ بزنند.

پشت پرده مانور جنگ‌طلب‌ها روی سوژه نفوذ ایران در آمریکا

منبع: نورنیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • سرباز IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۱
    0 0
    اینا رسما دارن دیوانه میشن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس