درعا.jpg

نقض گسترده آتش بس در جنوب سوریه، دمشق را به این نتیجه رسانده که عملیات بزرگ را برای پاکسازی مناطق آلوده استان درعا آغاز و صهیونیست ها را در این محور برای همیشه ناامید کند.

سرویس جهان مشرق؛ اواخر سال ۲۰۱۸ نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت بیش از ۹۰ درصد از مساحت اشغالی را در استان درعا و قنیطره پاکسازی کردند و گروهک های تروریستی پس از این شکست سنگین مجبور شدند سلاح را بر زمین بگذارند.

براساس توافق آتش بسی که با مشارکت فعال دولت روسیه به دست آمد و به مصالحه معروف شد تعداد زیادی از گروهک های تروریستی از شهر درعا و مناطق حومه به مناطق اشغالی در شمال غرب سوریه (ادلب) انتقال داده شدند.

با وجود توافق، چند گروه از تروریست ها به همراه مسلحینی که از اهالی جنوب بودند با وساطت بزرگان منطقه اجازه یافتند در قالب طرح مصالحه در استان درعا باقی بمانند اما به این شرط که سلاح های خود را غلاف و آتش بس را نقض نکنند.

البته باید توجه داشت مسلحین و گروهک های تروریستی به دستور ائتلاف غربی - عبری - عربی، جنگ با ارتش سوریه را متوقف کردند چرا که می دانستند در صورت ادامه نبردها نابود خواهند شد و آرزوی صهیونیست ها را برای روشن نگه داشتن شعله درگیری ها در جنوب سوریه به باد می دهند.

با شروع سال ۲۰۱۹ آتش بس و مصالحه طبق توافق پیش نرفت و مسلحین و تروریست ها با چراغ سبز ائتلاف پیمان شکنی کردند و با حمله به ایستگاه های بازرسی و آلوده کردن مسیر کاروان‌های نظامی به تله‌های انفجاری، آرام آرام ناامنی‌ها را ایجاد و دهها تن از نیروهای ارتش را شهید و زخمی کردند.

جزئیات تحرکات مشکوک آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در جنوب سوریه/ دمشق در آستانه یکسره‌کردن کار تروریست‌ها در استان درعا پس از ۳ سال + نقشه میدانی و عکس
حضور عناصر مسلح در ایست های بازرسی ارتش در حومه شهر درعا

ارتش سوریه در دو سال گذشته چند عملیات محدود را در واکنش به نقض آتش بس ها انجام داد و در یک بازه زمانی قصد داشت کار عناصر مسلح و تروریست ها را در مناطق آلوده استان درعا یکسره کند اما با وساطت روس ها و بزرگان منطقه حملات متوقف شد.

حملات روزهای اخیر که با کمک های اطلاعاتی و لجستیکی آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس، اردن و رژیم های مرتجع عرب منطقه صورت گرفت به خوبی نشان داد که خویشتن داری در برابر تروریست ها فایده ندارد و ارتش سوریه را به این نتیجه رساند با قدرت بیشتر وارد میدان شود و نیروهای لشکر چهارم را به درعا اعزام کند.  

براساس آخرین اخبار به دست آمده، از صبح روز پنج شنبه (هفتم مردادماه) حملات و درگیری ها در محور شهر درعا و مناطق حومه با عناصر تروریست و مسلح تشدید شده و به سایر شهرستان های استان سرایت کرده است.

گروه های تروریستی و مسلح با حمله به مواضع و بازرسی های نیروهای ارتش سوریه در شرق و غرب استان درعا توانستند ایستگاه های بازرسی الطیبه، صیدا، کحیل، ملیحه غربی، مزیرب و ... را به اشغال دربیاورند.  

همزمان با درگیری ها، شیوخ فتنه در شهرک های مصالحه شده استان درعا دست به ماجراجویی زدند و فرمان جهاد از مساجد صادر و جوانان را علیه نیروهای ارتش تحریک کردند.

به گفته منابع میدانی، مسلحین و تروریست ها در این حملات غافلگیرانه و ناگهانی، ۱۰ تن از نیروهای ارتش سوریه را شهید کردند و ۱۵ تن دیگر را هم به اسارت درآوردند.  

عقب نشینی نیروهای ارتش در بیشتر ایستگاه های بازرسی و حومه مناطق مصالحه شده با هدف کاهش خسارت ها و تلفات صورت گرفته و نیروهای لشکر چهارم در آستانه آغاز عملیات بزرگ و گسترده برای پاسخ به تروریست ها و تامین امنیت مناطق آلوده هستند.  

با توجه به شدت نقض آتش بس و گستردگی عملیات گروه های مسلح، عملیات ارتش در این محدوده بسیار وسیع خواهد بود و  در صورت شروع پیش بینی می شود که برای همیشه به حضور تروریست ها در جنوب سوریه پایان دهد.

جزئیات تحرکات مشکوک آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در جنوب سوریه/ دمشق در آستانه یکسره‌کردن کار تروریست‌ها در استان درعا پس از ۳ سال + نقشه میدانی و عکس

همزمان با نزدیک شدن عملیات ارتش سوریه در استان درعا، پهپادهای جاسوسی و جنگنده های رژیم صهیونیستی به صورت مستمر بر فراز آسمان مناطق مرزی مشترک با جولان اشغالی پرواز می کنند.  

در حال حاضر، شهرک های بصری الشام، صمد، معربه، قسم، جیزه، معطیه، مسیفره، صحوه، صیدا، داعل، طفس، مزیریب، الیادوده، تلشهاب، العجمی و محله های جنوبی شهر درعا از جمله درعابلد، کرک و ... که در جنوب شرق، جنوب غرب و جنوب استان درعا واقع شده اند جز مناطق مصالح شده به شمار می آیند و در صورت شروع عملیات در دستور کار نیروهای ارتش سوریه برای پاکسازی خواهند بود.  

به گزارش مشرق، روز پنج شنبه (هفتم مردادماه) نیروهای ارتش سوریه و مسلحین با وساطت و اشراف روس ها مذاکراتی را در استادیوم ورزشی منطقه بلد انجام دادند که گفته می شود بدون نتیجه مانده و با شکست روبه رو شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 20
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  8 1
  آمار هلاکت تروریستهای تکفیری در ۹ سال نبرد چقدر هستند؟
  • IR ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   4 1
   حداقل 150 هزار نفر هلاک شدن آنطرف حداقل 25 هزار حرامی در ادلب ، حداقل 5 هزار حرامی در بادیه شرقی و منطقه تنف و حداقل هزار حرامی در جنوب حضور دارند
 • IR ۱۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  11 8
  روسیه باز هم بیشرفی خودش رو نشون داد. همین شمال سوریه هم به خواست روسیه ازاد نشده چون داره از ترکیه حق حساب میگیره. لعنت بر هر چی منافق و کافره
  • US ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   5 9
   روسیه نبود که ۶ سال پیش بشار باید تقاضای پناهندگی جنوب لبنان میداد
  • دادا IR ۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   6 3
   این روسها ازاول کثیف بودند همیشه دنبال منافع خود هستند به هرکشوری هم وارد شوند مردم ان کشور جز فقرو هلاکت چیز دیگری نمیبیند چون هرچه دران کشور است میبرند از بس دست سگ دارند روسها همیشه خیانت کار هستند
  • IR ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
   1 2
   اگه نیروی هوایی روسیه به داد اسد نرسیده بود، حکومت بعثی اسد تا حالا سقوط کرده بود، حتی با وجود حمایت جمهوری اسلامی، چون تو جنگ نقش نیروی هوایی خیلی تأثیر گذاره.
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  2 2
  پیرو برقراری پایگاه مرکزی آمریکا در اردن و حضور نیروهای مقاومت نزدیک جولان . باز حرکت دیگری انجام دادند . پارسال هم تلاش مذبوحانه ای داشتند .که با قدرت پاسخ داده شد
 • مهدی IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  6 1
  ان شاءا... تمام تروریست ها به درک واصل شوند
 • GB ۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  13 5
  با زور شاید بشه حکومت کرد ولی با ظلم امکان نداره
  • h IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   5 1
   بیشتر تحقیق کن
  • IR ۱۸:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   5 3
   عزیزم 9 ساله خبر از چیزی نداری الان هم ببندی برات خیلی بهتره..... آمریکا و اسرائیل و انگلیس و عربستان و وهابی های ملعون یک طرف ماجرا و سوریه هم طرف دیگر ..فهم معادله خیلی سخت نیست
 • IR ۱۲:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  9 6
  زمينه هاي تحولات آخرالزمان در حال آماده شدن هستند، تمركز نيروهاي آمريكايي در جنوب سوريه زمينه را براي درگيريهاي بزرگ فراهم ميكنه و بايد شاهد شعله ور شدن فتنه ها باشيم
  • IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   6 3
   موافق هستم. احتمالا خبرهایی از وادی یابس برسد.
  • ابوشعیب IR ۱۵:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
   2 2
   هنوز زوده. فعلا صبر کنید.
 • مجتبی از زنجان IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  3 1
  آمریکا و اسراییل و ترکیه خسارت جبران ناپذیری به سوریه وارد کردند از یک طرف آمریکا بدون موافقت دولت سوریه خودمختاری به کردستان سوریه داد و اسراییل هم۸۰%استان قنیطره سوریه رو اشغال کردند و ترکیه هم چند استان سوریه یعنی استان ادلب،استان رقه،قسمتهایی از استان حلب رو اشغال کرده
 • IR ۱۵:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  3 2
  هر چی فرصت به حرامزاده ها بدیم کار سخت تر می شه اینجا هر جا کم می یارن دنبال مصالحه می رن تا تجدید قوا کنند یکبار باید با یک حمله بسیار سخت این ها را تا می شود کم کرد اسیر هم گرفتیم خیلیاشون باید اعدام بشن یک درس عبرت باید درست کرد که دیگر هیچ جای سوریه جرات مصالحه شکنی نداشته باشند ، شما شک نکنید این چند سال خواباندن جبهه ادلب هم همه ضرر بوده تجهیزی و آموزشی که تو این سال ها شدن تا استحکامات ویژه و تونل هایی که ساختن و البته 3 برابر نیروهای حرامی ، باید از نیروهای مقاومت آنجا باشند تا به حما و حلب و ... حمله نشود یعنی سال هاست حداقل 60 هزار نیروی مقاومت و ارتش سوری هم مجبور شده آنجا توقف کند و این هم ضرر بزرگه بجای اینکه به سمت شرق و جنوب برن و مسئله اکراد جدایی طلب و آمریکا و تنف را حل کنند وقتی از داخل اینجوری گیر وجود داره اقتصاد هم لنگ می مونه ما هم نمی توانیم زمینی به مدیترانه برسیم و امثال ریل راه بیفته جواب حملات اسراییل را هم نمی شود به درستی داد بنظر می رسه وقتشه که جنوب کلا از بیخ پاک شود و در ادلب حداقل باید سهل الغالب را کاملا از نجاست تکفیری پاک کرد و تا جاده جسرالشغور پیشروی داشت .
 • امیرو IR ۱۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۲
  3 1
  مرگ یکبار و شیون هم یکبار. مردم و نیروهای سوریه باید محکم جلوی آمریکائیهای تروریست و انگلیسیهای روباه صفت بایستند و نگذارند عمودی خاکشان را ترک کنند.
 • IR ۰۰:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
  0 1
  باید فکری هم برای ادلب و جنوب دمشق و مرز اردن کرد
 • IR ۰۰:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۱۳
  0 1
  باید عملیات های انتحاری در شرق سوریه علیه امریکا استارت زده شود متسفانه تنها مرد خاورمیانه همین ترکها هستند از بینی یک امریکایی درسوریه خون نیامده است
 • IR ۱۶:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۶/۱۳
  0 0
  کسایی که میخواند ماهیت کثیف روسیه را بدانند داستان دوستی خاله خرسه جمالزاده را بخوانند. دو سوم ایران را همین کثافت جدا کرد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس