1

در حالی رسانه‌های اصلاح‌طلب و ضدانقلاب در خارج از کشور سعی در مخدوش کردن روایت پلیس از نحوه وفات خانم امینی دارند، تمامی ارکان نظام سعی در حمایت از خانواده این فرد دارند.

سرویس سیاست مشرق- در میان انبوهی از گزارش‌ها و تیترهای خبری، در یک بسته کامل بانام «ویژه‌های مشرق» شمارا در جریان مسائل مهم و اثرگذار از نگاه روزنامه‌های کشور قرار می‌دهیم. در این ویژه‌نامه، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی، خارجی، اوضاع اقتصادی و اجتماعی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان بامطالعه آن به رهیافت‌های مهم، نکات و تأملات از سیر وقایع اثرگذار دست خواهند یافت، در این بخش با ما همراه باشید.

********

روزنامه‌های امروز دوشنبه ۲۸ شهریورماه در حالی چاپ و منتشر شد که سفر رئیسی در نیویورک و آخرین فرصت ایران به امریکا، پشت پرده سفر نانسی پلوسی به ارمنستان در بحبوحه جنگ با جمهوری آذربایجان و ماجرای گشت‌های ارشاد و تیترهایی در رابطه با درگذشت مهسا امینی در صفحات نخست روزنامه‌های امروز برجسته شده است.

سید ابراهیم رئیسی، به‌منظور شرکت و سخنرانی در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد و در راستای تأمین منافع ملت ایران و تلاش برای تحقق «نظم عادلانه بین‌المللی از طریق چندجانبه گرایی اقتصادی» به نیویورک سفر می‌کند. رئیس‌جمهور در این سفر علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با تعدادی از سران کشورهای شرکت‌کننده در این نشست نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد و دیدارهای جانبی دیگری نیز خواهد داشت. دیدار رئیس‌جمهور از آمریکا سوژه بسیاری از روزنامه‌ها بوده است.

 روزنامه سازندگی تصویر رئیسی را عکس یک کرده و در گزارشی با عنوان «سفر به آمریکا» سعی دارد به این سؤال پاسخ دهد که سید ابراهیم رئیسی چگونه می‌تواند از تجربیات روسای جمهور پیشین ایران که به سازمان ملل رفتند، استفاده کند؟

این روزنامه اصلاح‌طلب نوشته:

سخنرانی روسای جمهور در سازمان ملل برای هیچ‌یک از روسای جمهور، یک سخنرانی ساده یا تشریفاتی نبود و نیست؛ از حضور و ویزا و زمان سخنرانی تا متن آن و زبان بدن و حضار داخل سالن همه و همه نکاتی هستند که جزءبه‌جزء زیر ذره‌بین رسانه‌ها قرار می‌گیرند.

سازندگی در ادامه می‌نویسد: رئیسی در مقطعی به این سفر می‌رود که از یک‌سو ایران درگیری پرونده هسته‌ای خود است و هنوز برجام به‌عنوان یک سند جهانی احیا نشده و از دیگر سو بخش‌هایی از جامعه جهانی درگیر یک جنگ خون‌بار بین اوکراین و روسیه هستند. این جنگ، جنگ ۲ کشور نایست، جنگ اروپا با روسیه و هم‌پیمانان روس است.

گرای روزنامه اصلاح‌طلب به آمریکایی‌ها در آستانه سفر رئیسی به نیویورک! / چه کسی خانواده مرحوم مهسا امینی را هدایت می‌کند؟

آرمان ملی دیگر روزنامه اصلاح‌طلب نیز سفر رئیسی را سوژه تیتر یک خودکرده و می‌نویسد:

ویزای رئیس‌جمهور صادر شد و رئیسی نخستین سفر خود را به نیویورک انجام خواهد داد ... حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، علی باقری معاون سیاسی وزیر خارجه، محمد جمشیدی معاون سیاسی دفتر ریاست‌جمهوری و وحید جلال‌زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رئیس‌جمهور را در این سفر همراهی می‌کنند. در همین راستا مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات وین در صفحه توییترش نوشت: با توجه به اینکه دکتر علی باقری، مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران قرار است همراه رئیس‌جمهور باشد، فرصت خوبی برای تروئیکای اروپا/ اتحادیه اروپا خواهد بود تا آمریکا را ترغیب کنند تا به‌گونه‌ای هدفمند، معدود مسائل باقی‌مانده را حل‌وفصل کند.

گرای روزنامه اصلاح‌طلب به آمریکایی‌ها در آستانه سفر رئیسی به نیویورک! / چه کسی خانواده مرحوم مهسا امینی را هدایت می‌کند؟

روزنامه شرق هم عکس یک امروز خود را به رئیسی و سفرش به نیویورک اختصاص داده است.

 این روزنامه اصلاح‌طلب با تیتر «فرصت یا چالش؟» نوشته است:

اولین سفر و تجربه حضور سید ابراهیم رئیسی به نیویورک و مقر سازمان ملل در حالی انجام می‌شود که برخی آن را یک فرصت بسیار مناسب برای تقویت دیپلماسی دولت سیزدهم تلقی می‌کنند. در کنارش این زمینه هم فراهم است تا در حاشیه اجلاس سالانه سازمان ملل با سران کشورهای دنیا ملاقات و رایزنی‌هایی در جهت گسترش و تعمیق روابط با این کشورها داشته باشد. لذا انجام این دیدارها نیز به تقویت دیپلماسی تهران کمک می‌کند. در مقابل برخی هم اعتقاددارند که سفر رئیسی به نیویورک و حضورش در مقر سازمان ملل با در نظر گرفتن برخی جنجال‌های سیاسی و رسانه‌ای می‌تواند به محملی برای هجمه علیه تهران بدل شود.

این روزنامه با گرای دادن عجیب به آمریکایی‌ها نوشته است:

 به‌خصوص آنکه هم‌زمانی این سفر با مرگ مهسا امینی می‌تواند چالش‌های حقوق بشری را هم به حواشی حضور رئیسی در نیویورک بیفزاید. در کنار آن تجربه نه‌چندان خوشایند حضور کسانی چون محمود احمدی‌نژاد و رفتار مقامات و سران کشورها در ترک جلسه سخنرانی رئیس‌جمهور اسبق هم می‌تواند اعتبار دیپلماتیک جمهوری اسلامی را به‌شدت تحت‌الشعاع قرار دهد.

گرای روزنامه اصلاح‌طلب به آمریکایی‌ها در آستانه سفر رئیسی به نیویورک! / چه کسی خانواده مرحوم مهسا امینی را هدایت می‌کند؟

سال ۸۸ و پس از شکست خیابانی فتنه برخی اصلاح‌طلبان با ارسال پیام برای آمریکایی‌ها خواهان تحریم مردم ایران شدند؛ بعدها نیک آهنگ کوثر فاش کرد که مهدی هاشمی از او خواسته تا کانالی پیدا کند تا او با آمریکایی‌ها وصل شده و فشار به دولت افزایش یابد. درحالی‌که ارکان نظام در حال رسیدگی به پرونده بیمارستان کسری هستند، گرا دادن یک روزنامه اصلاح‌طلب به آمریکایی‌ها برای استفاده ابزاری از حقوق بشر برای فشار به ایران جای تأمل دارد!

گرای روزنامه اصلاح‌طلب به آمریکایی‌ها در آستانه سفر رئیسی به نیویورک! / چه کسی خانواده مرحوم مهسا امینی را هدایت می‌کند؟

روزنامه جوان هم با اشاره به همراهی علی باقری با رئیسی در نیویورک به مذاکرات هسته‌ای پرداخته و در گزارشی نوشته است: مذاکرات احیای برجام به بن‌بست انتخابات ماه نوامبر امریکا خورده است، وضعیتی که بعید است تا یکی دو ماه آینده، تغییر چندانی بکند. درحالی‌که سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور، امروز در اولین سفر دوره ریاست جمهوری، به نیویورک می‌رود، مشاور تیم هسته‌ای گفته که حضور علی باقری مذاکره‌کننده ارشد ایران، فرصت خوبی برای اروپا و امریکاست تا بن‌بست مذاکرات را بشکنند.

جوان در ادامه می‌نویسد:

کار برجام گره‌خورده و این گره خوردن هم بیشتر از هر چیز، به نزدیک شدن انتخابات ماه نوامبر (آبان ۱۴۰۱) مربوط است که موجب شده تیم جو بایدن رئیس‌جمهور امریکا دست به عصاتر از همیشه حرکت کند. ارزیابی آمریکایی‌ها این است که اگر طی ماه‌های آتی، تحریم جدیدی اعمال نکنند، ایران بیشتر از این با توسعه دادن برنامه هسته‌ای، امریکا را به چالش نخواهد کشید، وضعیتی که موجب خواهد شد بایدن و تیم او، پیچ انتخابات را با حمایت لابی اسرائیلی پشت سربگذارند.

گرای روزنامه اصلاح‌طلب به آمریکایی‌ها در آستانه سفر رئیسی به نیویورک! / چه کسی خانواده مرحوم مهسا امینی را هدایت می‌کند؟

روزنامه ایران هم‌زمان شدن احتمالی زمان سخنرانی جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا با روز سخنرانی رئیس‌جمهور کشورمان نوشته است:

این ماجرای اتفاقی بار دیگر فرصتی را برای شایعه‌سازان رسانه‌ای فراهم کرد تا از افزایش احتمال دیدار رؤسای جمهوری اسلامی و ایالات‌متحده سخن بگویند. باوجوداین رئیسی دوباره احتمال چنین دیداری را رد کرد. او در خلال حضور در نشست شانگهای در گفت‌وگویی تصویری با شبکه سی‌بی‌اس نیوز اعلام کرد که دیداری با بایدن اتفاق نخواهد افتاد.

ایران در ادامه یادآور می‌شود:

روز گذشته رئیس‌جمهور کشورمان در بازگشت از سفر ازبکستان با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کرد و گزارشی از ملاقات و توافق‌ها در اجلاس سازمان همکاری‌های شانگهای و همچنین برنامه‌های پیشرو در سفر به نیویورک به‌منظور شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد بیان کرد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با ابراز خرسندی از گزارش و مجموعه اقدامات صورت گرفته، برای رئیس‌جمهور در آستانه سفر به نیویورک آرزوی توفیق کردند.

گرای روزنامه اصلاح‌طلب به آمریکایی‌ها در آستانه سفر رئیسی به نیویورک! / چه کسی خانواده مرحوم مهسا امینی را هدایت می‌کند؟

روزنامه جام‌جم نیز با اشاره به سفر امروز رئیس‌جمهور به ایالات‌متحده و حضور در مجمع عمومی سازمان ملل از چندجانبه گرایی نوشته:

یکی از محورهای اصلی دیپلماسی دولت سیزدهم، اجرای «نظم عادلانه بین‌المللی از طریق چندجانبه گرایی اقتصادی» است، خطی که ظاهراً در نیویورک هم فعال خواهد بود. همان خطی که در یک سال اخیر دنبال شده و در هفته گذشته هم رئیسی در سفر سه‌روزه به سمرقند ازبکستان در بیست‌ودومین نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای آن را ارائه کرد و از سوی دیگر برای چندجانبه گرایی اقتصادی با ۱۰ نفر از سران کشورهای حاضر در این اجلاس ازجمله روسیه، چین و هند دیدار و گفت‌وگو کرد.

گرای روزنامه اصلاح‌طلب به آمریکایی‌ها در آستانه سفر رئیسی به نیویورک! / چه کسی خانواده مرحوم مهسا امینی را هدایت می‌کند؟

تماس همدردی رئیسی

آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور به‌صورت تلفنی با خانواده مهسا امینی گفت‌وگو کرد. این مکالمه موردتوجه روزنامه‌های مختلف قرارگرفته است.

روزنامه اصلاح‌طلب هم‌میهن با اشاره به تماس رئیسی و خانواده امینی نوشت:

این‌که آقای رئیس‌جمهور همه دختران این سرزمین را چون دختر خود تلقی کنند و در برابرشان مسئول باشند خبر خوب و مسرت بخشی است. بااین‌وجود اقدامات ضروری نباید به اینجا ختم شود و برای بررسی دقیق‌ ماجرا، چند نکته را متذکر می‌شویم:

 ۱. اولین و مهم‌ترین مسئله این است که چه مرجعی و با چه ترکیبی می‌خواهد گزارش حقیقت‌یاب را تهیه کند؟

 ۲. نکته دوم اینکه باید از مرگ مهسا فراتر بروید. این موضوع مرتبط با گشت ارشاد است و به‌نوعی مسئله بخش بزرگی از زنان و نیز پدران و مردان ایران است.

۳. مسئله سوم، اصل بازداشت و روندی است که از ابتدا تا خروج از بازداشتگاه طی شده است که بخش اصلی ماجرا همین است. فیلم‌های تقطیع شده نمی‌تواند به فهم موضوع کمک کند.

 ۴. از مرحله ورود به بیمارستان و دور کردن خانواده از دخترشان تا مرحله فوت و سپس انتقال به پزشکی قانونی و اقدامات برای خاک‌سپاری و موضوعاتی است که نیازی به تحقیق چندان ندارد، زیرا همه این‌ها آشکار است و پدر مهسا با ریز جزئیات توضیح داده است.

۵. مسئله مهم‌تر که فضای افکار عمومی را مخدوش کرده است این است که چرا اطلاع‌رسانی رسمی کاملاً یک‌سویه است؟

گرای روزنامه اصلاح‌طلب به آمریکایی‌ها در آستانه سفر رئیسی به نیویورک! / چه کسی خانواده مرحوم مهسا امینی را هدایت می‌کند؟

در حالی رسانه‌های اصلاح‌طلب و ضدانقلاب در خارج از کشور سعی در مخدوش کردن روایت پلیس از نحوه وفات خانم امینی دارند، تمامی ارکان نظام سعی در حمایت از خانواده این فرد دارند. دستورات صریح رئیس‌جمهور و نیز رئیس دستگاه قضائیه در روشن شدن تمامی ابعاد این ماجرا و نیز برخورد با عوامل مؤثر در آن نشان از آن است که پرونده مهسا امینی چون روز روشن است.

متأسفانه ضدانقلاب و برخی خبرنگاران اصلاح‌طلب این روزها در اطراف منزل مرحومه امینی کمین کرده و سعی در هدایت آن‌ها به‌سوی پروژه‌های خاص دارند! این گرگ‌های رسانه‌ای هدفشان حمایت از خانواده محترم امینی نبوده بلکه آن‌ها را تنها سوژه‌ای برای یک اقدامات ضد امنیتی می‌بینند، گفتگوی برخی اعضای خانواده امینی با رسانه‌های ضدانقلاب پس از مکالمه رئیس‌جمهور با پدر مهسا را باید در این خط تحلیل کرد.

روزنامه وطن امروز تماس رئیسی با خانواده مهسا امینی را قابل‌توجه خوانده و نوشته است:

در پی این اتفاق رئیس‌جمهور در تماس تلفنی با خانواده امینی، ضمن ابراز همدردی با این خانواده و طلب صبر و اجر برای آنان در این مصیبت، گفت: دختر شما همچون دختر خود من است و احساس من این است که این حادثه برای یکی از عزیزان خود من پیش‌آمده است. این‌جانب را در مصیبت خود شریک و همدرد غم و اندوهتان بدانید.   در این تماس تلفنی، خانواده امینی ضمن تشکر از دستور فوری رئیس‌جمهور برای رسیدگی به حادثه و همچنین تماس و ابراز همدردی وی، خواستار پیگیری مسئله تا روشن شدن ابعاد موضوع شدند.

گرای روزنامه اصلاح‌طلب به آمریکایی‌ها در آستانه سفر رئیسی به نیویورک! / چه کسی خانواده مرحوم مهسا امینی را هدایت می‌کند؟

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 45
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۲۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  39 10
  بقای افسادطلبان در سیاست ایران در باقی ماندن تحریم ها و ادامه حیاتشان از طریق کانالیزه کردن واردات به کشور با شرکتهای رانتیشان است که مخصوصاً در ۸ سال دولت روحانی کارو بارشان حسابی سکه شده و بعضی از آنها از دفترهای زیرپله ایی به برج‌های چندین میلیاردی شمال شهر رفته اند نمونه هایش همین شرکتهای وقیحی که در این قضیه اخیر مردم را در فضای مجازی به آشوب تشویق کردند
  • هاشمی IR ۲۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
   6 0
   اخرش اسلاح طلبها گور خودشون را میکنند فکر میکنند اگه مملکت شلوغ بشه می ...نن براشون و شاه میشن و وزیر نمیدونن به خاطر دزدی و خیانت و خباثت سون مثل س..
  • CA ۰۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
   2 1
   سازمان نظام پزشکی ایران ، این نهاد با شجاعت و صداقت علت واقعی جان‌ باختن مهسا امینی را اعلام کند.
 • IR ۲۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  30 5
  خدالعنت کنددشمنان داخلی ورسانه های وطن فروش را
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  15 7
  مشرق پيامهاي من و نفرست فقط طرفدارا رو بفرست من ميفرستم ،همين كه خودتون ميخونيد كافيه
 • IR ۲۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  20 7
  سفر به سازمان ملل نه سفر به آمریکا،
  • IR ۲۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
   16 3
   سازمان ملل تو شکم امیرکاست.
 • IR ۲۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  29 10
  کفتارهای اصلاحاتی منتظر چنین اتفاقاتی بوده اند که از کاه گوهی بسازند وعلبه نظام واسلام دست به آشوب بزنند ودرچارچوب دشمنان قدم بردارند واز آب گل آلود ماهی بگیرند روزنامه های زنجیره ای درحالی رئیسی عازم نیورگ هست دم از فشار حقوق بشری آمریکا بخاطر مرگ خانم امینی هستند که بزرگترین ناقض حقوق بشراست
  • IR ۲۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
   18 8
   اصلاحات همیشه روی خون بقیه می ایستد. و از خون برای خود پله می سازد
  • آرش IR ۰۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
   5 5
   جهت اطلاع: مرگ یک انسان مسئله کوچکی نیست که تشبیه به کاه کردید. همه کسانی که در این امر دخیل بودند باید پاسخگو باشند. .
 • IR ۲۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  14 14
  مرگ اون دختر صادف و ساده بازیچه دست احمق ها شده است
 • IR ۲۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  2 1
  نمنع
 • IR ۲۱:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  11 4
  خدا تو قرآنش گفته، خدا بلند کردن صدا رو دوست نداره مگر اینکه بهش ظلم شده باشه
  • IR ۰۶:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
   9 3
   و عدم اجرای دستورات خدا و بی حجابی هم خودش از بزرگترین ظلمها در حق جامعه است.
 • محمدایوب IR ۲۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  21 6
  روزنامه سازندگی نوشته رییسی از تجربیات رییس جمهور های قبلی استفاده کند من به عنوان ارادتمند او تقاضا میکنم تجربه روحانی که در توالت منتظر دیدن رییس جمهور آمریکا انتظار کشید تکرار نکند
 • یحیی IR ۲۲:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  22 10
  به روزنامه شرق بگویید آمریکا بزرگترین ناقص حقوق بشر در جهان است.سالانه بیش از ۷۰۰نفر از شهروندان آمریکایی بدست پلیس گشته میشوند ویا زیر فشار زانو خفه میشوند.در کشور مان ایران سال گذشته ۵۷ پلیس در درگیری‌های مرزی ویا اشرار و قاچاقچیان به شهادت رسیدند . پلیس ایران از مردمی ترین پلیس های جهان است
  • IR ۰۷:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
   1 5
   زررشک!
  • من IR ۱۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
   0 3
   خخخ باشه کاش کمی بینش داشتی و عقلت کار میکرد توصیت میکنم به خوندن کتاب گمشدگان ژاپنی اثر اریک فیه
 • IR ۲۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  16 6
  تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر شیطان بزرگ حیله‌گر و عدم توافق است. هرگونه توافقی با دشمن غدار، قطعاً به ضرر ما تمام می‌شود؛ آمریکا هرگز تمام تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد و با توافق یا بدون توافق، هر روز بر تحریم‌ها خواهد افزود. باید سلطه‌ی دلار را بشکنیم و تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر کنیم، از پیمان عدم اشاعه خارج شویم و به نظارت‌های پادمانی و فراپادمانی جاسوسان آژانس خاتمه دهیم.
  • امین جعفری IR ۰۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
   2 0
   درود بر شما🙏🙏🙏👌👌
 • IR ۲۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  14 6
  جنود ابلیس در لبیک به ندای او به میدان امده اند. رسوا و روسیاه رهبران فاسد وفاسق اصلاحطلب باز هم ابلیسیان هزیمت خفت بار سهمشان است. امت حزب الله باید به میدان بیاید
 • IR ۲۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  12 17
  من تعصبی در جنگ بخاطر مرگ میگویم مشرق نیوز خفه شو
  • IR ۰۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
   3 0
   وقیحتر از این حرفان
 • IR ۲۲:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  13 7
  بعد از شکست مفتضحانه اصلاح طلبان در انتخابات ها، و بعد از کارجهادی دولت مردمی حاضر در میدان، این یک فرصت مغتنمی برای عقده گشایی بعضیا بود... یه لطف الهی این هم میگذره و روسیاهی به ذغال می مونه! البته ذغال در حال سوختنه و سوختنش به قسمت های حیاتی نزدیک شده!!
 • IR ۲۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۸
  12 7
  سرمایه های صهیونیست مثل صهیونیست ها کثیف و حقیرند
 • BE ۰۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  0 0
  هیچ کس صحبت های او را باور نمی کند.
 • CA ۰۰:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  2 1
  خجالت نمی کشید این همه دروغ سر هم میکنید؟
 • IR ۰۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  2 0
  داغ فرزند دیدن سخته. خدا بهتون صبر بده. اما ایران و نظام حاکم بر این کشور که بعد از قرن ها تاریکی و ستم و حسرت های تاریخی داره به جایی که جایگاه حقیقی و واقعی ش هست میرسه بسیار بسیار مهمتر و گرانبها تر ست. نشانه اون هم فدا شدن ده ها هزار جوان جان برکف ست که در راه حفظ این خاک مقدس فدا شده اند. پرونده فوت دختر مرحومه شما تکمیل خواهد شد و اگر کسی مقصر بوده باشه محاکمه و مجازات خواهد شد. نظام برای شما و درگذشته شما هرآنچه که برای فرزندان عزیز خودش که در راه حفظ امنیت من و شما شهید می شوند هم بیشتر عنایت کرده. روسای یه قوه کشور ابراز همدردی کرده و رییس جمهور کشور از خارج کشور تماس گرفته جهت تسلیت و اطمینان بخشی به شما. در حالیکه در همان روز افسری در شرق کشور در مبارزه با اشرار شهید میشه که نوزادی چند ماهه داره ولی هیچکس با خانواده ش تماس نگرفته تا تسلیت بگه!!! پس وجدان خودتون رو شرف و حیثیت و شخصیت خودتون رو بازیچه یک مشت بی وطن خائن به آب و خاک و نوکران جیره بگیر بن سلمان و صهیونیست ها و آمریکا قرار ندهید.
 • ایرانی وا داده بیکار IR ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  0 0
  انگلیس .خبیث !!! تا الان که هر اتفاقی در کشور افتاده کار انگلیس بوده است 😀😀😀😀.
 • جاوید ایران اتمی NL ۰۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  2 1
  ببینید میدونم از این حرفم خوشتون نمیاد اما باید بگم، خانواده من بی حجاب یا بدحجاب محسوب میشن، پاییند به حجاب نیستیم، اما در روزهای اخیر هیچ دخالتی در تجمع های خیابانی نداشتن ونداشتیم و ندارن، یک ریالی هم درآمدمون وابسته به دولت نیست چون شغل ما مهندسی هست و برای خودمون کارمیکنیم، اما با این وجود آشنایی کامل دارم با کسانی که در خیابان ها تجمع میکنن، درخواست من اینه که با قاطعیت تمااااااام خیابانهارو آرام کنید جمع کنید بره،
 • IR ۰۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  5 1
  خیلی از زندگی ها سر این بیحجابی ها از هم پاشیده شد،خیلی خانمها نامزد یا همسر یا عشقشونو از دست دادن و زندگی و اعتمادبنفس و روح و روانشون از هم پاشید،خیلی بچه ها شدن بچه طلاق،....ولی اینجور مسائل چون مثل گرونی و قیمت ارز و....قابل اندازه،گیری نیستن بنظر بعضیا بی اهمیت میاد.درحالیکه آدمای خیلی زیادی ضربه های بدی از این قضیه خوردن و میخورن.هیچ دختر و‌ زنی دوست نداره غیر از خودش ۱زن دیگه چشم و فکر عشقشو به خودش مشغول کنه
  • IR ۱۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
   0 2
   این وسط مردها تقصیری ندارن نه؟! ؟
  • IR ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
   0 1
   مردها باید خیلی ریلکس بروند کور بشوند تا تحریک نشوند.
 • همدلانه DE ۰۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  1 3
  اتفاق تاسفباری که برای یکی از دختران ایران افتاد را نمیشود در چند کلمه بیان کرد، امیدوارم واکنشهای همدلانه چند روز اخیر مردم، تسلای خاطری برای خانواده او باشد و رحمت خدا بر او.
 • نیش فعال DE ۰۳:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  3 1
  اصلاحات موریانه از درون بر درخت تنومند انقلاب هستند
 • IR ۰۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  1 0
  وقتيكه برخیها برابر فهميدن مقاومت ميكنند و خود را به كوچه چپ ميزنند چه بايد گفت ؟!
 • DE ۰۴:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  0 1
  سایت راستگرای داخل ایران (که اغلب نظرات انتقادی کابرانش منتشر نمیکند!): سخنان آیت‌الله «ابراهیم رئیسی»، رئیس‌جمهور ایران که خواستار تحقیق درباره هولوکاست شده بود خشم مقام‌های آمریکایی را به همراه داشته است. // بیش از چهل سال است ملت ایران دارد هزینه اسرائیل ستیزی و دشمنی با صهیونیست ها میدهد، کمتر کسی از مطلعین آزاده جهان اذعان نداشته باشند که صهیونیسم یک ایدئولوژی نژادپرستانه و عامل توجیه اعمال جنایتکارانه هولناک و وحشیانه ای در این صد سال اخیر بوده است، و همچنین منکر جنایات آنها در فلسطین. اما تاسفبار این است: صهیونیسم-اسرائیل ستیزی در نظام جمهوری اسلامی، نابخردانه و دگم اندیشی تبدیل به ایدئولوژی ج.ا. شده است، چهل سال بدون در نظر داشتن منافع
  • DE ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
   2 0
   ساعت ۰۴:۰۳ به وقت حیفا نشستی پشت رایانه دیوانه صهیونیست چرا با گوگل ترجمه کردی خیلی نخ نما شده دوتا فحش به صهیونیست دادی که مشخص نشه خودت صهیونیستی . احمق دفعه بعد از زبان عبری به فارسی ترجمه نکن زیاد دقیق نیست ترجمه انگلیسی به فارسی گوگل بهتره . تو اصلا حالیته منافع یک ملت چیه؟؟؟ شما صهیونیستها از احمق ترین مردم دنیا هستید زیرا تا دم سقط شدن به غارت و دزدی و جمع اموال و کودک کشی مشغول هستید و پس از سقط شدن صاف میرید در موتورخانه جهنم بخاطر یک عمر خلاف و گناه و معصیت شما ها اینقدر نفهم و بیشعور هستید که نمیدونید این اموال را باید بگذارید و بروید . خداوند اصلا فرصت فکر کردن و توبه به شما اشغالگران نفهم کودک کش نمیدهد ای دوستان و یاران ابلیس . 4500 ساله فقط فساد روی زمین و هزاران پیامبر را کشته اید غیر از میلیونها انسان . بزرگترین درآمدهای فروش اسلحه و کشت و کشتارها در جیب شما کفتارهاست و فیلمهای مستهجن وغیر اخلاقی و بیشترین گسترش فساد و تباهی و جاسوسی نفاق و دوروئی و پرورش تروریستهائی مانند خودتان در روی زمین عامل اصلیش شماها هستید .پس ببند و شنا یادبگیر به جای شکرخواری علیه اهداف جمهوری اسلامی ایران .
 • US ۰۵:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  3 0
  باید از بلند گوی سازمان ملل کمال استفاده را کرد
 • DE ۱۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  1 0
  ای سردمداران و لیدرهای جناح حاکم در بعضی موارد سکوت کنید و بگویید نظری ندارم، نمگویند لالی گرفتید. سکوت کنید ای ....
 • IR ۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  1 0
  همه از سکته کردن یک مجرم می نویسند اما هیچ کس سوال نمی کند که به راستی این چگونه پوششی هست که سلامت جسمی و روحی و روانی جوانی با صدها امید و آرزو را خدشه‌دار کرده و از زندگی محروم می‌کند؟ بی حجابی شروع ولنگاری و ته آن فحشا و طلاق که همه را گرفتار میکند چه جوان و چه پیر
  • DE ۱۲:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
   2 0
   اگر کسی جلوی فقیری که گرسنه نگاه میکند و غذا ندارد دود کباب راه بیاندازد و به او ندهد همین بی حجابهایی که به زور نوک دماغ خود را میبینند ایراد میگیرند چرا جلوی فقیر بیچاره نشستی پیک نیک راه انداختی یک لقمه هم به او بده.حالا خودشون کل اندامشون را میاندازند داخل لباسهای زننده و نازک که انگار چیزی نپوشیده خب یک لقمه هم به این جوان معذب که قدرت ازدواج ندارد بده . طرف با هزار قلم ارایش میاد بیرون تا یک پسری را تور کند بعد که ازدواج کردند بعد از مدتی طلاق میگره چرا؟؟ شوهرم چشم چرونه چشمش دنبال زنهای دیگه س !!!! نه بابا؟؟؟ انتخاب خودت بود .برای شکار ماهی کرم میگذارن سر قلاب و این کرم خودت بود گذاشتی سر قلاب انتظار داری دانشمند تور کنی؟؟؟؟ لابد در جشن های بزن بکوب و رقص مختلط و مهمانی های لاتچری انتظار داری از اون وسط شلوغی یه جوون نماز خوان سر به زیر مورد اعتماد چشم پاک پیدا کنی؟؟؟؟؟
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  0 1
  اصلاح طلب ها به درد تاریخ میخورند
 • US ۱۵:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۹
  1 1
  خانواده مرحوم مهسا امینی باید مراقب باشند
  • IR ۰۶:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰
   0 1
   خانواده ش طرفدار کومله هستن.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس