کد خبر 1474440
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۰
دستیار رییس جمهور: تشکیل اجتماعات قانونی دغدغه جدی رییس جمهور است

دستیار رییس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی گفت: تشکیل و برپایی اجتماعات قانونی مورد تاکید رییس جمهور و از دغدغه‌های جدی وی است.

به گزارش مشرق، سکینه‌سادات پاد روز شنبه در نشست با برخی از اعضای مرکز کانون وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوره خانواده در مشهد افزود: رییس جمهور اعتراض را حق مردم می داند که اجرا و اعمال این حق نیازمند بسترهایی همچون اخذ مجور و سازکارهایی است که بتوان این حق را به منصه ظهور رساند.

وی ادامه داد: در خصوص عملیاتی کردن موضوعات آزادی بیان، برپایی تجمعات و حقوق مادی و معنوی بانوان برنامه هایی در حال تنظیم و تدوین است که اخبار آن به زودی اطلاع رسانی می شود.

دستیار رییس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی اظهار داشت: منشور حقوق شهروندی که در دولت گذشته تدوین شده بود بیشتر حالت توصیفی داشت، اما دولت کنونی تلاش دارد این اتفاق، بر اساس اصل ۲۷ قانون اساسی به شکل عملیاتی رقم بخورد.

پاد، پیگیری های حقوق عام مردم در مجامع بین المللی را یکی دیگر از درخواست های رییس جمهوری برشمرد و گفت: دفاع از حقوق و آزادی‌های اجتماعی مردم ایران فارغ از مذهب، قومیت و جنسیت آنان در مجامع خارجی از جمله مجامع بین‌المللی حقوق بشری نیز از مواردی است که رییس قوه مجریه نگاه ویژه ای به آن دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس