سبلثبثس

یک مرد تراجنسیتی آمریکایی، پس از آن که ویدیوی تند و تهدیدآمیزی را منتشر و تهدید کرد که تبلیغ‌گران جنگی روسیه یا طرفداران رسانه‌ای آن را شکار می کند، از سمت سخنگویی نیروهای مسلح اوکراین تعلیق شد.

به گزارش سرویس جهان مشرق، یک فرد آمریکایی پس از آن که ویدیوی تند و تهدیدآمیزی را منتشر و تهدید کرد که تبلیغ‌گران جنگی روس یا طرفداران رسانه‌ای روسیه را شکار می کند، از سمت سخنگویی نیروهای مسلح اوکراین تعلیق شد،

مرد تراجنسیتی آمریکایی از سخنگویی ارتش اوکراین تعلیق شد+عکس و فیلم

به گزارش روزنامه دیلی ‌میل، سارا اشتون-کریلو، مرد تراجنسیتی آمریکایی ۴۵ ساله، توسط نیروهای دفاع سرزمینی اوکراین تعلیق شده است.

آن‌ها در بیانیه ای گفتند که نظرات او توسط زنجیره فرماندهی او "تأیید نشده است".

اشتون-کریلو در فلوریدا به دنیا آمد، در نیویورک زندگی می کرد و برای اولین بار در مارس ۲۰۲۲ به اوکراین وارد شد تا به عنوان خبرنگار کار کند.

مرد تراجنسیتی آمریکایی از سخنگویی ارتش اوکراین تعلیق شد+عکس و فیلم

او پس از ساخت و انتشار ویدئویی که در آن گفته بود "شیاطین روسی" تاوان جنایات خود را خواهند داد، از پست خود حذف شد.

ارتش اوکراین گفت سخنان او مورد تایید مقامات بالاتر قرار نگرفت، اگرچه مشخص نیست دقیقاً کدام اظهارات باعث تعلیق شده است.

وزارت دفاع اوکراین اعلام کرد، گروهبان جوان سارا اشتون-کریلو از وظایف سخنگوی نیروهای دفاعی سرزمینی اوکراین تعلیق شده است.

مرد تراجنسیتی آمریکایی از سخنگویی ارتش اوکراین تعلیق شد+عکس و فیلم

اشتون-کریلو همچنین در مصاحبه اخیر خود به خبرگزاری فرانسه گفت که یاد گرفته است "از نفرت روس‌ها" که هویت جنسیتی او را به سخره گرفته اند، استقبال کند.

این فرد تراجنسیتی اهل نیویورک اضافه کرد که او کنترل محتوای تولیدشده‌ی خود را بر عهده دارد و قصد دارد از یک رویکرد خشک و مبتنی بر عدد برای پوشش جنگ اجتناب کند.

در فیلمی که هفته گذشته منتشر شد، اشتون-کریلو گفت:

"روسیه از این حقیقت متنفر است که تمرکز وسواس گونه آنها بر یک داوطلب اوکراینی به سادگی اجازه می دهد که نور صداقت ملت اوکراین بدرخشد. "

مرد تراجنسیتی آمریکایی از سخنگویی ارتش اوکراین تعلیق شد+عکس و فیلم

اشتون-کریلو با صدایی را که از خشم می لرزید، گفت:

"هفته آینده، دندان های شیاطین روسی سخت تر فشرده خواهد شد و دهان هار آن‌ها در یک جنون غیرقابل‌کنترل کف می کند، زیرا جهان شاهد تاوان دادن یک تبلیغ‌گر محبوب کرملین برای جنایات آن‌ها خواهد بود. "

او با لحنی آشکارا تهدیدآمیز افزود:

"و این عروسک خیمه شب بازی پوتین تنها اولین نفر است. تبلیغ‌گران جنایتکار جنگی روسیه همگی تعقیب و عدالت اجرا خواهد شد، زیرا ما در اوکراین با ایمان به خدا، آزادی و رهایی کامل این مأموریت را انجام می دهیم. "

نیروهای دفاع سرزمینی اوکراین تأیید کردند که اشتون-کریلو در پی این اظهارات تعلیق شده است.

آن‌ها گفتند:

"اظهارات گروهبان اشتون-کریلو در روزهای اخیر مورد تایید فرماندهی TDF یا فرماندهی AFU قرار نداشت. "

مرد تراجنسیتی آمریکایی از سخنگویی ارتش اوکراین تعلیق شد+عکس و فیلم

بیانیه نیروی دفاع سرزمینی اوکراین اعلام کرد که نیروهای دفاعی اوکراین هنگام انجام عملیات نظامی علیه متجاوز، هنجارهای حقوق بشردوستانه بین‌المللی را به شدت رعایت می‌کنند. فرماندهی TDF تحقیقات رسمی در مورد شرایط این اظهارات انجام خواهد داد. تصمیمات مناسب اتخاذ خواهد شد. گروهبان سارا اشتون-کریلو بلافاصله در انتظار تحقیقات تعلیق خواهد شد.

اشتون-کریلو کمی پس از شروع جنگ روسیه و اوکراین، به کمپین تبلیغات جنگی ولودیمیر زلنسکی پیوست. او برنامه‌های زنده یوتیوب را از استودیوی خود به نام‌های «محرمانه از اوکراین» و «روسیه از حقیقت متنفر است» میزبانی می‌کند.

او هفته گذشته پس از ارسال نامه‌ای که یک قانونگذار جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در آن، در مورد کار اشتون-کریلو در کیف ابراز نگرانی کرد، جنجالی شد.

سناتور جی. دی ونس، او را به تهدید به «خشونت فیزیکی برای هر کسی که تبلیغات روسی را پخش می‌کند» در طی یک پیام ویدیویی که کریلو ارسال کرده بود، متهم کرد.

مرد تراجنسیتی آمریکایی از سخنگویی ارتش اوکراین تعلیق شد+عکس و فیلم

ونس از او پرسید که «آیا او یک شهروند آمریکایی است؟» و همچنین «آیا تا به حال برای سرویس های اطلاعاتی آمریکا خدمت کرده است یا خیر».

ونس همچنین درخواست کرد که بداند آیا اشتون-کریلو توسط ارتش اوکراین استخدام شده و "با استفاده از منابع آمریکایی غرامت دریافت می کند. "

اشتون-کریلو در بیانیه‌ای به نیوزویک گفت:

"سناتور ونس نیز مانند من اهمیت اصلاحیه اول قانون اساسی را درک می‌کند و دفاع از آن بخشی از حفظ سوگند{نمایندگی} است. "

وی در پاسخ به سؤالات ونس در ایکس که قبلاً توییتر نامیده می شد، افزود:

"به عبارت ساده، من یک آمریکایی هستم که به عنوان یک سرباز پیاده نظام اوکراینی و یک پزشک رزمی خدمت می کنم که از خط صفر آورده شده و به تیم رسانه ای نیروهای دفاع سرزمینی در بخش دوگانه منصوب شده‌ام. در نقش سخنگو و تحلیلگر اطلاعات نادرست روسی.

من هرگز به این اندازه به شهروندی ایالات متحده افتخار نکرده ام، زیرا از طرف مردم اوکراین علیه ظلم روسیه و توانمندسازهای مختلف آن‌ها که همگی دشمنان ایالات متحده هستند، می جنگم. "

وی افزود:

"من با صراحت اعلام می کنم که فقط به سه گروه از مردم پاسخ می دهم: فرماندهان اوکراینی من، مردم اوکراین و مالیات دهندگان آمریکایی. "

ونس همچنین این سوال را مطرح کرد که آیا مقامات آمریکایی «دلیلی برای این باور دارند که نیروهای اوکراینی یا سرویس‌های اطلاعاتی این کشور در حال برنامه‌ریزی برای ارتکاب اعمال خشونت‌آمیز علیه کسانی هستند که در تبلیغات روسی شرکت می‌کنند.»

ونس نوشت:

"در حالی که می‌توانیم درباره صحت این اتهامات بحث کنیم، اما درگیرشدن در سخنرانی محافظت شده نباید تهدید به خشونت را به دنبال داشته باشد - در غیر این صورت، متمم اول هیچ معنایی ندارد. "

اشتون-کریلو پس از اصابت ترکش گلوله توپخانه در منطقه دونباس اوکراین در ۲۳ فوریه به سر و دستش به مدت ۱۶ روز در بیمارستان بستری بود. او بلافاصله به خط مقدم بازگشت.

مرد تراجنسیتی آمریکایی از سخنگویی ارتش اوکراین تعلیق شد+عکس و فیلم

مرد تراجنسیتی آمریکایی از سخنگویی ارتش اوکراین تعلیق شد+عکس و فیلم

او برای اولین بار در مارس ۲۰۲۲ وارد اوکراین شد تا به عنوان خبرنگار کار کند و سپس در نیروهای مسلح اوکراین به عنوان یک پزشک رزمی ثبت نام کند.

این مرد تراجنستی قبل از این که تابستان امسال سخنگوی شاخه نظامی شود، اجرای برنامه‌های انگلیسی زبان را برای نیروهای دفاع سرزمینی اوکراین یا TDF آغاز کرده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۰۸:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
  12 0
  دستش اف شده یه وقت النگوهات نشکنه، اینا همش پز پشت میدون جنگه
  • IR ۱۲:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
   0 0
   تبریک به غربگدایان اغتشاشو، بشتابید که غفلت موجب پشیمانیست!! شغل مناسب با درآمد عالی بعنوان سخنگوی ارتش اوکراین در دسترس شماست!!
 • US ۰۸:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
  13 0
  بزنید این نجس رو
  • IR ۲۰:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
   0 0
   تک تکتونو داره میفرسته بهشت
 • IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
  7 0
  مرد تراجنسی یعنی مرده نقش زن بازی میکنه یا زنه نقش مرد بازی میکنه؟
  • IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
   0 0
   از غربگداها بپرس اونها تو این زمینه حرفه ای هستند!! خخخخخخخخخخ
  • IR ۱۲:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
   0 0
   از صداش میشه فهمید چه جونوریه فیلمو ببین
  • IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
   0 0
   یک در میان
  • IR ۱۸:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
   0 0
   مازیار لرستانی
 • هاتف IR ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
  11 1
  اوکراینی ها اینقدر خار و بدبخت هستند که یک مفعول شده سخنگوی اونا.
 • DE ۱۱:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
  11 1
  آخر عاقبت زن زندگی آزادی همینه .
 • CH ۱۳:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
  0 0
  این روس ها باید دستگیر کنند
 • IR ۱۷:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
  0 0
  هه هه هه ...
 • IR ۱۷:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
  0 0
  آتش خدا گریبان ستمکاران روس راخواهد گرفت،و همچنین دوستداران و حامیان آنان..
 • IR ۱۸:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۱
  2 0
  درود بر شرف این بانوی شجاع

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس