ویژه ها

نماینده سابقی که پیش از این مدعی بود که «در اهواز،زاهدان،کرمانشاه،ملایر،همدان،اصفهان و...خواسته اصلی مردم نه ریزگردها و نه فقر و بیکاری،بلکه خواسته اصلی رفع حصر بوده است»،حالا ژست شاکی به خود گرفته!

سرویس سیاست مشرق - روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه "ویژه‌های مشرق" نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با  «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** محمود صادقی: قرار بود مشکلات عدیده مردم حل شود که تا اینجا نشد

«محمود صادقی» نماینده عضو فراکسیون امید مجلس دهم در مصاحبه با روزنامه شرق گفت: «به نظرم محاکمه روحانی یا ظریف نوعی فرافکنی سیاسی برای تحت تأثیرقراردادن افکار عمومی است؛ برای اینکه فراموش شود قرار بود مشکلات عدیده مردم حل شود که تا اینجا نشده است... به‌هرحال هرچه زمان بگذرد، مردم بیشتر متوجه می‌شوند که یک‌دست‌شدن همه قوا و نهادها آثار منفی زیادی به‌جای می‌گذارد و آنهایی که با صندوق رأی قهر کردند، پشیمان خواهند شد که چرا در انتخابات شرکت نکردیم».

صادقی در ادامه گفت:«اکنون باید به کسانی ایراد گرفت که در مسیر اجرای برجام سنگ‌اندازی می‌کردند؛ یعنی مخالفان داخلی برجام که همسو با مخالفان خارجی مثل ترامپ و اسرائیل از هرگونه کارشکنی در مسیر اجرای برجام فروگذار نکردند. ای‌کاش نمایندگان تلاش کنند که آنها را مورد بازخواست قرار دهند».

محمود صادقی: قرار بود مشکلات عدیده مردم حل شود که تا اینجا نشد/ همه راه‌ها برای ورود ایران به اقتصاد جهانی از میز مذاکرات وین می‌گذرد

جریان اصلاح طلب به عنوان بانیان اصلی وضع موجود، با فرافکنی مدعی هستند که ویرانی 8 ساله که خود مسبب آن هستند، باید در مدت زمان یکی دوماهه آباد شده و اوضاع دگرگون شود!

به این دو نمونه توجه کنید: قیمت مسکن در تهران در تیرماه ۱۳۹۲ کمتر از ۳.۷ میلیون تومان بود در حالی که در تیرماه ۱۴۰۰ به بالای ۳۰ میلیون تومان رسید یعنی ۷۲۲ درصد گران شد.

نرخ ارز نیز از متوسط ۳۲۷۰ تومان در تیرماه ۱۳۹۲ به حدود 26 هزار تومان در ماه پایانی دولت روحانی افزایش یافت که بیشترین رشد قیمت ارز در سالهای پس از انقلاب است.

به عبارت دیگر در شرایطی که ظرف مدت 8 سال از دلار 3 هزارتومانی رسیدیم به دلار 26 هزارتومانی و از پراید 17 میلیونی رسیدیم به پراید 150 میلیونی و از مرغ 4500 تومانی رسیدیم به مرغ 40 هزارتومانی و از خانه متری 3 میلیون تومان رسیدیم به خانه متری 30 میلیون تومان، حالا بانیان این وضعیت اعتراض کرده اند که چرا در مدت 2 ماه، این ویرانه را آباد نکردید؟!

محمود صادقی که در مصاحبه مذکور نسبت به وضع اقتصادی اعتراض کرده، در مقطعی که نماینده مردم در مجلس بود، با بی تفاوتی و توهین به مردم عزیز کشورمان در اظهارنظری تأمل برانگیز گفته بود:«در اهواز، زاهدان، کرمانشاه، ملایر، همدان، اصفهان و...منتظر بودم مردم از ریزگردها، فقر، بیکاری و...شِکوه کنند اما رفع حصر خواسته اصلی بود»!

در یک نمونه دیگر، در آبان ۹۸ و پس از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین توسط دولت،   محمود صادقی در مجلس دهم بجای اینکه به وظیفه مهم خود در نظارت بر عملکرد دولت و سوال از دولتمردان عمل کرده و نقاط ضعف طرح مذکور را برطرف کند و با تشریح مزایای سهمیه بندی بنزین، افکار عمومی را قانع کرده و از التهابات بکاهد، با کاسب کاری، خواستار استعفا شد.

نکته قابل توجه اینجاست که همین نماینده که با بی مسئولیتی نمایش استعفا به راه انداخته بود، در ماههای بعد و در مقطع نام نویسی از کاندیداهای دوره یازدهم مجلس، در انتخابات ثبت نام کرد!

این نماینده سابق مجلس که به بیان اظهارات خلاف واقع مشهور است، در این مصاحبه مدعی شده که منتقدان برجام با اسرائیل همصدا هستند. این ادعا در حالی است که مقامات و رسانه های رژیم اسرائیل بارها اذعان کرده اند که دولت های آمریکا- اوباما، ترامپ و بایدن- در برجام کاملا با اسرائیل هماهنگ بوده اند.

اسرائیل همصدا با آمریکا و انگلیس و فرانسه و آلمان در پی تعمیم خسارت محض برجام به حوزه های دیگر از جمله توان موشکی و قدرت منطقه ای ایران است. این دقیقا همان پیشنهادی است که طیف افراطیون اصلاح طلب و همقطاران آقای صادقی بارها آن را تکرار کرده اند. حالا کدام جریان با اسرائیل همصدا است؟!

ناگفته نماند که افکارعمومی هنوز تعریف و تمجیدها و سوت و کف و هورای مقامات اسرائیلی برای طیف تندروی اصلاح طلب در فتنه 88 را فراموش نکرده است.  

** همه راه‌ها برای ورود ایران به اقتصاد جهانی از میز مذاکرات وین می‌گذرد

روزنامه آرمان در مطلبی نوشت:«همه راه‌ها برای ورود ایران به اقتصاد جهانی از میز مذاکرات وین می‌گذرد. برهمین اساس دولت سیزدهم برای کاهش فشار اقتصادی بر عموم مردم و سروسامان دادن به اقتصاد داخلی راه بهتری به جز میز مذاکرات ندارد. با این حال باید دید دوئل وین به چه سرانجامی می‌رسد».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:«در نظام، بحث بر سر این است که پرونده احیای برجام در وزارت خارجه بماند یا به شورای امنیت برود. بدون‌شک تغییرات کلی در تیم مذاکره‌کننده ارشد نیز رخ می‌دهد و بسیاری از این تغییرات نگران هستند. قطعاً میز مذاکرات وین تا زمان مشخصی منتظر هیات ایرانی می‌ماند و دولت رئیسی در طولانی‌مدت نمی‌تواند بازی تاخیری در مورد برجام و مذاکرات هسته‌ای را ادامه دهد».

محمود صادقی: قرار بود مشکلات عدیده مردم حل شود که تا اینجا نشد/ همه راه‌ها برای ورود ایران به اقتصاد جهانی از میز مذاکرات وین می‌گذرد

رسانه های اصلاح طلب با گره زدن اقتصاد کشور به برجام، از یکسو طرف غربی را در تشدید فشار در این حوزه ترغیب کرده و از سوی دیگر افکارعمومی در داخل را نیز در حالت تعلیق و شرطی نگه می دارد.

یکی از فعالین رسانه ای چندی پیش در مطلبی نوشته بود:«البته که دیپلماسی، یک ابزار مهم منافع ملی است و باید به درستی از آن استفاده کرد. اما کلید حل مشکلات اقتصادی، در وین و لوزان و نیویورک نیست؛ در داخل کشور است. کلید در همین کشت و صنعت هفت تپه و دشت مغان و صدها کارخانه‌ نیمه‌تعطیل یا مفت واگذار شده در چهار گوشه کشور است. چرخ اقتصاد وقتی خواهد چرخید که چرخ هر یک از این شرکت‌ها و کارخانه‌ها بچرخد و ترمزهای تعبیه شده توسط شبکه خود تحریمی داخلی، از سر راه برداشته شود».

این فعال رسانه ای در ادامه تصریح کرده بود:«لغو واقعی تحریم‌ها، این است. ‌ایکاش برخی مدیران که فرصت‌های ذی قیمت هشت ساله را معطل مذاکرات گذاشتند، پای درددل کارگران هپکو و نیشکر هفت تپه و کشت و صنعت مغان، و پیشنهادهای صاحب نظران اقتصادی، و تولیدکنندگان و صادرکنندگان واقعی (به عنوان رزمندگان خط مقاومت جنگ اقتصادی) صرف می‌کردند. چه ظرفیت‌های بزرگی که معطل همین گفتن و شنیدن و به کار بستن است».

** کارنامه غیرقابل دفاع دولت روحانی در افزایش نقدینگی

روزنامه اعتماد در مطلبی نوشت:«براساس گزارش‌های بانک مرکزی تا اسفند 99 نقدینگی به 3476 هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به اسفند 98 و اسفند 97 افزایش‌های 40.6 و 84 درصدی داشته است».

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت:«نقدینگی در پایان سال‌های 98 و 97 به ترتیب 2472 هزار میلیارد تومان و 1882 هزار میلیارد تومان گزارش شده بود. شاید باور کردنش مشکل باشد اما نقدینگی در ابتدای دهه نود به حدود 340 هزار میلیارد تومان رسیده بود».

محمود صادقی: قرار بود مشکلات عدیده مردم حل شود که تا اینجا نشد/ همه راه‌ها برای ورود ایران به اقتصاد جهانی از میز مذاکرات وین می‌گذرد

بر اساس آمار بانک مرکزی، میزان نقدینگی در مرداد 1400  (آخرین ماه فعالیت دولت روحانی) با افزایش ۳۹.۱ درصدی نسبت به سال گذشته به ۳۹۲۱ هزار میلیارد تومان رسید. تصاعد حجم نقدینگی از ۴۳۰ هزار میلیارد در سال ۹۲ به مرز ۴۰۰۰ هزار میلیارد تومان در مرداد ۱۴۰۰، به مفهوم ۹ برابر شدن حجم نقدینگی است. آن هم در حالی که بخش عمده آن، نه تنها صرف تولید نشده، بلکه به مثابه سیلی ویرانگر، به نابودی تولید و اشتغال منجر شده است.

در یک نمونه دیگر، ضریب جینی به عنوان شاخص شکاف طبقاتی از ۳۶۵ هزارم در سال ۱۳۹۱ به ۴۰۰ هزارم در سال ۱۳۹۹ رسید یعنی افزایش ۹.۵ درصدی شکاف طبقاتی در دولت روحانی رخ داده است که بالاترین میزان در دهه‌های اخیر است.

علاوه بر این دولت سیزدهم در شرایطی کلید پاستور را تحویل گرفته که متوسط رشد اقتصادی ۸ ساله دولت روحانی فقط ۱.۲ درصد بود که کمترین رقم بین دولت‌ها است.

دولت روحانی در حوزه اقتصادی کارنامه بسیار ضعیفی به جا گذاشت و با کاهش شدید ارزش پول ملی، سفره مردم را کوچک کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 81
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 7
 • NO ۲۳:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲
  35 5
  صادقی غلط کرده
  • IR ۰۶:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   14 3
   شادقی جون! !دو شه تا چای تلخ بژن به بدن شاید حل شه!
  • آقا بزرگه IR ۰۹:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   9 1
   بشمار
  • IR ۱۶:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   7 0
   دولتهایی که تمام اعمالشان سیاسیست تا کارشناسی عقلی بیشتراز این ندارن که پول چاپ کنن و خرج کنن
  • حجت MD ۰۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
   3 0
   در زمان روحانی بحث حکمرانی خوب کجا پنهان شده بود چرا حالا بعضی یادشان می اید
  • سعید MD ۰۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
   5 0
   صادقی خودش را جمع کند
  • علی MD ۰۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
   0 0
   سید حسن مراعات خودش نمی کنه مراعات شان و جایگاه امام وپدر بزرگوار خودش را داشته باشه
 • حسین IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  23 9
  روحانی به دروغ بعد از 8 سال نتوانست خسارات احودینژاد را جبران کند حال انتظار دارید رئیسی در عرض 40 روز خسارات واقعی 8 ساله روحانی را جبران کند؟!!!!
  • IR ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   6 8
   خودت چند چندی
  • IR ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   9 2
   احمدی نژاد حداقل خسارت بیشتر نزد که روحانی زد هرچند احمدی نژاد یک چیزهایی باقی گذاشت که این غرب زده ها از عمد آن را هم خراب کردن و کشور 20 سال عقب راندن آن هم از عمد که کاملا مشخص است که عمدی بود
 • IR ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  13 14
  دقیقا. امروز یکسال و نیم از حضور مجلس جوان و سه ماه از حضور دولت جوان میگذره. چیزی که مردم دیدن و حس کرن فاجعه بارتر شدن اوضاعه. به بنده خدایی راست میگفت که فقط کافیه صبر کنی تا ببینی از « از روحانی خدا لعنتت کنه» به « روحانی خدا رحمتت کنه» میرسیم
  • IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   6 3
   خخخه حالت خوبه ؟ کسی از بدترین دولت که از عمد گروگانگیری می کرد طرفداری نخواهد کرد مگر نوچه هاش باشی در ضمن وظیفه مجلس قانون نوشتن است نه اجرا کردن و درکت هم به این نمی رسد کافی است
  • IR ۱۴:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   6 3
   اشتباه می کنی حرف میزنی
  • IR ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   7 3
   مجلس تاکنون اقدامات بسیار مهمی انجام داده. انحصارزدایی از برخی مشاغل، مالیات بر خانه های خالی، طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم هاو...دولت آقای رئیسی هم در این چند ماه اقدامات خوبی انجام داده، تحول در واکسیناسیون، تمرکز بر کاهش قیمت بازار مصالح ساختمانی، اراده جدی و مهیاکردن مقدمات برای ساخت یک میلیون مسکن در سال و...بهتره دقیق تر اخبار را رصد کنی.
  • دانشجو IR ۰۸:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۷
   0 0
   موافقم
 • حسین IR ۰۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  10 5
  کی همچین قراری را گذاشته بود که در عرض 40 روز خیانتهای دولت قبل جبران شود؟ فعلا تغییرات به مدیران وفرمانداران ششلیک خور نرسیده است؟در اکثر استانها همان استانداران قبلی سر کارند. اندی صبر که سحر نزدیک است
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   5 8
   مجلس که خیلی وقته اومده چیکار کرد ؟
  • IR ۱۶:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   2 6
   هیچ معنی اندکی صبر میفهمی؟
 • DE ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  9 3
  قرار بود با 32 سال دولت اصلاحطمعکاران مشکلات عدیده مردم حل شود که نشد و هزاربار خراب تر شد / همه راه‌ها برای ورود ایران به اقتصاد جهانی از میز مذاکرات وین می‌گذرد زیرا ما نمیتوانیم ها و کار نابلدان و مفتخواران و شیتیل بگیران و رانتخوارن و نجومی بگیران...غیر از نوکری ارباب و حرفشنوی از او راه دیگری را نمیشناسیم.
 • خسرو IR ۰۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  23 7
  محمود صادقی الگوی اصلاحطلبان پر رو میباشد لذا اینها هشت سال با بولدوزر این مملکت را زیر رو کردند و با کمال پر رویی در مدت دو ماه میگوید چرا مملکت ساخته نشد خدایا این بی سرو پاها کی شرشان از سر ما کم میشود
 • IR ۰۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  6 5
  و نخواهد شد
 • علی IR ۰۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  21 6
  خیلی پرویی آقای صادقی
  • امیرو IR ۰۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   9 3
   هم پررو و هم اصلاح طلب( کلمه اصلاح طلب به معنای توهین است)
 • دلسوز IR ۰۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  5 10
  با این تیم دولت فقط میشه جامعه ای باساخنار ساده ۱۴۰۰سال پیش مدیریت کرد.
  • آرش IR ۰۳:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
   4 0
   شما دلت نسوخته. ...
 • IR ۰۲:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  5 8
  الان برجام و مذاکره دیگه جسد متفعفن نیست شده فصل گلاب قمصر برجام همونه مذاکره سر بیشتر شدن تعهدات و باج بیشتر دادنه کاری روحانی نکرد شما انجام میدید اسمشم میزارید حماسه قرن
 • IR ۰۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  8 4
  رئیسی بر خلاف روحانی که تا می‌توانست وعده ی دروغ به مردم داد بجز ساخت یک میلیون مسکن و نصف کردن تورم بعد از دوسال و تک رقمی کردن آن بعد از چهار سال وعده ی دیگری نداده که الان پاسخ گو باشد.
 • IR ۰۴:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  6 1
  مشکلاتو روحانی ساخته این مسایل قبل از روحانی وجود نداشت بی ....روحانی ثابت شده ست
 • IR ۰۵:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  8 4
  صادقی وزیبا کلام فقط اهل حرف بیخود زدن
 • IR ۰۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  9 1
  خراب کردن چه آسان ساختن و آباد کردن چه سخت.شما با لودر یک ساختمان را در عرض یک ساعت خرابش می کنی ولی ساخت دوباره حداقل یک سال زمان می بره برادر
 • IR ۰۶:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  7 3
  صادقی ساکت بشه بهتره با یک ماه یا دوماه میشه اقتصاد نابود شده رو اصلاح کرد صادقی سرش کرده زیر برف هر حرف میزنه هشت سال به اندازه بیست سال کشور نابود کردید میخواید یک ماه درست بشه چقدر دروغ وفریب چقدر حقه بازی ود غل اگر معاویه بود اب دست شما وامثال شما می‌ریخت
 • ح IR ۰۶:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  9 1
  اصلاحات سرطان انقلاب است
 • DE ۰۶:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  8 2
  حرفهای اقای صادقی خیلی بچگونه و کودکستانیه. ایشون عادت به نق زدن داره . این اصلاحاتچی ها خروار خروار پررویی از رو نمی رن ! اینهمه زمین سوخته در بخش مسکن ، معیشت و بیکاری چوانان و تورم بالا تحویل دادند از این بی کفایت ها بیشتر نمیشه ازشون انتظاری داشت. مسئولان برنامه های خود رو اجراء بفرمایند و به این حرفهای غیر منطقی توجه نفرمایند تا با تدابیر توسعه اقتصاد و تجارت داخلی گره ها یکی یکی به امید خدا باز بشه.
 • حسین IR ۰۶:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  2 7
  نقدینگی زیاد نشده کم هم شده چون پول بی ارزش شده ! اگر من ابتدای دهه 90 با 50 هزار تومن می رفتم خرید الان با 500 هزار تومن چی میشه خرید ؟
 • IR ۰۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  8 2
  گره واکسن کرونا که باز شد. بقیه هم به تدریج ان شاء الله.
 • محمد IR ۰۶:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  7 3
  محمودجون مثل اینکه یادت رفته رفیقت مملکت سوخته به رئیسی تحویل داده که انتظارداری سه ماهه همه چیزگل وبلبل بشه
 • محمد IR ۰۶:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  4 3
  آقای صادقی خودتان بهتر میدانید گندکاریهایی که دولت شما کرده با این سرعت و پر زمان محدود قابل ترمیم نیست لااقل خجالت لکشید یک چند ماهی به دولت فرصت بدهید وبعدا مخالفت را شروع کنید بقول امام حسین ع اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید نه اینکه منافع گروهی خودتان را ملاک قرار دهید و از حل مشکلات مردم جلوگیری کنید ناموفق جلوه دادن مردم غیر از ایجاد یاس و ناامیدی نتیجه ای ندارد و این کار را فقط یک ضد انقلاب و ضد مردم میتواند انجام دهد
 • IR ۰۶:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  6 3
  محمودخیلی پررویی
 • IR ۰۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  4 0
  سفره مردم شما تا دیدید خبر ندارید
 • علی IR ۰۷:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  2 3
  نگران نباش.همه مثل هم....سیاست و خط شروع و پایان یکیست....معلومه.....سرکاریم......زمانی که بیکاری.فقر.طلاق و......کاهش یافت و زمین خدا در اختیار مردم قرار گرفت و.....ان موقع....بفرما .این از ان بهتره
 • امین IR ۰۷:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  4 2
  ما نمی دونیم این صادقی تو زمان صدارتش چیکار کرده که حالا ،هنوز امضای ریاست جمهوری خشک نشده میخواد ایران گل و بلبل بشه، خجالتم خوب چیزیه
 • کرمی IR ۰۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  4 2
  آقای صادقی عزیزکشوری که 8سال ویران شده درطول 2ماه آباد نمی شودروحانی هرچه توانسته فقط ویران علی برکت الله
 • IR ۰۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  3 3
  فعلا که مجلس انقلابی طرح صیانت از اموال مسئولین رو اونم محرمانه تصویب کرده. هیچ ارزشی هم بدای رای دهنده ها قائل نشده. اینم از شفافیت مجلس انقلابی
  • سعید MD ۱۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
   1 0
   محرمانه بودن دارائی مسولین کار مجتمع تشخیص مصلحت در دوران ریاست هاشمی رفسنجانی است و مجلس نمی داند یا این قانون مجمع چکار کند
  • IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۲
   0 0
   اف بر : رفسنجانی
 • IR ۰۷:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  3 2
  من از نزدیک این آقای صادقی رو تو دانشگاه تهران دیدم....من کاری به دو طرف ندارم...ولی هر وقت به چهره ی این آقای صادقی نگاه میکردم، تمام آیاتی که خداوند در مورد منافقین فرموده بود از ذهنم عبور میکردم...
 • محمد IR ۰۷:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  5 0
  الحمدالله متوجه شدید که کشور ویرانه شده
 • حامد IR ۰۷:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  4 2
  سلام.امثال این موجود متاسفانه کم نیستن موجوداتی که بایه نگاه به گذشته تاریخ میبینیم که چه خیانتها به جریان حق ونوکری ها برای جریان باطل و شیطان کردنداگه پی به حقانیت جریان حاکم برکشور واقتدار ایران اسلامی نبرده بودن ارباب هاشون اینجوری ماموریت براشون تعریف نمیکردن.
 • مصطفی IR ۰۸:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  3 1
  بعد ۸سال همه در مورد رئیسی این حرفا رو میزنن
 • IR ۰۸:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  2 2
  به نظر من راه ورود ایران به اقتصاد جهانی از روی قبر غربگداها و خائنین به مملکت مثل صادقی و عبدی و... میگذره!!! تا وقتی اینها رو دستگیر، محاکمه و به سزای اعمالشون نرسونین، وضعیت همینه
  • IR ۱۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   1 2
   خیلی خوب گفتی. دقیقا همینطوره
 • علیرضا IR ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  2 1
  کاری به اصلاح طلب و اعتدالگرا و اصولگرا ندارم ولی اول و آخر ایران باید عضو سازمان تجارت جهانی بشه .........
 • امیرو IR ۰۹:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  2 2
  صادقی فکر کرده مدیریت کشور مثل گاوچرانی ست. روحانی هشت سال هی گند زد و شما به به و چه چه گفتید و خیلی زمانها هم که لال مادر زادی بودید.
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  7 2
  قرار بود صادقی خفه شود که تا اینجا نشده.
 • IR ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  3 2
  صادقی ! تو کرسی مجلس را اشغال کردی و دنبال ایجاد رانت برای مافیای کارگزاران و اصلاحات بودی،کمپین رفع حصر برای دشمن ملت ایجاد کردی،اما ملت رفع قصرها و کاخهای شما هستند.
 • محمدایوب IR ۰۹:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  2 0
  از ماست که بر ماست. اگر رسانه ملی. واقعا ملی ومردمی بود. این ها که 8 سال کشور رابه ویرانه تبدیل وزندگی مردم را نابود کردند. را به پای دوربین زنده ودر مقابل صاحب نظران ومتخصصبن. به پاسخگویی وادار میکرد. این رجاله های سیاسی. اکنون طلبکار وهرروز در رسانه های خود که با پولهای حرام حاصل از دزدی ورانت اداره میشود حرف رایگان نمی زدند.
 • حسن IR ۰۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  4 1
  آقای صادقی اولا پذیرفته اند که در دولت قبل مشکلات حدیده ای بوجود آمده است و قرار شده در دولت فعلی حل شودوثانیااگر در دو ماه می توان مشکلات حدیده را حل کرد پس در هشت سال گذشته می توانستیم کشور را آباد کنیم پس یا نخواستید یا نتوانستید
 • محمدایوب IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  1 1
  یکی 8سال پیش گفت من صد روزه اقتصاد کشور را شکوفا میکنم بعد آمد گفت من نگفتم 8سال به همراهی کدخدا و سربازان وسرمایه های اسراییل اصلاح طلبان وطن فروش کشور را ویران کردند. حال این نادان فکر میکند مردم مانند خودشان هستند
 • محمدایوب IR ۱۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  1 1
  شما غربگدایان که دائم برجام نشخوار میکنید. مگر قبل مذاکره. نمی گفتید اگر با آمریکا مذاکره نکنیم روزانه 150میلیون دلار به مردم وکشور زیان وارد میشود. شیخ دیپلماتتان با ژنرال زبان دان وشیک پوش همه چیز کشور واقتصاد وزندگی مردم را در طبق برجام تقدیم اربابتان آمریکا پادوی صهیونیستها کرد ... حال ایران که مذاکره کرد وبرجام را امضا کرد. وامریکا بیرون رفت بیرون رفتن آمریکا واجرانشدن برجام این چند سال روزانه آن هزینه را نداشته.
 • IR ۱۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  1 1
  مردم اگر به حرفهای امثال شما اهمیتی ندهند تمام مشکلات حل میشه
 • IR ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  1 1
  این کوردلان ۸ سال گند زدن به مملکت دلشون میخاد یه ماهه درست بشه .
  • IR ۱۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   1 1
   کاملا موافقم
 • ایرانی IR ۱۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  2 1
  دوباره این حرف زد
  • IR ۱۸:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۴
   0 0
   البته زیادی . شما ببخشیدش .
 • IR ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  0 0
  ان شالله خدا هدایتش کنه
 • سینا IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  2 0
  خدایا گیر چه آدم های نفهمی افتادیم.
 • عدالت IR ۱۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  0 2
  وقتی به جای محاکمه مسببین وضع موجود مسئولیت تازه بهشون بدی طلبکار هم میشن
 • عرفان IR ۱۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  3 0
  چرا اون دوره ساکت شده بودی
 • مراد IR ۱۵:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  1 1
  جناب صادقی اگر کورباطن نباشید می توانی بعضی از واقعیتهای دولت آقای رپیسی ببینی ُ اما آنهایی که کر و کورند نمی توانند ببینند ُ مثل بعضی افسادطلبان ُ و مثل توکه انگار دچار توهم شده ای !
  • IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
   1 0
   احسنت
 • IR ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  2 0
  به خاطر قطع نشدن درآمد دلاریشون ناچارند گاهی خودی نشون بدن
 • IR ۱۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  2 1
  اصلا عقل نداره . ۸ سال مملکت را معطل آمریکا و برجامتون کردید ۸ سال مملکت را نابود کردید حالا تو دوسه ماهه چطور توقع داری درست بشه . اگر هم بخواد درست بشه مگه شما می گذارید .
 • حسین حسین زاده فومنی IR ۱۹:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  2 0
  آقای صادقی حتما برایش بسیارسنگین و ناگوار و ناخرسند است که آلان کشور در یک آرامش اجتماعی و سیاسی به سر می برد و خوشبختانه جملگی شاهد هستیم دولت مردمی و انقلابی جناب دکتر رئیسی و کابینه آن عزیز به طور شبانه روز در تلاش هستند تا بتوانند در جهت بهبود آرامش اجتماعی و فعالیت های اقتصادی و سلامت مردم و خنثی سازی ویروس منحوس کرونا و بر گشت امید به جامعه گام موثر بردارند و البته در این خصوص تاکنون اقدامات مطلوبی نیز بعمل آورده اند و این در جامعه و افکار عمومی کاملا مشهود است . و دولت شریف دقیقا واقف هستند گشایش گره کور اقتصادی که آن دولت بی عرضه و ناصالح روحانی به ارث گذاشته اند چگونه بایستی مدیریت و تدبیر نمود شما نگران و غصه به دل نباشید بزودی انشاءالله با ابهت انقلابی و اقتدار عملی و اقدامات عینی در مذاکرات وین نتایج خوب و ثمر بخشی در راستای اهداف نظام و گشایش اقتصادی برای کشور حاصل خواهد گردید که دولت یا زدهم و دوازدهم طی هشت سال سرگردان و پریشان احوال وبا وعده های دروغین و سخنان خیالی نتوانست انجام دهد و با افتضاح و روسیاه در این موضوع ناکام ماند. چرا که آمریکا و اروپا نقطه ضعف و شدت زبونی دولت قبل را می دانست . لذا نیاز به توصیه عقده گشائی شما نیست یاران شجاع و انقلابی دولت مردمی در دستگاه دیپلماسی بسیار مجرب و کار آزموده و دشمن شناس به واقع کلمه می وانند چگونه بایستی تمام قد و در حد انقلاب اسلامی از دستاورد ملی شان دفاع و حمایت همه جانبه کنند .
 • عباس خسروی IR ۲۰:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  1 0
  یکی پیدا بشه جلوی اینها را بگیرد.
 • IR ۲۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۳
  2 0
  اب که سر بالا بره، ... ابو عطا میخونه ،
 • فرشاد IR ۰۱:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  1 2
  آفرین به شرفت آقای صادقی
 • IR ۰۵:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  1 1
  کاری که شما تو هشت سال نکردید رو رییسی باید تو دو ماه انجام بده؟؟؟ آنهم با سنگهایی شماها در چاه انداختی. واقعا الان شما باید طلبکارباشی!؟
 • حجت MD ۰۷:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  1 0
  در زمان روحانی بحث حکمرانی خوب کجا پنهان شده بود چرا حالا بعضی یادشان می اید
 • IR ۰۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  1 0
  کافر همه را به کیش خود پندارد
 • فهیم IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  0 1
  اقای صادقی تمام حرفهای سما گرا به دسمن است‌ تاکی باید خیانت کنید؟
 • ناصر IR ۱۳:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
  0 1
  محمود صادقی انتظاری که از یک دولت 8 ساله هرگز به زبان هم نیاورد، حالا از یک دولت دو ماهه در بوق و کرنا میکند! انصاف از اولین لوازم انسانیت است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس