رمز موفقیت در زندگی به روایت حجت‌الاسلام رفیعی

سخنران حرم مطهر رضوی گذشت، آگاه کردن مردم، از جاهل دوری کردن و از شر شیطان به خدا پناه بردن را رمز موفقیت در زندگی دانست.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی در جمع عزاداران هیأت غریب مدینه در حرم مطهر رضوی به مضمون آیه ۱۹۹ و ۲۰۰ سوره اعراف اشاره کرد و گفت: خداوند در این دو آیه به پیغمبر اسلام (ص) چهار دستور داده است.

وی با بیان اینکه رسول اکرم (ص) مبعوث شد تا جامعه ضعیف را به جامعه اسلامی و دینی تبدیل کند گفت: در آیه ۱۹۹ سوره اعراف آمده است: طریقه عفو و بخشش پیش‌گیر و امت را به نیکوکاری امر کن و از مردم نادان روی بگردان. در واقع اولین توصیه خدا به پیامبر (ص) این است که اهل گذشت و بخشش باشید.

خطیب سخنران حرم مطهر رضوی تصریح کرد: توصیه دیگر این است که اگر کسی ناآگاه بود او را آگاه کنید زیرا بسیاری از خطاکاران آگاه نیستند. اما امر به معروف و نهی از منکر آدابی دارد، در ابتدا باید امر به معروف و بعد نهی از منکر صورت گیرد.

وی ادامه داد: سومین دستور خدا این بود که از انسان‌های جاهل دوری کنید، نشانه‌های انسان جاهل این است که اگر چیزی به او بدهی تشکر نمی‌کند و اگر از او چیزی بگیری منت می‌گذارد.

حجت‌الاسلام رفیعی تصریح داد: در آیه ۲۰۰ سوره اعراف نیز چهارمین توصیه این‌گونه آمده است : چنانچه بخواهد از طرف شیطان (انس و جن) در تو وسوسه و جنبشی پدید آید به خدا پناه بر که او به حقیقت شنوا و داناست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس