کد خبر 1494938
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۳
حوادث

قاتل اجاره‌ای از نقشه شوم‌اش برای کشتن دکتر ضیایی و همسرش می‌گوید.

به گزارش مشرق، کلاف سردرگم پرونده قتل خانم و آقای دکتر ضیایی با تحقیقات تخصصی تیم جنایی باز شد. رضا ضیایی، متخصص گوش، حلق و بینی، و دکتر مینو صابری، اقتصاددان و فعال در جمعیت‌های انسان‌دوستانه ایران و جهان، دو قربانی سناریوی مرگبار اعضای گروهی طمع‌کار شدند.

۱۱ عضو یک شبکه سازمان‌یافته در این جنایت دست داشتند، اما اتهام قتل را نمی‌پذیرفتند. آنان جنایت را به گردن دیگری می‌انداختند، اما با گذشت ۱۰ روز از افشای آن با اقدامات ویژه پلیسی- قضائی، تیرانداز اصلی جنایت تلخ و وحشتناک ویلای ایران‌زمین شناسایی شد.

خانم و آقای دکتر سرشناس دوشادوش هم به قتلگاه رفتند. همان قتلگاهی که مردان طمع‌کار در آن کمین کرده بودند. قتلگاه همان ویلای یک‌هزار متری آقای دکتر و همسرش بود.

ویلای وسوسه‌انگیز انگیزه این جنایت شد. وقتی قدم به ویلای تسخیرشده گذاشتند، سناریوی مرگبار رقم خورد. دقایقی بعد نه آقای دکتر زنده بود، نه همسرش. آنان هدف شلیک دو گلوله مرد کارگری قرار گرفتند ‌که از سوی مغز متفکر طراحی این جنایت تلخ اجیر شده بود.

سوابق درخشان دکتر ضیایی و همسرش

دکتر رضا ضیایی از پزشکان بیمارستان عرفان تهران بود و مطبش نبش بیمارستان. دکتر مینو هم از اساتید مطرح دانشگاه تهران در رشته حقوق بود. پدر دکتر مینو ۸۰ سال پیش ریاست آموزش و پرورش کرمان را بر عهده داشت. ۴۶ سال از زندگی مشترک‌شان می‌گذشت که این جنایت هولناک رقم خورد. کسری و ماندانا، فرزندان این زوج، در آمریکا زندگی می‌کنند.

ماجرا چه بود؟

متخصص گوش، حلق و بینی به همراه همسرش برای حل اختلاف با خریدار، به ملک یک‌هزار متری خود رفتند. آنان به محض ورود با شلیک گلوله کشته شدند. مغز متفکر این جنایت با همکاری ۱۰مرد دیگر، خانم و آقای دکتر را کشتند و جسدشان را در روستایی دفن کردند تا بتوانند خانه ۵۰۰میلیارد تومانی آنان را تصاحب کنند.

آقای دکتر و همسرش قرار بود ویلای یک‌هزار متری خود را در خیابان ایران‌زمین شهرک غرب بفروشند. ویلای وسوسه‌انگیز شد انگیزه‌ای برای سناریوی تبهکاری. وقتی که دکتر ضیایی تصمیم به فروش خانه‌اش گرفت، خریدار نقشه‌ای وحشتناک در سر می‌پروراند. او به همراه همدستانش، خانم و آقای دکتر را با ترفندی تبهکارانه به همان خانه فروشی کشاندند. آنان بعد از تهدید و گرفتن امضاهای مد نظرشان، این زوج را با شلیک دو گلوله کشتند.

نقشه نخست «سروش» و دیگر اعضای باند، سندسازی‌ جعلی برای ملک دکتر در خیابان ایران‌زمین بود تا ویلا را به رسم کلاهبرداران به فروش برسانند؛ نقشه‌ای که با قتل گره خورد.

سرقت پس از جنایت

دزدان جنایتکار پس از ارتکاب قتل به محل زندگی آقای دکتر در منطقه ولنجک رفتند و خودروی سانتافه او را هم به سرقت بردند. اینجا بود که سرایدار خانه ولنجک به این رفت‌وآمد مشکوک و خیلی زود ماجرا به پلیس اطلاع داده ‌شد.

پلیس با پرونده پیچیده‌ای روبه‌رو بود که هیچ ردی از صاحب سرشناس خودرو در آن وجود نداشت. در تجسس‌های پله‌ای پلیس تهران، راز قتل دکتر ضیایی و مینو صابری فاش شد.

کارآگاهان در ردزنی‌های تخصصی به مخفیگاه سروش رسیدند. همدستانش شناسایی و بازداشت شدند و اجساد دکتر رضا ضیایی و همسرش، مینو صابری، در شهریار کشف شد.

هدف طراح این جنایت چه بود؟

در تحقیقات مشخص شد که سروش با طراحی نقشه قتل دکتر و همسرش، رسیدن به اموال آنها را هدف قرار داده بود.

او با دکتر و همسرش رابطه دوستی برقرار کرد و با آنها رفت و آمد می‌کرد تا اعتمادشان به صورت کامل جلب شد.

متهم ۳۷ساله با کمک دوستان مشاور املاک خود ابتدا نقشه خرید خانه به صورت اجاره به شرط تملیک را به دکتر داد و قرار شد که خانه را از این مرد سرشناس خریداری کند.

۱۷۰ میلیارد تومان پولی بود که مغز متفکر این جنایت پرداخت کرد تا خانه را اجاره کند. قرار بود سه ماه بعد باقی پول خانه را به صورت ارز و تتر (نوعی ارز دیجیتال) به دکتر بپردازد.

زمان موعود اما محاسبات به هم خورد. خریدار و فروشنده به اختلاف خوردند. سروش به بهانه گفت‌وگو با دکتر در مور مسائل مالی مربوط به خانه، او را به ویلای ایران‌زمین دعوت کرد.

انکار در بازجویی‌ها

سروش تا دیروز همه‌چیز را به گردن بقیه می‌انداخت و به طرز عجیبی ماجرای جنایت را انکار می‌کرد. مدعی بود که تنها می‌خواست دکتر را ادب کند، ولی او را جلوی چشمانش کشته‌اند.

مرد ۳۷ساله در این مدت نقش بازی کرد و جنایت را به گردن کارگرانش انداخت. او که تولیدی محصولات بهداشتی و آرایشی و پزشکی دارد در بازجویی‌ها می‌گفت: «روز حادثه قرار بود دکتر و همسرش به ویلا بیایند تا اختلاف را حل کنیم. در این بین دوستانم که کارگر کارخانه‌ام بودند، متوجه ماجرا شدند. با من همراه شدند تا به اتفاق یکدیگر مشکل را حل کنیم. اما وقتی دکتر و همسرش وارد ویلا شدند، آنها را به قتل رساندند. صحنه وحشتناکی بود، من فرار کردم. آنها هم فرار کردند.»

تیراندازی تمرینی برای جنایت در ویلا

پشت پرده اقدامات اعضای گروه

در این مرحله مشخص شد همه اعضای این باند به صورت مستقیم در جنایت دست نداشته‌اند و از دسیسه‌های سروش مطلع نبودند. با دستور بازپرس، محمدجواد شفیعی، از شعبه ۵ دادسرای ناحیه ۲۷تهران، کارآگاهان در تحقیقات تخصصی میزان مشارکت این متهمان را شفاف‌سازی کردند. این در حالی است که تیرانداز اصلی این جنایت دهشتناک هم شناسایی شد.

سکانس‌های جنایت غم‌انگیز دهم اردیبهشت

حالا با گذشت یک ماه از این جنایت غم‌انگیز، پدر و پسری که در کارخانه مغز متفکر این قتل کار می‌کردند سکانس به سکانس این جنایت را به تصویر می‌کشند: «من راننده سروش بودم و پدرم نیز در کارگاه تولیدی او کار می‌کرد. مدتی پیش، سروش خواست که با پدرم صحبت کند. موضوع را به پدرم گفتم. تصور می‌کردم مساله مربوط به سکه‌های قدیمی است؛ همان سکه‌های طلای عتیقه‌ای که در شهرمان پیدا کرده بودیم. وقتی از شهرمان به تهران آمدیم، سکه‌های طلا را به سروش دادیم و قرار بود او مبلغ ۳‌میلیارد تومان به ما بدهد، اما امروز و فردا می‌کرد. تصور کردم قرار است پول سکه‌ها را به پدرم بدهد.»

پیشنهاد وسوسه‌انگیز

پدر که در کارگاه کارگری می‌کرد به دفتر کار سروش رفت. همان‌جا بود که سروش پیشنهاد قتل زن و مردی را به کارگرش داد. انگیزه جنایت را هم اختلاف حساب عنوان کرد: «سروش در همان جلسه که پیشنهاد قتل را داد، گفت که با قتل این زن و شوهر، من و پسرم را تامین مالی خواهد کرد و دو خانه به ما هدیه می‌هد. پیشنهاد وسوسه‌انگیزی بود. چند روزی فکر کردم و در آخر پذیرفتم. ۳ روز قبل از جنایت، سروش سلاحی با فشنگ به من داد. به همراه یکدیگر به بیابان‌های اطراف تهران رفتیم. در بیابان تیراندازی کردم. نشانه‌گیری و شلیک می‌کردم. هدف‌گیری خوبی داشتم تا اینکه دهم اردیبهشت، روز موعود، رسید. به خانه ویلایی رفتم، پیش از اینکه مهمانانش از راه برسند. ۲ ساعت زودتر از آمدن مهمانان در ویلا بودم و در سرویس بهداشتی زیرزمین ویلا پنهان شدم.»

زمان موعود

مجری این جنایت دام مرگ را در زیرزمین ویلای یک‌هزار متری پهن کرده بود: «سروش می‌خواست از مهمانانش در زیرزمین پذیرایی کند. البته بهانه‌اش بود تا صدای تیر و شلیک گلوله به بیرون درز نکند.»

عقربه‌ها که روی ساعت مرگ جفت شدند، زنگ ویلا به صدا درآمد و آقای دکتر و همسرش وارد شدند. نمی‌خواستند به زیرزمین بروند، اما سماجت‌ سروش راه گریزی برایشان نگذاشته بود: «مهمانان سروش پیرمرد و پیرزن خوش‌پوشی بودند. صدایشان را می‌شنیدم. بهانه می‌آوردند که به زیرزمین نیایند، اما سروش اصرار داشت که زیرزمین را تغییراتی داده و میز پذیرایی را در پایین ساختمان تدارک دیده است. به‌ناچار قبول کردند. خانم دکتر از همه جلوتر بود، بعد دکتر و در آخر سروش.»

تیراندازی مرگبار پیرمرد اجیرشده

به ردیف، قدم در پلکان زیرزمین گذاشتند، فارغ از سرنوشت تلخی که انتظارشان را می‌کشید: «چشمانم را بستم. سلاح را کمانه کردم. دستم را به ماشه بردم و تیر اول را زدم. خانم دکتر در پاگرد پله‌های زیرزمین بود که با شلیک من به سرش روی پلکان افتاد. تیر دوم را هم چکاندم. تیر به آقای ضیایی خورد. او هم در جا جان باخت. همان‌جا بود که سروش از زیرزمین خارج شد و من هم به دنبالش.»

سناریوی سیاه و وحشتناک مرد جنایتکار به پایان خود رسیده بود. فقط باید اثر و رد این قتل را پاک می‌شد: «در طبقه بالا بود که سروش گفت به پایین برو و اجساد را بسته‌بندی کن تا از ویلا خارج کنیم. وقتی دوباره به پایین رفتم تا اجساد را با کیسه و نایلون بسته‌بندی کنم با پسرم تماس گرفتم. او اصلا در جریان نبود. وقتی آمد شوکه شد. با کمک او و سروش اجساد را به شهریار بردیم و همان‌جا دفن کردیم. او ماشین سانتافه‌ای را که خانم و آقای دکتر با آن به ویلا آمدند، به من داد؛ همچنین خودروی سانتافه‌ای که از خانه دکتر در ولنجک سرقت شد. هر دو خودرو را تحویل من داد. من هم هر دو را داخل پارکینگ گذاشتم. اغفال شدم و فریب حرف‌های سروش را خوردم.»

اتهامات مردان جنایتکار

پیرمرد تیرانداز به اتهام دو قتل عمد و سرقت مقرون به آزار، سروش به اتهام معاونت در قتل، سرقت مقرون به آزار و جعل اسناد، پسر پیرمرد تیرانداز هم به اتهام معاونت در قتل و سرقت مقرون به آزار با دستور بازپرس، محمدجواد شفیعی، از شعبه ۵ دادسرای جنایی پایتخت راهی زندان شدند تا زوایای دیگر پرونده تلخ جنایت ایران‌زمین فاش شود.

منبع:شهروندآنلاین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 34
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • Hassan IR ۱۱:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  90 11
  خدایش بیامرزد ولی اگه دکتر کمی ذکاوت و هوش داشت اینقدر مال جمع نمی کرد که مالش بلای جونش بشه بلکه خیریه به مردم کمک می کرد تا بتونه بیشتر عمر کنه
  • IR ۱۳:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
   1 0
   مرد حسابی کدام ثروت، مگر هر کسی ویلا و ماشین گران قیمت داره باید کشته بشه، مملکت ما مسخره شده که ویلای صد میلیاردی تو چند سال شده پنج برابر
  • IR ۱۷:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
   1 0
   استاد مصباح یزدی از قول معصومین فرمودند مال دنیا اگر ذره ای ارزش داشت خداوند همه اش را به بهترین بنده اش رسول بزرگوار میبخشید نه اینکه ایشان و ائمه هدی به مختصری گذران روزانه اکتفا کردند شیطان را لعن کنیم از محافل گناه بزم رقص شراب دوری کنیم مساجد را پر کنیم جمعه و جماعات را پرشور کنیم نگوییم این همه نماز روزه اخرش چه شد !!!! ببینیم اینهمه مال اندوزی و سور چرانی اخرش چه شد
  • IR ۱۷:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
   6 0
   خدایا خودت بدادمان برس به کجا داریم میریم طرف تولیدی داشته 170 میلیارد هم داشته که داده به دکتر بازم حرص زده که دوتا انسان را به قتل برسانه بیشتر داشته باشه ؛ دقیقا آخر زمان همین الانه.
  • IR ۱۳:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۴
   0 0
   ماموران گول نخورند کسی برای خانه اینجوری قتل نمی کند که سریع گیر بیافتد حتما پای عتیقه ای چیزی در میان بوده رفتن خانه شان عتیقه هاش را برداشتن - خانه رد گم کردن است برای خانه هم که هی نمی تواند قیمت را بالا ببرد قرارداد دارن اینها رد گم کنی است تا اصلی لو نرود خوب می دانن بکشن دستگیر می شن
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  12 7
  خدا رحمتشان کند!! هر چند جناب دکتر متخصص بودند اما این گونه ثروت‌های افسانه ای فقط از راه طبابت و جراحی نمی‌تواند جمع شود !! خداونو عاقبت همه را به خیر کند !!!
  • IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
   0 0
   خفه شو چیزی که حالیت نیست درباره اش زر نزن . زمان شاه این زمینها ارزان بوده و حقوق تحصیل کرده ها خیلی خیلی بالا . این زن و شوهر تحصیل کرده با همان حقوقهایی که زمان شاه گرفته اند می توانستند یک ویلای هزار متری در شهرک غرب بخرند . تو معلومه خودت و پدر و مادرت و تمام فامیلات عمله بوده اید از هیچی خبر نداری
  • IR ۱۳:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
   1 0
   کرمانی بودن از طرق مختلف درآمد دارند!
  • IR ۱۸:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
   1 1
   خب اینا اعیون زاده اند. جد اندر جد همچین محله هایی بودند. مثلا از 80 سال قبل
  • IR ۲۰:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
   2 0
   آهان یعنی ۸۰ سال قبل ایشان در شهرک غرب ویلای ۱۰۰۰ متری خریده!!! عزیزم ۸۰ سال قبل تهران میدون ارک بود و مولوی و سنگلج !!! در شهرک غرب و فرحزاد و سعادت آباد اگر شب گیر میکردی گرگ پارت میکرد !!!
  • IR ۱۰:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۳
   0 0
   آدم بی ادبی که در باره زمان شاه سخنرانی کردی!!!!! ۴۴ سال از انقلاب می‌گذرد این زن و شوهر زمان شاه دانشجو بوده اند و الان به درج دکتری و جراحی و استادی رسیده اند!! پس لطفا هتاکی و فحاشی نکن و از پدر بزرگت سوا ل کن که زمان شاه محله قدیمی تهران گجا بوده!! البته اگر ساکن تهران بوده اند! چقدر عصبی و روان پریشی هستی بچه جان !
 • IR ۱۲:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  8 5
  خدا رحمتشان کند!! هر چند جناب دکتر متخصص بودند اما این گونه ثروت‌های افسانه ای فقط از راه طبابت و جراحی نمی‌تواند جمع شود !! خداونو عاقبت همه را به خیر کند !!!
 • IR ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  0 0
  مال اندوزی پسندیده نیست! زندگی در رفاه و آسایش خوب است اما وقتی به سن پیری میرسی میفهمی هیچ کدام از خانه ها و ویلاها نمیتواتند جای همنشین و عشق و خانواده را بگیرد! و مجبوری با غریبه ها دم خور بشی که معلوم نیست در سرشان چه می‌گذرد!! فرزندان خود را از خود دور نکنید و رشته محبت آنها را قطع نکنید! اینهمه ثروت و دو فرزند انهم در طرف دیگر کره زمین !!!!
 • IR ۱۲:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  0 0
  احتمالا قاتلین گرامی از اتباع محترم نبوده اند!!!!؟؟؟
 • م ح IR ۱۲:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  0 0
  شیطان برای هر کدام از ما نسخه ای به نسبت ظرفیت ما می پیچد..خدا لعنتش کنه... وخدا وند همه ما را ببخشد وبیامرزد...
 • IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  0 0
  خدا بیامرزدش ولی اون قاتل باید به سزای عمالش برسه مگه کسی که سرمایه داره باید این جوری کشته بشه خودت قضاوت کن
 • سینا IR ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  0 0
  یعنی خاک تو سر خرت کنن با ۱۷۰ میلیارد میتونستی بهترین زندگیو داشته باشی ولی با طمعکاری و خریت الان باید پشت میله های زندان باشی و همونجا بپوسی
 • IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  0 0
  ما فقط امنیت داریم خخخخخخ
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  0 0
  اموال قبلی موجود و فروخته شده این باند به همراه خانواده انها را بررسی کنید شاید این اموال هم مثل این اتفاق از طریق سرقت و جنایت بدست امده باشد
 • IR ۱۳:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  0 0
  راحت شدند از این زندگی مشقت بار اشرافی 😆
 • IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  0 0
  ازقدیم میگن یا مال یاجمال ...خدارحمتشون کنه .
 • IR ۱۴:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  0 0
  آدم هست مریضش بدحاله باید سریع بستری بشه عملش کنن . میره بیمارستان جراح چنان رقمی برای حق عمل میخواد که طرف مجبور میشه ماشین و گاها خونه شو بفروشه بده جراح طماع . میاد بیرون بیمارستان از بدبختی میشینه کت دیوار های های گریه کردن . چنین پولهایی شاید بشه خونه 800 میلیارد تومنی تو سعادت آباد ولی گاهی چنین عاقبتهای تلخی هم در پی داره
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  10 0
  من ۵۰ میلیارد داشتم ۱۰ تا بادیگارد میگرفتم و همه کارهای مربوط به خرید و فروش و میسپردم به ۱۰ تا وکیلم چه برسه به ۵۰۰ میلیارد
  • IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
   0 0
   ۵۰۰میلیارد یه گوشه از ثروتش بوده.
 • IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  0 0
  چقدر این دکترهای جرای بینی پول مردم رو میزنن به جیب
 • جعفر IR ۱۷:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  0 0
  دمتون گرم شیرمادرت حلال این ثروت های باد اورده دمتون گرم علی یارتون دم معرفتون گرم
 • IR ۱۷:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  0 0
  اول نوشته "با تهدید و ارعاب امضاهای اسناد از قربانیان گرفتن و بعد کشتنشون" و چند پاراگراف پایینتر پیرمرد هفت تیرکش میکه به محض ورود به زیرزمین یه گلوله توسر خانم دکتر و دومی تو سر دکتر زدم!! بله؟
 • IR ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  4 1
  شایدپزشکی باشدکه با ساخت وساز ودلالی به ثروتهای هنگفتی هم می رسدولی عاقبت ازثروتی که زیاد می شود ودشمنی که به ثروت اوچشم می دوزد وپایان زندگی اورارقم می زند
 • IR ۱۹:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  5 0
  ایشان اگر همین خانه را می فروختند و برای 2500 دختر ضعیف بلحاظ مالی و شاید یتیم , جهیزیه خوب 200 میلیون تومانی تهیه می کردند امروز هم زنده می بودند هم از اثر چنین کاری هم در این دنیا و هم در آن دنیا بهره مند می شد البته قطعا ثروت ایشان چند برابر این 500 میلیارد تومان بوده شاید 2 هزار میلیارد تومان ثروت داشتن خب با چنین ثروتی می توانستند دست بنده های خدا را بگیرن مدرسه و بیمارستان و ... بسازن آخری عمری هم زندگی در یک خانه 150 متری آپارتمانی سمت همان شهرک غرب و حالا یک ویلای شمال براشون کافی بود این خبر قابل توجه است برای کسانی که تا لحظه مرگ دست از ثروت کلانشون برنمی دارن ایران کم ثروتمند ندارد اگر هر کدام از این ها دست 100 نفر را بگیرند یک تحول بزرگ رقم می خوره .
 • IR ۱۹:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  6 1
  خدا جفتشونو بیامرزه خدا هر چی ادم طماع هست رو لعنت کنه
 • IR ۲۰:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۰
  3 0
  ثروت زیادآرامش راازانسان می گیره بهترین کاراستفاده ازمازادثروت درکارهای عام المنفعه وکمک به مستمندان است
 • Ali IR ۱۵:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۳
  0 0
  کامنتارو خوندم واقعا ایرانی جماعت یه مشت گاون
 • رضا IR ۱۲:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۹
  0 0
  این پزشک متخصص، از بیت المال تحصیل کرده و به اینجا رسیده بود.اما سوگند پزشکی را فراموش کرده اند. این همه ثروت داشتن،نشان می دهد اگر فقیر به مطبش می‌رفته، ویزیت نمی شده، روحش با طمع کاران محشور باد.
 • رضا IR ۱۳:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۹
  0 0
  شرم و خجالت بر پزشکانی که برای رسیدن به چنین ثروتهایی، ویزیت خود را با پزشکان اروپا و دلار مقایسه میکند،فقرا را فراموش کرده اند، کارتخوان ندارند،مالیات نمیدهند،ساختمان سازی میکنند، دولت و مجلس باید ورود کند،در غیر اینصورت گرسنگان حق خود را از این مرفهین بی درد که با بیت المال همین فقرا، پزشکی خواندند می ستانند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس