کد خبر 1529410
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۶
جنگی که بیش از ۵ میلیون نفر را آواره کرد

منابع وابسته به سازمان ملل اعلام کردند که درگیری جاری میان نیروهای ارتش و پشتیبانی سریع سودان به آواره شدن شماری زیادی منجر شده است.

به گزارش مشرق، منابع وابسته به سازمان ملل اعلام کردند که درگیری جاری میان نیروهای ارتش و پشتیبانی سریع سودان به آواره شدن شماری زیادی منجر شده است.

بر اساس این گزارش، بر اثر این درگیری بیش از ۵ میلیون آواره شده اند که تنها ظرف هفته گذشته ۱۱۴ هزار نفر خانه و کاشانه خود را رها کرده اند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) اعلام کرد که حدود ۵.۳ میلیون سودانی به دلیل جنگ داخلی در این کشور خانه های خود را ترک کرده اند.

دفتر سازمان ملل افزود که بیش از ۴ میلیون سودانی در ۴ هزار نقطه در ۱۸ استان این کشور آواره شده اند.

این دفتر به نقل از کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد که بیش از یک میلیون نفر از مرزهای سودان عبور کرده و وارد کشورهای همسایه شده اند.

۱۱۴ هزار نفر تنها در هفته گذشته به علت شرایط بهداشتی وخیم و کمبود کمک های بشردوستانه خانه های خود را ترک کرده اند.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) اعلام کرد که در کمک های بشردوستانه ۳۱ درصد نیازها را بیشتر پوشش نمی دهد و کمکهای بیشتری نیاز است.

در هفدهم ماه مه گذشته، سازمان ملل خواستار بیش از دو میلیارد دلار کمک برای بحران سودان شده بود.

لازم به ذکر است که از نیمه آوریل گذشته، ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع نبرد سنگینی در خارطوم و چند شهر دیگر با هم دارند که براثر آن بیش از سه هزار نفر کشته شده اند و بیشتر آنها از غیرنظامیان هستند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس